Közlemény

Összecsuk
No announcement yet.

Ökomamik háztartása

Összecsuk
X
 
  •    
  • Szűrő
  • Idő
  • Mutatás
Clear All
new posts

    multkor volt egy beszelgetesem egy kedves baratnommel. van egy babaknak valo bio ragcsa nem tudom mi a neve kacsas macis repas sutotokos egeszseges stb. egy nagy zacsko benne negy pici zacsko. Azelott nem vettem ilyet mert nagyon draga de lejaratos volt nagyon akciosan na mondom kiprobaljuk. a gyerekem persze imadja a baratnomnek panaszkodtam hogy mi a szosznek van egy nagy zacskoban negy kicsi o meg mondta hogy hat de ez olyan szuper mert a baba ugysem eszi meg egyszerre es igy a tobbi is friss marad. ize... mondom figyu. csatos uveg otthon? sima befottes uveg? ujratasak kajaknak? mindegyiket hasznalom es mindegyikben friss marad. nez ram hogy hat ez eszebe sem jutott. es itt a gond hogy annyira elkenyelmesedtunk hogy sokszor mar eszunkbe sem jut hogy lehet ezt mashogy is.

    Comment


      A legnehezebb rèsze akkor jön, amikor dolgozol ès egyszerüen mèrlegelni kell. Nincs màr annyi idö, "kènytelen" vagyok megvenni a kèsz müzliszeletet meg a smoothie-t, mert így se jut idö semmire.
      Ezt most àtírhatja mindenki az adott külön csomagolt termèkre. Règebben sokkal több idöm volt ilyenekkel pepecselni itthon. De most reggel èn indulok elsönek, du hazaesünk, lecke, vacsi, bavàsàrlàs, mosàs...MIMDEN itthoni dolgot kb 2-3 òra alatt meg kell csinàlnom ès mèg közben legyek a gyerekekkel is. Ne csak a tv elött üljenek.
      Na, itt jön el az a pont, hogy megveszem az elöre elkèszítettet, a müzli szeletet vagy az akàrmit.

      Nyilvàn pròbàlom nem terhelni a környezetet mèg jobban. Ahol lehet. De van az a pont, amikor nem megy.

      Hogy vmi jòt is írjak. A hèten is elajàndèkoztam 1 hatalmas zacsi beföttes üveget ès kb 15 tejes üveget.

      Comment


        Nekünk február elején volt a 2 éves kórházban tüdőgyulladással egy hétig, akkor minden csomagolt kaja volt szinte amit ettünk. Férjjel nem volt erő/idő gondolkodni azon h. bármit csomagoljunk. Nagyon keveset pihentünk maximális terheltség mellett. Rengeteg szemetet termeltünk és anyagilag is rosszabbul jártunk, de máshogy nem lehetett volna túlélni pocakosan.
        "Azé a világ, aki teleszüli"
        2012, 2014, 2016, 2019, 2022...

        Comment


          Mumin eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
          A legnehezebb rèsze akkor jön, amikor dolgozol ès egyszerüen mèrlegelni kell. Nincs màr annyi idö, "kènytelen" vagyok megvenni a kèsz müzliszeletet meg a smoothie-t, mert így se jut idö semmire.
          Ezt most àtírhatja mindenki az adott külön csomagolt termèkre. Règebben sokkal több idöm volt ilyenekkel pepecselni itthon. De most reggel èn indulok elsönek, du hazaesünk, lecke, vacsi, bavàsàrlàs, mosàs...MIMDEN itthoni dolgot kb 2-3 òra alatt meg kell csinàlnom ès mèg közben legyek a gyerekekkel is. Ne csak a tv elött üljenek.
          Na, itt jön el az a pont, hogy megveszem az elöre elkèszítettet, a müzli szeletet vagy az akàrmit.

          Nyilvàn pròbàlom nem terhelni a környezetet mèg jobban. Ahol lehet. De van az a pont, amikor nem megy.

          Hogy vmi jòt is írjak. A hèten is elajàndèkoztam 1 hatalmas zacsi beföttes üveget ès kb 15 tejes üveget.
          hat en ugy gondolom hogy mar az nagy dolog hogy egyaltalan belegondolunk hogy tudjuk ezt most mashogy csinalni vagy sem. Eszunkbe jut a kornyezetunk torodunk vele. De ettol meg emberek vagyunk teendokkel feladatokkal rohanassal. Szerintem az a legeslegfontosabb hogy mindenkinazt tegye meg ami az adott elethelyzetben szamara lehetseges. Akkor is ha ez teszem azt csak egyetlen egy aprosag. Mindegy mert az is szuper!
          En azt latom hogy mint oly sok minden masban a kornyezettudatossagban is konnyu atesni a lo tulso oldalara. Nem azon kell megfeszulni hogy huha huha megvettem egy csomagolt akarmit hanem hogy pl sikerult a csomagolasat ujrahasznalnom vagy egy masik alkalommal ugy alakult hogy volt lehetosegem egy masik termeket valasztani. Orulni annak hogy tehetunk valamit es teszunk is valamit.
          szerintem mindenkinel van jo par dolog amiben nem tud vagy nem akar valtani. Nekem ilyen pl a moshato melltartobetet. Kiprobaltam varrtam kuzdottem de ahhoz hogy ne azzon at kb masfel centi vastag bumszli izet kell a melltartomba tomkodnom. Itthon tokelete egy osszehajtott tetrapelus es kimosom. de hazon kivul azert szeretnem embernek erezni magam. es ez csak egy pelda.

          en is megveszem amugy a bulatat a kolesgolyot es tarsait zacskoban de igyekszem jo nagy kiszerelest valasztani trhat a lehetosegekhez kepest figyelek. en ugy gondolom ez a fontos

          Comment


            Yettap eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése

            hat en ugy gondolom hogy mar az nagy dolog hogy egyaltalan belegondolunk hogy tudjuk ezt most mashogy csinalni vagy sem. Eszunkbe jut a kornyezetunk torodunk vele. De ettol meg emberek vagyunk teendokkel feladatokkal rohanassal. Szerintem az a legeslegfontosabb hogy mindenkinazt tegye meg ami az adott elethelyzetben szamara lehetseges. Akkor is ha ez teszem azt csak egyetlen egy aprosag. Mindegy mert az is szuper!
            En azt latom hogy mint oly sok minden masban a kornyezettudatossagban is konnyu atesni a lo tulso oldalara. Nem azon kell megfeszulni hogy huha huha megvettem egy csomagolt akarmit hanem hogy pl sikerult a csomagolasat ujrahasznalnom vagy egy masik alkalommal ugy alakult hogy volt lehetosegem egy masik termeket valasztani. Orulni annak hogy tehetunk valamit es teszunk is valamit.
            szerintem mindenkinel van jo par dolog amiben nem tud vagy nem akar valtani. Nekem ilyen pl a moshato melltartobetet. Kiprobaltam varrtam kuzdottem de ahhoz hogy ne azzon at kb masfel centi vastag bumszli izet kell a melltartomba tomkodnom. Itthon tokelete egy osszehajtott tetrapelus es kimosom. de hazon kivul azert szeretnem embernek erezni magam. es ez csak egy pelda.

            en is megveszem amugy a bulatat a kolesgolyot es tarsait zacskoban de igyekszem jo nagy kiszerelest valasztani trhat a lehetosegekhez kepest figyelek. en ugy gondolom ez a fontos
            Igen, bar inkabb esnènek àt ebben a lò tùlsò oldalàra sokan...

            Comment


              o en ezt arra ertettem amikor szembe jon velem egy jutyub video amiben egy 6 fos csalad lobal egy befottesuveget hogy annyi a hat havi szemetuk. Aztan kiderul hogy ja nem egeszen mert meg volt ez is meg az is meg amaz is de mindegy is mert jonnek a kommentek miszerint mindenki aki nem igy csinalja egy szemetlada kornyezetgyilkos. es mindrnkinek legyen ideje ereje AZONNAL mindenbol atallni a kornyezettudatosra es soha ne vegyunk egy db muanyag csomagolasu dolgot is mert ha megtesszuk foldgyilkosok vagyunk.
              sokat olvasok a temaban nyilvan mert igyekszem en is a magam szintjen de egyre tobb helyen futok bele ebbe a szelsoseges hozzaallasba. Szoval egy ujabb dolog aminel itelkezik az ember ahelyett hogy a maga eletevel foglalkozna.
              persze nem mindenki ilyen szerencsere eslehet egymastol szuper tippeket szerezni. de igy ertettem a lo masik oldalat

              Comment


                Emlékeztek biztos arra fb. kampányra aminek a keretében egy táskát kellett megtölteni tisztasági cuccal, mensihez (bugyi, betét, flakonos tusfürdő stb.) erre egy ökoanyu kiírta a fb. oldalára hogy ő nem vesz részt benne mert nincs felesleges táskája, nem vesz környezetszennyező cuccokat stb. De támogatja azzal a projektet hogy megossza a felhívást, meg írta h. aki teheti az támogassa. Hát, hamar ki kellett törölnie a posztját a kommentek miatt.
                Számomra felháborító volt hogy az eszmétől nem látja az embert. nem jó a ló túloldala sehogysem.
                "Azé a világ, aki teleszüli"
                2012, 2014, 2016, 2019, 2022...

                Comment


                  igen ez tokeletes pelda! en pl nem hasznalok muanyag evoeszkozt van kulacsom stb. de ha veszek egy tanyer meleg etelt egy hajlektalannak akkor veszek hozza muanyag evoeszkozt mert akkor ott abban a helyzetben szukseg van ra es igy tudok segiteni.

                  es amugy meg az ilyentol amugy is egnek all a hajam. nem azert irta amit irt hogy segitsen hanem azert hogy leirhassa hogy o a tokeletes oko bio teremtmeny ilyeneket nem vasarol. gratulalok igy ismeretlenul is nem tudom hajlektalankent mennyire lenne nagy a szaja.

                  Comment


                    Kulfoldon sokkal több termelodik szememet mint itthon.
                    Kriszti

                    Comment


                      kerry eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                      Kulfoldon sokkal több termelodik szememet mint itthon.
                      Itt azèrt nagyon erös vonalat kell hùzni. USA-nak biztos nagyobb az egy före esö szemete, de lehet, hogy Ghànànak nem.
                      A mùltkor làttam egy dokut, mennyi szemèt kerül oda Euròpàbòl. Szègyen!

                      De nagyon mèllyen bele kell menni, hogy egy àtlag nèmet ès egy àtlag magyar között mekkora különbsèg van.
                      Èn mondjuk làtom a vidèki osztràk kollegàimat, hàt magasròl tesznek a szemètre. Persze szètvàlogatjàk...de nem teszi fèlre a beföttesüveget.

                      Comment


                        Nalunk most falun pl szetvalogatjak, foleg mert avegyesen es a papiron (papirt is?) kivul a tobbit ingyen elviszik. De ettol meg ijeszto, hogy a szomszed 4 fos csaladoknak mennyi szemete van 😱 nem erdekli oket, szoval pwrsze jo h kulom szedik, de attol meg semmi kornyezettudatos szandek nincsen.
                        Anna - Lilla (2012/08) és Laurenz (2014/05)

                        Babahordozási tanácsadó

                        Comment


                          Mumin eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                          A legnehezebb rèsze akkor jön, amikor dolgozol ès egyszerüen mèrlegelni kell. Nincs màr annyi idö, "kènytelen" vagyok megvenni a kèsz müzliszeletet meg a smoothie-t, mert így se jut idö semmire.
                          Ezt most àtírhatja mindenki az adott külön csomagolt termèkre. Règebben sokkal több idöm volt ilyenekkel pepecselni itthon. De most reggel èn indulok elsönek, du hazaesünk, lecke, vacsi, bavàsàrlàs, mosàs...MIMDEN itthoni dolgot kb 2-3 òra alatt meg kell csinàlnom ès mèg közben legyek a gyerekekkel is. Ne csak a tv elött üljenek.
                          Na, itt jön el az a pont, hogy megveszem az elöre elkèszítettet, a müzli szeletet vagy az akàrmit.

                          Nyilvàn pròbàlom nem terhelni a környezetet mèg jobban. Ahol lehet. De van az a pont, amikor nem megy.

                          Hogy vmi jòt is írjak. A hèten is elajàndèkoztam 1 hatalmas zacsi beföttes üveget ès kb 15 tejes üveget.
                          ez tök oké, én is sokszor választom ezt mert nehéz máshogy, ha mondjuk tudom h egy táborban másnap eszik meg valamit stb, nem csomagolhatok olyat ami megromlik stb. vagy az idő igen.

                          de, az hogy mondjuk sok esetben nincs választási lehetőség az nem túl jó.
                          1-2 dologból már kapható családi kiszerelés, de van amiből meg nem. Több mindenből vennék ömlesztettet mint egyesével csomagoltat, ha lenne.
                          legyne mondjuk egy picivel olcsóbban ömlesztett és akkor mindenki eldönti, hogy melyiket veszi, ha otthon vagyunk akkor amazt ha utazunk akkor ezt. stb.
                          Kockapaci (F 2007.tél, A 2013.tél és L 2015. tavasz)

                          Comment


                            kerry eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                            Kulfoldon sokkal több termelodik szememet mint itthon.
                            azért a külföld és külföld nem ugyanaz

                            de akár pl egy országban sem, kínában vidéken gondolom alig tremelnek műanyag szemetet, míg Pekingben olyan mennyiségben láttam egyesével csomagolt termékeket, pl egy szobányi asztalon egyesével csomagolt kis zseléket (csak úgy nasinak, ilyen cukros színes zselé) stb stb, mint még életemben sem. (de minik, ilyen fél felespohárnyi)

                            vagy más elmaradottabb országban sincs szerintem annyi csomagolás pl, van ahol mondjuk fejlettebb országokban igen.

                            míg gyerekkoromban tökéletesen megfelelt a zacsis cukorka, most már a zacsiban is egyesével vannak csomagolva többnyire.


                            én azon szoktam elámulni amikor nagyon tévézhetnékem van és kapcsolgatok, h van olyan csatorna, amiben amcsi családok vannak,a kik házat vesznek. na az pl nekem sokkoló, hogy mekkora alapterületű ház kell egyeseknek. egy 4 fős családnak pl 280 nm, min 5 hálószoba több fürdőszobával stb. és ott nyavalyognak, hogy ez nem jó, mert ez kicsi, jajj ez nem elég tágas
                            Utoljára szerkesztette Kockapaci; 2019.03.16., 22:19.
                            Kockapaci (F 2007.tél, A 2013.tél és L 2015. tavasz)

                            Comment


                              joyocska eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                              Nalunk most falun pl szetvalogatjak, foleg mert avegyesen es a papiron (papirt is?) kivul a tobbit ingyen elviszik. De ettol meg ijeszto, hogy a szomszed 4 fos csaladoknak mennyi szemete van 😱 nem erdekli oket, szoval pwrsze jo h kulom szedik, de attol meg semmi kornyezettudatos szandek nincsen.
                              A szelektív hulladék gyűjtésnek szerintem van egy olyan oldala amit írsz hogy nem figyel az ember arra hogy ne termeljen szemetet. Mintha a szelektív hulladék gyűjtés egyenlő lenne azzal hogy nem szemetelünk.
                              "Azé a világ, aki teleszüli"
                              2012, 2014, 2016, 2019, 2022...

                              Comment


                                kotta eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése

                                A szelektív hulladék gyűjtésnek szerintem van egy olyan oldala amit írsz hogy nem figyel az ember arra hogy ne termeljen szemetet. Mintha a szelektív hulladék gyűjtés egyenlő lenne azzal hogy nem szemetelünk.
                                Pontosan...ùgyis ùjra lesz hasznosítva! Aztàn meg nem.

                                Comment

                                Mamami portál footer

                                Összecsuk

                                Friss bejegyzések

                                Összecsuk

                                Cikk a mamami portálról

                                Összecsuk

                                szivárvány
                                Betöltés...
                                X