Közlemény

Összecsuk
No announcement yet.

Fogyjunk együtt diétával és mozgással

Összecsuk
X
 
  •    
  • Szűrő
  • Idő
  • Mutatás
Clear All
new posts

    Boldog új évet mindenkinek! Én elég vacakul nézek ki, az ősszel volt egy vetélésem, s szeptember óta híztam 6 kg-t. A fittségi szintem is közelít a 0-hoz. Legszívesebben bevetnék valami radikális diétát, s kb lenyomnám azt a nem is tudom hány napos cuccot, amit anno Paci csinált végig, de közben inkább amint lehet, babásodnék újra. Szóval most az utóbbi van előtérben, normális kajálás (nem radikális csökkentés), meg némi mozgás azért cél. Meglátjuk. Ha nem lesz baba, előbb utóbb nekiállok a dagi énem felszámolásának, mert nagyon zavar.
    Tanítok, zenélek, nevetek, mesélek...
    Luca, B (2015) & F (2017)

    Comment


      lucazsofia eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
      Boldog új évet mindenkinek! Én elég vacakul nézek ki, az ősszel volt egy vetélésem, s szeptember óta híztam 6 kg-t. A fittségi szintem is közelít a 0-hoz. Legszívesebben bevetnék valami radikális diétát, s kb lenyomnám azt a nem is tudom hány napos cuccot, amit anno Paci csinált végig, de közben inkább amint lehet, babásodnék újra. Szóval most az utóbbi van előtérben, normális kajálás (nem radikális csökkentés), meg némi mozgás azért cél. Meglátjuk. Ha nem lesz baba, előbb utóbb nekiállok a dagi énem felszámolásának, mert nagyon zavar.

      neked is minden jót! és egy babukát erre az évre
      Kockapaci (F 2007.tél, A 2013.tél és L 2015. tavasz)

      Comment


        Tündérviola eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
        Nóri, ha normálisan táplálkozol, kiegyensúlyozva, és kevesebbet, mint amennyit elégetsz, akkor normálisan fogysz. Nem szélsőségesen, drasztikusan.

        Én köszönöm megvagyok, sajnos tavaly sokat fogytam, de nem céllal. Anyukám beteg, sokat volt kórházban. Viszont sose voltam ennyire vékony.
        Remélem, hogy most már minden ok!
        Nóri és a lányok: Norcsi (2012.Június) , Réka (2016.Január) , Luca (2017. Október)

        Comment


          lucazsofia eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
          Boldog új évet mindenkinek! Én elég vacakul nézek ki, az ősszel volt egy vetélésem, s szeptember óta híztam 6 kg-t. A fittségi szintem is közelít a 0-hoz. Legszívesebben bevetnék valami radikális diétát, s kb lenyomnám azt a nem is tudom hány napos cuccot, amit anno Paci csinált végig, de közben inkább amint lehet, babásodnék újra. Szóval most az utóbbi van előtérben, normális kajálás (nem radikális csökkentés), meg némi mozgás azért cél. Meglátjuk. Ha nem lesz baba, előbb utóbb nekiállok a dagi énem felszámolásának, mert nagyon zavar.
          Nagyon szurkolok, hogy összejöjjön egy makk egészséges baba!
          Nóri és a lányok: Norcsi (2012.Június) , Réka (2016.Január) , Luca (2017. Október)

          Comment


            Hát a kevesebbet eszem és oda is figyeljek az sajna nem megy. Ezért lenne jó egy jól összeállított diéta, ami helyettem is figyeli a mennyiséget. A minőséggel nincs baj. "Szemét" kaját nem eszem és már Rékus tortájából nem is bírtam egy falatot sem enni. tegnap volt a férjem szülinapja és az Ő tortájából is csak egy kis villányi kóstolót tudtam csak enni. Sok zöldség, ritkán csak fehér kenyér, azt sütöm, minden nap frissen főtt kaja, vízből iszok keveset. Ez még segíthetne. talán.
            Szóval a gond az (ez itt a rinya helye) nem tudok odafigyelni a saját étkezésemre. Lucát etetem és két falat között van esélyem, hogy én is bekapjam a falatomat, de figyelni kell Norcsira is és újabban Rékus is rázendített, hogy etessem meg. Gyakorlatilag kapkodva eszem és észre sem veszem a mennyiséget, csak mikor már túl vagyunk az egészen. Nyugodt étkezéssel tökre oda tudok figyelni a mennyiségre és arra is, hogy jól megrágjam. Jóval kevesebb kaja is elegendő, hogy teltség, vagyis a jóllakott (nem a degeszre evett) érzetet elérjem - nagy ritkán évi 1x-2x eljutunk étterembe.
            Szóval ezért kellene egy jól összerakott diéta, amit követve garantáltan nem csúszok el kilóügyileg. Bár mióta legutoljára itt jártam, egy grammot sem híztam, de lefelé sem ment. Mindegy. Lehet, hogy ténylegesen meg kell várnom a szoptatás végét és akkor nekilátni egy IGAZI diétának. Addig meg napi valamennyi torna (akár csak 10 perces hasizom).
            Nóri és a lányok: Norcsi (2012.Június) , Réka (2016.Január) , Luca (2017. Október)

            Comment


              Ja, nem is írtam, de jövő héten megyek végre ortopédiára. Remélem kiderül, hogy mi a gond, és, hogy mi a köv.lépés.
              Nóri és a lányok: Norcsi (2012.Június) , Réka (2016.Január) , Luca (2017. Október)

              Comment


                Earanyi eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                Hát a kevesebbet eszem és oda is figyeljek az sajna nem megy. Ezért lenne jó egy jól összeállított diéta, ami helyettem is figyeli a mennyiséget. A minőséggel nincs baj. "Szemét" kaját nem eszem és már Rékus tortájából nem is bírtam egy falatot sem enni. tegnap volt a férjem szülinapja és az Ő tortájából is csak egy kis villányi kóstolót tudtam csak enni. Sok zöldség, ritkán csak fehér kenyér, azt sütöm, minden nap frissen főtt kaja, vízből iszok keveset. Ez még segíthetne. talán.
                Szóval a gond az (ez itt a rinya helye) nem tudok odafigyelni a saját étkezésemre. Lucát etetem és két falat között van esélyem, hogy én is bekapjam a falatomat, de figyelni kell Norcsira is és újabban Rékus is rázendített, hogy etessem meg. Gyakorlatilag kapkodva eszem és észre sem veszem a mennyiséget, csak mikor már túl vagyunk az egészen. Nyugodt étkezéssel tökre oda tudok figyelni a mennyiségre és arra is, hogy jól megrágjam. Jóval kevesebb kaja is elegendő, hogy teltség, vagyis a jóllakott (nem a degeszre evett) érzetet elérjem - nagy ritkán évi 1x-2x eljutunk étterembe.
                Szóval ezért kellene egy jól összerakott diéta, amit követve garantáltan nem csúszok el kilóügyileg. Bár mióta legutoljára itt jártam, egy grammot sem híztam, de lefelé sem ment. Mindegy. Lehet, hogy ténylegesen meg kell várnom a szoptatás végét és akkor nekilátni egy IGAZI diétának. Addig meg napi valamennyi torna (akár csak 10 perces hasizom).
                ó én sem tudok így odafigyelni, mármint a mennyiségre. ezért van h valamiket ki kell iktassak teljesen mert nekem másképp nem megy. de ez valakinek szintén nem megy.

                de itt a topikban volt h együtt csináltunk 1-1 hetet.

                ha visszanézed akkor volt 3-5-6 hét ilyen amikor valaki leírta h mikor mit és mennyit lehet enni. Pl Viki, Eszter és Enikő csinált ilyeneket. az enyém elhagyásos volt ahol a mennyiség nem annyira fontos. szóval ha van kedved visszakeresni akkor találsz konkrét menüs, bevásárlólistát heti diétákat.
                Kockapaci (F 2007.tél, A 2013.tél és L 2015. tavasz)

                Comment


                  én mondjuk nem gondolom h olyan anyagok mennének a tejbe egy diétától. ez szerintem inkább a fogyás mértékétől függ nem? illetve hogy mondjuk eszik iszik az ember pl méregtelenítő, vzelethajtó stb teákat vagy kiegészítőket...


                  én tegnap este véletlenül addig kattintgattam a tv-n mig a fit hd-hez értem ahol pont kezdődött egy jóga, azt megcsináltam na nem volt extra, de kezdetnek jó. mozogtam legalább
                  Kockapaci (F 2007.tél, A 2013.tél és L 2015. tavasz)

                  Comment


                    Kockapaci eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                    én mondjuk nem gondolom h olyan anyagok mennének a tejbe egy diétától. ez szerintem inkább a fogyás mértékétől függ nem? illetve hogy mondjuk eszik iszik az ember pl méregtelenítő, vzelethajtó stb teákat vagy kiegészítőket...


                    én tegnap este véletlenül addig kattintgattam a tv-n mig a fit hd-hez értem ahol pont kezdődött egy jóga, azt megcsináltam na nem volt extra, de kezdetnek jó. mozogtam legalább


                    Amúgy sajnos a tejcsibe minden bekerül. A diétázás meg elvileg méreganyagot is felszabadít(hat). Ma újra nekifeszültem és nagyon figyeltem. ha úgy éreztem, hogy "falok", akkor hátra dőltem és ittam vizet. Etettem a manót, aztán újra nekiláttam. Most éhes vagyok. De megyek aludni
                    Nóri és a lányok: Norcsi (2012.Június) , Réka (2016.Január) , Luca (2017. Október)

                    Comment


                      Luca

                      Na, hát itt is van felesleg, Karácsonykor megint felhíztam magam 65-re, borzasztó, pedig olyan sok mindent nem is tudok enni, de abból sokat

                      Viszont a torna, na az október óta elmaradt. Egyszerűen 2 és fél év után meguntam a Gyerünk Anyukámat és keresgettem alternatívákat. De sajnos egyik sem jön be eddig, szóval szerintem hétfőtől benevezek a Formabontóra. Olyankor a lóvé is motivál, mennyi kis gyerekruhát kell eladnom 16ezer Ft-ért.

                      Bár most hogy leírtam megint előjött a spúr énem
                      Enikő egy férjjel és négy törpével
                      ClauWi hordozási tanácsadó Értékeléseim
                      Vega hét menü
                      Kihívás (okt.1-14)

                      Comment


                        Tudod, hogy mire jöttem rá? Ha van társad a mozgáshoz - pl barátnővel, gyerekkel együtt csináljátok - akkor nem uncsi, és meg is van a motivációi is. Anyuka vagy te is. Sok teendő mellett totál lefáradsz és abban a picike kis szabadidődben inkább punnyadsz, mert jól esik. Csak az a fránya lelkiismeretfurdalás ne lenne
                        Amúgy én sem szívesen adok ki pénzt a tornára. Uszodába szeretnék majd járni, de a közelben lévőt most szétbombázták (Újhegyi), és nem tudni, hogy mikor lesz kész. A többihez BKV-ni kell. Ezt az áldozatot meg már nem szívesen hozom meg
                        Nóri és a lányok: Norcsi (2012.Június) , Réka (2016.Január) , Luca (2017. Október)

                        Comment


                          Én szeretek egyedül tornázni, meg punnyadni sem nagyon van időm, a torna idő helyett általában szortírozok, takarítok. Tényleg egyszerűen csak meguntam a kínálatot
                          Enikő egy férjjel és négy törpével
                          ClauWi hordozási tanácsadó Értékeléseim
                          Vega hét menü
                          Kihívás (okt.1-14)

                          Comment


                            enikovisky eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                            Én szeretek egyedül tornázni, meg punnyadni sem nagyon van időm, a torna idő helyett általában szortírozok, takarítok. Tényleg egyszerűen csak meguntam a kínálatot
                            Futás? Ott az útvonal változatossága jól jöhet. Hm?
                            Nóri és a lányok: Norcsi (2012.Június) , Réka (2016.Január) , Luca (2017. Október)

                            Comment


                              Earanyi eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése

                              Futás? Ott az útvonal változatossága jól jöhet. Hm?
                              Jajj, az nekem nagy mumus úúútálok
                              Enikő egy férjjel és négy törpével
                              ClauWi hordozási tanácsadó Értékeléseim
                              Vega hét menü
                              Kihívás (okt.1-14)

                              Comment


                                Feljott ez a topic szoval beneztem es gondoltam leirom en mitol fogytam. Nagyon vicces amugy nyaron 75 kilo korul voltam jott a koltozes eltunt a merleg aztan elokerult de lemerult az elem stb. szoval fogalmam sem volt hany kilo vagyok mondjuk nem is vagyok az a gyakran meregetos tipus. Az feltunt hogy leesnek a nadragok ileltve sokan mondtak hogy fogytam. Most januar elejen a nagyimnal voltunk eszembe jutott lemerni magam az o merlegen. 67 kilo vagyok szoval valoban fogytam. A titok es az edzesterv a kovetkezo: sosem dietaztam nem tudom hogy kell most sem tettem sot a durvan kajalos karacsonyi idoszak utan vagyunk. Viszont a mozgas... dimbesdombos kornyekre koltoztunk es a kocsinkat a ferjem hasznalja en gyalogolok bkv zok a gyerekekkel. itt helyben mindenhova gyalogva megyunk vagy egy gyerekkel es mindennel megrakott babakocsit tolok (kb 25kilo minimum) vagy a hatamon a tizenkilos gyerekkel maszkalok. es mint emlitettem dimbesdombos szoval jo kis kardio. a telefonom van valami lepesszamlalo az alapjan napi kb 5-10km kozott megyek. Persze van hogy kevesebbet van hogy tobbet. Ezt csak azert irom le hogy lehet hogy nem mindig van szukseg extra tornara meg gyakorlatokra a sima gyaloglas is megteszi kezdetnek. Persze messze nem tokeletes az alakom mar sosem lesz az de az allokepessegem jelentosen javult.
                                Nem vagyok nagy fogyokura guru (sosem fogyokuraztam legyszi ne ussetek ) de hatha valakinek inspiralo ez a tortenet is. Gyalogoljatok ha van ra mod jot tesz

                                Comment

                                Mamami portál footer

                                Összecsuk

                                Friss bejegyzések

                                Összecsuk

                                Cikk a mamami portálról

                                Összecsuk

                                szivárvány
                                Betöltés...
                                X