Közlemény

Összecsuk
No announcement yet.

Ti mivel mostok?

Összecsuk
X
 
  •    
  • Szűrő
  • Idő
  • Mutatás
Clear All
new posts

    #16
    Zsuzsa, én netes boltban vettem. Régen mindenki ezzel mosott, meg szappannal, most meg totál hülyének néztek, ha kérdeztem itt a boltokban. Németül nem tudom mi, de natrium karbonát a kémiai neve, tiszta fehér por. Az én orromat nagyon tudja birizgálni
    Talán ha a vegyi nevén rákeresel megtalálod ott is.
    Kinga
    Zorka 2001. december 7., Zalán 2004. május 13., Gerda 2007. június 26.
    Piciházikó

    Comment


      #17
      KKRISZTI eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
      Én is szódabikarbónát használtam eddig, de mivel túl kicsi a kiszerelés és elvileg ugyanaz mint a mosószóda, én inkább vennék olyat.
      Kriszti, a kettő nem ugyanaz ám! A mosószóda nátrium-karbonát, a szódabikarbóna nátrium-hidrogén-karbonát. A mosószóda sokkal lúgosabb, a szódabikarbóna csak enyhén. Sokkal-sokkal kímélőbb a szódabikarbóna, a Kushies honlapján pl. kifejezetten ezt ajánlják a pelusokhoz:
      Az érzékeny bababőr megóvása érdekében és környezetvédelmi okokból javasoljuk elsősorban az ecetet és a szódabikarbónát. Második körben a "bababarát" mosószerekkel érdemes próbálkozni, és csak végső esetben nyúljunk "hagyományos" mosószerekhez. Az ecet (és a szódabikarbóna) régi, jól bevált, természetes, baba- egyúttal környezetbarát tisztítószerek, használjuk őket bátran!
      A METRO-ban egy kilós kiszerelésben is meg tudod venni (Lucullus márkanév), kábé 150 forint kilója!
      Livi

      Comment


        #18
        És a szódabikarbónából mennyit raktok egy mosáshoz?
        Félix (2007 nov) és Frida (2010 nov) mamája, a mamami adminisztrátora
        1001fonal.hu - természetes fonalak kötéshez, horgoláshoz

        Comment


          #19
          Be kell vásárolni a boltban egy százas csomagot Még azt hiszik, hogy pékséget nyit az ember
          http://moshatopelus.blogspot.com/
          Egy apuka, aki kendőben hordoz, és (sok)mindent tud a mosható pelenkáról
          Benjámin (2007.11.10.) Mirjam (2010.02.07.)

          Comment


            #20
            Hú, köszi Livi! Akkor küldöm a metroba anyukámat...Nagyon olcsó. Nem 1500???
            Mondjuk már megrendeltem egy bioboltban 2 kiló mosószódát, de talán nem nagy baj, majd elhasználom valamire .

            Gyermekeim: Tomi 2005, Dani 2008, Boróka 2012, Keve 2015

            Comment


              #21
              Kriszti, el fog fogyni! A mosószódát mi 10 kilójával vesszük, és még mindig elfogyott!
              Még annyit, hogy a szódabikarbóna nem a fűszereknél lesz a Metroban (kábé fél éve még ott volt a kilós), hanem a vaníliás-cukor, élesztő, stb. szekcióban. Tényleg nagyon olcsó!
              Livi

              Comment


                #22
                És nagy adag szódabikarbónát neten rendelni lehet? Nem szeretek vásárolni...
                Varda

                Roland (2007. december); Niké Boglárka (2013. április) anyuja

                Az igazságnak sok arca van

                Comment


                  #23
                  A szóda szagtalan, de ne lélegezd be a porát, és a bőrt így töményen enyhén irritálja.

                  Mi nem öblítünk, mert egy ideje nem ürül az öblítős rekesz valahogy, az ciki? Vizes öblítés után is lúgos marad a ruha vajon? Semmi pirosodás stb.
                  már nem vagyok mamami
                  csakazolvassa@freemail.hu -- itt megtalálsz
                  minden jót!

                  Comment


                    #24
                    Budapesten szóda:
                    Babadiszkont (Csalogány u. 42a), lebomlós eldobható pelus és mosódió is van
                    Ökoszolgálat: Nádor u. 34.
                    2 és 5 kilós kiszerelésben, a kétkilós kb. 600 Ft
                    már nem vagyok mamami
                    csakazolvassa@freemail.hu -- itt megtalálsz
                    minden jót!

                    Comment


                      #25
                      Arielt használok, öblítőt nem, eddig nem jelent emg a babán kiütés vagy egyéb bőrprobléma.
                      Boglárka (2007. november 19.) anyukája

                      blog

                      Comment


                        #26
                        Évuska! Milyen mosógéped van? Ki lehet venni belőle a mosószeres rekeszt? Ki kéne tisztítani. Ha nem ürül az öblítős rekesz, az dugulásra szokott utalni

                        Mosószódát ne használjatok szerintem hordozókendőhöz pl. Én kimostam vele kettőt, most próbálom kiszedni belőlük a maradékát és helyreállítani a szövetstruktúrát...
                        Varda

                        Roland (2007. december); Niké Boglárka (2013. április) anyuja

                        Az igazságnak sok arca van

                        Comment


                          #27
                          Érdekes azért, hogy paffra lehet tenni egy kendőt a szar kimosással. Emlékszem, Zsuzsa is írta, hogy adott egy adag öblítőt az első kendőjének, és huss...
                          http://moshatopelus.blogspot.com/
                          Egy apuka, aki kendőben hordoz, és (sok)mindent tud a mosható pelenkáról
                          Benjámin (2007.11.10.) Mirjam (2010.02.07.)

                          Comment


                            #28
                            Helyre lehet azért hozni szerencsére , egy mosással még nem lehet végleg kivégezni egy kendőt.

                            Most nagy adag ecetes öblítéssel átmostam őket és aztán gyapjúmosószerrel, amivel különben mindig mostam őket. Határozottan jobb lett, de lehet, hogy még egyszer meg kell majd ismételni a folyamatot.
                            Varda

                            Roland (2007. december); Niké Boglárka (2013. április) anyuja

                            Az igazságnak sok arca van

                            Comment


                              #29
                              Delka, szia az Ariel a kornyezetre nezve nagyon nem az igazi
                              Tobb info itt: http://www.tudatosvasarlo.hu/magazin/archivum?issue=7

                              Kattix, a Frosch nekem elegge rejtelyes. Foleg az aloeveras. Par evvel ezelott probaltam kideriteni, h mi a palya valojaban, mennyire kornyezetbarat, az-e egyaltalan, de a gyarto honlapjan semmi megnyugtatot nem talaltam. Tudsz errol vmi pontosabbat? Amit irnak a flakonra (98%-ban lebomlik) tudom, h hulyen hangzik, de lehet, h maga a csomagolasra vonatkozik (a moltex pelusoknal is az van, h csak a csomagolas bomlik le teljesen, a pelus nem, de abszolut nem egyertelmu, sot).

                              A mososzoda nekem nem jott be, olyan kokemenyek lesznek tole a ruhak, h ihaj, a tapintasunk sem tetszik (libaboros leszek a mososzodas ruhaktol ).

                              Szodabikarbonat viszont jol hangzik, kiprobalom!

                              Mososzer: nekunk az ecover altalanos mososzere valt be (kek kupakos). Gyapjura ecover vagy frosch finommososzer.

                              Oblitesre az ecet nagyon jo szerintem.
                              Sára

                              Vince (2005.10.26), Piroska (2007.12.27)

                              Comment


                                #30
                                Most olvastam, amit irtal, Varda.
                                En a gyerkocok takaroit vegeztem ki mososzodaval Pedig tok jo felig pamutos kis takarok voltak (+ 1 muszalas).
                                Nagyon kaka a tapintasuk es tobb ecetes es/vagy finommososzeres mosas utan sem tudtam helyrehozni oket
                                Sára

                                Vince (2005.10.26), Piroska (2007.12.27)

                                Comment

                                Mamami portál footer

                                Összecsuk

                                Friss bejegyzések

                                Összecsuk

                                Cikk a mamami portálról

                                Összecsuk

                                szivárvány
                                Betöltés...
                                X