Közlemény

Összecsuk
No announcement yet.

Házi jégkrém receptek ikeás formába

Összecsuk
X
 
  •    
  • Szűrő
  • Idő
  • Mutatás
Clear All
new posts

    #46
    Cyanus eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    nem, sajnos ennyit ír csaka szakácskönyvében..
    pedig direkt elővettem megnézni
    Azért minden titkát ő sem árulja el...

    Kezdődhet a kísérlet az almabor arányához, sok-sok bort kell beszerezni
    Hajni és a srácok
    Marci és Barnus a kismókusok
    LEVEGŐBŐL ÉLEK és nagyon ritkán Mamamizom mostantól

    Comment


      #47
      Én szeretem a jeges cuccokat, most is úgy de úgy ennék vmilyet, de nem gondolkodtam előre, és kb. csak szörp van itthon, amit meg tudnék fagyasztani. De hát az sem öt perc, mire ehető állapotba kerül...

      A fagyigép sajnos nincs behűtve, pedig azzal át lehet hidalni az ilyen vészhelyzeteket, mert 10 perc alatt fagyit csinál bármiből.
      Eszter és a Gyíkok
      Lóri, Márkusz, Bori, Berci

      Comment


        #48
        Nah, el is mentem az Aldiba, nagy doboz vaníliás jégkrémért (bár ez némiképp OFF, viszont egyből fogyasztható).

        Ez az egyik kedvencem, próbáljátok ki:
        Mirelit málna megmikrózva, hogy forró legyen, megy a pohár aljára, rá pedig a vaníliafagyi. Gyorsan megenni, amíg érződik a forró-jeges kontraszt. (Az eredeti verzióban tejszínhab is van a tetején, de azért nem rajongok annyira.)
        Eszter és a Gyíkok
        Lóri, Márkusz, Bori, Berci

        Comment


          #49
          Aleister eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
          Nah, el is mentem az Aldiba, nagy doboz vaníliás jégkrémért (bár ez némiképp OFF, viszont egyből fogyasztható).
          Csak nem várandós teccik lenni ... Gyerekkel, pocakkal elrohanni az Aldiba egy kis fagyiért...

          Mi nagy gyümileves evő család vagyunk. Azt gondoltam legközelebb azt is ki lehetne próbálni lefagyasztani a formában.
          Hajni és a srácok
          Marci és Barnus a kismókusok
          LEVEGŐBŐL ÉLEK és nagyon ritkán Mamamizom mostantól

          Comment


            #50
            Az a vicces, hogy végülis nem ettem belőle, mire a gyereket lerendeztük meg elaltattam, már nem is kívántam úgy.
            A gyümilevest én csak nasinak szeretem, egy ebéd első fogásaként nekem furcsa az édes. De sztem simán fagyisítható, csak jeges jellegű lesz.
            Eszter és a Gyíkok
            Lóri, Márkusz, Bori, Berci

            Comment


              #51
              Én is vettem formákat. Ma ezt próbáltam ki: 3 dl tej, kb, tíz deka cukor és két kanál kakaópor összekeverve. Felvertem két dl tejszínt és a akemény habba fokozatosan beleöntöttem a kakaós tejet. És beletöltöttem a formába, két szett lesz tele tőle.
              Most megyek megnézem megfagyott-e?
              Flórián 2009.03.23.,Totti kutya ,Apa

              Comment


                #52
                Mostanában erre kaptam rá (ez már a lustánál is lustább, még fagyasztani sem kell, és azonnal ehető. ):
                Mirelit málna vagy meggy egy bögrébe, rá vaníliás joghurt, összekever, megesz.
                (A gyümi kicsit felolvad, közben a joghurt meg megfagy, nagyon tuti!)
                Eszter és a Gyíkok
                Lóri, Márkusz, Bori, Berci

                Comment


                  #53
                  aha jó lett, de talán mehet bele még több tejszín, és akkor krémesebb lesz?
                  Flórián 2009.03.23.,Totti kutya ,Apa

                  Comment


                    #54
                    A tejszíntől inkább habosabb lesz, a tojástól lenne krémes szerintem.
                    Eszter és a Gyíkok
                    Lóri, Márkusz, Bori, Berci

                    Comment


                      #55
                      aha. keverjek bele egy nyers tojást, vagy főzzem össze a tejjel?
                      Flórián 2009.03.23.,Totti kutya ,Apa

                      Comment


                        #56
                        Össze kell főzni, mint a madártejet.
                        Eszter és a Gyíkok
                        Lóri, Márkusz, Bori, Berci

                        Comment


                          #57
                          OFF: nem szeretem a vanilia fagyit, de az A.-ban múltkor kiharcolt a Marci fagyit, mert egy kislány már bent evett. Na vettem végül és fizetés után ráugrottunk. Nagyon fincsi a tölcséres vaniliás!!!!! Most sajnos nincs itthon, pedig...

                          Kaldeneker a hétvégén a Neo-n pont a házi fagyikról beszélt és amit elkaptam receptet az a sok-sok gyümölcsös joghurt lefagyasztása volt. Ő megbolondította + eperrel és bazsalikommal.
                          Hajni és a srácok
                          Marci és Barnus a kismókusok
                          LEVEGŐBŐL ÉLEK és nagyon ritkán Mamamizom mostantól

                          Comment


                            #58
                            Ez is off: eper+bazsalikom nagyon jó együtt! Valahol láttam, azóta mindig úgy csinálom, hogy a megmosott epret összekeverem friss bazsival, balzsamecettel meg mézzel. Kis levet ereszt, és isteni. Lehet még tubózni édes tejföllel, joghurttal vagy tejszínnel. AZóta már nem is mártogatjuk porcukorba, ahogy klasszikusan szokás enni.
                            Eszter és a Gyíkok
                            Lóri, Márkusz, Bori, Berci

                            Comment


                              #59
                              Ezek is hidegek és talán lehet ötletelni belőle...

                              http://www.kaldeneker.hu/kaldeneker/...ni-nyalat.html

                              Epret már kisgyerekként is édes tejföllel ettem az unokatesóméknál. Lehet, hogy ilyet is lehetne a formába tenni lustaasszony módra
                              Utoljára szerkesztette pusyka; 2010.05.11., 15:20.
                              Hajni és a srácok
                              Marci és Barnus a kismókusok
                              LEVEGŐBŐL ÉLEK és nagyon ritkán Mamamizom mostantól

                              Comment


                                #60
                                Látom megy az ötletelés Tök jókat írtok! Mi is fagyit szeretők vagyunk.
                                Legegyszerűbb amit szoktam: banánt és valami aktuális gyümölcsöt összemixelek, esetleg pici méz, vanília mehet bele. Gyors, egyszerű és finom epres a kedvencünk!
                                Juli. Fanna (2007.tavasz) BendeManó (2009.ősz) Lizinek műhelye van, blogol... már a facebookon is meg vagyok található KulturálisKreatívok!!!

                                Comment

                                Mamami portál footer

                                Összecsuk

                                Friss bejegyzések

                                Összecsuk

                                Cikk a mamami portálról

                                Összecsuk

                                szivárvány
                                Betöltés...
                                X