Közlemény

Összecsuk
No announcement yet.

Családi ház építkezés, tippek, ötletek :)

Összecsuk
X

•    
  • Szűrő
  • Idő
  • Mutatás
Clear All
new posts

babamosoly eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    jános hol szeretnétek építeni?mi még nézelődünk de a szalmaház is benne van a pakliban
    Kedves babamosoly!
    Pusztazámor, Biatorbágy környékén, esetleg még északabbra, akár a Pilis is jó lehet.

Comment

Kedves neusidler!
      Gyakorlati tapasztalatom nincsen , de az idézett írásban számomra minden benne van ahhoz, hogy bátran belevágjak a megvalósításba.

Comment

Igazábó az álmom egy pár hektáros, szántó vagy rét megvétele és egy igazi kis ökofalu létrehozása lenne. 5-10 hasonló gondolkodású családdal.

Comment

hát igen pont erről beszélek! egy kis közösség az jóó lenne nagyon. én legalábbis társas lény vagyok eléggé.
          marica 3 poronttyal Levi (2007.02.19) Mirkó (2011.09.24), AnnaKamilla (2016.10.25) www.mamamibolt.hu

Comment

Na, költözzünk össze
            Van Krisnavölgy, lehetne egy Mamami Medence is
            "De erre egy csillag táncra perdült, s az alatt születtem én." W.S.
            Árven Anasztázia már 8 éves Véda Teodóra majd'7Merse Krisztián 5 évesDéva Glória 3 és fél Fáta Viktória másfél éves és tavaszipocak

Comment

babamosoly eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
              ...
              Egy dolog merült fel ma bennem ezzel a vidéki élettel kapcs. ezzel kapcsolatosan lennék kiváncsi a ti megoldásaitokra:
              ha túl messze vagy a várostól akkor ugyebár biciklit felejthetjük...
              a másik ami inkább érdekel az az, hogy ha az ember senkiföldjén vesz egy tanyát pl, akkor nincsenek szomszédok, társaság, emberek akikkel megoszthatná örömét stb, egymás segítése ilyesmi.
              valahogy ezt én mindig úgy tudnám elképzelni hogy több hasonló gondolkodású család költözik közel egymáshoz egy kis erdőszélén vagy bárhol. de hát ez nagyon nehezen jön össze gondolom, a biofalu is hasonló szellemben épül, de nem könnyű.

meséljetek , nálatok ez hogy van?
              Babamosoly - Marica:

Ha most mégsem off ez a téma, akkor szívesen válaszolok a kérdésedre.

Igen, mi is biofaluba szerettünk volna költözni. Ezért aztán végigjártuk Magyarország össze ökofalvát, hová csatlakozhatnánk. Sajnos mindenütt volt valami gixer a kezdeményezéssel (általában a tulajdonviszonyosak voltak zűrösek, meg belső feszültségekkel teli helyek voltak). Egyetlent találtunk ami tényleg működött, Krisnavölgyet. Sajnos mi nem csak gyermeknemzés céljából bujunk össze ÖkoPapával, úgíhogy ez is kilőve.
              Végül ezért költöztünk csak magunkban, nekem adódott a munkalehetőség Debrecenben, Erdőspuszta pedig egy szempontból egyedi Magyarországon. Itt lehet tanyát erdőben venni. Ez bejött nekünk, tehát úgy döntöttünk akkor társaság nélkül vágunk bele az öko életmódba.

De mintha mostanában elindult volna valami itt Debrecen környékén. Elkezdtünk megismerni egyre több hasonló érdeklődésű embert, és lehet hogy formálódik egy csapat aki biofalut csinál. Jövő héten (vagy utána) akartunk leülni egy beszélgetésre. Neked is szólunk majd, eljöhettek ha érdeklődtök.
              Utoljára szerkesztette ÖkoMama; 2008.11.06., 19:25.
              BABAHORDOZÁSI TANÁCSADÁS Szopi, BLW, EC , textilpelus, együttalvás , mindenféle hordozó és sok-sok kendő, Ökoház . Szólj hogy miben tudunk segíteni: www.okobaba.hu Nem használom a privit, kérlek emailt írj. Köszi.

Comment

Mamami Medence-ez nadon jó
                GyöngyeszBencus 2002/12 16 és Petra 2008/04 28 anyája
                Mivel már nagyon ritkán járok erre kérlek próbáld velem a facebook oldalamon felvenni a kapcsolatot,köszi

Comment

Janifly, Pusztazámoron volt telkünk, szép környék

Ökomama, ez nagyon izgalmasan hangzik! Majd mindenképpen számolj be a történésekről!

Eszter
                  B1 (2004) és B2 (2007)

Új termékek érkeztek! http://dejavuvilag.hu/
                  Facebook, naponta frissül: https://www.facebook.com/dejavuvilag
                  Mamami topik: http://www.mamami.hu/forum/showthrea...t=deja+vil%E1g[/SIZE]

Comment

ok ökomama, majd szólj, szívesen elmennénk!

Brigi, a krisnavölgy jó lenne a mamami medence meg főőőőőleg
                    marica 3 poronttyal Levi (2007.02.19) Mirkó (2011.09.24), AnnaKamilla (2016.10.25) www.mamamibolt.hu

Comment

ez a mamami-medence ez nagyon szuperul hangzik!!
                      én is túlságosan társasági lény vagyok egy szimpla tanyához. (meg beszari)
                      Eszter - kislány (2009), kisfiú (2010), kisfiú (2014)
                      lekvárok, dzsemek, receptek

Comment

Janifly eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                        Sziasztok!

...
                        Én nem túl soká szeretnék építeni. Szalmabála házat. Eddig az tetszik a legjobban. Keresem olyan emberek ismeretségét akiknek már van illetve akik gondolkodnak ezen!
                        Szép napot!

János
                        Szia János!

Ha végigolvastad a topicot, akkor láttad is, hogy mi már egy ökoházban élünk és jövőre szeretnénk építeni a "nagy" szolár-szalmabála ökoházunkat. Sokat utánanéztünk már a fenntarthatóság témának és gyakorlati tapasztalatokat is szereztünk. Ha tudunk valamiben segíteni, van konkrét kérdésed kérdezz bátran.
                        BABAHORDOZÁSI TANÁCSADÁS Szopi, BLW, EC , textilpelus, együttalvás , mindenféle hordozó és sok-sok kendő, Ökoház . Szólj hogy miben tudunk segíteni: www.okobaba.hu Nem használom a privit, kérlek emailt írj. Köszi.

Comment

Szia Ökomama!

Ha lenne 3 kívánságom, az egyik az lenne, bárcsak másfél éve találkoztunk volna (mi egy éve építkezünk, energiatakarékos házig jutottunk, de abban sem túl messzire )

Nagyon büszkék lehettek az otthonotokra!!

üdv
                          [COLOR="Green"]Andi és a fiúk: Beni és Barni

Comment

Andi, szerintem az is valami, ha eljutsz az energiatakarékos házig. Nálatok ez mit jelent, milyen megoldásokat?
                            Kinga
                            Zorka 2001. december 7., Zalán 2004. május 13., Gerda 2007. június 26.
                            Piciházikó

Comment

Tömegkályha-cserépkályha

Olvasva a topikot már én is nagyon szeretném látni az új otthonunkat..sajna még messze állunk tőle. Viszont tervezgetni, álmodozni lehet
                              ÖkoMama: Mindenekelőtt gratulálok a csodás otthonotokhoz.. és a tudásotokhoz. Egy kérdésem lenne, bár lehet, hogy csak figyelmetlen voltam. Mi a különbség a tömegkályha és a cserépkályha között? Elég egyformának tűnik a kettő.
                              Hiszen te formáltad bensőm, s anyám méhében te szőtted a testem. Dicsőítlek téged, mert olyan csodálatosan alkottál, és tudom jól, milyen csodálatos minden műved!
                              Meseterápia

Comment

Kedves ÖkoMama!
                                Ha jól értem Debrecen környékén lenne ez az ökofalu? Oda nem mennék, de a tapasztalataidra kiváncsi vagyok. Én egyedül is belevágok, persze, lehet hogy nem tanya lesz, csak szimplán egy szalmaház valami hétvégi kerten.

Comment

Mamami portál footer

Összecsuk

Friss bejegyzések

Összecsuk

Cikk a mamami portálról

Összecsuk

szivárvány
                                Betöltés...
                                X