Közlemény

Összecsuk
No announcement yet.

Kerti hűsölde: medence, fürdőtó...

Összecsuk
X
 
  •    
  • Szűrő
  • Idő
  • Mutatás
Clear All
new posts

    Kerti hűsölde: medence, fürdőtó...

    Akció
    Szeretnénk a gyermekeknek - no meg magunknak - egy kerti pancsolót kialakítani, s mielőtt belevágnánk, szeretném a tapasztalataitokat elolvasni.

    Medence: Előnyök-hátrányok. Mekkora a megfelelő méret? (Jelenleg öten vagyunk.) Keringtetős legyen vagy sem? Huzat kell-e rá, s pumpa, vízszűrő hozzá? Merev falú legyen, esetleg elegendő, ha a teteje felfújható? Melyik márka vált be, s melyik az, amelyikre még tekintetünket se vessük? Érdemes-e alapot készíteni hozzá, s ha igen, miből? Élettartam? etc.

    Kerti fürdőtó: Sk készített már valaki? Mire érdemes odafigyelni? Hol célszerű kialakítani?

    No és a költségek: beruházás, fenntartás.

    Köszönet.
    Angéla
    Huba Márton (2004), Keve László (2007),Hanga Piroska (2010) és Ilka Mária (2013)

    Eladó vagy zsámbéki, töki ingatlanra cserélhető dobai (Veszprém m.) házunk.

    #2
    Szia,
    nekünk volt régen merevfalú..3,6 m*0,9m -es, nem volt annyira jó, pont az a magasság volt ami nem volt kényelmes ücsörögni, aztán nagyon macera volt összerakni és szétszedni, ...aztán a második télre nem szedtük fel, hanem féllieteres vizespalackokat tettünk bele sokat , és így nem vitte szét a jég..viszont tavasszal frankón átnőtte a gaz..szval alulról kilukadt..gyakorlatilag kuka...most szintén 3,6 m átmérőjű, felfújható karimájú van..alul: célszerű felásni és homokot tenni, így nem tul kemény az ücsörgés, véd a sérüléstől és nem üt át a gaz...most már nem töltünk bele olyan sok vizet..drága is meg rájöttem h kb 20-30 cm-nél többet nem tud felmelegíteni a nap rendesen..meg a lurkóknak is jobb..mi négyen vagyunk egyébként..ja és ahova teszed lehetőleg ne legyen felette fa, mert sok levél beleesik...keringetős a miénk de ezek olyan sokat nem érnek sztem...a tetejéről a sok bogarat nem szívják össze, azt tésztaszűrvel szoktam kipecázni..kb 4 hetente igy is részleges vízcsere van, télre pedig kiszárítom kiporszívózom ugy teszem el...egyébként szeretjük, inters*ban vettük elég olcsóért ..és ez a harmadik nyara..vagy negyedik...és semmi baja...ja igen a klórozás algaölőzés azért kell a víznek
    B. (2009/03) és Cs. (2011/08) anyuja

    Comment


      #3
      Felfújható peremű mellett 1 voks. Köszönöm.
      Mennyire sáros a medencétek környéke? Nem tudod, ezek az algaölők mit tartalmaznak, mennyire károsak a fürdőzőkre, illetve a kilocsolt víz a környezetre?
      Angéla
      Huba Márton (2004), Keve László (2007),Hanga Piroska (2010) és Ilka Mária (2013)

      Eladó vagy zsámbéki, töki ingatlanra cserélhető dobai (Veszprém m.) házunk.

      Comment


        #4
        Egyáltalán nem sáros...ált akkor használjuk amikor full meleg van így hamar szárad amit kilocsogtak...nekünk eddig nem volt gáz sem a klórtól sem az algöléstől...ált este rakom bele, így reggelre a klór elvégzi a dolgát és még szaga sem marad..elbomlik..az algaölőt nem tudom...amikor leengedjük a vizet és nem vettem észre h bántaná a növényzetet...gondolom persze ezerféle van ezekből
        B. (2009/03) és Cs. (2011/08) anyuja

        Comment


          #5
          Engem az ßerdekelne, h tesztek-e bele és ha igen milyen kémiai cuccot a csíramentesítésre vagy csak a vízszürö van

          Comment


            #6
            Vízszűrő nem elég önmagában, a nap miatt nagyon hamar megindul az algásodás. Mi sokmindent próbáltunk, a biomódszerek egyikre sem jött be sajnos ekkora mennyiségű víznél, úgy pelyhesítő és klórtabletta van benne.
            Nem tudok jönni, ha nagyon fontos és halaszthatatlan, akkor batyuklan kukac gémél pont kom

            Comment


              #7
              Ja, és nekünk merevfalú van, szintén 90 cm mély, talán pont az a 3,6 m átmérőjű, amit agilla írt. Kisebbet és felfújóst azért nem vennék, mert a gyerekek nálunk pont akkorák már, hogy ha kicsit megerőltetik magukat, simán felmásznak a felfújós oldalán (legyűrik, vendégségben voltunk, ahol olyan volt), ami nekem nagy para. Ebbe csak létrával tudnak belemenni, mert nem lehet a szélét ki/behajtani (súly alatt nem mozdul, hisz a víz feszíti szét), a létrát pedig elzárva tartjuk és csak akkor vesszük elő, ha felnőtt van az udvaron a medencében.
              A mélysége pedig épp ideális nekünk, a nagylány szívesen merül, ugrál, a fiam pedig karúszóval evickél, épp nem ér le a lába. Őt zavarja, ha igen
              Nálunk beton alapon van, de nem direkt ennek csináltuk az alapot. Érdemes elegyengetni a medence alatt lévő talajt, mert kényelmesebb és tényleg kiüti az alját a kő, bucka, gaz. Bár, ha egy műanyag, vastagabb fóliát terítetek alá, az alól nem jön ki semmi növény.
              Nem tudok jönni, ha nagyon fontos és halaszthatatlan, akkor batyuklan kukac gémél pont kom

              Comment


                #8
                Ezek szerint nem lehet megúszni a vegyszerezést, hacsak nem fürdőtavat építünk. (Ha ezzel én otthon előállok...)
                Vagy van esetleg valakinek jól bevált biomegoldása ezen problémákra?
                Azt is olvastam, ha nem akarom állandóan cserélgetni a vizet, vízforgatót kell alkalmazni. Ez valóban így van?
                Angéla
                Huba Márton (2004), Keve László (2007),Hanga Piroska (2010) és Ilka Mária (2013)

                Eladó vagy zsámbéki, töki ingatlanra cserélhető dobai (Veszprém m.) házunk.

                Comment


                  #9
                  ökót biót én is csak fürdőtónál tudok elképzelni. nekünk nincs és nem is lesz, mert nincs helyünk, de nagyon klassz leírásokat olvastam róla, mert kis csobogós tavat azért majd szeretnék, szóval olvasgattam sokat az öntisztuláshoz meg kell bizonyos méret, növényzet

                  ja és szia Angéla
                  Kockapaci (F 2007.tél, A 2013.tél és L 2015. tavasz)

                  Comment


                    #10
                    Nekünk van hozzá egy kis forgató, igen, az elég sokat megy. Szerintem ha csak áll benne a víz, akkor hamar bezöldül még akkor is, ha benne vannak a vegyszerek. De remélem jön valaki akinek jó tapasztalatai vannak biomódszerekkel is!
                    Mi a vízforgatót belevezettük egy fekete gumicső"rendszerbe", amit a nap felforrósít, és mire a másik oldalán visszajön a keringetett víz, felmelegszik benne. Így hamar kellemes hőmérsékletű vizünk van.
                    Kerti/fürdőtavat én gyerekek mellé nem merném Szomszédunkban olyan medence van, ami a földbe van süllyesztve, ott a gyerekek télen-nyáron csak mentőmellényben mehetnek az udvarra
                    Nem tudok jönni, ha nagyon fontos és halaszthatatlan, akkor batyuklan kukac gémél pont kom

                    Comment


                      #11
                      fürdőtavat férjem szeretne, nagyon sokba kerül, sk meg nem lenne olyan tutira mint egy gyári. mármint kell hozzá spéci tófólia, spéci tervek, növények, elrendezés és persze a vizforgatás, esetleg patak, vizesés, kövek, viztisztitás...stb
                      egy vagyon.
                      de nem emiatt ellenzem, hanem m ert az ovinkba jár az a család, ahol a kisfiú most húsvétkor beleesett a kerti tavukba és újra kellett éleszteni, majdnem meghalt.

                      nagoyn jól megvagyunk tó nélkül.
                      egy kis medence nem lenne rossz, de én a fedettet preferálnám.
                      van valakinek ilyenje?
                      fűtése hogy megy?, tisztitása ennek is csak klórral menne?

                      Gyermekeim: Tomi 2005, Dani 2008, Boróka 2012, Keve 2015

                      Comment


                        #12
                        Angéla, sóbontó készülékkel ki lehet váltani a vegyszerezést. Nekünk merevfalú van, de sajnos vegyszerezzük (ez az első nyara), mert most nincs keret a sóbontóra (60 ropi) de nagyon jókat olvastam róla.
                        Vera

                        Comment


                          #13
                          Vera, hol találtál 60ért sóbontót? Én eddig mindenhol 100felett találtam csak
                          Nem tudok jönni, ha nagyon fontos és halaszthatatlan, akkor batyuklan kukac gémél pont kom

                          Comment


                            #14
                            de a sóbontó is ugyanúgy klórral fertőtlenít (csak másból nyeri a klórt)

                            anyuéknál van kb. 10 éve medence, volt először felállított, most már süllyesztett van.
                            Nekünk nincs, szerintem idén se veszünk mobilt, fixet meg nem is szeretnék - szerintem nagyon rövid ideig használható ahhoz, hogy akkora helyet elvegyen a kertből -.
                            gyerekek: Máté, Levi(2004-10) & Lili(2007-06) & Csongor (2011-11)

                            Comment


                              #15
                              De nincs jelen a klór a vízben folyamatosan. Illetve igen, de nem úgy. Szerintem Angéla érteni fogja, ha utána olvas.

                              Az Intex sóbontóját láttam valahol 60 és 70 között.
                              Vera

                              Comment

                              Mamami portál footer

                              Összecsuk

                              Friss bejegyzések

                              Összecsuk

                              Cikk a mamami portálról

                              Összecsuk

                              szivárvány
                              Betöltés...
                              X