Közlemény

Összecsuk
No announcement yet.

evés: válogat a gyerek

Összecsuk
X
 
  •    
  • Szűrő
  • Idő
  • Mutatás
Clear All
new posts

    evés: válogat a gyerek

    Akció
    Sziasztok! Tanácsot szeretnék kérni gyermekétkeztetés terén. Védőnőhöz nem szeretnék fordulni, mivel az egyből benne lenne a gyerek kartonjában...

    Szeretném a fiamat egészségesen etetni, de az a gond, hogy csak és kizárólag az egészségtelen vackokat akarja enni. A minap 6 órát éheztettem kint a levegőn rohangálva éééés kiköpte a sóskalevesben főtt galuskát (a galuska a kedvence).
    Amit hajlandó megenni: fehér liszt, cukor, tojás, tészta, minimális gyümölcs, olajban sült tésztafélék, virslifélék, kakaó, túró és persze csoki minden mennyiségben. A minap közölte velem, hogy a csoki megebédelni való Semmi zöldségféle, semmi rost (még krumplit sem...).
    Eddig próbálkoztam az elrejtéssel, de az sem hoz eredményt újabban (lángosba belereszelni zöldséget, stb.).
    Úgy érzem, az egész napot azzal töltöm, hogy valami "egészségesebb" kaját csináljak neki, amit megeszik, de eredménytelenül. Kezdek kétségbeesni!!!

    TAPASZTALT ANYÁK, SEGÍTSETEK!!!
    Ági {Andris (2007. január), Anna (2009. július) és Barnabás (2012. március) mamája}

    #2
    ismerős, Laura dettó ilyen. de nekem nem vált be semmi: képes inkább nem enni ha nem kap olyat amit szeret és sokáig bírja evés nélkül
    próbálkozunk adni neki mindenfélét, ill enni előtte, hátha, vannak korszakai mikor eszik húst, köretet, aztán egy ideig semmi normálisat -de már örülök neki ha eszik egyáltalán.
    Viki
    Lányaim L(9), J(7) és D(4)

    Comment


      #3
      Hahaha, sorstárs itt is!
      Kristóf is ilyen! És Sebi kezdi utánozni... de ő azért egy kis éhenkórász. Így van egy fényevőm, és egy mindent evőm.
      Ötletem nincs, én is éheztettem már, hasztalan. Együtt főzni nagyon szeret, de enni már nem eszi meg
      Á., K., S. és R. anyukája

      Comment


        #4
        Off Ági: Kristóffal egy napon született Julinka és látom Sebi sem sokkal maradt "le"

        On: Lau csak "száraz" dolgokat hajlandó enni, semmi szósz, kencefice -pizzáról is pl le kell szedni az összes feltétet, a paradicsomszószt is, galuskát is csak magában eszi meg ha pár csepp szaft cseppen rá nem kéri, stb... Kedvence a sült krumpli, krokett, azt sokszor hajlandó enni. 13 kg -1 éves húga 11!
        Viki
        Lányaim L(9), J(7) és D(4)

        Comment


          #5
          tudom, h még messze vagyunk a kajától, de bejelentkezem, m Luki azért már 8 hós és érzem, h nem elég neki a tejem (fejtem tegnap és nagyon kevés volt és sokkal-sokkal vzesebb, mint korábban)

          inni semmit nem iszik és kevesebb is a pisi, enni meg nagyon minimálisat. bohóckodik, rágja a kanalat, röhög, szétkeni az első 2 falat után. és ebből is csak minimálisat hajlandó. zöldborsótól, brokkolitól borzong, sütőtöktől ingerlékenyebb, gyakorlatilag s.répa püré és néha spenót, de tényleg csak pár falat.

          ja és persze nem hízik.

          sose bírt ki 3-4órát, csak mostanában néha, ha hordozom, de sokszor kér cicit is és utána akkor viszont tuti nem eszik!!!
          Dius vagyok
          Hordozási tanácsadó, 3 gyerek anyukája

          Comment


            #6
            Szerintem ez "csak" egy hullám! A legfontosabb az, hogy ne erőltess semmit, mert csak undorodni fog magától az evéstől is, és dafke csokit töm magába.

            A csoki valóban nem megebédelnivaló, de arra is rá lehet unni.
            Ne zsarold azzal sem, hogy ha eztmegazt megevett, kaphat édességet, mert nem vezet sehova, esetleg hányáshoz.

            Lujzink szintén tészta-tej mániában élt hetekig, hónapokig, de már nagyon jól haladunk!

            Játsszátok el, hogy eteti a babáját/mackóját az asztalnál! Lujzi így tett "véletlenül" a saját szájába is uborkát, májkrémes kenyérfalatot, narancsot, epret, sajtot.

            Már sokszor megkóstol egy-egy új dolgot a mi tányérunkból is. Engedem, hogy a kenyerét beletunkolja a tányoromon lévő mustárba, mert csak így ismerkedik új ízekkel.

            Én azt látom, hogy szinte minden gyerek életében van olyan szakasz, mikor egyenesen irtózik az új ízektől. El múlik.

            Bevált még az is, hogy "meglepetés tálat" kap délelőtt. Almaszeletek, egyéb aktuális gyümölcs, keksszel, vagy házi piskóta-félével. Délután meg zöldség-féle sajttal, kenyérfalatkákkal. Kisméretű szaggatóforma jól jöhet.
            Luca
            Lujza Gizi, Róza Lili

            Comment


              #7
              igen, a hányás miatt nem merem erőltetni. az olyan gusztustalan.
              Dius vagyok
              Hordozási tanácsadó, 3 gyerek anyukája

              Comment


                #8
                ŐŐőőőőő. Csak halkan és félve, mint "tapasztalt" Anyuka mesélek, hátha valaki erőt merít (tudom, nem leszek népszerű):
                Nálunk szinte mindent megesznek a nagyok és főleg vizet iszunk. Soha nem erőltettem semmit és soha nem kínáltam mással, ha valamit nem kért. Nyilván vannak szeretem/nem szeretem kaják, de az utóbbi nagyon a minimumon. Azt sem akartam soha, hogy megegyenek olyat, ami nagyon nem ízlik nekik.
                Amúgy mindkettő más ízlésű lett, Zsófi a sósakat szereti, Máté nagyon édesszájú. De nem mértéktelenül, nem mindig és igyekszünk egészségeseket.
                Az édesség, sósság+egészségtelen vackok, rajtatok múlnak. Ha nem adsz neki, nem tud olyat enni.
                Ha éhes, enni fog, gyakorlatilag bármit. 6 óra, az semmi. Főleg, ha már rossz étkezési szokásai vannak.
                Ja és ha szomjas, inni fog. Igen, vizet is akár.
                Lexi picasa

                blog

                Comment


                  #9
                  Nálunk is az a baj, hogy nagyon szűk a repertoár, amiből Nadin válogat. Szerencsére viszont ez nem mind egészségtelen, és már látom, hogy lesz jobb is, mert hétről - hétre fogad el új dolgokat. A legnehezebben érdekes módon most a gyümölcs megy, pedig volt időszak, amikor rengeteget megevett.

                  Én most a következő gyümölcs "csempészésekkel" próbálkozom:
                  - édesítetlen, langyos teába frissen facsart narancslé (reggel van csak, egyébként szerencsére sikerült megszerettetnem vele a vizet, még a rosszul induló édesteás kezdet ellenére is.)
                  - sajtkrémes kenyérkére nagyon vékony szelet alma (krumplihámozóval sarabolom le), tetejére sonka (na jó, se a sonka, se a sajtkrém nem az igazi)
                  - joghurtba vagy túróba friss gyümölcspép
                  - tejberízsbe, tejbegrízbe friss gyümölcspép, vagy facsart mandarinnal higítom
                  - a félbevágott, kimagozott szőlőt is megeszi időnként
                  - ha végképp nem megy semmi, akkor őszibarackbefőtt
                  Valamelyik időnként bejön. Így is van olyan napunk sajnos, hogy nem eszik semmi gyümölcsöt. Az őszibarackban és a dinnyében van minden reményem

                  A zöldségek szerencsére mennek, bár elég időszakosan, nemrég még megőrült a borsóért, most meg fintorog ha meglátja.

                  Comment


                    #10
                    Leximam eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                    ŐŐőőőőő. Csak halkan és félve, mint "tapasztalt" Anyuka mesélek, hátha valaki erőt merít (tudom, nem leszek népszerű):
                    Nálunk szinte mindent megesznek a nagyok és főleg vizet iszunk. Soha nem erőltettem semmit és soha nem kínáltam mással, ha valamit nem kért. Nyilván vannak szeretem/nem szeretem kaják, de az utóbbi nagyon a minimumon. Azt sem akartam soha, hogy megegyenek olyat, ami nagyon nem ízlik nekik.
                    Az édesség, sósság+egészségtelen vackok, rajtatok múlnak. Ha nem adsz neki, nem tud olyat enni.
                    Ha éhes, enni fog, gyakorlatilag bármit. 6 óra, az semmi. Főleg, ha már rossz étkezési szokásai vannak.
                    Ja és ha szomjas, inni fog. Igen, vizet is akár.
                    Csak csendben...de én is egyetértek.Nem ismernek nagyon mást mint a vízet(ritkán gyümölcslevet)így NEM is KÉRNEK mást!
                    És van egy rossz hírem....(ez sem lesz népszerű,de segítséget kértél,így leírom)
                    Tehát:ha azt akarjuk hogy a gyerek egészségesen egyen,akkor MI IS EGYÜNK úgy.Nálunk nincs itthon pl. csoki,nassolni való mertén is rájárnék.
                    Ádám pl. nem hajlandó gyümölcsöt enni...de nem csinálok belőle ügyet,mert a zöldségféléket szereti.Tehát nem erőltetem,nincs helyette/utána/jutalom csoki....
                    Szóval én is azt mondom mint Leximam...Esetleg gondold át hogy hol tudnál apránként változtatni..hiszen a radikális,és hirtelen változás csak dacot szül,ami senkinek sem jó...Szépen lassan,fokozatosan ,mindíg csak egy-egy dolgonpl.kezdetnek némileg csökkenteni a csoki adagot...esetleg a szeretett tésztéra csempészni némi zöldséget...hátha megkedveli
                    Döme és a lurkók.

                    Comment


                      #11
                      Kertikiri eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                      . A legnehezebben érdekes módon most a gyümölcs megy, pedig volt időszak, amikor rengeteget megevett.

                      A zöldségek szerencsére mennek, bár elég időszakosan, nemrég még megőrült a borsóért, most meg fintorog ha meglátja.
                      Kriszta.Szerintem ne aggódj...képzeld volt olyan hogy Ádám nekiállt egy egész kígyó uborkának,és majdnem az egészet megette...utána hónapokig!!! rá sem nézett...majd egyszercsk megint ette.(ugyanez a retekkel,paprikával is)

                      Én várom hogy egyszercsak a gyümölccsel is megbarátkozik.
                      Döme és a lurkók.

                      Comment


                        #12
                        Én üres teát iszom évek óta (Apukámtól tanultam), így Sebinek is azt adok - no, meg néha vizet. Egyre többször kér az én bögrémből is, így ott is azt találja, ami az ő poharában van. És ő általában azt kapja enni, amit én is. Na, nem mintha olyan hű, de sok félét és mennyiséget enne még. Ha nem eszi meg, amit elé rakok, nem kap mást - jó, ált. kölesgolyót azért kap, mert azt imádja. De nem csinálok ebből nagy ügyet, max. a köv. evésnél többet fog enni.
                        Na, de hogy később hogy alakul? Majd jövök és beszámolok!
                        Judit
                        Sebi (2008/06/01) és Samu (2010/03/25) és Simi (2012/04/06)

                        Comment


                          #13
                          és a férjet h veszed rá, ha nem hajlandó???
                          Dius vagyok
                          Hordozási tanácsadó, 3 gyerek anyukája

                          Comment


                            #14
                            Leximam, Döme egyetértek, és még valami:
                            Misinél nagyon fontos, hogy milyen körülmények között merül fel az adott étel. pl gyümölcsöt nem nagyon eszik benn a házban, de kinn a fásban, ahol el van téve télire az alma, ott mindig keres magának egy szépet, vadászunk hozzá diót is, ott kinn törjük meg, harapunk hozzá almát kész is az uzsonna. ugyanígy ha tesóméknál vagyunk mindig eszik almát, kb kiveszi a lovak szájából
                            aztán a kerben frissen szedett nyári napsütötte még meleg paradicsom, a fáról levadászott barack, körte, márciusban a fóliából felhúzott retek stb. ezeket mind szereti megeszi, imádja. benn a lakásban nem szeret enni, ezért amikor csak lehet a teraszon eszünk, jó levegőn. szerintem ez is sokat számít.
                            ZSUZSI és a gyerkők: MISI 7, ANNA 5

                            Comment


                              #15
                              koc, ez mondjuk igaz. cseresznyét sosem eszem tálból, csak fáról
                              Dius vagyok
                              Hordozási tanácsadó, 3 gyerek anyukája

                              Comment

                              Mamami portál footer

                              Összecsuk

                              Friss bejegyzések

                              Összecsuk

                              Cikk a mamami portálról

                              Összecsuk

                              szivárvány
                              Betöltés...
                              X