Közlemény

Összecsuk
No announcement yet.

Takarékos tippek a főzés, háztartásvezetés során

Összecsuk
X
 
  •    
  • Szűrő
  • Idő
  • Mutatás
Clear All
new posts

    Más spórolási lehetőség:
    Tegnapról mára készítettem jeges kávét olyan módon, hogy a darál kávét beletettem a lenyomós kávéfőzőbe, feltöltöttem hideg vízzel, és betettem a hűtőbe 12 órára. reggel lenyomtam, és kész volt a hideg káve. Isteni volt! Soha nem ittam még hideg kávét...

    Ebben a spórolás: nem kellett begyújtani a gázt, a vizet felforralni, és sokkal erősebb is lett a kávé, mint hagyomásnyosan, maradt délutánra is, nem kell elmosogatni a kávéfőzőt, és újabb kávét készíteni..

    na, jó ez csak vicc...
    Ági

    Rebeka 2006.03.30.

    Comment


      És hurrá, ma reggelre tele volt a vízgyűjtő, ami az ereszcsatonából kifolyó vizet gyűjti! Ezzel locsoltam a paradicsomot, és a zöldborsót.
      Ági

      Rebeka 2006.03.30.

      Comment


        Nálunk sok a zsíros edény, asztalnál, szertartásosan eszünk, örökké tele a mosogató. De nagyon szeretek mosogatni, és sajnálom a helyet, áramot meg a naivitásomat is a mosogatógépnek, vagy hogy mondjam, tehát ragaszkodom a hagyományaimhoz.

        De én kézzel keverek, aprítok, dagasztok, verek habot, deszkán, késsel szaggatom a nokedlit, szitán passzírozok, a konyhában nagyon fundamentalista vagyok.
        már nem vagyok mamami
        csakazolvassa@freemail.hu -- itt megtalálsz
        minden jót!

        Comment


          celesztina eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
          viztakarékosság kapcsán jutott eszembe: már olyan régóta keresek olyan zuhanyfejet/drótot aminél el lehet zárni a vizet amig szappanozol -nálunk keverős a csap és egy ilyen jól jönne, de sehol sem látok, nemtudjátok, hol lehet kapni? (vagy pontosan milyen névvel keressem)
          mi az obiban vettünk ilyen zuhanyfejet, nagyon olcsó volt, és mivel erősebben is nyomja a vizet, alig kell megnyitni a csapot, és most olyat vettünk, ahol benyomva kell tartani, különben nem folyik a víz, így tényleg nem lehet szappanozás közben folyatni a vizet (a gyerekek a sima kapcsolóssal egyszerűen nem kapcsolták ki)
          szóval szerintem most is van az obiban, sima fehér, ezres alatt a zuhanyfejeknél
          Eszter - 3 fiú (19, 11 és 5 évesek) anyukája Blogom a háztartásról és egyéb kihívásokról
          Kaja kihívás összesítő

          Comment


            évuska eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
            Nálunk sok a zsíros edény, asztalnál, szertartásosan eszünk, örökké tele a mosogató. De nagyon szeretek mosogatni, és sajnálom a helyet, áramot meg a naivitásomat is a mosogatógépnek, vagy hogy mondjam, tehát ragaszkodom a hagyományaimhoz.

            De én kézzel keverek, aprítok, dagasztok, verek habot, deszkán, késsel szaggatom a nokedlit, szitán passzírozok, a konyhában nagyon fundamentalista vagyok.
            na látod ezeket én is kézzel csinálom, de a mosogatógép egy áldás
            ha nem zs mosogat, mert nála tényleg ahányszor iszik, annyi pohár, ....
            Niké és Hanna (2006,04,07),Gitta (2008,03,14), Zsuzska (2010,09,15)
            Egri hordozóklub csütörtökön és Mezőköves minden szerdán
            Beli Buba babahordozo-tanfolyamvezető vagyok
            írj a gmailemre az is cyanus

            Comment


              Zági eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
              Hát nem tudom, a néninek állítólag 20litert fogyaszt. Én tuti nem használok annyi vizet egész napi mosogatáshoz sem. Bár ebben benne van a spórolás. Az, hogy semmi vizet nem folyatok fölöslegesen, nem eszünk semmi húsos, zsíros, zsírban égetett ennivalót, egy salátástál elöblítése semmiség vízigényű egy odakozmált zsíros lábos tisztításához képest. A szivaccsal elmosok mindent, amihez egy gyors öblítés, gyakran a hideg víz is elegendő. És nem eszünk egész nap, a gyümölcsöket, zöldséget csak fogjuk és elrágjuk, nem veszünk elő tányért mindenhez, az ebéd egytálétel, leggyakrabban, a mosogató soha nincs tele.

              A mostalan generálás meg úgy történik, szerintem, hogy legyint rá az ember, áh, előveszek egy tisztát, a mosogatógép úgyis elmossa.

              Belátom, hogy egy sok-sok fős, zsíros edényeket kreáló, sokat főző, egész nap élelemmel ellátást igénylő családban sokkal több a mosatlan edény, amire biztos megéri a mosogatógépet használni. Addig lehet játszani, míg a gép mosogat, bár mi nagyon jókat szoktunk beszélgetni mosogatás közben a lányommal.
              na jó, hát szerintem nálatok azért iszonyú sok speciális dolog van.
              Mi ugye 4+2 felállásban élünk, Lilin (és a miniCsongoron) kívül mindenki húst-hússal típus, tehát az, hogy elrágcsálunk egy kis salátát itt nem opció, mert pont éhen halna tőle a férjem és a nagyfiaim. Ráadásul a 8 évesek már normál felnőtt mennyiséget esznek. (Értsd ez alatt, hogy az 1kg húsból készített fasírtból nem marad vacsorára úgy, hogy mindenkinek jusson pl.)

              Plusz mosogatnivalót akkor generál, ha az ember úgy áll hozzá, ha meg úgy, hogy egy nap egy poharat használunk, akkor nem generál.

              Nálunk napi 1szer megy, és emellett nem igazán mosogatok kézzel, szóval 6 főre a napi kb. 16l víz mosogatóvíznek szerintem elég spórolós.
              gyerekek: Máté, Levi(2004-10) & Lili(2007-06) & Csongor (2011-11)

              Comment


                Ez szerintem is spórolós, és nektek nyilván megéri.

                Sajnos én idegnekedem minden géptől, csak a kávédaráló van luxusgép itthon. A friss jó kávé nekem fontos. És a kávén sem spórolok. Abból a legjobbat. De cserébe én is kézzel mindent, na jó, vasalni azt nem tudok kézzel, max. ráülök!

                Amúgy mi is asztalnál eszünk, de valóban mint a nyulak. Szóval nem csak futtában a hűtő előtt ülve.

                A hűtőt kikapcsoltuk a télen, de nem vált be, mindig ke kellett menni a hóba, hát én 1 hétig bírtam, mondtam, pedig az is sokat spórol, biztosan. Viccnek jó volt, kevesebbet is ettünk, mert a francnak volt kedve mindig kimenni egy kis ennivalóért.

                Volt kenyérsütőnk, megszabadultam tőle, mert sokáig dolgozott, sokat fogyasztott, és mosogatni kellett. Azóta kézzel formálom, a nap melege dagasztja (romantikus...). És finomabb, hamarabb készen van.

                Na, kikapcsolom a gépet, mert ez is fogyasztja az áramot.
                Ági

                Rebeka 2006.03.30.

                Comment


                  De jó, hogy szóba került a hűtő. Van itt valaki aki hűtő/fagyasztó nélkül tud létezni?

                  Régebben olvastam valahol,hogy valaki így csinálj. nagyon tetszett is az ötlet, de én ettől még nagyon távol álltam.
                  Most hétvégén nem voltunk itthon a viharban történt valami, és valami lecsapta a biztosítékot. Így leolvadt a fagyasztóm (5 fiókos) és a hűtő + fagyasztóm (még 3 fiók). Gondoltam ez jó jel. A külön fagyasztót nem fogom használni. Hosszú távon meg jó lenne a többit is leredukálni.
                  Ivett, Zengő (2010.03.19), Zente (2012.02.10.)
                  Eladó kendők!

                  Comment


                    az alterpanel ökolakás topicban volt szó róla
                    Niké és Hanna (2006,04,07),Gitta (2008,03,14), Zsuzska (2010,09,15)
                    Egri hordozóklub csütörtökön és Mezőköves minden szerdán
                    Beli Buba babahordozo-tanfolyamvezető vagyok
                    írj a gmailemre az is cyanus

                    Comment


                      Köszi. Utánaolvasok.
                      Ivett, Zengő (2010.03.19), Zente (2012.02.10.)
                      Eladó kendők!

                      Comment


                        Úgy emlékszem, nem jött be hosszú távon a hűtő nélküliség Érdekes volt a tapasztalatot elolvasni abban a topicban.
                        Angica + 4 kicsi
                        tej-, tojás- és cukormentes:
                        http://angi.mentesnasi.hu

                        Comment


                          igen, én is erre emlékszem
                          mondjuk érdekes a tapasztalat is, más hűtő nélkül panelban, és más egy cs-házban, ahol van mondjuk egy hűvös kamra... régen is elvolt a vaj a tejföl és az egyebek

                          nagy melegben meg ott volt a kút...
                          Niké és Hanna (2006,04,07),Gitta (2008,03,14), Zsuzska (2010,09,15)
                          Egri hordozóklub csütörtökön és Mezőköves minden szerdán
                          Beli Buba babahordozo-tanfolyamvezető vagyok
                          írj a gmailemre az is cyanus

                          Comment


                            érdemes a fogyasztásokat megnézni, mert általában a hűtő+kicsi fagyasztó majdnem annyit fogyaszt, mint egy hűtő és egy különálló fagyasztó, a kicsi fagyasztó nagyon nem jó áramfelvétel szempontjából.
                            (tehát alapvetően sokkal energiatakarékosabb a csak hűtő + csak fagyasztó)
                            gyerekek: Máté, Levi(2004-10) & Lili(2007-06) & Csongor (2011-11)

                            Comment


                              és az sem midegy, mennyit nyitofgatjuk
                              most kezdem érteni, mikor a szüleim mindig megkérdezték gyerekkoromban, amikor a hűtőt ki akartam nyitni, hogy biztosan kell-e aza dolog? és más nem fog kelleni 10 perc múlva?
                              agyam eldobom, amikor a főzés hozzávalóit zs egymás után veszi ki a hűtőből, kb 1 perc eltéréssel....



                              a másik ami eszembe jutott, tegnap vásároltam
                              teli volt a karalábés pult darabáras karalábéval

                              a vásárlók egy külön rekeszbe szedték le a leveleket, hogy ne kelljen hazavinni
                              hát én meg mmég a szépeket tettem hozzá az enyémhez...
                              tölteni, levesbe, és a szárított szüldséghez kitűnő

                              ilyen jól élünk? a fele kaját kidobjuk?

                              én a répát se hámozom, néha még meg se kaparom, csak alaposan megmosom, és mehet az ételbe...
                              Niké és Hanna (2006,04,07),Gitta (2008,03,14), Zsuzska (2010,09,15)
                              Egri hordozóklub csütörtökön és Mezőköves minden szerdán
                              Beli Buba babahordozo-tanfolyamvezető vagyok
                              írj a gmailemre az is cyanus

                              Comment


                                orsi a manócsomag Ti vagytok? irányítottam oda feldebrői anyukát
                                Niké és Hanna (2006,04,07),Gitta (2008,03,14), Zsuzska (2010,09,15)
                                Egri hordozóklub csütörtökön és Mezőköves minden szerdán
                                Beli Buba babahordozo-tanfolyamvezető vagyok
                                írj a gmailemre az is cyanus

                                Comment

                                Mamami portál footer

                                Összecsuk

                                Friss bejegyzések

                                Összecsuk

                                Cikk a mamami portálról

                                Összecsuk

                                szivárvány
                                Betöltés...
                                X