Közlemény

Összecsuk
No announcement yet.

Daganatos betegségek (lefolyásuk, áttétek, kezelésük, prevenció)

Összecsuk
X
 
  •    
  • Szűrő
  • Idő
  • Mutatás
Clear All
new posts

    Nagyon sajnalom, Livia!
    Egyutterzek veled! Engem is nagyon lesujtott a hir, mikor megtudtam, hogy apukam tudorakos.... Szinten nem mutheto, mert gyenge a szive....az elso sokk utan sokat olvasgattam a temaban....Biztatom ezerrel, hogy meg lehet gyogyulni belole! Most elkezdett o is bizakodni.... Viszem neki a kulonfele taplalek kiegeszitoket, gyogynovenyes tinkturakat, zoldsegeket.... Jovo heten kapja a 3. Kemoterapiajat, eleg jol viseli....
    Egyebkent nyugaton mar nem tartjak halalos kornak a rakot, jo esellyel le lehet gyozni! Drukkolok nagyon!
    Andi
    Emma (2009.ősz) és Emese(2012.nyár) Attila baba (2015.nyár) anyukája

    Comment


      Livi olvassatok el mate gabortol a test lazadasat.
      Vicus és E. + Z klubunk
      privi helyett: vicababaprivi kukac gemel
      totális szisztemdán itt elérsz hetven-héthetvenkilencnegyvennyolcvannégy

      Comment


        Ma hazaengedték a kórházból, még várunk a szövettanra...
        Borzasztóan sovány lett, alig eszik, és fáradékony. Hajmosás után is le kell feküdnie pihenni.
        Lívia

        Comment


          csimbók eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
          Ma hazaengedték a kórházból, még várunk a szövettanra...
          Borzasztóan sovány lett, alig eszik, és fáradékony. Hajmosás után is le kell feküdnie pihenni.

          Comment


            Anyósom daganata is rosszindulatú, amit persze sejtettünk, de mégis más tudni
            Ma ment be a Margitba, kedden műtik...majd akkor többet tudunk...

            Remélem Anyósom nem lesz olyan "fafejű" mint apósom, és hajlandó lesz szedni valamiféle alternatív szereket is, ne meg persze hinni bennük.

            Apósom sebei rohamosan gyógyulnak, talán túlságosan is gyorsan, aminek a család borzasztóan örül. Bennem azonban felmerült, hogy akkor vajon a daganat is ilyen ütemben fejlődik-emár az oldalán tapintható egy csomó, és persze fájdalom csillapítót szed folyamatosan. Júliusba megy CT-re, kíváncsi vagyok milyen lesz, de félek, hogy sokat nőttek, vagy esetleg még szét is terjedtek...már kb. 3 vagy 4 hónapja nem kapja a kemót, és addig nem is kaphat amíg teljesen be nem gyógyulnak a sebek.

            Nem tudom milyen nyárnak nézünk elébe

            Comment


              csimbók eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
              Ma hazaengedték a kórházból, még várunk a szövettanra...
              Borzasztóan sovány lett, alig eszik, és fáradékony. Hajmosás után is le kell feküdnie pihenni.
              Teljesen átérzem a bánatodat, nekem ugyan most Apósom és Anyósom beteg, de 9 éve Anyukámnál diagnosztizáltak végbéldaganatot és mi is összeomlottunk a nővéremmel, de aztán összekapartuk magunkat, mert Anyu miatt erősnek kellett lennünk, bátorítottuk és erőt adtunk neki, és persze mindent megvettünk ami kicsit is segíthetett legyőzni a kórt..és hála égnek teljesen jól van és remélem még nagyon sokáig így lesz...
              Drukkolok, hogy anyukádnál is így legyen, sok erőt és kitartást nektek és higgyetek a gyógyulásban, soha nem szabad feladni

              Comment


                Anyukámnál most kezdik majd a kemoterápiát. De sajnos az elmúlt időszakban érezhetően nőtt a daganat mérete. ((( Anyu nagyon fél a kemotól, a mellékhatásaitól. Én meg attól, hogy mi lesz. Sajnos nem nagyon beszél arról, hogy az orvos szerint mik a kilátásai. Pedig úgy szeretnék többet tenni, segíteni. De hát egyéves ikrek és 260 km távolság mellől ez olyan nehéz!
                Lívia

                Comment


                  Livi kitartast nektek.
                  Vicus és E. + Z klubunk
                  privi helyett: vicababaprivi kukac gemel
                  totális szisztemdán itt elérsz hetven-héthetvenkilencnegyvennyolcvannégy

                  Comment


                    Sziasztok.Nalunk a ferjemnel talaltak egy elvileg rakmegelezo allapotban levo daganatot az epeutaknal-azt hogy nincs rosszindulatu resze csak a mutet utan tudjak teljesen kizarni..de szerencsere ct es szovettan negativ..Szeptember 11.en fogjak mutetni egy whipple procedure nevu eleg brutalis mutettel.(ezt a mutheto hasnyalmirigy rakosoknal is szoktak csinalni). Nem tudom van-e olyan akinek van tapasztalata rola.Pancreaduodectomy a masik neve..
                    Remalomszeruen derult ki az az egesz 35 hetes terhes voltam amikor megtudtuk, most 1 hetes a babank..
                    Elmeletileg ha valoban csak.rakmegelozo minden esely megvan a teljes gyogyulasra.Ha megis van rosszindulatu resze akkor is eleg jok a tulelesi eselyek.Szoval az elso sokk es a ct es szovettan eredmenyek varasa utan most abbol probalunk erot meriteni hogy szeretnenk egyutt felnevelni.a.gyerekeinket es ugy tunik erre minden eselyunk meg is van..

                    Comment


                      Sziasztok.Nalunk a ferjemnel talaltak egy elvileg rakmegelezo allapotban levo daganatot az epeutaknal-azt hogy nincs rosszindulatu resze csak a mutet utan tudjak teljesen kizarni..de szerencsere ct es szovettan negativ..Szeptember 11.en fogjak mutetni egy whipple procedure nevu eleg brutalis mutettel.(ezt a mutheto hasnyalmirigy rakosoknal is szoktak csinalni). Nem tudom van-e olyan akinek van tapasztalata rola.Pancreaduodectomy a masik neve..
                      Remalomszeruen derult ki az az egesz 35 hetes terhes voltam amikor megtudtuk, most 1 hetes a babank..
                      Elmeletileg ha valoban csak.rakmegelozo minden esely megvan a teljes gyogyulasra.Ha megis van rosszindulatu resze akkor is eleg jok a tulelesi eselyek.Szoval az elso sokk es a ct es szovettan eredmenyek varasa utan most abbol probalunk erot meriteni hogy szeretnenk egyutt felnevelni.a.gyerekeinket es ugy tunik erre minden eselyunk meg is van..

                      Comment


                        Nonomanó! Sokat számít a pozitív hozzáállás és a kitartás, az élni akarás. Szorítok, hogy ne legyen semmi rosszindulatú dolog a szervezetbe.

                        Megkérdezhetem, hogy derült ki a dolog? Fájt valami neki?

                        Comment


                          Nekem egy borzasztó személyes kérdésem lenne: anyukám most kapja a második kemot, nem műthető, és nincs túl jól, gyenge, fáradékony, úgy érzi, nőtt is a daganat, stb.
                          Mióta otthon van és beteg, olyan elviselhetetlen néhány emberrel. Konspirál, mindenkiről rosszat feltételez, senki nem elég jó neki és alig enged segíteni rajtam és az öcsémen kívül másokat. De én ugye 260 km-re tőle, az öcsém amúgy is rengeteget dolgozik, róla több bőrt lehúzni képtelenség. Olyan rémes hallgatni, ahogy másokról beszél. Meg ezt a sértődöttségét kezelni! Szégyellem bevallani, de egyre inkább nehezemre esik látogatni. Két 15 hónapos és egy 7 évesen van, tehát amúgy is korlátozott az idő, amit el tudok szabadulni.
                          És nem tudom, hogy egy ilyen helyzetben mennyire várható el, hogy ezt az egészet magamra vegyem, engedjem, hogy a gondolataim nagy részét leuralja.
                          Lívia

                          Comment


                            Lányok! Iszonyat fontos a rákszűrés, és minden egyéb szűrővizsgálat! Ne csak egy orvosban bízzatok, hanem legalább hallgassatok meg még kettőt! Az egyik orvos ismerősöm mondta, hogy a magándokikat, ha lehet kerüljük, mert azt csinálnak amit jónak látnak. Nyilván tisztelet a kivételnek, de csak az ő szakvéleménye van, nincs csekkolás, nincs felülvizsgálat. Állítása szerint nagyon sok olyan végstádiumú beteggel találkoznak a kórházakban, akiket egy magándoki "félrekezelt".
                            Nóri és a lányok: Norcsi (2012.Június) , Réka (2016.Január) , Luca (2017. Október)

                            Comment


                              Earanyi eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                              Lányok! Iszonyat fontos a rákszűrés, és minden egyéb szűrővizsgálat! Ne csak egy orvosban bízzatok, hanem legalább hallgassatok meg még kettőt! Az egyik orvos ismerősöm mondta, hogy a magándokikat, ha lehet kerüljük, mert azt csinálnak amit jónak látnak. Nyilván tisztelet a kivételnek, de csak az ő szakvéleménye van, nincs csekkolás, nincs felülvizsgálat. Állítása szerint nagyon sok olyan végstádiumú beteggel találkoznak a kórházakban, akiket egy magándoki "félrekezelt".
                              Itt mit értünk magándoki alatt?
                              Niké és Hanna (2006,04,07),Gitta (2008,03,14), Zsuzska (2010,09,15)
                              Egri hordozóklub csütörtökön és Mezőköves minden szerdán
                              Beli Buba babahordozo-tanfolyamvezető vagyok
                              írj a gmailemre az is cyanus

                              Comment


                                Cyanus eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése

                                Itt mit értünk magándoki alatt?
                                Magán praxisban dolgozó orvos. Ebben az esetben magán nőgyógyász.
                                Nóri és a lányok: Norcsi (2012.Június) , Réka (2016.Január) , Luca (2017. Október)

                                Comment

                                Mamami portál footer

                                Összecsuk

                                Friss bejegyzések

                                Összecsuk

                                Cikk a mamami portálról

                                Összecsuk

                                szivárvány
                                Betöltés...
                                X