Közlemény

Összecsuk
No announcement yet.

Házi jégkrém receptek ikeás formába

Összecsuk
X
 
  •    
  • Szűrő
  • Idő
  • Mutatás
Clear All
new posts

    Házi jégkrém receptek ikeás formába

    Akció
    Ikeában vettem műanyag jégkrém formákat, ezekben szeretnék házi jégkrémeket készíteni.

    Sógornőm speciális étrenden van (biokémikus állította össze eü.-i okok miatt), ezért nyáron mindig probléma a fagyi kérdés. Neki és persze magunknak is szeretnék finomságokat készíteni.

    Sógornő verzió: tejet nem fogyaszthat, de van olyan tejszín, amit igen. Tehát szerintem a legegyszerűbb a tejszínes gyümölcs "turmix" lefagyasztva.

    Van valakinek ennék kicsit összetettebb receptje?? Tejet tartalmazó is jöhet nekünk
    Hajni és a srácok
    Marci és Barnus a kismókusok
    LEVEGŐBŐL ÉLEK és nagyon ritkán Mamamizom mostantól

    #2
    én is vettem ilyet.

    első legegyszerűbb lépésben arra gondoltam, h valami jó kis tejszínes gyümölcs joghurtot rakok bele.

    de ennél még egyszerűbb, persze nem nagy szám, de sima szörp is oké lehet. nem?

    én is örülnék jó ötleteknek
    Kockapaci (F 2007.tél, A 2013.tél és L 2015. tavasz)

    Comment


      #3
      Jaaj, már megint Rád találtam!

      Mi fagyifüggők vagyunk, van ikeás formánk is, de az kicsi nekünk, úgyhogy fagyigéppel nyomulunk. Sok receptet tudok, milyen típus érdekel?

      A legegyszerűbb lustaasszonyfagylaltja valami jófajta sűrű gyümijoghurt lefagyasztva. (én epres jogobellát szoktam)

      Ha egy kis tejszínt is teszel hozzá (a nyalókás forma esetén habosítva keverném bele), pár kanál eperlekvárt és kekszmorzsát (ezeket már nem teljesen elkeverve, hogy darabokban maradjon), máris kész a strawberry cheesecake fagyi.

      A klasszikus főzött fagyi recept a cukorral+tojássárgájával felfőzött tej v. tejszín, és ebbe bele az ízesítő.

      A sorbet a kedvencem, csak simán gyümölcshús turmixolva, mézzel, cukorsziruppal, gyümilével stb.

      Régen a nagymamám csinált olyat (az volt nála a "parfé"), hogy felvert, édes tejszínhabhoz egy kis feketekávét kevert, őzgerincben lefagyasztotta és szeletelve ettük. SZtem a tejszínhabhoz is bármit lehet keverni, ha szeretitek az ilyen könnyebb állagú fagyikat.
      Utoljára szerkesztette Aleister; 2010.04.27., 23:59.
      Eszter és a Gyíkok
      Lóri, Márkusz, Bori, Berci

      Comment


        #4
        Én natúr joghurba keverek összetört idénygyümölcsöt (eper, málna, sárgabarack, szeder stb...) és némi cukrot (a méztől nem fagy meg jól ) A gyerekek imádják és a célnak nagyon megfelel.
        Kicsiszofi, Lili (2008.09.09) és a többi csodás 4 gyerkőc anyukája
        kérlek emailt írj! andrea.valentinkukacgmail.com

        Comment


          #5
          Aleister eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
          Régen a nagymamám csinált olyat (az volt nála a "parfé"), hogy felvert, édes tejszínhabhoz egy kis feketekávét kevert, őzgerincben lefagyasztotta és szeletelve ettük. SZtem a tejszínhabhoz is bármit lehet keverni, ha szeretitek az ilyen könnyebb állagú fagyikat.
          De jó, hogy ezt leírtad!!!
          az én nagymamám is csinált annak idején hasonlót, de a recept a feledés homályába merült.
          Ezt ki fogom próbálni.
          Köszi!
          Ági - Zsófianna (2006), Dani (2008) és Boróka (2010) anyuja

          Comment


            #6
            Én is vettem ilyen formát, de még nem mertem használni. Na majd most Amúgy ott azt ötlöttem ki, hogy sima gyümölcslevet teszek bele, és fagyasztom. Pölö almalé, ananászlé, de egy egyszerű limonádé is megteszi.
            Barbara és a kiscsalád

            Comment


              #7
              Kockapaci eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
              ...első legegyszerűbb lépésben arra gondoltam, h valami jó kis tejszínes gyümölcs joghurtot rakok bele.

              de ennél még egyszerűbb, persze nem nagy szám, de sima szörp is oké lehet. nem?

              én is örülnék jó ötleteknek
              A joghurt ötlet nekem is eszembe jutott. Eszter jogobellas tippjét kipróbálom Nekünk az jó, csak sógornő "macerás", amúgy imádom nem teher ám ez.

              Sima szörp is fincsi lehet, főleg, ha házi szörp , de az nagyon hidegen azért nem túl gyerekbarát, vagy...??? Na ezt is ki kell próbálni.
              Hajni és a srácok
              Marci és Barnus a kismókusok
              LEVEGŐBŐL ÉLEK és nagyon ritkán Mamamizom mostantól

              Comment


                #8
                Ja és a felnőtteknek is legyen valami jóság, egy kis bort hozzá és kész mondjuk még ezt nem próbáltam, kíváncsi vagyok milyen lehet....
                Barbara és a kiscsalád

                Comment


                  #9
                  pusyka eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                  A joghurt ötlet nekem is eszembe jutott. Eszter jogobellas tippjét kipróbálom Nekünk az jó, csak sógornő "macerás", amúgy imádom nem teher ám ez.

                  Sima szörp is fincsi lehet, főleg, ha házi szörp , de az nagyon hidegen azért nem túl gyerekbarát, vagy...??? Na ezt is ki kell próbálni.
                  Amúgy a hideg üdítőitaltól hamarabb megfázik a gyerek torka, mert ott lenyeli rögtön, itt meg szopogatja, melengeti kicsit a szájába. Vagyis én mindig ezt remélem, aztán meg kitudja...
                  Barbara és a kiscsalád

                  Comment


                    #10
                    barbara21 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                    Én is vettem ilyen formát, de még nem mertem használni. Na majd most Amúgy ott azt ötlöttem ki, hogy sima gyümölcslevet teszek bele, és fagyasztom. Pölö almalé, ananászlé, de egy egyszerű limonádé is megteszi.
                    Gyümilé, szörp is tuti, ezeket is szoktam csinálni. Azért jó, mert büntetlenül lehet nasizni belőle, sokáig is tart, mire elnyalogatja az ember, közben meg mégis csak 1dl gyümiléről van szó.
                    (A szörppel vigyázni kell, ha túl édes, akkor esetleg nem fagy meg eléggé a pálcikásban, hanem jégkása marad.)
                    Eszter és a Gyíkok
                    Lóri, Márkusz, Bori, Berci

                    Comment


                      #11
                      Rétegeset is lehet csinálni, gyümipép/lé + joghurt, vagy többféle gyümiből.
                      Eszter és a Gyíkok
                      Lóri, Márkusz, Bori, Berci

                      Comment


                        #12
                        Hehe, és a végén megmártani olvasztott csokiban, pont úgy mint a bolti
                        Barbara és a kiscsalád

                        Comment


                          #13
                          Belinkelné valaki ezt az ikeás jégkrémformát? Nálunk is dúl a tejallergia, és fogalmam sincs, mi lesz nyáron fagyi nélkül.

                          HÉDI
                          Liza (2007), Gréta (2009) és Vince (2016)

                          Comment


                            #14
                            Hédi eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                            Belinkelné valaki ezt az ikeás jégkrémformát? Nálunk is dúl a tejallergia, és fogalmam sincs, mi lesz nyáron fagyi nélkül.
                            http://www.ikea.com/hu/hu/catalog/products/40167106
                            Eszter és a Gyíkok
                            Lóri, Márkusz, Bori, Berci

                            Comment


                              #15
                              itt is van:
                              http://www.ikea.com/hu/hu/catalog/products/40167106
                              Barbara és a kiscsalád

                              Comment

                              Mamami portál footer

                              Összecsuk

                              Friss bejegyzések

                              Összecsuk

                              Cikk a mamami portálról

                              Összecsuk

                              szivárvány
                              Betöltés...
                              X