Közlemény

Összecsuk
No announcement yet.

Szúnyogirtás természetesen!?

Összecsuk
X
 
  •    
  • Szűrő
  • Idő
  • Mutatás
Clear All
new posts

    gombolyag eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    ez a diófaleveles jó ötlet..... a zöld levélből is lehet főzni?
    Én abból főztem.
    Kb 60-80 db levelet szedtem, itt áll az udvarban egy nagy diófa, arra öntöttem kb 1 liter vizet, kb 10-15 percig hagytam főni, utána hagytam kihűlni, majd szűrtem és beletettem a teafaolajat és a levendulaolajat.Ezt egy virágpermetezőbe tettem és azóta fújja magát a család.

    Már többször remekelt, most utoljára vasárnap egy egész napos horgászverseny alatt is, amikor már mindenkit megevett a szúnyog és jöttek hozzánk, hogy minket miért nem, amikor ők is be vannak fújva.
    Na akkor elővettem a "titkos fegyvert" és befújtam a nagy horgászokat.
    Hát este szinte imába foglalták a nevem Mondjuk el is fújtam az egész kupával.
    A kullancsokkal kapcsolatban meg annyi, hogy amikor fújás nélkül voltunk a tanyán, én kb 15 perc alatt 2 kullancsot is elkaptam magamon.Amikor meg be vagyok fújva egyet sem.Na ez mondjuk lehet vak szerencse is, de nem hiszek a csodákban.
    Helga-3 kisfiú boldog mamája:
    Vince Zente 2002/06, Ábel Botond 2003/07, Bonca Simon 2011/03

    Comment


      helga0823 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
      diófalevél teát főztem,kb. 6-7 dl lett, abba cseppentettem 3 csepp teafaolajat és 2 csepp levendulaolajat.
      helga0823 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
      Kb 60-80 db levelet szedtem, itt áll az udvarban egy nagy diófa, arra öntöttem kb 1 liter vizet, kb 10-15 percig hagytam főni, utána hagytam kihűlni, majd szűrtem és beletettem a teafaolajat és a levendulaolajat.Ezt egy virágpermetezőbe tettem és azóta fújja magát a család.
      Ezt muszáj lesz kipróbálnom, mert mostanra eljutottam odáig, hogy nincs olyan testrészem (a fejemen kívül ), amin nincs 10-20 csípés. És borzasztóan viszket, meg már fáj is. Mutáns egy dögök vannak idén, az már biztos. Éjszaka a talpamat is összeszúrkálják. Rendszerint arra ébredek, hogy már félálomban vakarózok. Aludni sem lehet. PEdig eddig nem voltak errefelé szúnyogok. Én már csak tudom, mert egyébként imádnak. Hát a fenti példa is mutatja.
      De a jó a rosszban, hogy csak engem piszkálnak, a család többi tagján egyetlen csípés sincs. Mondjuk ezt sem értem. Tényleg vércsoporttól függ, vagy mitől? Mert a lányok az apjuk vércsoportját örökölték. Csak én vagyok nullás.

      HÉDI
      Liza (2007), Gréta (2009) és Vince (2016)

      Comment


        Engem is imádnak a szúnyogok én is nullás vércsoportú vagyok,a kezem a mai napig tele van csípésnyomokkal, amiket régebben elvakartam.Az idén viszont még egy sem csípett meg.Akkor kezdem gondolkodni, hogy mitől van és Boncát sem csípte.Aztán jöttem rá, hogy valószínű a teafaolaj és a levendula miatt van, amit a pelus mosáshoz is használok.Na akkor néztem szét a neten és ott még a diófalevélteát is megtaláltam, na így már adta magát a dolog.
        Eddig működik...remélem így is marad.
        Helga-3 kisfiú boldog mamája:
        Vince Zente 2002/06, Ábel Botond 2003/07, Bonca Simon 2011/03

        Comment


          Helga, a főzetedet milyen gyakran újítottad a bőrön? Kipróbálnám én is, bár nálunk még nem vészes a szúnyoghelyzet.
          Eszter, Lente (2010. november 5.) és Lehel (2013. április 24.) anyája
          Itt táncolunk

          Comment


            A horgászós napon reggel 7-től délután 5-ig, olyan 3x-4x fújtam magunkat, tehát durván kétóránként.
            Helga-3 kisfiú boldog mamája:
            Vince Zente 2002/06, Ábel Botond 2003/07, Bonca Simon 2011/03

            Comment


              köszi helga az infókat

              jövő héten falutra megyünk, jövök majd a beszámolóval!!!!

              jó hűsölést mindenkinek!!!
              L&P(11.12.14.) &

              Comment


                na itt is vagyok,

                szuper a szer, nagyon bejött!! én levendula és eukaliptusz olajat tettem bele és 5 éjszakából egyszer hallottam zümmögni és egy eggyet csípni. kint pedig jönnek, de a szag után mennek is, tehát bevált a kombó

                köszi még egyszer!!!
                L&P(11.12.14.) &

                Comment


                  gombolyag eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                  na itt is vagyok,

                  szuper a szer, nagyon bejött!! én levendula és eukaliptusz olajat tettem bele és 5 éjszakából egyszer hallottam zümmögni és egy eggyet csípni. kint pedig jönnek, de a szag után mennek is, tehát bevált a kombó

                  köszi még egyszer!!!
                  De jóóóóóóóóóóóóóóó, akkor ezek szerint másnál is hat, én már csak ezt használom és eddig működik.
                  Helga-3 kisfiú boldog mamája:
                  Vince Zente 2002/06, Ábel Botond 2003/07, Bonca Simon 2011/03

                  Comment


                    Ismét szúnyog szezon
                    Tegnap elkezdtem olvasni ezt a topikot és csak pár oldalt sikerült átnézni, de megláttam, hogy lehet jó a teafa olaj is.
                    Ma tópartra mentünk, ahol elég sok szúnyog lett délutánra. Manó ruháit még itthon (1 óra körül) bekentem teafa olajjal, és magunkkal vittem az illóolajat is. Őt egyszer se csípték meg engem igen, mert magunkat elfelejtettem bekenni 2 megtámadott, de a barátnőmet iszonyat imádják, kb. 5 perc alatt vagy 20 csípte meg, ekkor jutott eszembe, hogy nálam van a teafa illóolaj Az ujjunkra csepegtettük és úgy kentük be vele a ruhánkat (lábnál, karnál, hasnál kb.) és utána már minket se csíptek

                    Ma végig olvastam a topikot és azért ez a dió leveles lötyi is szimpi Ha lesz rá alkalmam kipróbálom.

                    De addig is gondoltam leírom a teafa olajos tapasztalatom, hátha jól jön valakinek
                    Ja és kullancsunk se lett, pedig Patrik még csak mászik, úgyhogy ő elég sokat volt a fűben. Vagy még nincs is kullancs szezon?
                    Kiskoromtól kezdve arról álmodoztam, hogy anyuka leszek.. Jól sejtettem, hogy anyának lenni a legcsodálatosabb érzés a világon
                    Mónika, Patrik (2012.05.25.) anyukája

                    Comment


                      Én az esti locsoláskor használom úgy a teafa olajat, hogy 2 dl vízbe csepegtetek pár cseppet, és pumpás spirccelő üvegbe teszem és befújom magam. Amíg meglocsoljuk az egészt kertet - kb. 1,5 óra - hat. Egyébként a meglévő szúnyogcsípésre is jó hatással van.
                      Kati és lánykáim: Ida (2014.04.01.) Alma (2015.10.11.)
                      https://www.facebook.com/Dalmer-birt...4912519850888/
                      Termények a birtokunkról: kabocakati gémél

                      Comment


                        Én pár éve, amikor a kutyámnak akartam valami természetes kullancsriasztót találni ütköztem bele a levendula illóolajba. Ha az állatoknál működik, akkor nálunk is kell
                        Egyébként én allergiás vagyok a szúnyogcsípésre, egy megcsíp és az egész testemen vakarózok
                        Nyáron a terasz körül is levendulákat ültettem. remélem jövőre lesz hatása...
                        Ezt a diófaleveles főzetet én is ki fogom próbálni, úgyis van 3 diófa az udvaron

                        Comment


                          A napokban országszerte irtották a szúnyogokat. A babámnak sok pöttye volt az elmúlt egy hónapban is, viszont ami tegnap megcsípte az arcán (láttam, leütöttem, de késő volt, teleszívta magát), nagy és vörös lett. Vajon az életben maradt szúnyogok által kapunk mi is az ellenük használt kémiából egy csípés által? Okozhatja ez az erősebb reakciót, vagy csak a véletlen műve és belebeszélem?

                          Comment


                            Amúgy mit lehet használni magára a csípésre, (ha már megelőzni nem sikerül)? Érdemes-e egyáltalán bármit, vagy azzal csak hozzászokik a szervezet, hogy kap külső segítséget?

                            Comment


                              ocelot eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                              A napokban országszerte irtották a szúnyogokat. A babámnak sok pöttye volt az elmúlt egy hónapban is, viszont ami tegnap megcsípte az arcán (láttam, leütöttem, de késő volt, teleszívta magát), nagy és vörös lett. Vajon az életben maradt szúnyogok által kapunk mi is az ellenük használt kémiából egy csípés által? Okozhatja ez az erősebb reakciót, vagy csak a véletlen műve és belebeszélem?
                              nálunk a fiaim sajna a sima mezei nem permetezett szúnyogtól is nagy foltok lesznek. sok mindentől lehet. enyémek érzékenyek.

                              valami hűsítőt lehet rá. bár az inkább a nagyobb gyerekeknek jók, mert nem extrém hatásosak, de némiképp hűsítenek. főleg ha hűtőben tartod. fenistil pl.
                              sima jól párolgó cucc is lehet, pl alkohol, de az szárít.

                              nem hiszem h hozzászokik.
                              Kockapaci (F 2007.tél, A 2013.tél és L 2015. tavasz)

                              Comment


                                ocelot eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                                Amúgy mit lehet használni magára a csípésre, (ha már megelőzni nem sikerül)? Érdemes-e egyáltalán bármit, vagy azzal csak hozzászokik a szervezet, hogy kap külső segítséget?
                                Bocsi, ha evidenciát írok, de nagyon fontos tudni, hogy a Fenistillel bekent bőrt naptól óvni kell!
                                A és egy kosárlabdacsapatnyi gyerek

                                Comment

                                Mamami portál footer

                                Összecsuk

                                Friss bejegyzések

                                Összecsuk

                                Cikk a mamami portálról

                                Összecsuk

                                szivárvány
                                Betöltés...
                                X