Közlemény

Összecsuk
No announcement yet.

Fitoterápia kontra homeopatia

Összecsuk
X
 
  •    
  • Szűrő
  • Idő
  • Mutatás
Clear All
new posts

    #46
    Használtok Euphorbium orrspray-t?
    Újabban mindenkitől erről hallok. Van tapasztalatotok, jobb, mint a Sterimar?
    Juttka
    Boti (2005. 10. 12.), Zsófi (2007. 08. 28.), Enikő (2009. 11. 5.) és Ákos Ármin (2013. április 18.) anyukája
    Ovink
    Sulink

    Comment


      #47
      liv731 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
      És a mentol az mit tud?
      "• Ne érintse meg a gyógyszert nedves kézzel, fém tárggyal, mert ez hatástalaníthatja. Célszerű a fiola kupakjába kiönteni a szükséges számú golyócskát és közvetlenül a szájba, a nyelv alá önteni. Fém kanál a keveréshez sem használható, helyette fa, kerámia, üveg vagy műanyag eszközök használhatók.


      • A gyógyszer bevétele előtt és utána kb. fél-fél óráig ne legyen semmi a szájában, mert ez csökkentheti, zavarhatja az inger hatását. Ezért nem szabad ebben az időszakban enni, inni, dohányozni, rágózni, fogat mosni. Kisgyerekeknél, csecsemőknél általában elég negyed-negyed órát kivárni.

      • A homeopátiás kezelés alatt kerülje az erős aromájú anyagok használatát, legalábbis túlzott használatát: mentol, kámfor, eukaliptusz, kávé stb. Ezek az anyagok a tapasztalatok alapján gyengíthetik a homeopátiás gyógyszerek hatását. A homeopátiát használók számára készítenek mentolmentes fogkrémeket is. Kapható mentolmentes Elmex, a Boiron gyógyszergyár Homeodent 2 fogkréme is használható, gyümölcsízesítésű gyermekfogkrémek, fogporok szintén. A gátló hatás változó mértékű és függ a választott gyógyszertől is, nem minden homeopata orvos kéri ezek kerülését a betegétől. Napi egy-két kávé megengedett. Célszerű betartani viszont ezt a szabályt, tisztábban értékelhető ebben az esetben a gyógyszer hatása. Ez az utasítás a terápia egész időtartalmára vonatkozik, nem csak a bevétel napjára."

      Comment


        #48
        Juttka eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
        Használtok Euphorbium orrspray-t?
        Újabban mindenkitől erről hallok. Van tapasztalatotok, jobb, mint a Sterimar?
        Mi szoktuk, félelmetesen jó, ha eldugult orr van, másnapra előhozza a "dugót" és minden oké. De ezt csak 3x lehet használni egy nap, közte mi is sterimaroztunk( hogy szopni tudjon). íDe tényleg 1, max 2 nap kellett nálunk.
        Kinga
        Benjámin 2007, Mirjam 2010, Ruben 2013

        Comment


          #49
          Iris, köszi, teljes a kép!
          Livi

          Comment


            #50
            Kicsit el voltam havazva, jól belepofáztam, aztán azóta sem jöttem
            A homeós bogyók hatóanyaga a nyálkahártyán keresztül szívódik fel, ezért sem szabad előtte-utána enni-inni, mert megzavarja vagy mi.

            Az meg, hogy kinek mi használ, teljesen egyéni, sőt, még azon belül is változhat. Még gimnazista koromban mindig ki tudtam aludni a fejfájást magamból. Egyetemista koromban már nem ment, muszáj volt bevennem valamit. Algopyrint szedtem ilyenkor, nem sokat, csak 1et lefekvés előtt, és ez is csak max havonta egyszer fordult elő, mégis, kb 3 év alatt valahogy elege lett belőle a szervezetemenk, és elkezdett fájni tőle a gyomrom, át kellett térnem másik szerre. Lényeg a lényeg, sem a homeopátiában, sem a 'hagyományos' gyógyszeres kezelésnél, de még a gyógynövényeknél sem létezik olyan, ami mindenkire egyformán hat, ezt nem is kellene elvárni, mert mindenkinek máshogy reagál a szervezete, máshol vannak ilyen-olyan érzékenységi küszöbök, stb.

            Mennék én mindenféle topikba, akár lelkesedősbe is, de olyan keveset alszik ez a gyerek nappal, hogy nem sok időm marad fórumozásra, este meg küzdeni kell a gépért apával A császáros topikkal is szemezek egy ideje, de nem tudom, lesz-e rá időm még ebben az életben.
            Anya az összeomlás szélén és az állatkert: dilipók, hisztibéka-királynő és sipító kissárkány
            Ha úgy érzed, személyemnek, véleményemnek túl nagy jelentőséget tulajdonítasz, gondolkozz el, a hiba vajon melyikünk készülékében lehet.

            Comment


              #51
              liv731 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
              Iris, köszi, teljes a kép!
              Meg vagyok győződve

              Comment


                #52
                tintababa eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                Mi szoktuk, félelmetesen jó, ha eldugult orr van, másnapra előhozza a "dugót" és minden oké.
                Köszi az infot, eldugult orr sajnos slágertéma, legközelebb kipróbáljuk
                Juttka
                Boti (2005. 10. 12.), Zsófi (2007. 08. 28.), Enikő (2009. 11. 5.) és Ákos Ármin (2013. április 18.) anyukája
                Ovink
                Sulink

                Comment

                Mamami portál footer

                Összecsuk

                Friss bejegyzések

                Összecsuk

                Cikk a mamami portálról

                Összecsuk

                szivárvány
                Betöltés...
                X