Közlemény

Összecsuk
No announcement yet.

Karácsony - sk ajándékok

Összecsuk
X
 
  •    
  • Szűrő
  • Idő
  • Mutatás
Clear All
new posts

    Karácsony - sk ajándékok

    Akció
    sziasztok
    oké, még csak szeptember van, de én már ilyenkor elkezdek agyalni a karácsonyon, főleg mert szeretek sk ajándékokat is csinálni, és ahhoz azért idő kell Szívesen olvasnék ajándékötleteket, fotókkal illusztrálva, közös ötletelés és gyönyörködés céljából

    #2
    Kislányomnak babát tervezek varrni, babaruhát a varrónő nagymamám varr majd a készülő babának (és lesz még egy babakocsi is, de az nem sk). Jó lenne kisfiamnak is házilag csinálni valamit, arra gondoltunk, hogy Mikiapu barkácsolhatna neki egy garázst, de ez még csak terv...

    Comment


      #3
      Nekem egy karácsonyra készített a nagypapám egy bábszínházat. Volt világítás, meg elhúzható függöny, meg lábakon állt, hogy ne kelljen kuporogni. Nagyon sok évig játszottunk vele! (most meg várakozik a padláson az új rendezőkre és szereplőkre )
      M, egy nőnapi kisvirág anyukája

      Comment


        #4
        szuper lehetett! hány évesen kaptad?

        Comment


          #5
          Kati: én is én is! mindenki furán néz aki tudja, hogy szept.1-től én már tervezem a karácsonyi ajszikat, de azért venni később szoktunk azért...

          Nekem kedvenceim: tea-adventi-naptár: 24 féle tea (filteres) felragasztva egy szép papírra (esetleg pluszban dízsíteni) -bár ez inkább adventi ajándék az is igaz, de lehet jövő évre szóló verziót is csinálni mondjuk 12 féle teával és akkor havi egy jut.

          Meg szoktam készíteni gyógynövényes bort-ecetet-olajat, ezeknek úgyis kell idő amíg jók lesznek. Ilyesmit sk üvegfestett üvegbe teszem és akkor dísz is (így vagy elfogy pár napon belül vagy őrizgetik vhol)

          fotókat majd nézek, ilyen ecet/olaj tán van még itthon is (próbadarab)

          bár persze ezek a hipp-hopp mevannak a tieitekhez képest
          Viki
          Lányaim L(9), J(7) és D(4)

          Comment


            #6
            és ugyan gyerekjáték, de szövögettem játékszövőszéken poháralátéteket, meg tervezek patchwork módra egy borosüvegre valót is. Ezt jó ajándék annak akinek nem tudok mit venni (férfi családtag és persze szereti a bort) és azért mégsem olyan snassz és nem is vmi hüleség amivel aztán nem tud mit kezdeni. Remélhetőleg így érzi hogy gondoltunk rá
            Utoljára szerkesztette celesztina; 2008.09.24., 16:44. Oka: billentyűzet ellenem van
            Viki
            Lányaim L(9), J(7) és D(4)

            Comment


              #7
              Ez a teás adventi naptár nagyon tetszik, a filter papírra lehetne igéket írni.

              Mézes aszalványok is jók azt is időben kell elkezdeni.

              Comment


                #8
                Én gyerkőcöknek csináltam kis teli bevásárlókosarat. Vettem egy kis aranyos kosarat és tele raktam sólisztgyurmából készített piaci holmikkal. Tojás, zöldségek, gyümölcsök... Két kislánynak adtam ilyet az egyiknek piaci a másiknak bolti holmik voltak.

                Comment


                  #9
                  hú, Mamacka, ez is nagyon jó! Asszem csinálunk ilyet a nagyobbal, bár nem karácsonyra csak úgy az egyik esős napon majd!

                  Meg keresztszemes hímzés is jó: meglévő zsepire pl, van a neten vhol egy progi amivel lehet kreálni mintákat betűkre
                  Viki
                  Lányaim L(9), J(7) és D(4)

                  Comment


                    #10
                    én is tervezgetek már. Az eddigiek:
                    1. lányomnak filcből készült hűtőmágnes állatkák (Jucu blogjáról)
                    2. adventi naptár apának-lányának: zöld filcből ki fogok vágni egy jó nagy fenyőfát, erre akasztom fel a 24 db. jutazsákot. Mindenik zsákra rá lesz hímezve egy szám 1-től 24-ig. A zsákok két-két csomagot rejtenek majd.
                    3. horgolt betlehemes
                    Márti
                    Zselyke (2007.03.02) édesanyja
                    Hunbaba mei tai-ok ITT és ITT

                    Comment


                      #11
                      maminti78 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                      szuper lehetett! hány évesen kaptad?
                      Azt hiszem, 6. És az is jó volt (a szüleimnek ), hogy ettől fogva bábot bármikor lehetett nekünk ajándékba készíteni, venni.

                      Én szoktam még likőröket készíteni, némelyiket már most el kell kezdeni. Tavaly nagy sikere volt a tojáslikőrnek (csak én nem ihattam belőle ) (van hozzá egy könyvem, ha érdekel valakit, tudok ide recepteket másolni)
                      M, egy nőnapi kisvirág anyukája

                      Comment


                        #12
                        Cerceluska, a horgolt betlehemes mintáját megosztanád velünk?
                        Boglárka (2007. november 19.) anyukája

                        blog

                        Comment


                          #13
                          Tudom, hogy nem karácsonnyal kapcsoaltos, én apának a szülinapjára szeretnék valamit és nincs épkézláb ötletem....
                          Boglárka (2007. november 19.) anyukája

                          blog

                          Comment


                            #14
                            Mérienn: engem érdekelne! köszi előre is -mik vannak?
                            Viki
                            Lányaim L(9), J(7) és D(4)

                            Comment


                              #15
                              Íme...
                              Márti
                              Zselyke (2007.03.02) édesanyja
                              Hunbaba mei tai-ok ITT és ITT

                              Comment

                              Mamami portál footer

                              Összecsuk

                              Friss bejegyzések

                              Összecsuk

                              Cikk a mamami portálról

                              Összecsuk

                              szivárvány
                              Betöltés...
                              X