Közlemény

Összecsuk
No announcement yet.

Gyerekszáj és egyéb móka, kacagás

Összecsuk
X
 
  •    
  • Szűrő
  • Idő
  • Mutatás
Clear All
new posts

    Gyerekszáj és egyéb móka, kacagás

    Akció
    Gondoltam, jól jönne az elkövetkezendő esősebb napokra egy VICCES TOPIK. Ide írhatnánk minden beszólást gyerekeinktől, velünk (vagy nem velünk) történt vicces sziutáció, vagy egy szimpla vicc (könyörgöm, ne legyen szó-, vagy favicc), amit hallottunk, és megosztanánk mindenkivel. Én most nem tudok mit írni (épp ezért is nyitottam a topikot ).

    HÉDI
    Liza (2007), Gréta (2009) és Vince (2016)

    #2
    Tetszik ez az ötlet, bár az én picikém szájából még nem hangzott el ilyesmi. Viszont mikor a pocakban volt, jártam vizitornára. Ott hallottam ezt a remélem nem csak számomra vicces "beszólást" egy fürtös szöszke 2 évestől.

    Szóval működött ott egy babafelügyelet is, le lehetett "passzolni a kölyködet" és megfelelő személy figyizett rá.

    Ez a drága csöppség szagott kapott, ment körbe, szaglászott. Mire egy kisdedhez érve, a maga selypítő hangján kissé kényeskedve, jóízű szögedi tájszólással megszólalt. "Te mög asztán jóó beszatá". Persze pfujjogva, grimaszolva hozzá.
    Nekünk ez rettentő mód tetszett, főleg miútán még rajta is pelus csüngött. Nálunk ez száló ige lett.

    Még egy eszembe jutott. Ezt még az öcsém követte el, mikor bőcőrgött. Apám asztalos volt. Volt egy fa kutyánk, aminek a farkát felnyitva cigi volt benne, a nyakörvébe lehetett dugni a gyufát. Nálunk senki nem cigizett, csak dísz volt. Az öccsém megtalálta és felkiálltott. "Ki aki itt bagarettázik?"

    ennyi, remélem tetszett.
    Lottika 2007.09.17.
    Lázár 2010.jan.25. anyukája
    ERGO-val , Bohém-mamával hordozok,

    Comment


      #3
      nos, én is más tollával ékeskedem: párom öccse a főszereplő:

      Utazott apjával autóval és még el akart menni játszani vhova, kérte apját, hadd menjenek. Erre apósom:
      -Nem mehetünk mert dolgoznom kell.
      -Miért kell dolgoznod?
      -Mert a munka nemesít.
      Szünet. Kissrác gondolkozik nagyon. Aztán jó pár perc múlva kiböki:
      -De esít!


      nekem tetszik, remélem, Nektek is!
      Viki
      Lányaim L(9), J(7) és D(4)

      Comment


        #4
        Jaj, tök sok van nekünk is! Jó topic, Hédi!!!!

        Most nemjut eszembe, csak egy:

        TOmi mondta nemrég: Ejős viztőj ejős jeszek, SIma viztőj sima jeszek.....
        (Megfejtők közt lufit sorsolok...)

        Majd keresek még a naplóban

        Gyermekeim: Tomi 2005, Dani 2008, Boróka 2012, Keve 2015

        Comment


          #5
          Üzenem Tominak, hogy használjon C***gont, mert még a végén vízköves is lesz!!
          Szilva


          Kornél (9) Bolda (7) Rozga (4) Kolos (1)
          Hurcibaba Klub (8)

          Comment


            #6
            Benkő fiúnk, nagy betegen született, nem tudom, hogy ezért e vagy másért, de sokat foglalkozott kisebb korában a halállal, egyik ilyen történet, ami nagyon aranyos, de egyben megdöbbentő is:

            2003-at írunk, Benkő 4 éves én Csobánt várom, már elég nagy a pocakom, este lefektetjük őket, kb. 2-3 óra múlva jön Benkő, hüppög, szomorkodik, akkor játszódik ez a beszélgetés:
            - Mi a baj? Miért nem alszol?
            - Szóval mi lesz a kisbabával? Mert ha meghal Apa, Anya, Kende, Zádor, akkor mit csinálok én a babával?
            - Nem fogunk meghalni, 100 évig élünk!
            - (Benkő elkezdi a számolást) 1,2,3,4,5,6,7,8, 100, csak ennyi ideig (ezt gyorsan számolta el eddig, és nagyon megijedt, hogy csak ennyi).
            - 8 után nem 100 jön! Hanem... (és elszámoltunk neki, kb. 56-ig nagyon lassan, akkor már csukódtak le a szemei, na jól van, ha ez ilyen sokáig tart akkor biztos hogy tényleg sok).

            Ha megfigyeltétek, halálozási sorrendet, a születések szerint állította fel!

            Volt még egy nagyon érdekes beszólása, szintén 4 évesen:
            Az égen két repülőgép elment és a kondenzcsík összetalálkozott, kereszt formában, erre Benkő azt mondja:
            Nézzétek ott van Isten árnyéka!
            Orsi

            Comment


              #7
              Tegnap azt mondta Dini fiam a hugának, hogy "szép vagy Villő, mint egy tubarózsa"
              Villő pedig azt válaszolta, hogy "ja"
              ebből nekem nagyon látszik Dini romantikus költői lelke és Villő két lábbal a földön álló gyakorlatiassága
              Orsi

              Ölbebaba

              Comment


                #8
                Ma mondtam a kicsiknek, hogy hétvégére lehűl az idő, erre Csobán azt mondja: Globális lemelegedés!
                Orsi

                Comment


                  #9
                  hihihi, ezek mind nagyon jok, jot rohogtem

                  Ami most eszembe jut: A multkor eso utan kimegyunk az utcara "pancsolni" esos felszerelesben, gumicsizma, gumi gatya, stb. osszefutunk a szomszed nenivel:
                  Vince, te jarsz mar iskolaba?
                  Szunet, elgondolkodik aztan felnez a nenire: Nem en pocsolyaba jarok!
                  Sára

                  Vince (2005.10.26), Piroska (2007.12.27)

                  Comment


                    #10
                    Vicc. Zsombi és Ákos beszélgetnek az oviban.
                    "Neked van barátnőd, Ákos?"
                    "Nincs. Neked?"
                    "Van. Kati. 7 éves. De simán letagadhatna 2 évet, mert olyan a teste, akár egy 5 évesé."

                    HÉDI
                    Liza (2007), Gréta (2009) és Vince (2016)

                    Comment


                      #11
                      Ez a topik tényleg jó ötlet. Nekem most ez jut eszembe: Maja megszületett, hazajöttünk a kórházból. Itthon odajön hozzám, megnyomkodja a még meglevő hasamat és ezt kérdi: A másik pici baba mikor fog kibújni?

                      Comment


                        #12
                        Jó topik. Amikor Anna 4 éves volt, akkor történt velünk: A Tescoban sorban állunk a pénztárnál, Anna és én. A pénztárosnő elég érdekes jelenség volt. Fél mm hosszúságú festett hidrogén szőke haj, markáns, férfias arc, kigyúrt karizom. Elsőre én sem voltam benne biztos, hogy nőnemű. Szóval látom,hogy Anna nagyon nézi a pénztárost. Megszólal jól érthetően:
                        -Anyaaa! Ez nő vagy férfi?
                        Én zavartan ránézek, és mondom neki, hogy halkabban.
                        - Jó, de akkor most nő vagy férfi?- kérdezte még hangosabban.
                        Nem kicsit volt kellemetlen a helyzet.
                        Eszter, 4 lányom van

                        Comment


                          #13
                          De jó ez a topic

                          Na,akkor én is egyet:

                          Lányom nevéből adódik,hogy az egyik kedvenc gyerekdalom a Lánc,lánc Eszterlánc,amit elég sokszor énekelek itthon a gyerekeknek.Peti már nagyon unhatta,vagy lehet,hogy féltékenységből egyszercsak dühösen félbeszakított:

                          -NEM Eszterlánc!Petilánc!!!
                          Jucus
                          Peti (2005.07.17) és Eszter(2007.11.07) anya

                          Comment


                            #14
                            Szomszéd kisfiú, 4 éves dicsekedett nekem:
                            - Nézd, új labdám van!
                            - De szép! Most kaptad?
                            - Nem. Holnap.
                            (Tegnapra gondolt...)
                            Ági

                            Marci (2008. január 11.) és Berci (2009.09.24.) anyukája

                            Comment


                              #15
                              Huuu! Én egy ideje gyűjtöm a szopósakat Csengétől. De van sok régebbi egy, már 10 éves unokatesójától. A kedvencem:

                              Fürdik 2-3 évesen, megkéri a nagybátyját (férjem), h. üljön be hozzá. Beül. (Tudni kell, h. apuka nincs testközelben, "véletlengyerek", nagypapa nem az a sztriptizelő alkat, tehát nem sok pucér pasit látott.) Nézi, nézi. "Az mi?" - " A fütyim, tudod a fiúknak az van - blablabla..." - Gondolkodik, majd gyanakvóan: "És popsid azért van?"...

                              Csenge meg: Szeretnék szopni!
                              Én: Most nem.
                              Apu poénból: Szopj az én mellemből!
                              Cs. vigyorogva veszi a lapot: Jó... de szedd le róla a szőrt!
                              Anna, aki Csenge (05.06.11.) és Soma (07.10.25.) anyuja.

                              Comment

                              Mamami portál footer

                              Összecsuk

                              Friss bejegyzések

                              Összecsuk

                              Cikk a mamami portálról

                              Összecsuk

                              szivárvány
                              Betöltés...
                              X