Közlemény

Összecsuk
No announcement yet.

SÜTIK, TORTÁK

Összecsuk
X
 
  •    
  • Szűrő
  • Idő
  • Mutatás
Clear All
new posts

    lucazsofia eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    E . Én a férjemnek sütöttem most citromos, bodzás charlotte tortát. ..
    Szeretném elkérni a receptjét
    Viki&Lackó(14,5)
    https://www.instagram.com/viki.bacskai/

    Comment


      Tündérviola eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése

      Szeretném elkérni a receptjét
      Hát jórészt saját találmány. Sütöttem egy piskótatekercset (a lá limara), a tekercset meyer lemon curd krémmel töltöttem, ez bolti volt, de limaránál van recept. (Különben szerintem bármilyen citromos krém passzol, akár citrom, cukor, mascarpone.) Ezt szeleteltem, körberaktam egy tálba. A belsejébe a krém meg tejszín+mascarpone+görög joghurt+1 expressz zselatin+reszelt citromhéj+friss házi bodzaszörp volt. Nagyon finom lett, a belsejét inkább savanyúra csináltam (nekem a bodza szörpömben is elég sok a citrom), a bolti krém elég édes volt. Click image for larger version

Name:	20220606_191547.jpg
Views:	149
Size:	219,2 KB
ID:	5286993
      Tanítok, zenélek, nevetek, mesélek...
      Luca, B (2015) & F (2017)

      Comment


        lucazsofia eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése

        Hát jórészt saját találmány. Sütöttem egy piskótatekercset (a lá limara), a tekercset meyer lemon curd krémmel töltöttem, ez bolti volt, de limaránál van recept. (Különben szerintem bármilyen citromos krém passzol, akár citrom, cukor, mascarpone.) Ezt szeleteltem, körberaktam egy tálba. A belsejébe a krém meg tejszín+mascarpone+görög joghurt+1 expressz zselatin+reszelt citromhéj+friss házi bodzaszörp volt. Nagyon finom lett, a belsejét inkább savanyúra csináltam (nekem a bodza szörpömben is elég sok a citrom), a bolti krém elég édes volt. Click image for larger version

Name:	20220606_191547.jpg
Views:	149
Size:	219,2 KB
ID:	5286993
        Nagyon gusztusos és igényes torta!!!
        Nóri és a lányok: Norcsi (2012.Június) , Réka (2016.Január) , Luca (2017. Október)

        Comment


          És akkor a képek 8próbáltam jó képeket csinálni, de nem volt idő rá. Ezt is a gödre szállítást követően csináltam, látszik rajta. hogy megsínylette az utat. Tanulság, nyáron NEM csinálunk fehér csokis mousse-t (sem). Nagyon gyorsan megolvad.

          Vizes piskótát csináltam, de víz helyett citrom levet raktam bele + citromhéjat.
          Volt 2 rétegben fehér csokis mousse, és jó citromos krém. Ebbe már nagyon picike kis cukrot tettem, mert a csokis krém iszonyat édes lett a fehér csoki miatt 8ebbe a krémbe nem került cukor, csak csoki).
          Mellékletek
          Nóri és a lányok: Norcsi (2012.Június) , Réka (2016.Január) , Luca (2017. Október)

          Comment


            Earanyi eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
            És akkor a képek 8próbáltam jó képeket csinálni, de nem volt idő rá. Ezt is a gödre szállítást követően csináltam, látszik rajta. hogy megsínylette az utat. Tanulság, nyáron NEM csinálunk fehér csokis mousse-t (sem). Nagyon gyorsan megolvad.

            Vizes piskótát csináltam, de víz helyett citrom levet raktam bele + citromhéjat.
            Volt 2 rétegben fehér csokis mousse, és jó citromos krém. Ebbe már nagyon picike kis cukrot tettem, mert a csokis krém iszonyat édes lett a fehér csoki miatt 8ebbe a krémbe nem került cukor, csak csoki).
            Gyönyörű! És biztos nagyon finom is volt.
            Tanítok, zenélek, nevetek, mesélek...
            Luca, B (2015) & F (2017)

            Comment


              lucazsofia eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése

              Hát jórészt saját találmány. Sütöttem egy piskótatekercset (a lá limara), a tekercset meyer lemon curd krémmel töltöttem, ez bolti volt, de limaránál van recept. (Különben szerintem bármilyen citromos krém passzol, akár citrom, cukor, mascarpone.) Ezt szeleteltem, körberaktam egy tálba. A belsejébe a krém meg tejszín+mascarpone+görög joghurt+1 expressz zselatin+reszelt citromhéj+friss házi bodzaszörp volt. Nagyon finom lett, a belsejét inkább savanyúra csináltam (nekem a bodza szörpömben is elég sok a citrom), a bolti krém elég édes volt. Click image for larger version

Name:	20220606_191547.jpg
Views:	149
Size:	219,2 KB
ID:	5286993
              Tuti kipróbálom, köszi!
              Az én házi bodzaszörpöm viszont édes lett, kell bele a + citrom majd.

              Nóri!
              Nagyon klassz lett a torta


              Viki&Lackó(14,5)
              https://www.instagram.com/viki.bacskai/

              Comment


                Az igaz, hogy nem szabad olyan bodzát felhasználni mai közel nő egy forgalmas úthoz? A szomszéd néninek lenne és le is szedhetem, de ugye mi főút mellett lakunk, bár a hátsó kertben van, de akkor is. Az egyik kedvencem a bodzaszörp, főleg, ha házi és jó savanykás lenne kedvem csinálni.
                Nóri és a lányok: Norcsi (2012.Június) , Réka (2016.Január) , Luca (2017. Október)

                Comment


                  Earanyi eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                  Az igaz, hogy nem szabad olyan bodzát felhasználni mai közel nő egy forgalmas úthoz? A szomszéd néninek lenne és le is szedhetem, de ugye mi főút mellett lakunk, bár a hátsó kertben van, de akkor is. Az egyik kedvencem a bodzaszörp, főleg, ha házi és jó savanykás lenne kedvem csinálni.
                  Igen, így van, ne szedd le.

                  Egyébként még tart a bodzaszezon? Én 2 hete szűrtem le a 2. adagot, és már ott is sokat ki kellett válogatnom,mert elöregedett a virág.
                  Viki&Lackó(14,5)
                  https://www.instagram.com/viki.bacskai/

                  Comment


                    Tényleg nem jó, ha forgalmas út mellett van. Mi is nagy bodzaimádók vagyunk, van a közelünkben egy kis erdő, tele van bodzával, a lockdown alatt folyton odajártunk, s zsákszámra hordtuk haza. Idén nincs energiám ezzel foglalkozni. Közelebb is van néhány bokor, onnan gyűjtöttünk, 2x 1l szörp lett, s szerintem még max 1x csinálok. Úgyis költözünk haza, nincs értelme eltenni. Itt még javában tart a szezon, de itt sokkal hűvösebb a klíma. Ezen a héten van először 25-30 fok, eddig pulcsiban, hosszú gatyában jártunk, reggelente kabát....
                    Tanítok, zenélek, nevetek, mesélek...
                    Luca, B (2015) & F (2017)

                    Comment


                      Earanyi eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                      És akkor a képek 8próbáltam jó képeket csinálni, de nem volt idő rá. Ezt is a gödre szállítást követően csináltam, látszik rajta. hogy megsínylette az utat. Tanulság, nyáron NEM csinálunk fehér csokis mousse-t (sem). Nagyon gyorsan megolvad.

                      Vizes piskótát csináltam, de víz helyett citrom levet raktam bele + citromhéjat.
                      Volt 2 rétegben fehér csokis mousse, és jó citromos krém. Ebbe már nagyon picike kis cukrot tettem, mert a csokis krém iszonyat édes lett a fehér csoki miatt 8ebbe a krémbe nem került cukor, csak csoki).
                      Ez ismét gyönyörű lett, Nóri! Az első kétjegyű szülinap :-)
                      A és egy kosárlabdacsapatnyi gyerek

                      Comment


                        bomami eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése

                        Ez ismét gyönyörű lett, Nóri! Az első kétjegyű szülinap :-)
                        Bezony! Ne is mondd! Döbbenetes! Olyan nagylány....

                        Köszönöm szépen. Én nem vagyok elégedett a tortával, mert most nem volt elképzelés, szóval ez improvizáció volt kb hajnali 1-kor kezdtem díszíteni, mert sem ötlet, sem megfelelő mennyiségű/színű fondant, de még csak ételszínező sem volt. Valahogy elfogytak. Elfelejtettem feltölteni a készletet Szóval így lettek bézs színűek a kacsák és nem sárgák Elfogyott a fehér fondant, de volt még kék, így jött az ötlet kizárásos alapon
                        Nóri és a lányok: Norcsi (2012.Június) , Réka (2016.Január) , Luca (2017. Október)

                        Comment


                          Earanyi eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése

                          Bezony! Ne is mondd! Döbbenetes! Olyan nagylány....

                          Köszönöm szépen. Én nem vagyok elégedett a tortával, mert most nem volt elképzelés, szóval ez improvizáció volt kb hajnali 1-kor kezdtem díszíteni, mert sem ötlet, sem megfelelő mennyiségű/színű fondant, de még csak ételszínező sem volt. Valahogy elfogytak. Elfelejtettem feltölteni a készletet Szóval így lettek bézs színűek a kacsák és nem sárgák Elfogyott a fehér fondant, de volt még kék, így jött az ötlet kizárásos alapon
                          Ah, rossz szokás az elégedetlenség.
                          De együttérzek, én is ilyen kis perfekcionista vagyok. Habár tegnap én is éjjel tortáztam. Ma volt a középső partija, de a nagy bárányhimlős lett, úgyhogy én itthon maradtam vele. Ja az ünnepelt meg napszúrást kapott a suliban , úgyhogy kérdéses volt, ő el tud-e menni a saját zsúrjára... És valahogy ettől az abszurd helyzettől úgy belazultam. El tudtam engedni, hogy a tűztóautó,amit direkt a tortához vettem, hatalmas volt, esélytelen volt a torta tetejére tenni, pedig ez volt a koncepció. És persze nem lett tökéletes a burkolás sem. Meg azt terveztem, hogy két barna és egy fehér piskóta lesz, a fehér középen, de aztán úgy sikerültek, hogy nagyon adta magát, hogy az egyik barna legyen középen, nem is vágtam őket egyforma vastagra stb. Mindenesetre az utolsó tőrdöfés az volt, hogy az ünnepelt egy kisszék segítségével megdézsmálta reggel a hűtőben a borítást. Csak az indulásuk előtt vettem észre, esélyem sem volt javítani.
                          Tök mindegy, nagyon finom volt, így is vagány volt, anyukák oda meg vissza voltak, a fiam boldog volt (délután lerajzoltattam vele a családot apák napja alkalmából, és ragaszkodott hozzá, hogy a tüzes tortát is rárajzolja). Mi kell még? Úgy döntöttem, megszavazom magamnak az elégedettséget/ büszkeséget. Nóri Neked is kijár. Csodálatosak a tortáid! Click image for larger version

Name:	IMG-20220618-WA0007.jpg
Views:	110
Size:	223,1 KB
ID:	5287208
                          Mellékletek
                          Tanítok, zenélek, nevetek, mesélek...
                          Luca, B (2015) & F (2017)

                          Comment


                            Hát ez mennyire ötletes! Nagyon szuperül sikerült!!!!

                            Najó, A tortám íze nagyon tetszett. De sosem firkantom le a receptet, mert arra már nincs idő. Arra emlékszem csak, hogy 4 naaaagy citromot facsartam ki. Amit tavaly készítettem arra büszke voltam. Akkor nagy zsúr volt és a lányomon kívül még egy kislányt is ünnepeltünk, szóval neki is készítettem. Akkor valahogy minden jól sikerült bár akkor pontosan tudtam, hogy mit szeretnék. Jó előre volt tervem ízben is és díszítésben is.
                            De tök igazad van, az a lényeg, hogy az ünnepeltnek örömet szerezzünk és, hogy büszke legyen ránk
                            Nóri és a lányok: Norcsi (2012.Június) , Réka (2016.Január) , Luca (2017. Október)

                            Comment


                              Luca! Nem semmi ez a torta!

                              Remélem összejött a buli azért!

                              Na nekem nem a charlotte torta , a piskóta tekercsnél megbukott a sztori, így téglalap alakú 4 soros lett. Eperkrémmel lett végül. De nem adom fel.
                              Viki&Lackó(14,5)
                              https://www.instagram.com/viki.bacskai/

                              Comment


                                Behozom már ezt a hamis rétest mert annyira bejött, hogy lefotóztuk és megírtuk hátha másnak is ennyire beválna. )) én nem vagyok nagy szakács és ezért dupla öröm )))
                                https://mamami.hu/minden-mas/gasztro...-retes-recept/
                                marica 3 poronttyal Levi (2007.02.19) Mirkó (2011.09.24), AnnaKamilla (2016.10.25) www.mamamibolt.hu

                                Comment

                                Mamami portál footer

                                Összecsuk

                                Friss bejegyzések

                                Összecsuk

                                Cikk a mamami portálról

                                Összecsuk

                                szivárvány
                                Betöltés...
                                X