Közlemény

Összecsuk
No announcement yet.

SÜTIK, TORTÁK

Összecsuk
X
 
  •    
  • Szűrő
  • Idő
  • Mutatás
Clear All
new posts

    Íme a torta. Végül nem bírtam magammal, még úgy 11- után nekiláttam ragasztgatni, és tesztelni a a csokis cukormázat, hogy megolvad e a fondant tetején. A dátumot és a süni
    "tüskéit" ma reggel csináltam. Viszont nem számoltam azzal, hogy elég sűrű az anyag és erőteljesen kell nyomni, azaz remegett közben a kezem, így nem lett valami tökéletes. Nem baj. Ez is egy újabb bizonyíték, hogy home made.
    Már csak 2 parám van. Az egyik, hogy tetszeni fog e az íze a gyerekeknek, vagy nem. A másik, hogy lesz e benne hajszál. Sajnos Norcsiét nem lehet látni, mert annyira szőke, és bizony mind a 3 ott kíváncsiskodott körülöttem. Férjemet megkértem, hogy please, de vagy 5X rá kellett szólnom, hogy foglalkozzon velük

    Kerekerdő Óvoda, süni csoport, ha valakinek nem egyértelmű
    Mellékletek
    Nóri és a lányok: Norcsi (2012.Június) , Réka (2016.Január) , Luca (2017. Október)

    Comment


      Remélem, hogy lesznek majd jobb képek is ezeknél. Vakuval nem lehet olyan szépen fotózni, mert ez a gép túl profi nekem. Annyi állítási lehetőség van rajta, de nyilván nem használom azokat...
      Tegnap vettem egy fondant simítót. Hát, hogy eddig e nélkül hogy tudtam létezni????? A másik, hogy most először csináltam a fondant alá vajkrémet. Most már értem, hogy eddig miért szakadt, olvadt stb Kriszti! 10000 hála a linkért amit küldtél!
      Nóri és a lányok: Norcsi (2012.Június) , Réka (2016.Január) , Luca (2017. Október)

      Comment


        Wow! Le a kalappal! Nagyon szuper. Biztos volt már róla szó, belül milyen a torta? Remélem, értékelik a gyerekek, annyira jó lett!
        Tanítok, zenélek, nevetek, mesélek...
        Luca, B (2015) & F (2017)

        Comment


          Köszönöm. Most először sikerült a fondant szépen felraknom és másnapra is tökéletes.
          Belül méteres kalács tészta vaníliás és kakaós (2-2 réteg) és egyszerű csokikrém. A hüle szülők leszavazták az eperkrémet A csokirémhez ragaszkodik mindenki. Pedig az olyan uncsi. Szerintem. Viszont nem sikerült vastagon kenni a krémből, mert maga a tészta nehéz. Súlya miatt szétnyomta volna. És sajna én marha, hogy csokisabb legyen, raktam a krémbe csokit, étcsokit. És ez nagyon kiérződik a krémen. Szóval étcsokis csokikrém lett (így legalább nem olyan uncsi ). Csakhogy tetszeni fog e a gyerekeknek....

          Ez lenne a méteres kalács recept: https://noklapja.nlcafe.hu/konyha/ko...cs-unnepvaras/
          Nóri és a lányok: Norcsi (2012.Június) , Réka (2016.Január) , Luca (2017. Október)

          Comment


            Earanyi eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
            Remélem, hogy lesznek majd jobb képek is ezeknél. Vakuval nem lehet olyan szépen fotózni, mert ez a gép túl profi nekem. Annyi állítási lehetőség van rajta, de nyilván nem használom azokat...
            Tegnap vettem egy fondant simítót. Hát, hogy eddig e nélkül hogy tudtam létezni????? A másik, hogy most először csináltam a fondant alá vajkrémet. Most már értem, hogy eddig miért szakadt, olvadt stb Kriszti! 10000 hála a linkért amit küldtél!
            en mondtam hogy kell a vajkrem szerintem gusztustalan es sosem eszem meg kulturalatlan modon a tanyer szelere tologatomde a fondant ala letfontossagu.
            es igen a fondantsimito is csucs nekem van fondant nyujtom a vegere kulonbozo kis szilikon gyuruket lehet tenni ami iranyitja milyen vastagra nyujtom. egy ideig azt gondoltam ezek a cukrasz szerszamok amolyan uri huncutsagok de belattam hogy nem mind az.

            a torta gyonyoru gratulalok nagyon ugyes vagy!

            Comment


              Szuper lett
              Évi, Lilla (2012. 04. 03.) és Viola (2016. 03. 07.) éés Ferike (2018 február) anyukája

              Comment


                Köszönöm!

                1, azaz 1 szelet marad belőle. A krém meg csak önmagában volt olyan étcsokis, a tésztával együtt már nem. A másik anyuka meg hozta a cukrászdai tortáját, a fele megmaradt. Látványos volt, de állítólag tömény vaj az egész.



                De tudjátok, hogy miért vagyok büszke magamra? Norcsi megköszönte, és mondta, hogy olyan büszke volt rám, hogy én csináltam a tortát és a süniket is. És ezt is láttam a legnagyobb őszinteséggel a szemében. Ez mindent, de mindent megér!
                Nóri és a lányok: Norcsi (2012.Június) , Réka (2016.Január) , Luca (2017. Október)

                Comment


                  Nagyon ügyes vagy! Fantasztikus lett a torta is!
                  A, Momo (2012) és Maci (2014) boldog anyukája

                  Comment


                    Earanyi eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                    Köszönöm!

                    1, azaz 1 szelet marad belőle. A krém meg csak önmagában volt olyan étcsokis, a tésztával együtt már nem. A másik anyuka meg hozta a cukrászdai tortáját, a fele megmaradt. Látványos volt, de állítólag tömény vaj az egész.



                    De tudjátok, hogy miért vagyok büszke magamra? Norcsi megköszönte, és mondta, hogy olyan büszke volt rám, hogy én csináltam a tortát és a süniket is. És ezt is láttam a legnagyobb őszinteséggel a szemében. Ez mindent, de mindent megér!
                    hat lehet is buszke!

                    Comment


                      Earanyi eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                      Köszönöm!

                      1, azaz 1 szelet marad belőle. A krém meg csak önmagában volt olyan étcsokis, a tésztával együtt már nem. A másik anyuka meg hozta a cukrászdai tortáját, a fele megmaradt. Látványos volt, de állítólag tömény vaj az egész.



                      De tudjátok, hogy miért vagyok büszke magamra? Norcsi megköszönte, és mondta, hogy olyan büszke volt rám, hogy én csináltam a tortát és a süniket is. És ezt is láttam a legnagyobb őszinteséggel a szemében. Ez mindent, de mindent megér!
                      Ezt nagyon megértem, Nóri! Én sokszor ezért vállalok el dolgokat az osztályban, hogy a gyerek örüljön, hogy az ő anyukája csinálta. Annyi kötényt varrtam már, hogy na..:-)
                      A torta gyönyörű lett. Majd gépről is megnézem, hogy lássam az apró részleteket is. Nagyon ügyes vagy!
                      A és egy kosárlabdacsapatnyi gyerek

                      Comment


                        Köszönöm, köszönöm, köszönöm!

                        Profi eszközök nélkül valóban nem lehet profi tortát csinálni. A vajkrém meg nekem is öeöeöe, sosem szerettem, a cukrász tortákat is kifejezetten útálom. Ha már cukrász süri, akkor az nálam a krémessel kezdődik, vagy valami gyümölcsös, sajtos, túrós, de ezek a vajkrémes sütik brrr.
                        Szóval beruházok még pár dologra. Itt a sárkányban van egy 1000 apró cikkes bolt. Kb minden a töredékéért van, mint máshol. Minden-féle mintájú nyújtófa (műanyag), mintázáshoz is rengeteg-féle szilikonos sablon stb...szokott lenni simító is, csak pont most nem volt, azért kb a világ végére kellett mennem, de nagyon nem bántam meg. Szilikonos nyújtólapot is fogok venni....
                        Amúgy nem volt olyan nagy köszöngetés, de ez lényegtelen. A gyerekek is és a felnőttek is kb mindet befalták, és kb ez a mérce.

                        Azért jó lenne itt még tapasztalatokat megosztani.
                        A mézzel ragasztás tök jó ötlet volt, de mondjuk a méz azért megfolyt egy kicsit, de ragasz és ez a lényeg.
                        A cukros vizet nem próbáltam, de ez is megfelelőnek tűnik.
                        Én túlparáztam, és vettem ehető ragasztót. A tortánál már azt használtam. Beruháztam rá és ahogy nézem több évig is elegendő lesz a mennyiség. Nagyon kevés kell belőle. De nem olcsó.
                        Nóri és a lányok: Norcsi (2012.Június) , Réka (2016.Január) , Luca (2017. Október)

                        Comment


                          Nori amit a sarkanyban kapsz az minden az alirol van. En onnan rendeltem minsenfele format is fillerekert. Jo tudom nem tul kornyezettudatos a vilag masik felerol postaztatni de amiket a szomszedban megveszel ugyanonnan jonnek. Erdemes az alin egy eladot kinezni osszerakni mindent amit szerrtnel es egy csomagban megrendelni.
                          a szilikonos lapnal vigyazz ne legyen rajta olyan dombornyomott vagymilyen jeloles a sima tesztahoz kellhet hogy mekkorsra nyujtsd de a fondant anyagat tonkrevagja akkor is ha megforditod es a hatan probalod nyujtani. tehat tukorsima legyen mindket oldala.
                          Amire en meg beruhaztam (es nem volt olcso) az a profi cukrasz tortaforma. a sima formak mind alacsonyak ezek magasak es tokelrtes emeletes tortakat krealok veluk. soha sem ragad bele semmi tokeletesen egyenletrsen sul tenyleg osszehasonlithatatlan egy mezei tortaformaval. Ha erdekel tema szivesen megkeresen milyen markaju. Egyszer kell megvenni de nagyon megeri. Amugy az otthoni cukraszkodas sikere szerinrem abban rejlik hogy egyreszt nem szabad silany alapanyagokkal dolgozni masreszt jol jonnek a profi kellekek harmadreszt turelem turelem egy ilyen torta nem a bogres suti kategoria. Termeszetesen imadom a bogres sutiket es mindent ami gyorsan elkeszitheto de a komolyabb alkotasokra ra kell szanni az idot. Olyan ez mint a kelt teszta. Muszaj tobbszor keleszteni mert az a lelke.

                          ​​​​​En sok ilyen "extrabb" tortat csinaltam a gyerekeim szzlinapjara illetve a tesom annak idejen ram bizta az eskuvoi tortaja elkesziteset. Csendes csaladi unneples volt de azert izgultam. Motoros tema volt a szomszedban lako baratainktol kertem kolcson egy playmobil motort a torta tetejerees ilyenkor az sem erdekel hogy a tobb oras munkam eredmenyet egy perc alatt felfaljak mert jol esik hogy oromet okoztam vele. Egyszer anyukamnak keszitettem tortat a szulinapjara egyreszt a nagyikam egesz este vitatkozott velem hogy ezt kizart hogy en csinaltam tuti cukraszdabol van masreszt anyukam nem volt hajlqndo felvagni mert olyan szep vegul megettuk
                          ​​​​

                          Comment


                            Épp azt akartam megkérdezni Nóritól, hogy hol vette a fondant simítót, de most ez a profi tortaforma is izgalomba hozott. Júniusra kellene egy szülinapi tortát sütnöm. Most nagyon elszánt vagyok, kihagynám a Daubnert és csinálnék egy személyre szólót. Szóval, én nagyon örülnék minden tanácsnak. Kriszta vannak fotóid a tortáidról? És a tutira működő receptet is megosztanád? Nekem egy új Tchibo tortaformám van, de az sem túl magas. Még nem próbáltam ki. A bezserzéshez az alira már nem lesz időm. A közelben tes-c-oma van, de nagyon drágának találom.
                            A és egy kosárlabdacsapatnyi gyerek

                            Comment


                              Hát én a vaterán találtam, és kb egy este alatt el is intéztem, aztán gyorsban másnap (tortasütés alatt) elmentem érte. Amúgy 2-3e Ft máshol, de én 500ft-ért vettem. Nem hiszem, hogy lenne különbség.
                              A profi cuccok engem is érdekelnek, mert csak 1X kell megvenni, aztán sok-sok évig kiszolgál majd. Évente minimum 6 tortát kell csinálnom (nem kell, de én szeretem csinálni, nem szeretem a cukrászdai tortákat). Nekem nem olyan nagyon magas van, de nagyon szuper. Tefálos, de tényleg nagyon jó. Én azt nem tudom, ha túl magas a torta akkor nem lesz nyers (vagy nem annyira sül meg) a belseje? Én ha nagyon sok tésztám van, akkor 2 részletben szoktam kisütni.

                              Nekem inkább az okoz "gondot", hogy nem tudom egyenletesen felszeletelni. Nincs elég hosszú és vékony késem hozzá. Illetve a múltkor a thcibo-n láttam egy szeletelő sablont. Azt most spec nem találom, de nagyon gondolkoztam rajta, csak soknak találtam.
                              Nóri és a lányok: Norcsi (2012.Június) , Réka (2016.Január) , Luca (2017. Október)

                              Comment


                                Amúgy az eladó mondta, hogy ugyan nem ez a profiljuk, de be szokott szerezni háztartási cuccokat, aztán nagyker áron árulja a vaterán (amúgy meg játék a fő profiljuk). Én most fogok tőle kérni infókat, hogy mije van.
                                Nóri és a lányok: Norcsi (2012.Június) , Réka (2016.Január) , Luca (2017. Október)

                                Comment

                                Mamami portál footer

                                Összecsuk

                                Friss bejegyzések

                                Összecsuk

                                Cikk a mamami portálról

                                Összecsuk

                                szivárvány
                                Betöltés...
                                X