Közlemény

Összecsuk
No announcement yet.

Szúnyogirtás természetesen!?

Összecsuk
X
 
  •    
  • Szűrő
  • Idő
  • Mutatás
Clear All
new posts

    Szúnyogirtás természetesen!?

    Akció
    Amíg csak engem csíptek a dögök, tűrtem. Mikor halomra marták a gyerekeket mérgelődtem, amikor Bence feje torzult egy óriásira dagadt szúnyogcsípéstől már pipa voltam, vagy amikor a füle egy birkózóéra kezdett hasonlítani. Tegnap reggel meg Hanna látványával betelt a pohár. KisCsuszámat közvetlenül a jobb szeme alatt csípte meg egy a szobánkban elbújó vérszívó, de úgy, hogy egy profi ökölvívó 12 menet után szebben fest. Tiszta lilás és dagadt a szeme alja, rá is szolgált a boxos becenévre.
    Végül elmentem tegnap a boltba, azzal a nem titkolt szándékkal, hogy veszek afféle elektromos szúnyogirtót. Csakhogy nekiálltam olvasgatni a dobozokon írt figyelmeztetéseket, és végül is nem tudtam megvenni, nincs szíven ilyennel mérgezni a családot, meg a viziteknősünket. Ezért indítom ezt a topicot, hogy hátha tud valaki valami természetes szúnyogirtó/riasztó módszert, amivel éjszaka szobában védhetnénk magunkat (szúnyogháló van az ablakon, egy-egy vérszívó mégis bejut néha), és bőrre kenve(?) a kertben is.

    Ti mivel védekeztek?

    #2
    Szia!
    Buzgón fogom követni a topikodatt, mert nagyon érdekelnek az ötletek, és már én is keresem a megoldást! de nem találom!Mérgezni?? Elektromos szúnyogriasztóval? az hogy lehet?
    Szegény gyerekek...
    tsok: ibi, Matyi (2007.) cépfiú annnyája

    Comment


      #3
      ilyet találtam:
      http://zoldhullam.blog.fn.hu/index.p..._mergez&todo=/
      ZSUZSI és a gyerkők: MISI 7, ANNA 5

      Comment


        #4
        meg ilyet:
        http://www.kornyezettudat.hu/index.p...e=biologiaimod
        ZSUZSI és a gyerkők: MISI 7, ANNA 5

        Comment


          #5
          szunyogháló?
          fáni

          Comment


            #6
            szalmaláng eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
            szunyogháló?
            Ha az ablakra szerelősre gondolsz, az van. De így is belóg néha szúnyog. Viszont moszkitohálón az ágy fölé komoyan elgondolkodtam.

            Comment


              #7
              Citromos illatű mécsest égetni, citromfüvet vetni a kertbe, balkonládába, illetve van olyan muskátli, aminek citrom illatú alevele, ha megdörzsölöd, azt sem szeretik.
              Nem tudok jönni, ha nagyon fontos és halaszthatatlan, akkor batyuklan kukac gémél pont kom

              Comment


                #8
                matykomami eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                Mérgezni?? Elektromos szúnyogriasztóval? az hogy lehet?

                Olvastad már mi áll egy ilyennek a dobozán? Hát. Most hirtelen nem találtam leírást a neten, hogy pontosan idézzek, de amire emlékszem: első körben leírja, mennyira káros a vizi szervezetekre és visszafordíthatatlanul károsítja őket, nekünk meg van egy vizi tekink, bár elvileg másik szobában, mint ahol alszunk és irtani akarok. Továbbá olyanokat is írnak a dobozon, hogy kerüljük a szerkezettel egy légtérben huzamosabb ideig való tartózkodást, főleg zárt ablaknál, meg alaposan szellőztessünk használat után... Na ezek után én nem szívesen teszem a gyerekeimmel egy szobába éjszakára, pedig úgy volna értelme. Hacsak valaki nem tud valami növényt, vagy illóolajat, akkor marad a moszkítóhaló, apa fúrhat a plafonba...

                Comment


                  #9
                  Na ilyesmire gondoltam. Nem vagok egy öko-mamami, de azért ha nem muszály nem használok vegyszert, főleg ha veszélyes is lehet...

                  Comment


                    #10
                    Kipróbáltuk a bioboltban ajánlott citronella olajat. (Magyarul citromfű) Első felindultságban többet, majd kevesebb cseppet, Apa reklamációja után. Összegzés: a semmitől SOKKAL több. Csípésszám drasztikusan csökkent, de van egy firnyákos szúnyogunk, amelyik úgy tűnik megszokta az illatát, és még kellően fürge és rejtőzködő is. A DÖG.
                    Emi, a középsős Lotti (09/03/09) és a kiscsoportos Lilla (10/12/08) anyukája

                    Comment


                      #11
                      Azt hallottam, h. ha vki sok b vitamint eszik, akkor a szúnyogok elkerülik. Nem tudom igaz-e. Hallottatok már ilyet?

                      Comment


                        #12
                        A hagymára is mondják. Egyébként igaz, mert olyan büdi leszel tőle, hogy még a rovarok is elkerülnek. De tényleg. (anno a PoliBe-t ajánlották kirándulások előtt beszedni kullancs ellen pl.). Mi a lovaink tápjába keverünk foghagymaport, így bőrön keresztül párolog, és kevésbé eszik őket a legyek, szúnyogok.
                        Nem tudok jönni, ha nagyon fontos és halaszthatatlan, akkor batyuklan kukac gémél pont kom

                        Comment


                          #13
                          Ilyen lett Hanna.

                          Comment


                            #14
                            Szegény kicsi Hanna
                            A fiam ovis, a lányom karácsonyi ajándék volt két éve.

                            ELADÓ CIPŐK ITT.

                            Comment


                              #15
                              Az ikeás baldachin nekünk bevált a kiságynál! Van babymoov ultrahangos konnektoros riasztónk is, de nem sok hasznát látom eddig. A nagy ágya felé is inkább baldachint teszek, az a legolcsóbb és legvegyszermentesebb megoldás
                              Kriszti

                              Comment

                              Mamami portál footer

                              Összecsuk

                              Friss bejegyzések

                              Összecsuk

                              Cikk a mamami portálról

                              Összecsuk

                              szivárvány
                              Betöltés...
                              X