Közlemény

Összecsuk
No announcement yet.

Cseresznyemag párna - használata és készítése

Összecsuk
X
 
  •    
  • Szűrő
  • Idő
  • Mutatás
Clear All
new posts

    Cseresznyemag párna - használata és készítése

    Akció
    Pár hónappal ezelőtt vettem a dm-ben egy cseresznyemag párnát. Teljesen beleszerettem. Kb. 800 Ft volt, de szerintem szuper dolog. Annyi mindenre lehet használni: fogfájás, fülfájás, mentrusációs fájdalmak, zúzódások, izomhúzódások stb. Hűtve és melegítve is használható.
    Már jó pár éve szemezgettem vele és most, hogy nálunk eljött a cseresznye szezon (anyukáméknál már érik az isteni, garantáltan bio és kukacmentes nagyszemű édes cseresznye) arra gondoltam, hogy mi lenne ha készítenék a magokból még a családnak pár darabot.

    Nem tudja valaki, hogyan is kell ezeket elkészíteni?
    Ildi, Dani (2004.06.), Zsófi (2008.09) és Dóri (2011.10.) anyukája; FiDiNi most kicsit háttérbe szorult. NE ÍRJ PRIVIT, ÜZENŐFALRA SE KÜLDJ ÜZIT!! KIZÁRÓLAG E-MAILEN VAGYOK ELÉRHETŐ. ildikokuchta@gmail.com

    #2
    szerintem ha főződ a magokat vízben, akkor előbb utóbb leválik róla ami nem kell.
    azért gondolom, mert a befőtt cseresznyét, hihetetlen könnyű magozni.
    ráadásul a főzéssel fertőtleníted is.


    de nem nagyon vagyok járatos a témában.
    Lili, Hana(04/12/18) Iván(06/10/28) anyuja
    Waldorfbabák és Egyebek

    Comment


      #3
      becsomósodott mellre is szuper! én azzal kúrálom.
      Kinga
      Benjámin 2007, Mirjam 2010, Ruben 2013

      Comment


        #4
        Örülök ennek a topiknak! Anyukámnál is van 3 cseresznyefa, és eddig mindig terveztem, de sose lett belőle semmi.
        Azt kérném, Ilkuchta, hogy mérd le nekem a dm-es párnádat centire is, és dekára is, hogy legyen valami fogalmam...

        A cicis tipp is kiváló, én mindig nagyon jó szoptató voltam, de soha nem úsztam meg a gyerekenkénti min. 5 mellgyulladást, és nem csak a legelején...
        szilvi gyerekei: Alex 95, Olivér 97, Abigél 2001, Timothy 2006, Milla 2009
        Waldorf babáim (régi) albuma, újabbak a facebook-on

        Comment


          #5
          Ilkutcha! Cseresznyemagokat jól kifőzni, utána napon alaposan kiszárítani. Utána használható párnatöltetként.

          Hogy csináljátok, hogy bio is és kukacmentes is? A cseresznye nálunk is bio szokott lenni, eleve túl nagy volt a fa a vegyszerezéshez, de teljesen vegetáriánus cserikre nem lehetett számítani. De azért nem sokban volt albérlő. Kár, hogy már nincs meg se a ház, se a fa...
          Utoljára szerkesztette Varda Tintalle; 2008.05.27., 09:55. Oka: állandóan elírok vmit...
          Varda

          Roland (2007. december); Niké Boglárka (2013. április) anyuja

          Az igazságnak sok arca van

          Comment


            #6
            Engem az érdekelne, hogy a pár éve fiókban váró cseresznyemagokat is fel lehet-e még használni? Régen kitaláltam, hogy varrok ilyen párnát, addig jutottam, hogy megettem a cseresznyét és félreraktam a magját. Még megfőzve sincs, de nem volt csúnya, mikor utoljára néztem, szóval ha most nekiesek és megfőzöm, jó lesz még?
            Jucuu és Szilárd (2007.08.04.)
            http://jucuu.blogspot.com/

            Comment


              #7
              A zabot is tudom ajánlani melegítő párnának, finneknél ezt szokás varrni, én is csináltam már, nagyon jó! Szívecske alakú párnát varrtam, az alhasra tökéletes a formája, aktívan használtam is menstruációs fájdalmakra, szerettem nagyon!
              Jucuu és Szilárd (2007.08.04.)
              http://jucuu.blogspot.com/

              Comment


                #8
                Jucuu! Szerintem próbáld ki! Ha nem jó, akkor az úgyis látszani fog szárítás után
                Varda

                Roland (2007. december); Niké Boglárka (2013. április) anyuja

                Az igazságnak sok arca van

                Comment


                  #9
                  Jucuu megírta a nap viccét Asszem van is valami idevágó tanmese vagy történet, de nem jut szembe... (megint kihagy a kismama-agy...) Valami kajálással kapcsolatos:-)
                  Rebaba blog

                  email: hellorebaba@gmail.com

                  Comment


                    #10
                    a kukacokról: idővel mumifikálódnak benne nem?
                    Kinga
                    Benjámin 2007, Mirjam 2010, Ruben 2013

                    Comment


                      #11
                      Varda,
                      anyukám cseresznyéje se nem bio, se nem kukacmentes... Úgyhogy én mindig csak szezon elején eszem cserit nála, mikor még húsmentes. (nem a vegaságom miatt, egyszerűen undorodom a kukactól, na. A szilvát is mindig kettéveszem, mielőtt bakapnám...)
                      szilvi gyerekei: Alex 95, Olivér 97, Abigél 2001, Timothy 2006, Milla 2009
                      Waldorf babáim (régi) albuma, újabbak a facebook-on

                      Comment


                        #12
                        Szilvi, együttérzek, kukacügyben, én is ilyen vagyok, nem bírom. (OFF: Annyira szép neve van a gyerekeidnek! )

                        Mi kaptunk ajándékba ilyen párnát, gyapjúnyúlba van belecipzározva. Időnként ha úgy tűnt fáj a hasa Félixnek rátettem, de semmi hatása nem volt... (vagy nem a hasa fájt.... Úgyhogy nagyon örülök, hogy írjátok még mire használható, kismamaagyammal rá nem jöttem volna, hogy nem csak hasfájásra jó...
                        Félix (2007 nov) és Frida (2010 nov) mamája, a mamami adminisztrátora
                        1001fonal.hu - természetes fonalak kötéshez, horgoláshoz

                        Comment


                          #13
                          Szilvi, DM-es kb. 380gr és 19x19cm

                          Én is szeretem, leginkább télen használom melegítőként, olcsóbb, mint feltekerni a fűtést...
                          Pindi
                          Benedek (2004), Boróka (2006), Benjámin (2008) és Bercel (2010) mamája

                          Comment


                            #14
                            Pindi,
                            na de HÁNY párna váltja ki a fűtést?!?!?!?!?!?!?
                            szilvi gyerekei: Alex 95, Olivér 97, Abigél 2001, Timothy 2006, Milla 2009
                            Waldorf babáim (régi) albuma, újabbak a facebook-on

                            Comment


                              #15
                              A cseresznyepárna súlya 380 gramm és 20×20 cm. Ez egy kisebb párna, de a Müllerben láttam nagyobb méretben is. Nekünk ez a méret is teljesen jól bevált.

                              A mi fánk igen korán érő. Ma szedem le az végét, de már ezek is egy kicsit túlérettek. Nem permetezzük, mert nem értünk hozzá. Pár évvel ezelőtt egy hivatásos kertész megmetszette a gyümölcsfákat és lepermetezte, de ez már kb. 4 éve volt. Azt mondta, hogy mivel igen korán érő fajta "nincs ideje megkukacosodni". Nem szó szerint ezt mondta, de ez volt a lényeg. Anyukám még emlékszik a fajtájára (valami oroszos csengése van), majd megírom, ha megkérdeztem tőle.
                              Ildi, Dani (2004.06.), Zsófi (2008.09) és Dóri (2011.10.) anyukája; FiDiNi most kicsit háttérbe szorult. NE ÍRJ PRIVIT, ÜZENŐFALRA SE KÜLDJ ÜZIT!! KIZÁRÓLAG E-MAILEN VAGYOK ELÉRHETŐ. ildikokuchta@gmail.com

                              Comment

                              Mamami portál footer

                              Összecsuk

                              Friss bejegyzések

                              Összecsuk

                              Cikk a mamami portálról

                              Összecsuk

                              szivárvány
                              Betöltés...
                              X