Közlemény

Összecsuk
No announcement yet.

Kertész leszek - fát, bokrot, virágot nevelek :D avagy a nagy kertészkedős topic...

Összecsuk
X
 
  •    
  • Szűrő
  • Idő
  • Mutatás
Clear All
new posts

    Kertész leszek - fát, bokrot, virágot nevelek :D avagy a nagy kertészkedős topic...

    Akció
    ...legyen az kint a kertben vagy bent a szobában, esetleg erkélyen.

    Már nagyon bizsereg bennem a tavasz és mivel nagyon hideg van még, inkább csak képzelgek a kertről, a virágokról. könyveket olvasok. beszélgessünk!

    Gyűjtsük össze a hasznos tippeket, jó beszerzési helyeket, kipróbált fajtákat

    Jó lenne összegyűjteni a mérgező növényeket, hogy tudjuk mi az amire oda kell figyelni, magasabbra tenni vagy pl magokat idejében levágni és kidobni.


    nekem van egy kisebb listám mérgező növényekből, majd be is írom. egyelőre csak latin névvel, de igyekszem utánanézni a magyar nevének is.





    mérgező növények: http://www.gazlap.hu/modules.php?nam...howpage&pid=58
    Utoljára szerkesztette Kockapaci; 2009.02.16., 15:48.
    Kockapaci (F 2007.tél, A 2013.tél és L 2015. tavasz)

    #2
    nem erre szavaztam
    tiszafa, a bogyója kívül nem, de a belseje mérgező. ez azért jó, m ilyennel van tele a kert (társasház földszintjén lakom), úgyhogy nem győzöm majd Lukit tanítagani, h nem szabad. majd dackorszakban lesz jó
    Dius vagyok
    Hordozási tanácsadó, 3 gyerek anyukája

    Comment


      #3
      He-he én meg katalógusban jelölgetem, hogy mit szeretnék rendelni egy-két hónap múlva - egy csüngő mentát feltétlenül és kinéztem egy gyönyörű vörös-fehér rózsát, amit balkonládába szeretnék tenni. Utolsó utáni pillanatban elültettem a tulipánhagymákat, kaptam nárciszt, ami elvirágzott már a párkányon és a névnapunkra kaptunk Lidivel Azáleát (lila virágút) - imádom a virágos növényeket, tele van a lakás karácsonyi kaktusszal - október óta már másodjára virágoznak.
      Juli

      Comment


        #4
        na hát a kertészeti katalógusok csak az az egy baja van, h ha rászánod magad egyszer, hogy rendelsz, akkor mindent akarsz
        Kockapaci (F 2007.tél, A 2013.tél és L 2015. tavasz)

        Comment


          #5
          Igen, ezért úgy szoktam csinálni, hogy összeírom, aztán alszok rá egyet (vagy sokat) és osztom kettővel a rendelést.

          Sajnos vannak boltok, ahol nem tudok úgy megfordulni, hogy virágot ne hozzak haza.
          Juli

          Comment


            #6
            Én csak erkélykertész vagyok, és ráadásul már csak egy szem clematis árválkodik az erkélyen. Khm. Remélem, nem fagyott meg.

            Én régebben itt fórumoztam: http://www.gazlap.hu/
            És egy lista a mérgező növényekről: http://www.gazlap.hu/modules.php?nam...howpage&pid=58
            Zsuzsi

            Comment


              #7
              Ja, és akkor szoktam le a kertészkedésről, amikor a Nagylányom megszületett, mert ugye kertészkedni elsősorban vegyszerekkel lehet. Mármint tele van vegyszerekkel a virágföld, tápozod, stb. Mármint az erkélyen.
              Zsuzsi

              Comment


                #8
                lehet nem vegyszerrel is trágyázni, de erkélyen macerás

                majd jövök, csak Flóri nem tolerálja a lelkesedésem
                Kockapaci (F 2007.tél, A 2013.tél és L 2015. tavasz)

                Comment


                  #9
                  én guanos tápoldatot használok - habár az sem vegyszermentes...ajaj, nagyon nem értek hozzá. Tudtok vegyszermentes megoldásokat?
                  Utoljára szerkesztette Letchie; 2009.02.16., 13:26.
                  Juli

                  Comment


                    #10
                    a mi lakásunk, szabályos dzsungel, érdekes, Marci 1-2 növényen kívül nem bántotta őket, de azokat állandóan, és természetesen kizárólag a veszélyesek érdekelték(diffenbachia, kaktusz..)félelmetes mennyire érzéke van azokhoz a dolgokhoz, amiket "nem"szabad
                    azóta "melegebb"éghajlatra költöztettük a ingerkedő növényeket, és láss csodát, még mindig túlzsúfolt a lakás(szerintem)
                    az erkélyemen meg amennyire lehet kiélem virágos hajlamaimat, jó ez amíg nem lesz igazi kertem...
                    ablakokban büdöskeerdők(nem tudom az igazi nevüket)és észrevettem egy hete, hogy kibújtak a cseréptáljaimban a nárciszok, és a krókuszkák...ja és a jácintjaim is meglódultak...
                    csajok, itt a tavasz, megállíthatatlanul, csak még mi nem érezzük..
                    Bogi
                    Marci és Emma anyája
                    mesevirágokat tessék

                    Comment


                      #11
                      és nagyon tetszik a topic címe
                      kockapaci, te mindig olyan jól fogalmazol!!!!
                      Bogi
                      Marci és Emma anyája
                      mesevirágokat tessék

                      Comment


                        #12
                        Nekem a védőnőm azt mondta, hogy a gyöngyvirág valami brutálisan mérgező. Még a víz is, mérgezővé válik a vázában, amibe a levágott növényt beleteszik. A biológusok majd javítanak, ha nem így van, de nekem azt tanácsolták, hogy messziről kerüljük.
                        "Nehéz dolog a helyes középutat eltalálni: a szívet megkeményíteni az életre, és puhán tartani a szeretetre. "

                        Comment


                          #13
                          Én nem szerettem volna senkit lebeszélni! Csak ÉN abbahagytam, mert gyerekkorom óta irtózom a vegyszerektől. Túlságosan is. Azzal vigasztalom magam, hogy ha majd lesz kertem, ott tudok ilyesmik nélkül is ügyködni.
                          Zsuzsi

                          Comment


                            #14
                            Igen, az általam belinkelt oldalon is azt írják, hogy a gyöngyvirág MINDEN része halálosan mérgező. Én is hallottam, hogy még a vázában a víz is mérgező lesz a vágott gyöngyvirág után.
                            Zsuzsi

                            Comment


                              #15
                              Dolce Mamma eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                              Nekem a védőnőm azt mondta, hogy a gyöngyvirág valami brutálisan mérgező. Még a víz is, mérgezővé válik a vázában, amibe a levágott növényt beleteszik. A biológusok majd javítanak, ha nem így van, de nekem azt tanácsolták, hogy messziről kerüljük.
                              látta valaki a Hukkle című magyar filmet???
                              no, hát ez pont a gyöngyvirág "jótékony"hatásairól szól férfiprobléma esetén..
                              Bogi
                              Marci és Emma anyája
                              mesevirágokat tessék

                              Comment

                              Mamami portál footer

                              Összecsuk

                              Friss bejegyzések

                              Összecsuk

                              Cikk a mamami portálról

                              Összecsuk

                              szivárvány
                              Betöltés...
                              X