Közlemény

Összecsuk
No announcement yet.

Mosódió

Összecsuk
X
 
  •    
  • Szűrő
  • Idő
  • Mutatás
Clear All
new posts

    Sziasztok!

    Én eddig nagyon nem voltam öko a mosás területén. Most próbálkozom a mosódióval, már kérdezgettem is a mosós topikban, onnan irányítottak ide
    Mosódióval most már elég jól képbe kerültem, ahogy visszaolvasgattam, de bevallom nem volt időm mindent végigolvasni, ezért még kérdeznék. Írtátok, hogy fehérítéshez sütőport tegyünk, de én szódabikarbónát hallottam. Használtok szódabikarbónát? Vagy ezt a célt szolgálja a mosószóda? Ez utóbbit hol lehet kapni?
    Döbbenten olvastam, hogy ecetet öblítéshez.... Persze tudom, hogy milyen csodaszer az ecet a takarításban, de a ruhákhoz? Nem lehet érezni a szagát? Ha öblítő helyett illóolajat tesztek, az nem hagy foltot a ruhán? Bocsánat, ha butaságokat kérdeztem...
    Timi, aki Léna (2008/09) és Gréta (2010/09) anyukája

    Comment


      Szia! én úgy tudom, hogy a szódabikarbónát csak fehér ruhához szabad tenni, mert a színesnek kiveszi a színét, inkább az aktív oxigénes fehérítőt (most nem tudom a pontos nevét) használom. Én ecettel öblítek, nem érzem a szagát.
      Pipal, N (2008) és A (2011)és L (2012)anyukája

      Comment


        Pipal eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
        Szia! én úgy tudom, hogy a szódabikarbónát csak fehér ruhához szabad tenni, mert a színesnek kiveszi a színét, inkább az aktív oxigénes fehérítőt (most nem tudom a pontos nevét) használom. Én ecettel öblítek, nem érzem a szagát.
        Köszi, a szódabikarbónát én is fehérítéshez gondoltam.
        Az ecetből mennyi kell?
        Timi, aki Léna (2008/09) és Gréta (2010/09) anyukája

        Comment


          cinegecipo eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
          Az ecetből mennyi kell?
          Én a 20%-osból 3 evőkanálnyit szoktam az öblítőtartályba tenni, és vízzel fölöntöm a jelig, ami a tartályon van. De ahogy én olvastam, elég egyéni, ki mennyit ás hogyan használ. Nekem ez az a mennyiség, amit nem érzek a ruhákon mosás/száradás után.

          Comment


            mi is rászoktunk a mosódióra -már régebben is próbákoztam de akkor nem jött be, most már igen _Bp-n vagy netről honnan érdemes venni? Van esetleg tippetek vmi jó minőségű olcsó helyről? Lassan kifogy a meglévőnk (amit nem is tudom honnanb vettünk?)
            Viki
            Lányaim L(9), J(7) és D(4)

            Comment


              Pipal eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
              Szia! én úgy tudom, hogy a szódabikarbónát csak fehér ruhához szabad tenni, mert a színesnek kiveszi a színét, inkább az aktív oxigénes fehérítőt (most nem tudom a pontos nevét) használom. Én ecettel öblítek, nem érzem a szagát.
              Natriumperkarbonát... Fehéreket csak ezzel mosom és egy kis mosóparfüm (fresh wind) néha ecetezek is ha el nem felejtem.

              A mosódió szürkít. én csak a színeseket mosom vele, de ahhoz is adok Naperkarbont mert az folteltávolító is.
              Rita az anyatigris
              Bernadett1996, Atesz1999,Zsolti2007,András2010,

              Comment


                Sziasztok!
                Én már egy ideje mosódióval mosok,mindenkinek ajánlom,akinek csak tudom.Van egy ismerősöm,aki szívesen kipróbálná,adnék is neki szivesen,de neki keverőtárcsás mosógépe van(most újítják a fürdőszobát,szóval hamarosan automatája lesz).De szeretné már kipróbálni.
                Kérdésem:hagyományos gépben is használható?vagy amikor látja hogy "elkopott"tegyen még hozzá?Vagy elég lesz annyi,amennyit automatába tenne?
                Ha tud valaki,segítsen.Előre is köszönöm!
                Judit,Tilda(2009.06.14)

                Comment


                  Sziasztok!

                  A fogyasztók vásárlási szokásairól végzünk kutatást, amihez olyan környezettudatos, és egészségesen táplálkozó emberek segítségét szeretnénk kérni, akik vásárolnak bioboltban.

                  Ha tudtok, és szeretnétek segíteni, kérlek jelentkezzetek a ritakukacpagaponthu címen! Az értékes időtökért cserébe egy apró ajándékkal is kedveskedünk Nektek!

                  Ha jelentkeztek, kérlek írjátok meg, a neveteket, a telefonszámotokat, és egy alkalmas időpontot, amikor a kollégáim felhívhatnak Titeket! Egy kb. 10-15 perces beszélgetésről lenne szó.

                  Köszönöm előre is, és elnézést, ha zavartam valakit:
                  Rita

                  Comment


                    celesztina eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                    mi is rászoktunk a mosódióra -már régebben is próbákoztam de akkor nem jött be, most már igen _Bp-n vagy netről honnan érdemes venni? Van esetleg tippetek vmi jó minőségű olcsó helyről? Lassan kifogy a meglévőnk (amit nem is tudom honnanb vettünk?)

                    Én is csatlakoznék a kérdéshez Próbálkozom kitartóan a mosódióval, de nem vagyok igazán elégedett. Lehet, hogy nem jó minőségű a dió... Pedig már készítettem főzetet is, de valahogy mégsem az igazi. Ti milyen márkát használtok?

                    Kassaizsuzs köszönöm a választ. Csak most jutottam újra vissza ide a topikba, azért nem reagáltam eddig.
                    Timi, aki Léna (2008/09) és Gréta (2010/09) anyukája

                    Comment


                      cinegecipo eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                      Én is csatlakoznék a kérdéshez Próbálkozom kitartóan a mosódióval, de nem vagyok igazán elégedett. Lehet, hogy nem jó minőségű a dió... Pedig már készítettem főzetet is, de valahogy mégsem az igazi. Ti milyen márkát használtok?

                      Kassaizsuzs köszönöm a választ. Csak most jutottam újra vissza ide a topikba, azért nem reagáltam eddig.
                      Én már nem is emlékszem, mit válaszoltam, és mi volt a kérdés.

                      Én úgy tudom, a Mandala a legjobb mosódió idehaza. Ezt már korábban felvetettem itt, és senki nem cáfolt meg... Meg szerintem mindenképp kell mellé a szóda és/vagy perkarbonát.

                      Comment


                        Akkor most gyorsan megköszönöm
                        Timi, aki Léna (2008/09) és Gréta (2010/09) anyukája

                        Comment


                          akkor még egy kérdés, másik topicokat olvasva ott az szerepelt, hogy mosható pelusokhoz nem is javasolják, mert eltömíti a nedvszívó képességet! Erről tud valaki valami közelebbit?
                          Verus és az örökmozgók: S(9,8) & B(6) & B(0,9)
                          hordozási tanácsadó (ClauWi)
                          KreaTúra blog
                          "Akkor jársz jól, ha mind közelebb lépsz ahhoz, amitől félnél"

                          Comment


                            Bellatrix!

                            Én mindent mosódióval mosok, a pelusokat is. Van biopamut, szárazontartós, frottír és bambusz is. Eddig nem vettem észre hogy csökkent volna a nedvszívásuk. Polárom nincs, azt nem próbáltam, de a többi pelusnak semmi baja a mosódiótól. Legalábbis a mi pelusaink jól bírják a pisit így is.
                            három csajszim van: szőke, kék szemű /2005.10./, szőkés-barna, kék szemű /2006.11./, szőkés-barna, zöld szemű /2009.09./, és egy az apjuk.

                            Comment


                              úgy tudom, a szaponin tömitheti el a zsebeseket -pont a polárosokat, nekünk cb-ink vannak, voltak és azokhoz kifejezetten nem ajánlották mikor régebben kérdeztem a zöldfülű pelusos topikban
                              Viki
                              Lányaim L(9), J(7) és D(4)

                              Comment


                                én is a zöldfülüsben olvastam, meg asszem máshol is. Ez viszont jó hír, mert poláros pelust amúgy sem szeretnék venni, akkor a biopamutra meg mehet, szuper!
                                Verus és az örökmozgók: S(9,8) & B(6) & B(0,9)
                                hordozási tanácsadó (ClauWi)
                                KreaTúra blog
                                "Akkor jársz jól, ha mind közelebb lépsz ahhoz, amitől félnél"

                                Comment

                                Mamami portál footer

                                Összecsuk

                                Friss bejegyzések

                                Összecsuk

                                Cikk a mamami portálról

                                Összecsuk

                                szivárvány
                                Betöltés...
                                X