Közlemény

Összecsuk
No announcement yet.

köldökcsonk

Összecsuk
X
 
  •    
  • Szűrő
  • Idő
  • Mutatás
Clear All
new posts

    #46
    A fiamnak 6 hetesen esett le, neki visszahajtottam a pelust, hogy levegőzzön.
    Most a lánynál ezt nem tudom megoldani, mert olyan pici az egész gyerek, hogy örülök, hogy rá tudom adni a pelust, nem tudok még origamizni is vele. Neki 2 hetesen esett le és vérezget.
    Mindkettőnél alkohol + naturlandos hintőpor volt a kezelési mód.
    Remélem, hamar elmúlik a vérzés.
    VB #1 [2007.10.21. 5:43 pm]
    VB #2 [2009.09.25. 5:43 am]
    kézimunkás blogom

    Comment


      #47
      Sziasztok.
      8 napos kislányomnak vszínűleg beleakadt a köldökcsonkja a pelenkába. Nagyon sírt, és mikor pelenkáztam, akkor vettem észre, hogy felnyílt. Nagy gond ez, kell vele vmit csinálni? Nem vérzett nagyon.

      Comment


        #48
        Hú nagyon rég nem írt senki ide ..

        Tudom, hogy a kislányom születése óta új ajánlás van érvényben, hogy ne kezelgessük semmivel a köldökcsonkot, csak tartsuk szárazon. A lányomnak még alkohollal kezeltem, nagyon sokára esett le és gennyes is volt. Most a védőnő azt mondta, hogy ő azért ajánlja, hogy octe.ni.sept sray- vel naponta egyszer kezeljem (a leendő új babának). Tényleg kell ez? Van valakinek tapasztalata? Köszönöm a válaszokat!

        Comment


          #49
          szerintem ez egy nagyon korrekt osszefoglalo.

          https://www.novakhunor.hu/gyogyszere...-sem-hasznalni

          benne van az altalad is emlitett spray de csak akkor kell hasznalni ha szennyezodes eri a koldokcsonkot csak ugy fujkalni felesleges. Az elso babamnal en is alkoholoztam ahogy azt ajanlottak a masodik kettonel mar nem csak szarazon tartottam visszahajtottam a pelust ugy ahogy az osszefoglalo ajanlja. nem is volt semmi gond.

          Comment


            #50
            Köszönöm, elolvastam, ez megnyugtató!

            Comment


              #51
              uhubagoly eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
              Hú nagyon rég nem írt senki ide ..

              Tudom, hogy a kislányom születése óta új ajánlás van érvényben, hogy ne kezelgessük semmivel a köldökcsonkot, csak tartsuk szárazon. A lányomnak még alkohollal kezeltem, nagyon sokára esett le és gennyes is volt. Most a védőnő azt mondta, hogy ő azért ajánlja, hogy octe.ni.sept sray- vel naponta egyszer kezeljem (a leendő új babának). Tényleg kell ez? Van valakinek tapasztalata? Köszönöm a válaszokat!
              Nekünk is az octenit ajánlották a Klinikán, ott ezt használták az újszülötteken. Nálunk bevált és azóta is mindig van itthon mindenféle sebekre.
              A és egy kosárlabdacsapatnyi gyerek

              Comment


                #52
                uhubagoly eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                Hú nagyon rég nem írt senki ide ..

                Tudom, hogy a kislányom születése óta új ajánlás van érvényben, hogy ne kezelgessük semmivel a köldökcsonkot, csak tartsuk szárazon. A lányomnak még alkohollal kezeltem, nagyon sokára esett le és gennyes is volt. Most a védőnő azt mondta, hogy ő azért ajánlja, hogy octe.ni.sept sray- vel naponta egyszer kezeljem (a leendő új babának). Tényleg kell ez? Van valakinek tapasztalata? Köszönöm a válaszokat!
                Megerősítem, 4. baba, eddig mindegyik gyereknek gond volt a köldök leesésével. 2 hónaposan még vígan köldökcsonkkal léteztek, a sebészeten szedték le kettőnek. Pedig vallásosan alkoholoztam, az elsőnél még hintőporozás volt stb. A mostani gyereknél (MÁV), sima fiz sós ampullát adtak, és 13! naposan leesett magától a köldökcsonk. Itthon is a maradék steril oldattal, meg forralt vízzel töröltem le a váladékot, és octenispt.et fújtam fülpiszkálóra, és azzal töröltem át. Miután lesett is váladékozott, azt is steril víz, octenis.pt törölgetés volt. És most nagyon szép neki.
                B & B & R & B

                Comment


                  #53
                  Tisztán, szárazon kell tartani, ha nincs gond, pelust én is felhajtottam, ennyi.
                  B & B & R & B

                  Comment


                    #54
                    Ok lányok! Köszönöm, megfogadom!

                    Comment


                      #55
                      Sziasztok! Gondoltam, megosztom, nálunk hogy volt végül

                      Az első héten semmivel sem kezeltem (érdekes módon a kórházban és a gyerekorvos is az alkoholos törölgetést mondták). Aztán észrevettem, hogy kicsit gennyes a bőr alatti rész, ahol nem tud szellőzni, meg jól le is pisilte pelenkázás közben a kisfiam, ekkor elkezdtem a napi egy törölgetést az említett spray-vel. Végül a 20.napon esett le, most szép!

                      Comment


                        #56
                        uhubagoly eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                        Sziasztok! Gondoltam, megosztom, nálunk hogy volt végül

                        Az első héten semmivel sem kezeltem (érdekes módon a kórházban és a gyerekorvos is az alkoholos törölgetést mondták). Aztán észrevettem, hogy kicsit gennyes a bőr alatti rész, ahol nem tud szellőzni, meg jól le is pisilte pelenkázás közben a kisfiam, ekkor elkezdtem a napi egy törölgetést az említett spray-vel. Végül a 20.napon esett le, most szép!
                        A köldökcsonkot meg kell emelni, és az alatta lévő váladékot ki kell törölni steril vízzel, a Mávban ez volt a protokoll. Tök jó,h meggyógyult, a 20.nap nem olyan késői, két gyerekemnek is megvolt a 6 hetes csípőszűrésen a köldökcsonkja az alkoholozásnak "köszönhetően".
                        B & B & R & B

                        Comment

                        Mamami portál footer

                        Összecsuk

                        Friss bejegyzések

                        Összecsuk

                        Cikk a mamami portálról

                        Összecsuk

                        szivárvány
                        Betöltés...
                        X