Közlemény

Összecsuk
No announcement yet.

Szappan házilag

Összecsuk
X
 
  •    
  • Szűrő
  • Idő
  • Mutatás
Clear All
new posts

    készítettem egy másikat, amit nem takargattam és nem is vízben oldottam a TD-ot, így nem lett glicerinfolyós, így viszont nem keveredett el eléggé a masszában, néhány helyen 'csomós' maradt.
    P, egy nagyfiú egy lányka + egy pici fiúcska mamija

    Comment


      Őszintén szólva a nagyok azt mondják hogy a titán csak kirajzolja a glicerinfolyót, ami amúgy is ott van Nekem is lett most egy, pedig nem szokott, és olyan szappannál, ami egyszínű és semmilyen színezés nincs benne, mégis Gondolom a melegedési fázisnak is lehet valami köze hozzá
      A titánt lehet olajban is diszpergálni és úgy adni a már bekevert masszához. Nem lesz olyan fehér mint ha a vízben oldjuk de úgy is fehérít
      Verus és az örökmozgók: S(9,8) & B(6) & B(0,9)
      hordozási tanácsadó (ClauWi)
      KreaTúra blog
      "Akkor jársz jól, ha mind közelebb lépsz ahhoz, amitől félnél"

      Comment


        Kellemes szappankészítő idő van és felfedeztem, hogy van új szappanrecept számoló, amivel marhafaggyús receptet fogok tudni számolni
        Évi, Lilla (2012. 04. 03.) és Viola (2016. 03. 07.) éés Ferike (2018 február) anyukája

        Comment


          Felvágva
          Marhafaggyúval és selyemmel is dolgoztam
          Tapasztalat a selyemhez: egészen apró darabokra vágtam a szálakat ollóval és szerintem ez segített is, mert ugyan az első massza darabos maradt, nem mindegy, hogy hosszú szálak maradnak vagy aprók, botmixer után öntéskor már nem érződött egyáltalán. Ekkor a feloldott meleg lúghoz adtam hozzá. A következő adagnál pedig már az elején beleraktam a lúgoldó edénybe és együtt oldottam föl. Így jobban melegedett, kicsit hűteni is kellett, cserébe egyáltalán nem látszott darabosnak
          Mellékletek
          Évi, Lilla (2012. 04. 03.) és Viola (2016. 03. 07.) éés Ferike (2018 február) anyukája

          Comment


            Évi, szépek lettek a selymet még nem próbáltam.

            itt lenne az ideje, hogy megint készítsek szappant már egy ideje nem csináltam.
            P, egy nagyfiú egy lányka + egy pici fiúcska mamija

            Comment


              Úgy szeretek szappanozni hosszú idő után újra, bár úgy látom még nem telt el egy év alapanyagkészlet felszámolást is tervbe vettem, úgy néz ki a lúgom fogy el elsőként pontosabban van még 50g... de elfáradtam, nem akartam hozzá receptet számolni holnap felvágás
              Évi, Lilla (2012. 04. 03.) és Viola (2016. 03. 07.) éés Ferike (2018 február) anyukája

              Comment


                Ha olyan valaki jár erre aki szokott KOH-val folyékony szappant készíteni, nagyon örülnék, ha írna róla Régesrég vettem kálilúgot, hogy majd úgyis fog kelleni de még nem mertem nekiállni, arról nem találtam annyi leírást, hogy nekibátorkodjak
                Évi, Lilla (2012. 04. 03.) és Viola (2016. 03. 07.) éés Ferike (2018 február) anyukája

                Comment


                  szappan kincsestár
                  Évi, Lilla (2012. 04. 03.) és Viola (2016. 03. 07.) éés Ferike (2018 február) anyukája

                  Comment

                  Mamami portál footer

                  Összecsuk

                  Friss bejegyzések

                  Összecsuk

                  Cikk a mamami portálról

                  Összecsuk

                  szivárvány
                  Betöltés...
                  X