Közlemény

Összecsuk
No announcement yet.

Hajfestés hennával

Összecsuk
X
 
  •    
  • Szűrő
  • Idő
  • Mutatás
Clear All
new posts

    Hajfestés hennával

    Zöldülünk
    Már évek óta nem festem a hajam, régen korom fekete volt. Borzalmasan hullott tőle. Valahogy bennem van ez a nőcis kisördög, hogy ingerem van arra hogy valamit a fejemre kenjek Tehát van fél kiló hennám egyenesen Istambulból és most sikerült szerezni indigót Dubaiból(világjáró az öcsém). Még a nagy művelet előtt állok, így indigóval még nem próbáltam, csak simán a hennát még 100 éve. Szerintetek hogy csináljam? Az indigóról nem sok infót találtam...
    Tapasztalatok?
    Huncut kis kópé, Huncut kis úr, aki az ágyból mindenkit kitúr Huncut Úr, alias ZSombi (2010.08.02) és akit kitúr Adri és Balázs

    #2
    Úgy tűnik rajtam kívül senkit nem foglalkoztat a kérdés
    Huncut kis kópé, Huncut kis úr, aki az ágyból mindenkit kitúr Huncut Úr, alias ZSombi (2010.08.02) és akit kitúr Adri és Balázs

    Comment


      #3
      Nekem csak hennás samponom van, de még nem mertem kipróbálni!
      Azonban kíváncsan várom a festésed eredményét!

      Comment


        #4
        Én hennázom a hajam, régen is hennáztam, amikor nagyon hosszú volt, aztán vagy 10 év kimaradt, és most megint. Igaz, én vöröses árnyalatúra kenem a sötétbarna hajam.
        Bölcsesség, Boldogság, Béke, Baba :-)

        Comment


          #5
          Itt írtam hasonlóról, de alig ír vki:
          http://www.mamami.hu/forum/showthread.php?t=12845
          Amúgy antalvali oldalán ez egy külön poszt
          Én is hennázok, indigóval keverem, de mivel sok az ősz szál, ezért más eredményt ad mintha nem lennének.
          Eladó 2 db kerepesi telek egymás mellett a HÉV-hez közel, nagyon szép helyen (korábban saját részre vettük) és 1 db kerepesi panorámás telek nagyon olcsón. Érdeklődj priviben!

          Comment


            #6
            És az ősz szálakat fedi valamennyire?

            Comment


              #7
              Igen, befedi, de nem lesz homogén így a hajszíned mert a hajfestékekkel ellentétben más színe lesz, vörös. Nekem sbarna az eredeti hajszínem, így abból jobban kitűnik,bár úgy is felfoghatjuk h kicsit olyan mint egy furcsa melír.
              Én próbáltam a dobozos henna port (reform boltban vettem), abból is a sbarnát ami henna és indigó (nem tudom milyen arányú) keveréke volt. Nos az a tapasztalatom vele, hogy kb 3-4 hajmosás után az ősz szálak csúnyán átcsillogtak.
              Most antalvali oldaláról beszerzett hennám van és talán a cozmio-ról??? rendelt indigóm, ez a keverék sokkal jobb minőségű. Ez is kopik kicsit, de nem jön át az ősz csillogás, végig vörös marad a befogott ősz szál. Amúgy Vali azt tanácsolja hogy először hennával fessük és csak aztán menjünk rá indigóval, én ezt idő hiányában nem tudtam eddig kivitelezni, de gondolom szebb lenne az eredmény.
              Eladó 2 db kerepesi telek egymás mellett a HÉV-hez közel, nagyon szép helyen (korábban saját részre vettük) és 1 db kerepesi panorámás telek nagyon olcsón. Érdeklődj priviben!

              Comment


                #8
                Judit, a Te indigód hogy néz ki? Még nem mertem magamra kenni, gyüjtöm az erőt Enyém diónyi gombócokban van és világoskékes lilás, nagyon fura. Ma letörtem egy kis darabot és vízzel elkentem egy papíron, végül is sötét kék lett, úgyhogy megnyugodtam. Csak másnak képzeltem az indigót, azt hittem ugyanolyan porban árulják mint az hennát.
                Antal Vali oldalát én is ismerem, meg régebben sokszor írtam is, csak meguntam hogy senki nem válaszol a kérdéseimre De amúgy tök jó oldal.
                Huncut kis kópé, Huncut kis úr, aki az ágyból mindenkit kitúr Huncut Úr, alias ZSombi (2010.08.02) és akit kitúr Adri és Balázs

                Comment


                  #9
                  Az én indigóm szinte uúgy néz ki mint a hennám. Zöld por mindkettő.De bevallom fogalmam sincs lehet-e más formában.
                  Eladó 2 db kerepesi telek egymás mellett a HÉV-hez közel, nagyon szép helyen (korábban saját részre vettük) és 1 db kerepesi panorámás telek nagyon olcsón. Érdeklődj priviben!

                  Comment


                    #10
                    Én is évekig hennáztam a hajam, aztán most tán két éve nem, de valamikor ráveszem magam, csak hát ugye idő az bőven kell hozzá. Csak simán vörösesre. Nekem is sötétbarna amúgy a hajam. Nővérem is festi. Nagynénénk, aki először festette be nekünk, ős pedig feketére festi a biztosan tök ősz haját, mert úgy 70 éves Az a baj, hogy nem tudom, magyarul minek hívják, amit belekever, de rákérdezek és majd jövök vissza az infóval. Ha mégsem jönnék rögtön, nyugodtan szóljatok rám!
                    Zs, J (2010. február) anyukája és Zsombi is megérkezett (2013. február)

                    Comment


                      #11
                      régen itthon dióval is festettek hajat. az állítólag szépen barnára fogata be az ősz hajszálakat
                      Niké és Hanna (2006,04,07),Gitta (2008,03,14), Zsuzska (2010,09,15)
                      Egri hordozóklub csütörtökön és Mezőköves minden szerdán
                      Beli Buba babahordozo-tanfolyamvezető vagyok
                      írj a gmailemre az is cyanus

                      Comment


                        #12
                        dzsuz eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                        Én is évekig hennáztam a hajam, aztán most tán két éve nem, de valamikor ráveszem magam, csak hát ugye idő az bőven kell hozzá. Csak simán vörösesre. Nekem is sötétbarna amúgy a hajam. Nővérem is festi. Nagynénénk, aki először festette be nekünk, ős pedig feketére festi a biztosan tök ősz haját, mert úgy 70 éves Az a baj, hogy nem tudom, magyarul minek hívják, amit belekever, de rákérdezek és majd jövök vissza az infóval. Ha mégsem jönnék rögtön, nyugodtan szóljatok rám!
                        Húha, ez nagyon érdekelne, mert engem az zavar h sosem tudom olyan sötétre festeni mint amilyen valójában. Régen amúgy sok-sok évig fekete voltam
                        Eladó 2 db kerepesi telek egymás mellett a HÉV-hez közel, nagyon szép helyen (korábban saját részre vettük) és 1 db kerepesi panorámás telek nagyon olcsón. Érdeklődj priviben!

                        Comment


                          #13
                          Na jövök egy képpel hogy hogyan néz ki az indigóm. Odatettem mellé a hennát is.

                          Engem is érdekelne, hogy mi az a sötétítős anyag. Meg hogy hol lehet beszerezni. Lehet az indigó is jó lesz, de sajnos csak ezt a 3 golyót sikerült szerezni. Később is kell valami. Bár szerencsére nekem csak 1-2 ősz szálam van, de észrevettem, hogy mióta gyerekem van rohamosan szaporodnak
                          Huncut kis kópé, Huncut kis úr, aki az ágyból mindenkit kitúr Huncut Úr, alias ZSombi (2010.08.02) és akit kitúr Adri és Balázs

                          Comment


                            #14
                            Nnna, a kép lemaradt
                            Mellékletek
                            Huncut kis kópé, Huncut kis úr, aki az ágyból mindenkit kitúr Huncut Úr, alias ZSombi (2010.08.02) és akit kitúr Adri és Balázs

                            Comment


                              #15
                              Cyanus eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                              régen itthon dióval is festettek hajat. az állítólag szépen barnára fogata be az ősz hajszálakat
                              ez jól hangzik!

                              Comment

                              Mamami portál footer

                              Összecsuk

                              Friss bejegyzések

                              Összecsuk

                              Cikk a mamami portálról

                              Összecsuk

                              szivárvány
                              Betöltés...
                              X