Közlemény

Összecsuk
No announcement yet.

waldorf baba varrás 2 (folytatás)

Összecsuk
X
 
  •    
  • Szűrő
  • Idő
  • Mutatás
Clear All
new posts

    waldorf baba varrás 2 (folytatás)

    Akció
    kattix megjegyzése:
    Itt folytatjuk a waldorf baba varrás topikot.
    (Emlékeztetőül: ha egy topik elér kb 1500-2000 hozzászólást lezárom és újat nyitok, mert a túl hosszúra nyúló topikok lassíthatják az egész fórumot. Az előzményeket, ill. az új topikot mindkét helyen belinkelem, hogy egyértelműen követhető legyen.)
    ________________________________________________

    De egyúttal ide is bemásolom azt a pár mondatot, ami talán elindulásban segíthet némiképp a kezdőknek:

    Mi kell manóhoz?
    kártoltgyapjú (kb. 30 dkg) pl. Szövőházból
    bébiplüss (2x A4-es) + a sapkának (A4-es) pl. Dekor-textilből a Mozart cuki mellől
    testszínű anyag az arc és kezek borításához, (A4-es) Katicából
    fonal hajnak bárhonnan
    5-ös csőgéz (50cm) gyógyászati seg-eszközboltból, Salus Kft. boltjaiból
    erős felvetőfonal (2m) Katicából vagy Szövőházból
    erős cérna
    szemnek szájnak hímzőcérna
    piros viaszkréta az arcpírnek
    ruhaanyag a nadrághoz (30x60cm)

    +
    olló, tű (vastag lukú-hosszú, gombos, hímző, varró), horgolótű/kötőtű, mérőszalag, láthatatlanná váló filc, esetleg varrógép

    Bébiplüsst láttam a Fiumei-Baross tér sarkán levő méretáruboltban is, ha valakinek ez közelebb van, érdemes benézni.
    A "390 Ft-os" méteráruboltban is sikerült már vennem bébiplüsst.
    Meg plüsslelőhely a Móriczon, a 3-as megállójánál, pincében, a hobby méteráru.
    Itt is: http://rokkakft.atw.hu/

    Szövőház tényleg csak kedden és pénteken van nyitva, előtte jó telefonozni, hogy mennyi gyapjú van épp készleten. Ha több kilót vesztek, akkor célszerű többen is menni - mert én elsőre 4 kilót próbáltam Stadionok-Hidegkút nyomvonalon tömegközlekedve elhozni, na szánalmasan vicces lehettem, mert mindenki segíteni akart, kb. 2 óriási szemeteszsák + a koma volt a testemre rögzítve

    1 méter elég lesz többeteknek a testanyagból, és a lazac színű, az 1-es és/vagy a 6-os számú talán a legjobb, ha van.
    Szövőházból vagy Katicából kellene még a felvetőfonal is, fejenként kb. 2-3 méter kb, jut is, marad is.

    Csőgézről jut eszembe: 5-ös méretű kellene, 20 m-es 2000 Ft, de elképzelhető, lehet rövidebbet is kapni. De ha vki megvenné a 20 m-est, akkor majd lehet ezen is osztozni.

    Hajnak is talán a gyapjúfonal a legjobb, elég pár méter, mert manónál csak a frufru látszik ki a sapka alól. A www.reatex.hu oldalon van többféle gyapjúfonál is, meg talán Röltexben is kapható, de Burda boltban biztosan. Jaaa, meg természetesen a Szövőházban is Még egy hely: http://wcs.oisz.hu/51948/fonal/cerna-diszkont.html


    Álommanóhoz meg itt vannak ötletek: http://www.rongybabak.hu/varroszoba.htm

    Láthatatlan öltés technikája:
    http://www.youtube.com/watch?v=C4lsh3mZ4jU

    Hajvarrás, ha nem a frufru+sapkát szeretnétek:
    http://idisk.me.com/peterkovacs/Public/haj.jpg

    Angol leírás a babáról, fejről:
    http://webarchive.afsc.org/doll/doll.htm
    Utoljára szerkesztette legzoszerv; 2010.04.28., 09:06. Oka: megjegyzés az elejére

    #2
    Akkor én azt kérdezem:

    Szil,
    mikor jössz a plüssért? Nekem nem sürgős, de beszéljünk, mert nem mindig leszek itthon (délelőtt igen).
    szilvi gyerekei: Alex 95, Olivér 97, Abigél 2001, Timothy 2006, Milla 2009
    Waldorf babáim (régi) albuma, újabbak a facebook-on

    Comment


      #3
      Köszi Sára!
      Ilka

      Comment


        #4
        Kattix: Légzőszerv Petra a múltkor tök jól összeszedte az alapinfókat. Be lehetne esetleg szúrni a topikindítóba ezt a hozzászólást, hogy ne kelljen mindig keresgélni?
        Lívi és Bogi (2006.nov.) és Lenke (2009.jún.) és Vilma (2013.ápr.)

        Comment


          #5
          Beraktam topikindítónak az összefoglalót!
          Félix (2007 nov) és Frida (2010 nov) mamája, a mamami adminisztrátora
          1001fonal.hu - természetes fonalak kötéshez, horgoláshoz

          Comment


            #6
            Sziasztok! Március elejére szeretnék varrni egy babát, de nem merek nekiállni. Nincs valaki Győrből, aki esetleg tudna segíteni, vagy hasonlóan kezdőként szívesen betársulna a varrásba?
            Timi, Zs+A+?

            Comment


              #7
              Jaj, de jó! Köszi!
              Lívi és Bogi (2006.nov.) és Lenke (2009.jún.) és Vilma (2013.ápr.)

              Comment


                #8
                Nekünk hétköznap majdhogynem bármikor jó. Jövőhéten nincs semmi mozdíthatatlan, akár délelőtt, akár délután, ami neked jobb
                szil porontyok: LiliÉdua (2004. 11.25.) Andris (2008.09.10.), és Tercius, (2009. 11..11.) aki Levente Richárd lett
                www.facuccok.hu

                Comment


                  #9
                  Akkor legyen akármelyik délelőtt, mert a délutánjaim 22.-ig foglaltak ezzel-azzal. És gondolom, a varrás-találkozó előtt kellene a plüss.
                  szilvi gyerekei: Alex 95, Olivér 97, Abigél 2001, Timothy 2006, Milla 2009
                  Waldorf babáim (régi) albuma, újabbak a facebook-on

                  Comment


                    #10
                    igaz, nem baba, de talán waldorf-jellegű. kérlek ne hajtsatok el, nem tudom hova tegyem be, mert a varrós topicban szóra sem méltattak... csak gondoltam kicsit büszkélkedhetek.

                    tehát ezt a kis labdát kreáltam tegnap éjjel, Kinga segítségével.
                    nagyon szép és szeretjük. első varrós-élménynek ideális.

                    remélem, nektek is tetszik! (tudom, nem nagy vasziszdasz...)
                    Utoljára szerkesztette KKRISZTI; 2011.11.03., 14:09.

                    Gyermekeim: Tomi 2005, Dani 2008, Boróka 2012, Keve 2015

                    Comment


                      #11
                      Kriszti, ugyi vagy! igy kezdodik aztan 1 het mulva jonni fogsz az allatkakkal
                      Sára

                      Vince (2005.10.26), Piroska (2007.12.27)

                      Comment


                        #12
                        Kriszti, tök jó, imádom a színeit. Ügyi vagy!
                        Bea
                        Máté (2007. december 21.) és Nóri (2010. február 9.) és Lelle (2013. január 11.) anyája

                        Comment


                          #13
                          Kriszti, ennyire nem tűnhetünk undok bandának
                          Egyébként meg, de, nagy vasziszdasz, utálnék ennyi pelenkaöltést..Én az állatkákat is összevarrtam géppel, és csak a végét pelenkával, mert lusta voltam Ügyi vagy, szép lett, és nagy! (elsőre azt hittem, kisebb)
                          szil porontyok: LiliÉdua (2004. 11.25.) Andris (2008.09.10.), és Tercius, (2009. 11..11.) aki Levente Richárd lett
                          www.facuccok.hu

                          Comment


                            #14
                            Bizony szép lett!
                            szilvi gyerekei: Alex 95, Olivér 97, Abigél 2001, Timothy 2006, Milla 2009
                            Waldorf babáim (régi) albuma, újabbak a facebook-on

                            Comment


                              #15
                              iiii, nem terek magamhoz, anyosomtol kapok egy varrogepet nevnapomra!

                              Egyaltalan nem ertek a temahoz, tudtok segiteni?
                              Babakhoz pl. mit kell, h tudjon egy varrogep?
                              Sára

                              Vince (2005.10.26), Piroska (2007.12.27)

                              Comment

                              Mamami portál footer

                              Összecsuk

                              Friss bejegyzések

                              Összecsuk

                              Cikk a mamami portálról

                              Összecsuk

                              szivárvány
                              Betöltés...
                              X