Közlemény

Összecsuk
No announcement yet.

waldorf baba varrás

Összecsuk
X
 
  •    
  • Szűrő
  • Idő
  • Mutatás
Clear All
new posts

    waldorf baba varrás

    Akció
    segítsetek, már csomó mindenben kiokosodtam a netről, de sehol nem találom, hogy hogyan csinálják meg a haját a babának! tud vki tanácsot? Ha van vkinek babája tenne fel képet? Köszi!
    Utoljára szerkesztette tintababa; 2008.05.21., 17:24.
    Kinga
    Benjámin 2007, Mirjam 2010, Ruben 2013

    #2
    tintababa, rongybabak.hu!!!!!! Nekünk is onnan van, de 1 évre előre be van telve a rendelési naptár... Joggal!
    Rebaba blog

    email: hellorebaba@gmail.com

    Comment


      #3
      A lányok a Waldorf babavarrókörben gyönyörű babákat varrnak. Szerintem bátran lehet tanácsot kérni a babanetes Waldorf topicban, fognak segíteni szerintem. Képeket is találsz bőven.
      Livi

      Comment


        #4
        Már megörültem, hogy egy topik, amiben le lesz írva hogy kell a babát varrni. Nagy álmom, hogy csináljak ilyet, de még élőben sem láttam waldorf babát, csak képeken.
        Jucuu és Szilárd (2007.08.04.)
        http://jucuu.blogspot.com/

        Comment


          #5
          ezeket találtam:
          http://www.tomaatnet.nl/%7Evrijeopvoeding/df00010.htm
          http://thesilverpenny.homestead.com/...gredirect.html
          http://webarchive.afsc.org/doll/legs.htm
          http://webarchive.afsc.org/doll/legs.htm
          http://indexbaba.gportal.hu/
          http://www.rongybabak.hu/varroszoba.htm

          jucu, ha MEGVARRTAD TEGYÉL FEL KÉPET. ha rájöttél a hajra, írd le.
          Kinga
          Benjámin 2007, Mirjam 2010, Ruben 2013

          Comment


            #6
            az első baba amit készítettem, álommanó. Persze haj nélkül...
            Kinga
            Benjámin 2007, Mirjam 2010, Ruben 2013

            Comment


              #7
              SZia Tinababa! Benuból ítélve Te lehetsz Péter neje Micsoda logikám van, mi!?Üdv! NAgyon szuper lett a rongybabuc! Hogyan varrtad, géppel, vagy kézzel? Milyen leírást használtál? ÉS milyen anyagból van a feje?
              A hajra még nincs tippem, de körülnézek. Az a baj, hogy még sosem láttam ilyen babát élőben
              Szilva


              Kornél (9) Bolda (7) Rozga (4) Kolos (1)
              Hurcibaba Klub (8)

              Comment


                #8
                Tintababa, még az jutott eszembe, hogy szerintem nyugodtan megkérdezheted a hajkérdést Nyerges Ágitól. Szerintem biztos ,hogy boldogan válaszol a kérésedre.
                Szilva


                Kornél (9) Bolda (7) Rozga (4) Kolos (1)
                Hurcibaba Klub (8)

                Comment


                  #9
                  Tintababa, ez tök szép lett!
                  Rebaba blog

                  email: hellorebaba@gmail.com

                  Comment


                    #10
                    Nagyon szép Tintababa! Énisénis akarok ilyen babát!

                    Comment


                      #11
                      beszilva:
                      csak hasonlítanak a gyerekek
                      azok alapján a linkek alapján csináltam, amit fel is tettem. nem tudok varrógéppel bánni, úgyhogy kézzel varrtam. igaz a test sablonokat 60%osan nyomtattam ki, mert benunak elég kisebb baba.
                      a fejnek nyers színű póló anyagot vettem. a gond talán a kártolt gyapjú, de szerencsére az is akadt bőven a padláson.
                      én is arra gondoltam, hogy írok az ágnesnek, egy próbát megér.

                      rákattantam, azt hiszem beindul a babagyár. a következő egy angyal lesz ajándékba keresztelőre. a fej már kész..
                      Utoljára szerkesztette tintababa; 2008.05.23., 17:36.
                      Kinga
                      Benjámin 2007, Mirjam 2010, Ruben 2013

                      Comment


                        #12
                        Kösz Tintababa a linkeket! Nagyon aranyos lett a babád, az egyik képen olyan, mintha élne!
                        Jucuu és Szilárd (2007.08.04.)
                        http://jucuu.blogspot.com/

                        Comment


                          #13
                          HAJ: horgolni kell egy sapkát a baba fejére, amolyan rálapulós úszósapka fazont, abból a fonalból, amiből a hajat is szeretnéd. A széleknél hozzá varrod a fejhez és a lyukakba hurkolod a hajszálakat egyenként.

                          Hana 3. születésnapjára egy ilyet készítettem. Rettenetesen el vagyok szállva magamtól, hogy ilyenekre vagyok képes. Kiscsaj persze le se tojja.
                          ez volt életem második babája. az első a világoskék sipkás manó Iván szülinapjára.


                          Lili, Hana(04/12/18) Iván(06/10/28) anyuja
                          Waldorfbabák és Egyebek

                          Comment


                            #14
                            savitri gyönyörűek, én is ilyet szeretnék csinálni, de nem találok szabásmintát. Te magad rajzoltad ki, vagy volt mintád? Köszi a hajas tippet, de a horgolásig értem, aztán az "úszósapkába" hogyan kötöm be a hajat? részleteznéd még? Köszi.
                            Kinga
                            Benjámin 2007, Mirjam 2010, Ruben 2013

                            Comment


                              #15
                              most csak gyorsan a hajas kérdésre, aztán ha lesz több időm akkor jövök és szívesen elmesélem, hogyan készültek ezek és amiben tudok segítek. persze az élő segítség az igazi, főleg a fejnél.

                              szóval haj: tehát van a horgolt úszósapka rávarrva a baba fejére.
                              elhatározod milyen hosszú legyen a haja és ahhoz képest dupla hosszú szálakat veszel.
                              a horgolt anyag, ugye lyukacsos és ebbe a lyukakba fűztem a hajszálakat egy horgolótű segítségével. mert a sapi csak a széleknél van odavarrva, mindenhol máshol be tudsz tuszkolni egy horgolótűt a fej és a sapi közé. egyik lyukon be, mellette meg közvetlenül ki. aztán kihúzod annyira, hogy kb felezve legyen a duplahosszú szál.
                              hogy ne lehessen őket kihúzgálni félcsomót kötöttem az így már két szálra.

                              ha lány babát csinálsz, érdemes neki választékot csinálni a fejére, azaz kihagyni középen egy sávot, ami mellett két oldalt szép szabályosan egymás mellé fűzöd a hajakat. ugyanilyen szép szabályosan fűztem az úszósapi szélein is, azaz a haj és arc találkozásánál és a tarkónál, hogy amikor kontyot csinálok neki akkor is szép legyen.
                              ha ezeket a szélakat befűzte az ember, akkor már annyi haja van a babának, hogy szinte túl sok. de mégse maradhat kopasz az egyéb területeken. igaz ott a horgolt alap, szóval nem a bőrszínű anyag látszik de akkor is. ha nem fésülhető babát akarsz, akkor mindegy. akkor copfba fogod és kész, de ha azt akarod hogy ki is lehessen bontani a copfot, akkor kellenek hajszálak a középső részekre is. Itt viszont tényleg érdemes arra figyelni,m hogy ritkásan.
                              Én a fenti hosszú hajú baba fejének egyik felét, fél napig ritkítottam(!!!) mert elvetemülten sok haja lett. a képen sincs kevés de az már a ritkított változat hehe

                              benne lennék egy 17. kerülethez közeli baba varró klubba és akkor átadom a tudást amit a waldorfos lányoktól kaptam. sajna a mi albérletünk most alkalmatlan erre.
                              van szabásmintám is, de csak ránézésre használtam.
                              a hozzávaló anyagok lelőhelyeit is majd érdemes összeszedni
                              Lili, Hana(04/12/18) Iván(06/10/28) anyuja
                              Waldorfbabák és Egyebek

                              Comment

                              Mamami portál footer

                              Összecsuk

                              Friss bejegyzések

                              Összecsuk

                              Cikk a mamami portálról

                              Összecsuk

                              szivárvány
                              Betöltés...
                              X