Közlemény

Összecsuk
No announcement yet.

Tájszólás,babonák,népi bölcsességek...

Összecsuk
X
 
  •    
  • Szűrő
  • Idő
  • Mutatás
Clear All
new posts

    Már egy hónapja lassan senki sem írt semmi új szót ?! Tök jó pedig ez a topic. mikor egyetemista voltam, gyakran játszottunk ilyet a koleszben.
    Beszállok:
    Dödölle(Vas) - ganca, gánica, krumplikása, cicere, cinege, cinkepulszika, derelye
    1 gombóc fagyi (Vas) - 1 Gömb fagyi (Debrecenben hallottam)
    Sportcipő - Bemelegítőcipő (Győr)
    Suttogni - Seppegni ( Eger)
    Most egyenlőre ennyi, mennyi kell a disznyóknak ennyi annyi
    Brigi
    LRB

    Comment


      Aztán van egy másik sztorim is!
      Döme, a csizmás-fiút csinálok megoldásról már mi is hallottunk, aztán egy nagyon kedves ismerősöm (két fia van) ezt módosította:
      - Ha fiút akartok, akkor este csináljatok félhomályt, gyertyát gyújtsatok, két poharat készítsetek be pezsgővel-jó drágával. Asszony vegyen fel vmi nagyon szexiset, tele csipkével, és ha mindez ész van, akkor szóljatok nekem, és majd megcsinálom!
      Nagyon vicces volt, de gyanítom, ez egy vicc volt, amit magáénak tulajdonított
      Brigi
      LRB

      Comment


        [QUOTE=hbdzs;80690]
        Dödölle(Vas) - ganca, gánica, krumplikása, cicere, cinege, cinkepulszika, derelye

        Szerintem ezek nem teljesen szinoním kifejezések, csak mindegyikben krumpli (burgonya, kolompér, pityóka) az alap. A gánica megfelelője svábul (bizonyos területeken) a fluta.

        A gömb fagyin én is jót mosolyogtam régen!
        Dóri

        Comment


          hbdzs eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
          Már egy hónapja lassan senki sem írt semmi új szót ?!

          Ez ugye csak vicc??
          Döme és a lurkók.

          Comment


            hbdzs eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
            Aztán van egy másik sztorim is!
            Döme, a csizmás-fiút csinálok megoldásról már mi is hallottunk, aztán egy nagyon kedves ismerősöm (két fia van) ezt módosította:
            - Ha fiút akartok, akkor este csináljatok félhomályt, gyertyát gyújtsatok, két poharat készítsetek be pezsgővel-jó drágával. Asszony vegyen fel vmi nagyon szexiset, tele csipkével, és ha mindez ész van, akkor szóljatok nekem, és majd megcsinálom!
            Nagyon vicces volt, de gyanítom, ez egy vicc volt, amit magáénak tulajdonított

            Ez az igazi "önzetlen" segítség!
            Döme és a lurkók.

            Comment


              Dödöllét én csak dödöllének ismertem, mire a barátnőim el kezdték mondani, h az ő tájukon hogy hívják ezt az ételt.
              Brigi
              LRB

              Comment


                Döme eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                Ez ugye csak vicc??
                Jaj, nem viccnek szántam, de ez a gép csak november közepéig mutatta meg a hsz-eket.
                Nekiállok most olvasni a többit
                Brigi
                LRB

                Comment


                  hbdzs eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                  Jaj, nem viccnek szántam, de ez a gép csak november közepéig mutatta meg a hsz-eket.
                  Nekiállok most olvasni a többit

                  Így már érthető!!Csak mert úgy gurul,repül,száguld a topik hogy nem bírjuk követni!!
                  Azt hittem pont ezért írtad,poénból!
                  Egy jó tanács!!! Csak akkor olvasd ha egyedül vagy,mert esetleg furcsán néznek rád ha a nagy röhögésben leesel a székről!!!
                  Döme és a lurkók.

                  Comment


                    Na, végigértem. Féltem, mire ide eljutok, megint írtok egy csomó mindent
                    Szóval,
                    Sprite! Én is imádom a Művészetek völgyét. Minden alkalommal elmegyek, ha tehetem, és tökipompost azaz kemencés lángost is mindig ugyanott veszek Imádom, és a kemencés az igazi, én meg sem próbálom otthon utánozni, ez legyen a Völgy ajándéka
                    Olyat kapsz, h fészket raksz-nálunk ez volt a pofon előfutára. Vagy Olyat kapsz, h a fal adja a másikat!
                    Férjem szokta mondani a mamájának(nagyszülő) a levesére:
                    Mi van Mamikám, [B]kiöntött a Rába?( zavaros a leves)
                    Tudom, ez nem egy nagy dolog, de nálunk Vas-ban az édesanya=anya a nagyszülő=mama, és ha jól tudom, Pesten tuti a mami=anya
                    Vki írta a langallót, hát azt imádom, legalább annyira, mint a tökit.
                    Nálunk rendszerint (Vas) kinyitják az ajtót. A Nyíregyházáról jövő barátunk meg fél óráig állt az ajtóban, és röhögte a feliratot "Kérjük az ajtót betenni"
                    Hova tegyem be?-és röhögött tovább
                    Jaj, és amit csak Vasváron hallottam eddig (ott laktam lánykoromban): kirántott hús
                    Ez a hsz az enyimé (enyém) volt, Birgi (Brigi), ja és itt Athénban meg nagyon hős van!
                    Brigi
                    LRB

                    Comment


                      Aztán a vájlingot ismeritek é?
                      Az egyik vasi kedvencem a böszme szó, amit Gyurcsány már népszerűsített
                      Brigi
                      LRB

                      Comment


                        Vájling ismerős.
                        Kirántott hús=rántott hús=schnitzel(snicli)
                        Vas megyében laksz amúgy?
                        Döme és a lurkók.

                        Comment


                          Igen, Szombathelyen!
                          Brigi
                          LRB

                          Comment


                            Jó hely! Szombathely!
                            Ja,én Sopron(mellett)
                            Döme és a lurkók.

                            Comment


                              illaberek eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                              Átvevős.Az ujjazás szigorúan felnőtt "játék"...
                              El ne rontsd az ifjúságot...

                              Cseso meg lelegel néha mindent,ami elékerül...-nem is lehet rossz az a lakótelep...!
                              Igyexik az ember ott spórolni, ahol tud...
                              Egyébként anyuékkal megesett a háború után, h. leküldték őket sóskát szedni a Sió partra (Tolna), abból volt az ebéd. A szülők meg ált. lesték, h. hagynak-e vmit a gy-k, ha hagytak, volt mit enniük.
                              Vájlingot én is ismerem.
                              Na, akkor próbálok ugy irni, ahogy anyu beszél. Ő Tolnában nött föl, apu meg Orosházán (kicsit hasonlóan beszélnek). Talán annyira természetesek ezek, h. föl sem tünik (de nehéz igy irni)... De az jó volt, mikor főiskolán tanultuk a nyelvjárásokat, és rájöttem, h. anyu mennyire dunántuliasan beszél. A 2féle e már nem olyan feltünő, de a rövid és hosszu magánhangzók igen. Egyszer jött egy kolégája, pakoltak vmit a szobában, és azt figyelték, kicsuszik-e alolla, amin csusztatni akarták vagy nem. Én meg ott röhögtem, mert a keléga is dunántuli volt. "Csuszik?"- "Nem csuszik, most jó! - " Jaj, vigyázz, megint csuszik!" - " Nem csuszik, most toljuk!" Anyu meg tudta, min röhögök annyira, mert előző napokban jöttem rá egy ebédkor, h. ő igy beszél, és végig ezen nevetgéltem. Na, annyira nem látszik, de ha hallanátok, föltünne. nagybátyám emlegeti mindig, h. az iskolában azt tanitották nekik, h. "amit mi rövid ivel és két tével mondunk, azt hosszu ivel és egy tével irjuk: pl. tanitt, segitt..." Na, hát igy vhogy
                              Anna, aki Csenge (05.06.11.) és Soma (07.10.25.) anyuja.

                              Comment


                                Nekem ez a rövid.hosszú magánhangzó különbség Baranyában tűnt fel.Érdekes volt hallgatni.De tetszett,mert volt egy érdekes "dallama" a mondatnak.
                                Döme és a lurkók.

                                Comment

                                Mamami portál footer

                                Összecsuk

                                Friss bejegyzések

                                Összecsuk

                                Cikk a mamami portálról

                                Összecsuk

                                szivárvány
                                Betöltés...
                                X