Közlemény

Összecsuk
No announcement yet.

Mosódió

Összecsuk
X
 
  •    
  • Szűrő
  • Idő
  • Mutatás
Clear All
new posts

    ainababa eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    cosmeda.de. Volt közös rendelés tavasszal innen. Én mondjuk nem mosódiót rendeltem, hanem mosóparfümöt, de volt aki mosódiót.
    Egy legközelebbi közös rendelésről honnan fogok tudni? Figyeljem ezt a fórumot?
    Fiam 5 éves, lányom 1 éves

    Comment


      Sziasztok!
      Szeretnék áttérni valami környezetbarát mosásra ezért gondolkodom a mosódión. Már egyszer kétszer próbáltam mosni a mosódióval, de nem volt kielégítő számomra a hatékonysága. Valószínű nem csináltam vmit jól vagy a dió nem volt jó minőségű.
      Az szeretném kérdezni, hogy ha 40-60 fokon mosok akkor elég 4-6 fél dió a mosásba? Mosószódát vagy na perkarbonátot, ecetet kell e használni hozzá?
      Hol tudok jó minőségű diót beszerezni?
      Ági
      Bálint 2007.március 17. ,Barnus 2010.december 21. és Gréti baba 2013. január 27. anyukája

      Comment


        Ági! A legutóbbi adag diót már nem emlékszem, honnan rendeltem, de indiai. 1 kg-os kiszerelésben vettem vlmikor tavaly ősszel, heti 3-5-ször mosok és még van belőle. A 4-6 fél dióháj okés. Én ha nem kényes az anyag (márpedig nem az, mert mindenünk pamut), adok mellé mosószódát. Az öblítéshez pedig illóolajat - legtöbbször levendulát.
        http://trezascrapbook.blogspot.com/
        "Do or do not...there is no try" - Master Yoda

        Fiam (2007) & Lányom (2008) Anyukája

        Comment


          Cimi eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
          Egy legközelebbi közös rendelésről honnan fogok tudni? Figyeljem ezt a fórumot?
          A közös rendeléses topikot érdemes figyelni, oda tuti bekerül. De egyébként nagyon sokan ilyenkor az aláírásokba is beteszik. A cosmeda rendelést egyébként Pannarizs Mese intézte, érdemes figyelni az aláírását, mert ő tuti beteszi oda is.

          Comment


            Ági, ez függ a víz keménységétől, nekem a 6 db nem elég, de itt nagyon kemény a víz (az egyik legkeményebb település). Bár én színeseket mosok csak vele egyelőre, úgyhogy mosószódát nem teszek hozzá.
            A foltos holmikat (lányom zoknija pl, ajaj, neki muszáj az udvaron is zokniban rohangálni) mindig áztatnom kell, még olyan mosószerrel nem találkoztam, ami csak úgy, ripsz-ropsz kihozta volna. (Az ariel meg egyenesen mosásra alkalmatlan anyag.)
            A fehérekhez azt mondják, na-perkarbonát kell, különben leszürkülnek.
            Ha nagyon sok a piszkos ruha, akkor szerintem nem jó a mosódió. Mi nem bányában dolgozunk, úgyhogy nekünk jó.
            Nőkért.hu

            Bogi vagyok, két gyerek anyja

            Comment


              Köszönöm a válaszokat!
              A mosószódát csak a fehér ruhákhoz kell rakni?Mennyit kell a mosáshoz rakni belőle?A mosógép mosószer adagolójába kell önteni?A na perkarbonátot is csak a fehér ruhákhoz?
              Nepáli mosódiót érdemes megvenni?
              Ági
              Bálint 2007.március 17. ,Barnus 2010.december 21. és Gréti baba 2013. január 27. anyukája

              Comment


                Én minden tényleg szennyeshez teszek mosószódát ! Viszont a foltokat muszáj előkezelni fehérítősóval , ami használható a színtartó színes ruhákhoz is .
                Itt is nagyon kemény a víz , mostanra már 6-8 szem egész diót teszek egy tasakba .
                Kopi nemrég elhasalt a füvön . Gondoltam annyi a gatyájának . Megfeledkeztem róla , és csak úgy betettem a gépbe . Fűfolt nélkül vettem ki !
                A mosószódából 1-2 evőkanálnyi kell adagonként ...
                Utoljára szerkesztette Szilvija; 2011.08.03., 00:10. Oka: :D
                én+apa=3 kölök: Vanessza, Koppány, Csanád, és az állatállomány: 2 macska és 3 teknős
                Wahmolda, avagy: filckaják, gyerekrajzos, vagy applikált táskák-párnák-szütyők, női betétek, vagy éppen bármi

                Comment


                  ainababa eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                  A közös rendeléses topikot érdemes figyelni, oda tuti bekerül. De egyébként nagyon sokan ilyenkor az aláírásokba is beteszik. A cosmeda rendelést egyébként Pannarizs Mese intézte, érdemes figyelni az aláírását, mert ő tuti beteszi oda is.
                  Köszi , meg is néztem a közös rendeléseket.
                  Tényleg minden rendelés egy helyen van
                  Fiam 5 éves, lányom 1 éves

                  Comment


                    Akkor összeszedtem az infókat, remélem nem értettem semmit félre!
                    Minden mosáshoz (színes, fehér) mehet a mosódió + mosószóda (1-2 evőkanál), a fehér ruhákhoz meg ezeken felül még a na-perkarbonát? Öblítésnek ecet (3-4 evőkanál)+illóolaj?

                    Főleg zsebes pelusaim vannak azokhoz is lehet ezt a mosást használni? Mert nekem még azt mondták mikor megvettem őket, hogy mosódiót ne használjak mert eltömíti a pólusokat. A pelusokat BIP hipoallergén mosószerrel mosom öblítő nélkül.
                    Ági
                    Bálint 2007.március 17. ,Barnus 2010.december 21. és Gréti baba 2013. január 27. anyukája

                    Comment


                      Bálint eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                      Akkor összeszedtem az infókat, remélem nem értettem semmit félre!
                      Minden mosáshoz (színes, fehér) mehet a mosódió + mosószóda (1-2 evőkanál), a fehér ruhákhoz meg ezeken felül még a na-perkarbonát? Öblítésnek ecet (3-4 evőkanál)+illóolaj?

                      Főleg zsebes pelusaim vannak azokhoz is lehet ezt a mosást használni? Mert nekem még azt mondták mikor megvettem őket, hogy mosódiót ne használjak mert eltömíti a pólusokat. A pelusokat BIP hipoallergén mosószerrel mosom öblítő nélkül.
                      Így van, ez az általános vélekedés itt öko mosás ügyben

                      Ezt már én is kérdeztem, de volt aki írta, hogy pelushoz is mehet a mosódió, ő nem vette észre hogy kevésbé nedvszívóak lettek volna. Én anno még nem használtam hozzájuk diót, viszont ecettel öblítettem őket, mert különben nagyon kemények maradtak! A bolti öblítő tuti tilos, mosószerben nem vagyok biztos mi a legjobb...
                      Verus és az örökmozgók: S(9,8) & B(6) & B(0,9)
                      hordozási tanácsadó (ClauWi)
                      KreaTúra blog
                      "Akkor jársz jól, ha mind közelebb lépsz ahhoz, amitől félnél"

                      Comment


                        Bálint eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                        Főleg zsebes pelusaim vannak azokhoz is lehet ezt a mosást használni? Mert nekem még azt mondták mikor megvettem őket, hogy mosódiót ne használjak mert eltömíti a pólusokat. A pelusokat BIP hipoallergén mosószerrel mosom öblítő nélkül.
                        Pelusokhoz vettem zöld perluxot , ami állítólag lebomló stb . Nekünk is zsebeseink vannak és tényleg nem ajánlják hozzá a diót , de a mosószódát sem . A perluxot talán , ha 3x használtam . M.szódát és szbb-t használok , esetleg környezetbarát mosogatószert teszek a mosáshoz ( keveset )

                        A dióval mosott ruhák illatát nagggyon szeretem !
                        én+apa=3 kölök: Vanessza, Koppány, Csanád, és az állatállomány: 2 macska és 3 teknős
                        Wahmolda, avagy: filckaják, gyerekrajzos, vagy applikált táskák-párnák-szütyők, női betétek, vagy éppen bármi

                        Comment


                          ainababa eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                          A közös rendeléses topikot érdemes figyelni, oda tuti bekerül. De egyébként nagyon sokan ilyenkor az aláírásokba is beteszik. A cosmeda rendelést egyébként Pannarizs Mese intézte, érdemes figyelni az aláírását, mert ő tuti beteszi oda is.
                          Érdemes volt figyelni, mert most indul is 1 közös rendelés, igaz, a shea vajat írta a kezdeményező, de mosódiót is lehet ott kapni. (Bár a cosmeda.de oldalán olcsóbban láttam a diót.)
                          Fiam 5 éves, lányom 1 éves

                          Comment


                            Valaki tudja, hogy mosogatógépben lehet-e mosódiót használni? Hogyan és mit kell még mellé adagolni? Használt dió jó erre a célra? ?
                            Fiam 5 éves, lányom 1 éves

                            Comment


                              Sziasztok !
                              Most járok itt először ezen a fórumon. 3 gyermekes anyuka vagyok. Pár éve csak mosódiót használunk a ruháink mosásához, bátran tudom ajánlani.
                              Mi "saját forásból" szerezzük be, közvetlen importból. Ha szeretnétek olcsón hozzájutni, szívesen segítek.
                              A dió ára jelenleg 2900 Ft/kg. 1 kg-ot levélként is fel tudok adni, illetve ha lakóhelyed közelében járok személyesen is el tudom vinni.
                              Ha e-mailben szeretnél érdeklődni, címem medeilona@gmail.com , itt a telefonszámom is megadom. Ha kérdésetek van kézséggel válaszolok.

                              Comment


                                medeilona eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                                Sziasztok !
                                Most járok itt először ezen a fórumon. 3 gyermekes anyuka vagyok. Pár éve csak mosódiót használunk a ruháink mosásához, bátran tudom ajánlani.
                                Mi "saját forásból" szerezzük be, közvetlen importból. Ha szeretnétek olcsón hozzájutni, szívesen segítek.
                                A dió ára jelenleg 2900 Ft/kg. 1 kg-ot levélként is fel tudok adni, illetve ha lakóhelyed közelében járok személyesen is el tudom vinni.
                                Ha e-mailben szeretnél érdeklődni, címem medeilona@gmail.com , itt a telefonszámom is megadom. Ha kérdésetek van kézséggel válaszolok.
                                Ez spam, nincs itt helye.

                                Comment

                                Mamami portál footer

                                Összecsuk

                                Friss bejegyzések

                                Összecsuk

                                Cikk a mamami portálról

                                Összecsuk

                                szivárvány
                                Betöltés...
                                X