Közlemény

Összecsuk
No announcement yet.

Tízórai, uzsi az iskolába

Összecsuk
X
 
  •    
  • Szűrő
  • Idő
  • Mutatás
Clear All
new posts

    Tízórai, uzsi az iskolába

    Akció
    a Vackor az 1.b-ben topik altopikja avagy mit csomagoljunk a gyereknek, ami finom és egészséges és meg is eszi és nem hullik szét, nem romlik meg, viszonylag egyszerű megcsinálni stb stb

    az is jöhet, hogy mibe csomagoljuk, mi a praktikus, mit tud a gyerek rendesen kezelni, miben mi fér el.

    aztán uzsi ötlet is jöhet, mert lehet hogy lesz akinek ez is jó infó, hogy mi nem romlik meg (szagosodik, folyósodik) délutánra

    majd jövök, csak rohanunk évnyitóra, addig írjatok sokat
    Kockapaci (F 2007.tél, A 2013.tél és L 2015. tavasz)

    #2
    Szuper! Köszi, hogy megnyitottad!
    Beteszem a Vackor nyitó hozzászólásába is a linket a topikhoz.
    Jöhetnek a finomságok!
    Évamama és Bálint, a kis csillagász (2008. október 2.)

    Comment


      #3
      Mi mindig muanyag csukhatos dobozba tesszuk az uzsit.

      Sk süti
      Gyumolcs/repa felvagva
      Kompot turmixolva/gyumolcspure (lehet elorecsomagolva kapni, de nekunk van hozza szilikon kompottarto)
      Francia specialitas : kenyer egy darab csokival, vagy sajttal
      Judit, Noémie (2007), Ábel (2010) és Sacha (2014) mamája

      Comment


        #4
        Jövök én is a Vackorból, hogy itt (is) folytassuk!!
        Nekünk első hétre biztos rendelés a palacsintacsiga... Palacsinta töltve sajtkrémmel, rukkolával, sonkával (vagy bármivel amit szeret), feltekerve es karikázva. Édessel is működik, ami nem folyik. Mellé nálunk paradicsom.
        (Szerencsem van, nálunk nem az édesség, hanem a rukkola és a paradicsom a hűha).

        Én uzsonnáig nagy melegben nem hagynám, de tízóraiig simán...
        Luca, és a Meseutcza lakói, Lóci (2007), Lujzi (2011), Lénó (2014. március) ès Lenke (2017), az L betűs család

        Comment


          #5
          Ahogy Kattix írta régebben mindig:

          Csillu (javíthatatlan extrovertált, dumagép) Gyermekeim: Barni (3dikos okoska), Olívia (suliba készülő szépség) és Emília (bölcsis Csirke)
          Privi helyett: csillacsaplar85@gmail.com

          Comment


            #6
            Nekünk is csukható dobozunk van, mert nincs ebéd, csak, amit mi csomagolunk, de - szerencsére - itthon tud ebédelni. Sikerült többrekeszes dobozt venni, így többféle cucc is belekerülhet keveredés nélkül.
            Húsgolyók
            Falafelgolyók
            Zöldségfasírt (ez terv)
            Aszalt gyümi
            Koktélparadicsom, paprika- és uborkaszeletek
            Nálunk mehet a joghurt is, mert f11 körül esznek.
            Van itt ilyen helyi kerek kenyérke, ami egy kicsit a pitára emlékeztet. Ezt is szoktunk "köret" gyanánt, kis darabokra szeletelve is adni vagy szendvics készül belőle. szóval, a pita is mehet.
            Évamama és Bálint, a kis csillagász (2008. október 2.)

            Comment


              #7
              Itt , meg itt is vannak ötletek.
              Évamama és Bálint, a kis csillagász (2008. október 2.)

              Comment


                #8
                Favoritok nàlunk: Vajas kenyér sajttal, lekvàros kenyér, sk gyümujoghurt müzlivel, néha péksüti. Hozzà mindig zöldség/gyümi. Nem kell nagy mennyiség, mert nem fog óràkig falatozni a gyerek, de legyen tàplàló.

                Comment


                  #9
                  És ami megosztja az anyukatàrsadalmat:
                  Főttojàs +vajaskenyér. 7-kor megfőzöm 10-ig nem romlik meg.

                  Comment


                    #10
                    Igazából mehet bármi, amit az ember elvisz egy kirándulásra. Tényleg a tojás szerintem is lazán kibírja.
                    Évamama és Bálint, a kis csillagász (2008. október 2.)

                    Comment


                      #11
                      nálunk a gyerek kedvence a sonkás szendvics zsemlében, melléje meg valami nasi, lehetőleg házi süti és zöldség vagy gyümölcs. Ennyit eszik, idén tesójának is csomagolok, kíváncsi vagyok, mi lesz vele, mennyire lesz más. És mi is műanyag dobozba pakolunk, próbáltam varrni mosható uzsizacsit, amúgy jó volt, de abban könnyen nyomódik a kaja. Így a dobozban nem csomagolom pluszban csak egy szalvétát rakok melléje.
                      Viki
                      Lányaim L(9), J(7) és D(4)

                      Comment


                        #12
                        na én is megérkeztem, tök jó, majd unalmas szürke napokon is lehet ihletet meríteni

                        én már előre készültem, vettem annó az alin szendvicskiszúró formákat, dínóst és puzzle formát, ha esetleg kell egy kis vizuális ráhatás is

                        meg vannak dobozaim is, csíbós nagyban kisebb, meg van tasakom is, annó rendeltem, mindjárt linkelem. nem tudom h beválik-e, olyan pul anyag szerű...
                        http://www.nickisdiapers.com/planet-...dwich-bag.html

                        aztán h beválnak-e majd elválik

                        kulacsunk csíbós és aldis alumínium és most már kapott Flóri egy műanyagot is a keresztszüleitől, úgyhogy lesz választék
                        Kockapaci (F 2007.tél, A 2013.tél és L 2015. tavasz)

                        Comment


                          #13
                          én kevés kenyeres cuccot szeretnék, bár ha sütnék barnás kenyeret az is ok lenne...
                          de azért inkább más legyen több
                          Kockapaci (F 2007.tél, A 2013.tél és L 2015. tavasz)

                          Comment


                            #14
                            Hű de jók vagytok csajok!
                            Nálunk az én hibámból (elnéztem a kajabefizetési napot) az első 7en csak itthonról csomagolt hidegen fogyasztható kaját tud enni Barni, úgyhogy pont jókor nyílt ez a topik!
                            A fasírtgolyók jó 5let és a palacsintacsiga is, bár azt a szeletelés után hogyan tartjátok egyben? fogpiszkálóval?
                            Csillu (javíthatatlan extrovertált, dumagép) Gyermekeim: Barni (3dikos okoska), Olívia (suliba készülő szépség) és Emília (bölcsis Csirke)
                            Privi helyett: csillacsaplar85@gmail.com

                            Comment


                              #15
                              Nekünk rekeszes dobozunk van, ami mindennap belekerül: paradicsom, uborka, cottege vagy más sajt, alma, vagy más idénygyümölcs, és amiket variàlok: tonhal, tahini (szezámmagkrém), csicseriborsókrém, tojás, olajbogyó.
                              Nálunk ugyanezt eszik az ovisok is.

                              Comment

                              Mamami portál footer

                              Összecsuk

                              Friss bejegyzések

                              Összecsuk

                              Cikk a mamami portálról

                              Összecsuk

                              szivárvány
                              Betöltés...
                              X