Közlemény

Összecsuk
No announcement yet.

Házi készítésű kencék (krémek, szappanok...)

Összecsuk
X
 
  •    
  • Szűrő
  • Idő
  • Mutatás
Clear All
new posts

    Pancsa, bennem föl se merült, hogy a gyógyszertári ne lenne jó
    De azért nem tizede volt az ára, mert a 100 ml-es levendula volt asszem 1200valamennyi, tavaly nyáron.
    Andi
    Barbara (felnőtt), Ádám (1999.), Kristóf (2006.), Lilla (2010.)

    Comment


      Vagyis hülyeséget írtam, így tényleg tizede lett volna, vagy még kevesebb, a 30 ml-es levendula került 1200valamennyibe.
      Andi
      Barbara (felnőtt), Ádám (1999.), Kristóf (2006.), Lilla (2010.)

      Comment


        Andi!
        A férjem most vett egy kis üveg citromolajat, kb. 1 dl lehet, és maga az olaj kb. 50Ft volt, persze a kis üveg is pénz (kb. 80 Ft), + az elkészítés, de még így is 200Ft alatt volt az egész, és az üvegbe legközelebb is tölthetik ugyanezt, azt már nem kell megvenni. Az arom*xos citromolaj pedig 650Ft körül van, és 10 ml van benne.

        Legközelebb levendulát fogok így venni, és akkor meglátom, hogy azt mennyiért adják.

        Csak azért kérdeztem, hogy vajon ezek is elég "tiszták"-e, mert ha igen, akkor durván lenyúlják az embert az arom*xnál.
        Pancsa

        Comment


          Ja, még ide illik, hogy a bérmakeresztanyám 88 éves lesz, és az arcbőre vetekszik a 6 hós kisfiaméval. Múltkor megkérdeztem, hogy hogyan csinálja. Azt mondja: Minden alkalommal amikor citromot használ ill. tojást, akkor a maradékból ken az arcára.
          Tök logikus: C vitamin és fehérje.

          Mellesleg a könyv, amit ajánlottam szintén írja, hogy pl. az alma, uborka, szőlő nagyon jó az arcbőrnek, szabadon kenhetjük rá.

          Az almát a pattanásokra is javasolják, heti 1* rezselt almát kenni az arcra, 15-20 percig rajta hagyni, majd lemosni.

          Vagy ha készül megjelenni a pati, akkor egy szelet almát leforrázni, néhyán percig várni, míg megpuhul, majd a patira tenni 20 percig.

          Jaj, ezer ( pontosabban csak 100) jó recept van ebben a könyvben, nem tudok mindent begépelni
          Pancsa

          Comment


            Pancsa, az valóban nagyon olcsó volt, majd talán jön valaki, tud válaszolni a kérdésedre, hogy ez a gyógyszertári milyen minőségű lehet.
            Ezt a citromdolgot ki fogom próbálni, köszi az ötletet Neked is és bérmakeresztanyádnak is!
            Andi
            Barbara (felnőtt), Ádám (1999.), Kristóf (2006.), Lilla (2010.)

            Comment


              Ez a gyógyszertári/aromax összehasonlítás engem is érdekel, mert levendulaolajat vettem kétszer is 300 Ft körüli áron a gyógyszertárban (10 ml-es)...az egyik hungaropharma gyártmány volt, a másikon csak a gyógyszertár logója volt. Nem vettem észre eddig különbséget a minőségében, csak hamarabb fogyott el, mert nem volt a tetején csöpögtető és így nagyobbat löttyintettem ki belőle.
              Juli

              Comment


                Én a gyógyszertári 30 milisből öntöttem át kiürült levendulaolajos üvegbe, és visszatettem rá a csöppentőt. Bár, most, hogy így belegondolok, lehet, hogy a 30 milisre is rátehettem volna közvetlenül a kiürült üveg csöppentőjét, majd meg is nézem, jó-e rá.
                Andi
                Barbara (felnőtt), Ádám (1999.), Kristóf (2006.), Lilla (2010.)

                Comment


                  Ez komoly, hogy a gyógyszertárban ilyen olcsó? És odamegyek, és kérek illóolajat?

                  HÉDI
                  Liza (2007), Gréta (2009) és Vince (2016)

                  Comment


                    Igen, odamész, és mondod, hogy kimérve, nagy kiszerelésben (kb. 100 ml) kérsz.
                    A férjemnek így adtak. mert először ar*maxost kapott, és rákérdezett, hogy nincs-e nagyobb kiszerelés, mint 10 ml. Erre mondták, hogy van, kimérve, gyógyszertári. Szóval mi is csak most tudtuk meg, hogy ilyen is van. Érdemes is ilyen nagy tételben venni sztem, mert kifizettetik az elkészítési (vagy milyen) díjat is, meg az üveget is. Maga az olaj meg mondom, csak kb. 50 Ft volt. Ja, és én is áttöltöttem egy fecskendő segítségével a kiürült cseppentős üvegünkbe.
                    Pancsa

                    Comment


                      A gyógyszertári olajak valóban sokkal olcsóbbak, én is sok olyat használok, de szerintem nem mindenfajta olaj kapható náluk saját készítésben. Legalábbis itt nálunk tuti nem, kb. 4 féle olaj van, amit ott helyben készítenek.
                      Kinga
                      Zorka 2001. december 7., Zalán 2004. május 13., Gerda 2007. június 26.
                      Piciházikó

                      Comment


                        No nem baj, akkor bemegyek holnap, és megkérdezem, melyik az, amit lehet. Köszi!

                        HÉDI
                        Liza (2007), Gréta (2009) és Vince (2016)

                        Comment


                          Hát ez nagyon tuti!
                          Én is megrohamozok egy gyógyszertárat!
                          Timi ( Máté 2003.02.03, Peti 2007.08.09 és BazsaBaba,akit nem a nyuszi tojt 2009.04.12)

                          Comment


                            Hát ez tök jó!!!! Nem is tudtam!!!!!! Végre valami értelmes dolog a gyógyszertárban!!!! Én is megrohamozom!!!!!!!
                            Kézműves és életmód blog kisvicus kukac gmail.com ---> privi helyett ide írj!!
                            "Amit tollal írsz, azt szíveddel és jellemeddel írod. Amit géppel írsz, azt csak szándékoddal írod." (Márai)

                            Comment


                              Fekete szappan leírás a megújult honlapunkon, akit érdekel.
                              Hajnalka vagyok, fiaim:Gergő 2006. május és Várkony 2008. február. Zoltán társam az úton.Ide írj, ne privit: sheavaj@gmail.com

                              Comment


                                Hajni! Nem jössz a köv. klubba sok szappannal?
                                Lexi picasa

                                blog

                                Comment

                                Mamami portál footer

                                Összecsuk

                                Friss bejegyzések

                                Összecsuk

                                Cikk a mamami portálról

                                Összecsuk

                                szivárvány
                                Betöltés...
                                X