Közlemény

Összecsuk
No announcement yet.

Szelektáló szemetelő

Összecsuk
X
 
  •    
  • Szűrő
  • Idő
  • Mutatás
Clear All
new posts

    nem tudom, gondolom az is zsíros, és nem tuti, ha el van mosva.

    Nekünk egy van papírnak, egy másik a műanyag és fém és tetrapack, üveg zsák, és a sima kuka a háztartási szemétnek.

    Szétválogatják majd. és ha tiszta ugye, akkor nem baj egy kukában.
    Nálunk két hetente viszik a szelektívet; de re4ndesen összenyomott flakonokkal nem mindig telik meg, a papíros meg még ritkábban.

    a papírosba fecniket és széttépett papírt sem szeretik. Hivatalos iratok meg ilyesmiket amúgy nem dobunk oda.
    Malacka

    Comment


      zsizsi eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
      Egyelöre csak ezt a plusz kukát kaptuk a műanyagnak+papirnak-ezt sem értem miért mehet ebbe egyszerre mindkettő
      mert Magyarországon a szelektív szemetet utóválogatják - kézzel és géppel - sok helyen a szelektáltat is összeöntik és úgy megy a válogatóba.
      gyerekek: Máté, Levi(2004-10) & Lili(2007-06) & Csongor (2011-11)

      Comment


        annyi a lényeg, hogy ne kerüljön a kommunális hulladékba olyan, ami újrahasznosítható, utána mindig válogatóba megy (mert ennyire rémesen szelektál a lakosság)
        gyerekek: Máté, Levi(2004-10) & Lili(2007-06) & Csongor (2011-11)

        Comment


          Oké,köszi mindenkinek!csak nem értettem miért jó nekik,h még egyszer válogatni kell...plusz munka...
          "Engem ne emeljen a magasba senki,ha nem tud addig tartani,míg tényleg megnövök..." Birtalan Ferenc
          Zsófi-hordozási tanácsadó (hordozo.hu) vagyok Kaposváron és környékén!

          Comment


            Mert nem tudnak szelektalni
            Malacka

            Comment


              Micimalacka eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
              Mert nem tudnak szelektalni
              De aki igen, az legalább megpróbálja. Mióta letették az első szelektív kukákat, azóta válogatom a szemetet. Mégis máig van mit tanulnom.
              Pl. 1 időben a hungarocellt simán a műanyagok közé dobtam, majd (végre) hozzájutottam 1 íráshoz, amiben valamennyire részletezik a mit, és hova dolgokat. Utána nem dobtam be, de nemrég tudtam meg, hogy a hungarocell nem is műanyag ( és a lisztkukacok megeszik. Lassan, és a végtermék sem olyan, mint ha szerveset ettek volna, de megeszik)
              én+apa=3 kölök: Vanessza, Koppány, Csanád, és az állatállomány: 2 macska és 3 teknős
              Wahmolda, avagy: filckaják, gyerekrajzos, vagy applikált táskák-párnák-szütyők, női betétek, vagy éppen bármi

              Comment


                a befőttes meg bébiételes üvegek tetejét a fém/műanyag gyűjtőbe kell dobni?
                Coffie

                Comment


                  mi oda szoktuk.
                  Kata,Tibi, no meg Zsombor az áprilisi legény, Emma a márciusi honleány.

                  Comment


                    köszi
                    Coffie

                    Comment


                      Ezt találtam, hogy mit hova lehet, nálunk is van: http://www.fkf.hu/portal/page/portal...meno_szelektiv
                      B & B & R & B

                      Comment


                        Valószínű más műanyagbol van a margarinos és nem azért nem kérik, mert esetlegesen zsíros lenne. Nincs is rajta az a piktogram, ami szokott a szelektíveseken lenni.
                        Csybe

                        Comment

                        Mamami portál footer

                        Összecsuk

                        Friss bejegyzések

                        Összecsuk

                        Cikk a mamami portálról

                        Összecsuk

                        szivárvány
                        Betöltés...
                        X