Közlemény

Összecsuk
No announcement yet.

Mosódió

Összecsuk
X
 
  •    
  • Szűrő
  • Idő
  • Mutatás
Clear All
new posts

  • BTM
    válaszolt
    Mosódió részletes leírás

    Találtam egy nagyon részletes leírást a mosódió használatáról. Kb én is így használom, szerintem minden benne van.

    Szólj hozzá:


  • mirella
    válaszolt
    Na most nagyon meglepődtem! 2011-es mosódiós bejegyzés? Annyira rég volt?

    Hátha valakinek majd akutális. Mosódiót én próbáltam mosogató gépben, de nem szeretem, mert újra használni már nem lehetett, és én a mosógépes zsákosat is macerásnak érzem. Igaz, azért együtt élek vele már több mint 5 éve))

    Ez a tipp tetszik!: http://blog.dejavuvilag.hu/hogyan-ke...ag-egyszeruen/

    még natrium perkarbonát nélkül is megtette azt, amit egy olcsóbb mosogatógép tabletta nálunk szokott

    Szólj hozzá:


  • jaszjany
    válaszolt
    mosódió beszerzés

    Medeilona most olvastam a bejegyzésedet! Tovabbra is lehet rajtad keresztl mosódiót beszerezni? Gél formáját is szoktál vásárolni? Nekem most a gél állagú mosódió jobban bejönne.
    Köszönöm a válaszodat! Üdv:Mariann

    Szólj hozzá:


  • Anais
    válaszolt
    medeilona eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Sziasztok !
    Most járok itt először ezen a fórumon. 3 gyermekes anyuka vagyok. Pár éve csak mosódiót használunk a ruháink mosásához, bátran tudom ajánlani.
    Mi "saját forásból" szerezzük be, közvetlen importból. Ha szeretnétek olcsón hozzájutni, szívesen segítek.
    A dió ára jelenleg 2900 Ft/kg. 1 kg-ot levélként is fel tudok adni, illetve ha lakóhelyed közelében járok személyesen is el tudom vinni.
    Ha e-mailben szeretnél érdeklődni, címem medeilona@gmail.com , itt a telefonszámom is megadom. Ha kérdésetek van kézséggel válaszolok.
    Ez spam, nincs itt helye.

    Szólj hozzá:


  • medeilona
    válaszolt
    Sziasztok !
    Most járok itt először ezen a fórumon. 3 gyermekes anyuka vagyok. Pár éve csak mosódiót használunk a ruháink mosásához, bátran tudom ajánlani.
    Mi "saját forásból" szerezzük be, közvetlen importból. Ha szeretnétek olcsón hozzájutni, szívesen segítek.
    A dió ára jelenleg 2900 Ft/kg. 1 kg-ot levélként is fel tudok adni, illetve ha lakóhelyed közelében járok személyesen is el tudom vinni.
    Ha e-mailben szeretnél érdeklődni, címem medeilona@gmail.com , itt a telefonszámom is megadom. Ha kérdésetek van kézséggel válaszolok.

    Szólj hozzá:


  • Cimi
    válaszolt
    Valaki tudja, hogy mosogatógépben lehet-e mosódiót használni? Hogyan és mit kell még mellé adagolni? Használt dió jó erre a célra? ?

    Szólj hozzá:


  • Cimi
    válaszolt
    ainababa eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    A közös rendeléses topikot érdemes figyelni, oda tuti bekerül. De egyébként nagyon sokan ilyenkor az aláírásokba is beteszik. A cosmeda rendelést egyébként Pannarizs Mese intézte, érdemes figyelni az aláírását, mert ő tuti beteszi oda is.
    Érdemes volt figyelni, mert most indul is 1 közös rendelés, igaz, a shea vajat írta a kezdeményező, de mosódiót is lehet ott kapni. (Bár a cosmeda.de oldalán olcsóbban láttam a diót.)

    Szólj hozzá:


  • Szilvija
    válaszolt
    Bálint eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Főleg zsebes pelusaim vannak azokhoz is lehet ezt a mosást használni? Mert nekem még azt mondták mikor megvettem őket, hogy mosódiót ne használjak mert eltömíti a pólusokat. A pelusokat BIP hipoallergén mosószerrel mosom öblítő nélkül.
    Pelusokhoz vettem zöld perluxot , ami állítólag lebomló stb . Nekünk is zsebeseink vannak és tényleg nem ajánlják hozzá a diót , de a mosószódát sem . A perluxot talán , ha 3x használtam . M.szódát és szbb-t használok , esetleg környezetbarát mosogatószert teszek a mosáshoz ( keveset )

    A dióval mosott ruhák illatát nagggyon szeretem !

    Szólj hozzá:


  • bellatrix
    válaszolt
    Bálint eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Akkor összeszedtem az infókat, remélem nem értettem semmit félre!
    Minden mosáshoz (színes, fehér) mehet a mosódió + mosószóda (1-2 evőkanál), a fehér ruhákhoz meg ezeken felül még a na-perkarbonát? Öblítésnek ecet (3-4 evőkanál)+illóolaj?

    Főleg zsebes pelusaim vannak azokhoz is lehet ezt a mosást használni? Mert nekem még azt mondták mikor megvettem őket, hogy mosódiót ne használjak mert eltömíti a pólusokat. A pelusokat BIP hipoallergén mosószerrel mosom öblítő nélkül.
    Így van, ez az általános vélekedés itt öko mosás ügyben

    Ezt már én is kérdeztem, de volt aki írta, hogy pelushoz is mehet a mosódió, ő nem vette észre hogy kevésbé nedvszívóak lettek volna. Én anno még nem használtam hozzájuk diót, viszont ecettel öblítettem őket, mert különben nagyon kemények maradtak! A bolti öblítő tuti tilos, mosószerben nem vagyok biztos mi a legjobb...

    Szólj hozzá:


  • Bálint
    válaszolt
    Akkor összeszedtem az infókat, remélem nem értettem semmit félre!
    Minden mosáshoz (színes, fehér) mehet a mosódió + mosószóda (1-2 evőkanál), a fehér ruhákhoz meg ezeken felül még a na-perkarbonát? Öblítésnek ecet (3-4 evőkanál)+illóolaj?

    Főleg zsebes pelusaim vannak azokhoz is lehet ezt a mosást használni? Mert nekem még azt mondták mikor megvettem őket, hogy mosódiót ne használjak mert eltömíti a pólusokat. A pelusokat BIP hipoallergén mosószerrel mosom öblítő nélkül.

    Szólj hozzá:


  • Cimi
    válaszolt
    ainababa eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    A közös rendeléses topikot érdemes figyelni, oda tuti bekerül. De egyébként nagyon sokan ilyenkor az aláírásokba is beteszik. A cosmeda rendelést egyébként Pannarizs Mese intézte, érdemes figyelni az aláírását, mert ő tuti beteszi oda is.
    Köszi , meg is néztem a közös rendeléseket.
    Tényleg minden rendelés egy helyen van

    Szólj hozzá:


  • Szilvija
    válaszolt
    Én minden tényleg szennyeshez teszek mosószódát ! Viszont a foltokat muszáj előkezelni fehérítősóval , ami használható a színtartó színes ruhákhoz is .
    Itt is nagyon kemény a víz , mostanra már 6-8 szem egész diót teszek egy tasakba .
    Kopi nemrég elhasalt a füvön . Gondoltam annyi a gatyájának . Megfeledkeztem róla , és csak úgy betettem a gépbe . Fűfolt nélkül vettem ki !
    A mosószódából 1-2 evőkanálnyi kell adagonként ...
    Utoljára szerkesztette Szilvija; 2011.08.03., 00:10. Oka: :D

    Szólj hozzá:


  • Bálint
    válaszolt
    Köszönöm a válaszokat!
    A mosószódát csak a fehér ruhákhoz kell rakni?Mennyit kell a mosáshoz rakni belőle?A mosógép mosószer adagolójába kell önteni?A na perkarbonátot is csak a fehér ruhákhoz?
    Nepáli mosódiót érdemes megvenni?

    Szólj hozzá:


  • vasszűz
    válaszolt
    Ági, ez függ a víz keménységétől, nekem a 6 db nem elég, de itt nagyon kemény a víz (az egyik legkeményebb település). Bár én színeseket mosok csak vele egyelőre, úgyhogy mosószódát nem teszek hozzá.
    A foltos holmikat (lányom zoknija pl, ajaj, neki muszáj az udvaron is zokniban rohangálni) mindig áztatnom kell, még olyan mosószerrel nem találkoztam, ami csak úgy, ripsz-ropsz kihozta volna. (Az ariel meg egyenesen mosásra alkalmatlan anyag.)
    A fehérekhez azt mondják, na-perkarbonát kell, különben leszürkülnek.
    Ha nagyon sok a piszkos ruha, akkor szerintem nem jó a mosódió. Mi nem bányában dolgozunk, úgyhogy nekünk jó.

    Szólj hozzá:


  • ainababa
    Guest replied
    Cimi eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Egy legközelebbi közös rendelésről honnan fogok tudni? Figyeljem ezt a fórumot?
    A közös rendeléses topikot érdemes figyelni, oda tuti bekerül. De egyébként nagyon sokan ilyenkor az aláírásokba is beteszik. A cosmeda rendelést egyébként Pannarizs Mese intézte, érdemes figyelni az aláírását, mert ő tuti beteszi oda is.

    Szólj hozzá:

Mamami portál footer

Összecsuk

Friss bejegyzések

Összecsuk

Cikk a mamami portálról

Összecsuk

szivárvány
Betöltés...
X