Közlemény

Összecsuk
No announcement yet.

Kerti hűsölde: medence, fürdőtó...

Összecsuk
X
 
  •    
  • Szűrő
  • Idő
  • Mutatás
Clear All
new posts

    #16
    hű, egyszer szeretnék egy tavat, amiben van hal, meg úszni is lehet

    beleesik a gyerek? hát, ha meden ce lenne abba is beleesne
    Niké és Hanna (2006,04,07),Gitta (2008,03,14), Zsuzska (2010,09,15)
    Egri hordozóklub csütörtökön és Mezőköves minden szerdán
    Beli Buba babahordozo-tanfolyamvezető vagyok
    írj a gmailemre az is cyanus

    Comment


      #17
      Nekem a motorozás a félelmem (ha rajtam múlik, a fiúknak nem lesz motorjuk), a tavaktól, medencéktől nem tartok. (Bár én is ismerek olyan családot, ahol a medencébe beleeső legkisebb évek óta éber kómában fekszik.)

      A sóbontónak utánanézek. Köszönöm a tippet.

      És üdv a rég látottaknak!
      Angéla
      Huba Márton (2004), Keve László (2007),Hanga Piroska (2010) és Ilka Mária (2013)

      Eladó vagy zsámbéki, töki ingatlanra cserélhető dobai (Veszprém m.) házunk.

      Comment


        #18
        galang eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
        És üdv a rég látottaknak!


        Van még valami, de nem pontosan vagyok még képbe: van olyan szer, ami rengeteg oxigént juttat a vízbe, ami így nem lesz algás, stb. Ez is kímélő, elvileg, a Bauma.ban pl. lehet kapni, a héten nézem meg. Ez klór és algaölő helyett van. Nekünk most éppen opálos a vizünk, vajon mitől?
        Vera

        Comment


          #19
          Vera eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
          Nekünk most éppen opálos a vizünk, vajon mitől?
          a lebegő szennyeződéstől. Pelyhesítő kell bele, és utána leszívni a tetejét, ahova majd felúszik a szennyeződés.
          gyerekek: Máté, Levi(2004-10) & Lili(2007-06) & Csongor (2011-11)

          Comment


            #20
            Nekünk is a napokban jutott eszünkbe, hogy kellene a kertbe medence, olyan süllyesztett, merevfalú, téglalap alakú. A szomszédnak van, kb. 6 m x 3 m-es és ráhúzható merev plexitető van föléépítve. Nekem ez a megoldás nagyon tetszik, egyrészt nem koszolódik a víz, másrészt le lehet zárni a tetőt, és ha épp nincs fürdés, tuti nem esik bele a gyerek. Csak gondolom egy vagyon. Majd utánakérdezek, de nálunk ha lesz, csak ilyen lesz, mert nagy parám a fulladás.

            Comment


              #21
              a merev plexitető önmagában egy medence ára kb.
              egy 6x3as medencét pedig minden földmunkával bekötéssel mindennel együtt szerintem 1.5-2 millió alatt nem lehet megúszni. (kb. 2 éve másztam nagyon bele, úgy volt, hogy nekünk is lesz, de nekem az évi max. 2 hónapért nem éri meg ekkora beruházás)
              gyerekek: Máté, Levi(2004-10) & Lili(2007-06) & Csongor (2011-11)

              Comment


                #22
                6x3-as a miénk is, 5 éve bírja, néha akad 1-1 luk, de megragasztjuk és kész. Lehet kapni víz alatti ragasztót, és még működik is Melegíteni nem kell a vizet, jelenleg 33 fokos. Imádjuk! Vettünk hozzá egy nagyobb vízforgatót, mert a gyári semmit sem ér, ebbe beleesni se tud a gyerek, mert létra kell hozzá, hogy belemenj.

                http://www.kertimedencek.hu/webaruha...-366cm-x-122cm

                Ősszel vettük, amikor már szabadulnak az áruházak a készlettől, harmadennyiért.
                momi74
                Három kisfiam van
                TSMT-terapeuta vagyok

                Comment


                  #23
                  Momi, ez aztán a nagy medence! ebben már a felnőttek is tudnak fürdeni
                  milyen gyakran cserélitek a vizet? olvastam a linken 16 m3 kell bele
                  Barbi , lány,lány,lány,fiú

                  Comment


                    #24
                    ja és most olvasom harmadennyiért vettétek, akkor 50 e-ért?

                    nekünk 3x0,76-os van, és röhej, tavaly 1 hétig volt felállítva , most elővettük, és lukas a karimája, de nem találjuk a lyukat
                    Barbi , lány,lány,lány,fiú

                    Comment


                      #25
                      Cyanus eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                      hű, egyszer szeretnék egy tavat, amiben van hal, meg úszni is lehet

                      beleesik a gyerek? hát, ha meden ce lenne abba is beleesne
                      én is ezt gondolom, h mindegyikbe bele lehet esni és sajnos 10 cm vízben is meg lehet fulladni

                      ha nagy a kert, akkor akár körül is lehet keríteni. vagy tényleg mindig figyelni kell. vagy tető.

                      nekünk hely nincs, majd kis tó lenne halacskáknak, de picike, abba rácsot gondoltam. de fürdőnél ez nem kivitelezhető.
                      Kockapaci (F 2007.tél, A 2013.tél és L 2015. tavasz)

                      Comment


                        #26
                        tbarbi eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                        ja és most olvasom harmadennyiért vettétek, akkor 50 e-ért?
                        Nem egészen 50 e volt. Egyszer töltjük fel, az a víz marad benne őszig, hagyományos szerekkel kezeljük.
                        momi74
                        Három kisfiam van
                        TSMT-terapeuta vagyok

                        Comment


                          #27
                          momi74 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                          Nem egészen 50 e volt. Egyszer töltjük fel, az a víz marad benne őszig, hagyományos szerekkel kezeljük.
                          Komolyan csak egyszer töltitek fel?
                          én azt hittem 3-4 hetente új víz kell bele
                          ti pontosan mit raktok bele? mi eddig csak klórt és algaölőt raktunk, és a vízforgató, de valószínúleg ebbe se ártana egy nagyobb teljesítményű
                          Barbi , lány,lány,lány,fiú

                          Comment


                            #28
                            Nálunk máj 1-től szeptember végéig áll a medence, és egyszer töltjük. A sima gyári vízforgató van hozzá (4 m átmérőjű).
                            Nem tudok jönni, ha nagyon fontos és halaszthatatlan, akkor batyuklan kukac gémél pont kom

                            Comment


                              #29
                              Melus, tőled is kérdezem milyen vegyszerrel kezelitek a vizet? és lefedve tartjátok, amikor nincs használatban?
                              Barbi , lány,lány,lány,fiú

                              Comment


                                #30
                                Mi állandóan használjuk Emberem és a gyerekeim a 18 fokos bányatavakba is simán hancúroznak, ezért van az hogy májustól már áll a medence. Nincs lefedve egyáltalán, van egy kis gyári szűrő benne, ami a felszíni szennyeződéseket leszedi (bogarak, levelek). Havonta egyszer kb. "kiporszívózzuk" az alját, simán egy locsolócső egyik végére teszünk egy műanyag porszívófejet, az megy a medence aljára, a másik végét megszívjuk (mint mikor bort szívsz a hordóból) és a vízzel együtt kimegy az aljára rakódott szennyeződés is. Persze így kimegy valamennyi víz is, de ekkora mennyiségnél nem nagyon érezhető.Nagyméretű klórtablettát (egy kis lebegő szűrőben van a víz tetején - szintén gyári tartozék) és pelyhesítőt használunk.
                                Nem tudok jönni, ha nagyon fontos és halaszthatatlan, akkor batyuklan kukac gémél pont kom

                                Comment

                                Mamami portál footer

                                Összecsuk

                                Friss bejegyzések

                                Összecsuk

                                Cikk a mamami portálról

                                Összecsuk

                                szivárvány
                                Betöltés...
                                X