Közlemény

Összecsuk
No announcement yet.

Mosódió

Összecsuk
X
 
  •    
  • Szűrő
  • Idő
  • Mutatás
Clear All
new posts

    #76
    Sziasztok!

    Nekem is ugyanaz a problémám,mint Chris 79-nek. Én kb fél éve használom a mosódiót, anno azért vettem, mert az egyik helyen azt olvastam róla, hogy kiveszi a ruhákból a kellemetlen szagokat. Mivel a párom intenzíven focizik, gondoltam kipróbálom. Korábban hiába vettem a drága mosóport, pár perc játék után már nagyon büdösnek érezte a mezét. Eleinte még elégedett is voltam a mosódióval, azonban mostanában vettem észre én is, hogy a ruhák szürkülnek, hiába használom a hagyományos öblítőket nem marad meg a ruhák jó illata, pedig amikor kiveszem a mosógépből akkor még lehet érezni, de amire megszárad, addigra elillan. Sajnos nincs erkélyem, a ruhák mindig bent száradtak, ebből arra gondoltam, hogy lehet emiatt nincs a ruháknak olyan jó illata mint régen. Most nyáron, viszont pár alkalommal megkértem a szomszédasszonyomat, hogy az erkélyén száríthassam meg a ruhákat, hát egy kicsit frissebb lett az illatuk, de mostanában már egyáltalán - pontosabban fogalmazva, nem jó illatúak a ruhák. Én szeretem, ha kellemes illatú a ruha, ezért is ragaszkodtam a régi öblítőmhöz és nem választottam az illóolajat. De mostmár nagyon tanácstalan vagyok, hogy használjam -e továbbra is a mosódiót. Bár még most tettem egy utolsó lépést - trisóval 90 C fokos programon átmosattam a gépet (elég barna színű mosólé jött ki), hátha ettől fog változni valami.
    Ha tud esetleg valaki tanácsot adni, annak nagyon megköszönöm, mert én továbbra is szeretném alkalmazni ezt a környezetkímélő mosási módot.

    Köszönöm Moncsi

    Comment


      #77
      a szódabikarbónát hová adagoljátok mosásnál? A mosoporos tartályba?
      Bence 08/07/23, Gergő 10/08/10 és egy újabb pocaklakó (11/10/04?)

      Comment


        #78
        NevetőPudingok,
        nekem nem színezi be, és barna folt sincs. Fehérhez-színeshez oxigénes fehérítő + mosószódát használok.

        Comment


          #79
          Eszti, ha még nem sikerült beszerezned, szódabikarbónát a Zöldboltból (zoldbolt.hu) vehetsz olcsón. És a mosószóda is nagyon jó áron van náluk. Ma éppen zárva vannak, mert ma van a Nemzetközi Ne Vásárolj Semmit Nap (ezt is tőlük tudtam meg).

          Comment


            #80
            Én is mosódiót használok és nálunk is az volt a nagyon jó hogy sokkal-sokkal puhábbak lettek a ruhák Én a mosószódát és a szódabikrabónát is a dobba szóróm, de szódabikarbónát csak a fehérekhez. Mosószódát a világosakhoz, és a nagyon koszosakhoz. Soha semmit nem fogott még be.
            Gyerekek: Boti 2007/01, Eszti 2008/12, moshatózunk (kedvencünk a Gro Baby) és hordozóból a Manduca

            Comment


              #81
              És mosódiót már lehet kapni a DM-ben is! Nem tudom, hogy minden DM-ben lesz-e, vagy csak a Batthiányi téren van, de szerintem ez azért is jó, mert "hitelesebbé" is teszi a diót. Amikor először hallottam róla, teljesen elépesztett (akárcsak a mosható pelusozás gondolata), aztán most meg én képesztek el a lelkesedésemmel mindenkit. De ha "rendes" helyen is lehet majd kapni bármikor az csak jelent valamit, nem?

              Valaki írta a foltot a ruhán - nem lehet, hogy pl ételmaradékos előkével akadt össze mosás közben, vagy az illóolaj csepp volt épp tömény (hiszen az a vízben nem tud eloszlani, ha nincs feloldva) hagyott nyomot a nadrágon? A dió saját zsákját se foltozza be.
              Móni
              (3 gyerkőc, kedvenc iskolám: Summerhill)
              Közép Budai Klub

              Comment


                #82
                Az illatos ruhákért én néha használok icipici rendes mosószert (folyékony Denkmit lila) 20ml-t. Bár "aggódom" mi van ebben a mosószerben, mert néha még a következő natúr mosás után is érzem a ruhákon az illatát. De hát szeretem néha ha illatosak...
                Móni
                (3 gyerkőc, kedvenc iskolám: Summerhill)
                Közép Budai Klub

                Comment


                  #83
                  Lehet kapni mosóparfümöt is, teljesen öko, intenzívebb, mint az illóolaj és isteni illata van. (Többféle illat van.) Szerintem inkább azt próbáld ki, ha illatos ruhaneműre vágysz .
                  Petra és a lányok

                  Comment


                    #84
                    Köszönet a tippért, olvastam már a parfümről, de még van itthon régről pár üveg mosószerem, és ritkán 20mlnként lassan fogynak, addig meg nem akarok még mást is venni. Ráadásul illatfüggő vagyok, a békás mosószerről is alig bírtam leállni, mert annyira szerelmese voltam az illatának...most meg ez a lila...
                    Móni
                    (3 gyerkőc, kedvenc iskolám: Summerhill)
                    Közép Budai Klub

                    Comment


                      #85
                      sziasztok,
                      a multkor vegigolvastam egy ulto helyemben ezt a forumot. Most meg anyukamek hoztak pestrol mosodiot es mososzodat is, mindketto mosomaci markaju es valami bioboltban vettek. Valaki ismeri ezt a markat? remelem jo. Kiprobalom este a mosast akkor, sotetet fogok mosni, 30 vagy 40 fokon, es terveim szerint 12 feldiot teszek bele es hozza egy evokanal mososzodat is. es oblitesnek a reg bevalt ecetet. Remelem menni fog.
                      Kiskrumpli, a Francia Babahordozasi Egyesulet (AFPB) okleveles oktatoja

                      es gyerekei: Jules (2006.04.23), Elise (2008.03.01) & Léonard (2011.01.24)

                      Elado francia gyerekruhak nagyon olcson, keresd a topikomat!

                      Comment


                        #86
                        Na most ujra vegigolvastam mindent, hog biztos legyek, es elbizonytalanodtam.
                        szoval a mososzodat hozzateszem, azert hogy lagyabb legyen a viz, de az nem enyhiti a ruhak szurkuleset? ahhoz mindenkepp meg szodabikarbona is kell? szoval inkabb minden mosashoz legyen mosodio a dobba, es a mososzeradagoloba ket evokanal mososzoda plusz meg nem tudom mennnyi kanal szodabikarbona? es ezutobbibol mennyi?

                        koszi a segitseget.
                        Kiskrumpli, a Francia Babahordozasi Egyesulet (AFPB) okleveles oktatoja

                        es gyerekei: Jules (2006.04.23), Elise (2008.03.01) & Léonard (2011.01.24)

                        Elado francia gyerekruhak nagyon olcson, keresd a topikomat!

                        Comment


                          #87
                          Szódabikarbona nem kell! Mosószóda elég.
                          Hena
                          Arthur 9 éves Ruben 7,5 éves Nalani 5,5 éves és Henry 3 éves
                          ClauWi hordozási tanácsadó

                          Comment


                            #88
                            kiskrumpli eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                            sziasztok,
                            a multkor vegigolvastam egy ulto helyemben ezt a forumot. Most meg anyukamek hoztak pestrol mosodiot es mososzodat is, mindketto mosomaci markaju es valami bioboltban vettek. Valaki ismeri ezt a markat? remelem jo. Kiprobalom este a mosast akkor, sotetet fogok mosni, 30 vagy 40 fokon, es terveim szerint 12 feldiot teszek bele es hozza egy evokanal mososzodat is. es oblitesnek a reg bevalt ecetet. Remelem menni fog.
                            Ilyenkor nyílik ki a bicska a zsebemben. Mert az még rendben volna hogy a dióhéj nem egyforma vastag nem egyforma a szaponintartalma nem egyforma jó termés. De a natúr mosószódát márkásítani mintha volna jobb meg rosszabb az megérdemelne egy tekejátszmát, mármint tekén illetést.
                            A szóda nem lehet biobb a bionál mivel a természetben is előfordul vastagon azért mosnak vele többezer éve.
                            Nomen est omen.

                            Comment


                              #89
                              Oke, oke, de azert kivancsi voltam, ezalatt a markanev alattit valaki probalt e. Valahol olvastam a mamamin hogy tobbfele mosodio van.
                              Kiskrumpli, a Francia Babahordozasi Egyesulet (AFPB) okleveles oktatoja

                              es gyerekei: Jules (2006.04.23), Elise (2008.03.01) & Léonard (2011.01.24)

                              Elado francia gyerekruhak nagyon olcson, keresd a topikomat!

                              Comment


                                #90
                                Koszi Hena!
                                Kiskrumpli, a Francia Babahordozasi Egyesulet (AFPB) okleveles oktatoja

                                es gyerekei: Jules (2006.04.23), Elise (2008.03.01) & Léonard (2011.01.24)

                                Elado francia gyerekruhak nagyon olcson, keresd a topikomat!

                                Comment

                                Mamami portál footer

                                Összecsuk

                                Friss bejegyzések

                                Összecsuk

                                Cikk a mamami portálról

                                Összecsuk

                                szivárvány
                                Betöltés...
                                X