Közlemény

Összecsuk
No announcement yet.

Tej- és tojásmentes receptek

Összecsuk
X
 
  •    
  • Szűrő
  • Idő
  • Mutatás
Clear All
new posts

    #31
    Rozsos magvas pálcácskák

    Valahonnan netről gubertam még régebben, bevált, szeretjük

    35 dkg liszt
    20 dkg margarin
    1 ek 10%-os ecet
    7 ek víz
    1/2 tk só

    1 tojásfehérje
    magvak

    A marg. a liszttel elmorzsoljuk. A vizet, sőt és az ecetet hozzáadjuk, összegyúrjuk. Folpackba téve 1/2óréra hűtőbe tesszük. Lisztezett felületen vékonyra (0,5cm) nyújtjuk. Megkenjük tojásfehérjével, rászórjuk magvakat majd deremetszővel felcsíkozzuk kb. 3mm szélesre.
    Sütőpapírra tesszük őket, előmelegített 180fokos sütőben készre sütjük.
    Eszti, Lolli /2008.04.03./és Zénó /2010.05.26./ Blog

    Comment


      #32
      Cukkinis tökmagos

      Ez is egy jól bevált valahol a neten talált recept. A cukkini miatt nem szárad ki, nagyon fini

      20dkg cukkini
      4tojás
      10dkg tökmag
      20dkg barnacukor
      10dkg liszt
      1/2tk sütőpor
      1-1 csipet szegfűszeg, ánizs
      1 tk. fahéj

      Megmosott cukkinit lereszeljük finomra, a tökmagot apróra vágjuk, tojásfehérjéket verjük kemény habbá. Tojássárgákat keverjük habosra a cukorral, adjuk hozzá a szegfűszeget, ánizst, fahéjt. Keverjük hozzá a szárazakat, aztán a cukkinit, tökmagot, majd a kemény habbá vert fehérjéket. Gerinc formába téve 45 percig süssük előmelegtett 180fokos sütőben.
      Utoljára szerkesztette NevetőPudingok; 2010.02.11., 17:23. Oka: TEJMENTES
      Eszti, Lolli /2008.04.03./és Zénó /2010.05.26./ Blog

      Comment


        #33
        Dejó recepteket írtok a sós sütire! Ezer köszönet hétvégén kipróbálok valamit.
        Gondolom a rozs-, és tönkölybúzás receptek sima liszttel is működnek.

        Ma csináltam rántott húst szójakrémmel. A liszt és a morzsa között a szójába mártottam. Nagyon jó panír lett belőle
        Kriszta, kétgyerekes Mami Cseni (2007.12.04) és Olivér (2009.07.03)

        Comment


          #34
          a szójakrém olyan, mint zabkrém?
          Eszti, Lolli /2008.04.03./és Zénó /2010.05.26./ Blog

          Comment


            #35
            A zabkrémet nem ismerem. Ez a szója tökjó. A Sparban veszem (igaz Ausztriában) és csak 1,2 EUR körpl van. Miskolcon kérdeztem bioboltban és a zabkrém 700 FT volt
            Kriszta, kétgyerekes Mami Cseni (2007.12.04) és Olivér (2009.07.03)

            Comment


              #36
              Ja-ja, csak nálunk a szója sem játszik az allergia miatt Viszont ez a 700 nagyon durva Én 300Ftért veszem, nem sokkal drágább mint a tejszín tsai
              Eszti, Lolli /2008.04.03./és Zénó /2010.05.26./ Blog

              Comment


                #37
                Eszti!Te mivel "ragasztod" rá a magokat a sütire? A receptedben az van, hogy tojásfehérjével megkenjük, és magokkal megszórjuk, de nálunk ezt nem lehet.
                Van más ötletetek, hogy a magok ne szóródjanak le?
                Én pl. leveles tésztát is szoktam csinálni, és azt megszórni sajttal vagy szezámmaggal, de ha csak vízzel kenem meg, a fele mindig lepotyog...
                Valami ötlet tojásfehérje helyett?
                Csicsi, Gergő (10 , Rebus (8) és Misi (3 éves ) anyukája

                Comment


                  #38
                  Igen, bocsánat utána esett le, hogy ezek csak tejmentes receptek voltak. De sztem simán ha margarint olvasztasz és azzal kened be, nem fognak lepotyogni
                  Eszti, Lolli /2008.04.03./és Zénó /2010.05.26./ Blog

                  Comment


                    #39
                    Kovka: én mindig nagyobb tételben csinálom a fasírtot, kis golyócskákat, és szépen lefagyasztom. Tökéletes lesz, mikor kiveszem, és így mindig van kéznél kész fasírt. Ja, még nyersen fagyasztom le, miután kiveszem, fagyott állapotban megy a forró olajba.

                    Comment


                      #40
                      Mi a Loprofin tojáspótlót használjuk, ez tej-tojás-szójamentes. Nagyon jól lehet vele panírozni, olyan lesz, mint az eredeti. Sütikhez nem használom, mert simán mással ki lehet váltani a tojást.
                      De hogy írjak receptet is, így a farsangolás időszakában:

                      FÁNK
                      - fél kiló liszt
                      - egy csomag szárított élesztő
                      - 2 csipet só
                      - 3 kanál cukor
                      - kb. 2,5 dl víz

                      Jól összegyúrni, megkeleszteni, majd forró olajban kisütni.

                      Comment


                        #41
                        Na ezt a fánkot kipróbálom.

                        Ma sütöttem a már korábban beírt csokis sütireceptet muffin formában. Tuti jó lett.

                        Leonit: hol lehet kapni a tojáspotlót?
                        Kriszta, kétgyerekes Mami Cseni (2007.12.04) és Olivér (2009.07.03)

                        Comment


                          #42
                          Én eddig Budapesten, a Lehel téren vettem, de az a bolt megszűnt. Valósznű lehet más táplálékallergiás boltban is venni. De a neten is lehet rendelni, több helyen árulják. Ird be a google-ba, es rengeteg helyet kiad, ahonnan lehet rendelni.

                          Comment


                            #43
                            Még nem csináltam meg, de kóstoltam isteni:

                            ALMÁS ZABKOCKA

                            Hozzávalók:

                            6 édes alma
                            120 g teljes kiőrlésű búzaliszt
                            200 g zabpehely
                            2 tk szódabikarbóna
                            fahéj
                            szerecsendió
                            szójatejszín v. rizstejszín

                            Az almákat meghámozzuk és lereszeljük. A liszetet, a zabpelyhet, szódabikarbónát, és a fűszereket egyenletesen elkeverjük, ha magokat is adunk a sütihez akkor azt durvára vágjuk és azt is hozzáadjuk. Végül hozzákeverjük a reszelt almát, ha nem elég szaftos akkor kevés tejszínnel könnyűvé tesszük (ha szükségét érezzük. én tettem bele keveset), majd a kész masszát egy kevés bio margarinnal kikent jénaiba tesszük, elegyengetjük, hogy sima legyen ateteje.
                            180° fokra előmelegített sütőben kb 15-20percig sütjük.

                            Mikor kihült óvatosan kivesszük és kockákra szeljük.

                            Szójatejszínnel és fahéjjal meghintve tálaljuk!

                            Mi a zabpelyhet cseréltük Maxi-mix müzlire (ebben csak mazsola és pár féle olajos mag van a pehely-keveréken kívül, dm-ben szoktam venni).
                            Szilvi és a hálótársak: Csabi (09.07.12.), Dóri (11.04.22.), Dani (13.05.27.) és Ákos a férj

                            Comment


                              #44
                              leonit;638795
                              De hogy írjak receptet is, így a farsangolás időszakában:
                              [B
                              eredeti hozzászólása
                              FÁNK[/B]
                              - fél kiló liszt
                              - egy csomag szárított élesztő
                              - 2 csipet só
                              - 3 kanál cukor
                              - kb. 2,5 dl víz

                              Jól összegyúrni, megkeleszteni, majd forró olajban kisütni.
                              Kipróbáltam a fánkreceptet, ez lett belőle. Nagyon finom lett. A fiúknak nagyon ízlett, az már nem annyira jó, hogy a kicsi lányom is kérteKóstolás szintjén kapott belőle.Szóval köszi, azt hiszem ez nálunk alaprecept lesz
                              Mellékletek
                              Csicsi, Gergő (10 , Rebus (8) és Misi (3 éves ) anyukája

                              Comment


                                #45
                                Én is ma sütöttem megint fánkot, holnap farsang lesz az óviban, és vihetek házi sütit. A másik, amit viszek, az egy linzer:

                                Linzer
                                - 30 dkg liszt
                                - 20 dkg tejmentes margarin
                                - 10 dkg cukor
                                - egy csipet só

                                Összegyúrni, kiszaggatni, kb. 200 C-os sütőben kisütni, míg megpirul. Lehet mindennel ízesíteni, pl. kókuszreszelék, kakaópor (karobpor), mazsola, lekvár....
                                Én ilyet szoktam csinálni belőle:

                                Click image for larger version

Name:	DSCF0378 (600 x 450).jpg
Views:	1
Size:	73,6 KB
ID:	4794798

                                Comment

                                Mamami portál footer

                                Összecsuk

                                Friss bejegyzések

                                Összecsuk

                                Cikk a mamami portálról

                                Összecsuk

                                szivárvány
                                Betöltés...
                                X