Közlemény

Összecsuk
No announcement yet.

Mérgező habtapi?

Összecsuk
X
 
  •    
  • Szűrő
  • Idő
  • Mutatás
Clear All
new posts

    Mérgező habtapi?

    Akció
    Szombaton este foglalkoztak a tv-ben azzal a témával, hogy kutatások szerint a habtapiban rákkeltő anyagok vannak és az apró darabjai fulladást okozhatnak: http://tv2.hu/tenyek/video/tenyek-te...-01-15-szombat.

    Állítólag az Unióban már rég betiltották.

    Médiában megjelent:
    http://tv2.hu/tenyek/cikk/mergezo-gyerekszonyeg
    http://www.futura-sciences.com/fr/ne...a-vente_26627/
    Utoljára szerkesztette dzsuz; 2011.01.17., 13:31.
    Zs, J (2010. február) anyukája és Zsombi is megérkezett (2013. február)

    #2
    Ide is leírom. Én fölszedtem a miénket, mert a lányka nyáladzik, a nyál meg kioldotta belőle a festéket úgy, hogy az befogta a parkettát, és le sem róla dörgölni.
    De akkor most mit tegyek le neki, amint tud hemperegni. A járóka nem fér el, mert akkor nem lehet a szobában közlekedni... Gondoltam kiszuperált járóka aljára, vagy polifoamra. Ti mit tennétek le hempergőnek?
    I + Sz & G & kisG + Z
    „Ha boldog akarsz lenni, gyakorold az együttérzést!” XIV. Dalai Láma
    NÉZD MEG, FONTOS LEHET!!!

    Comment


      #3
      Ja, ami nekünk van, annak most nézem a címkéjét, hogy valaki bájosan lesatírozta tollal az importőr cég nevét, telefonszámát. Ja, persze kínai gyártmány, mint minden. A neve. Eva Puzzle mats, konkrétan minden százas boltban ilyen van. (Kaptuk, de már futottam össze ilyennel.)
      I + Sz & G & kisG + Z
      „Ha boldog akarsz lenni, gyakorold az együttérzést!” XIV. Dalai Láma
      NÉZD MEG, FONTOS LEHET!!!

      Comment


        #4
        A francia cikkre: úgy tudom, hogy nem azért tiltották be, mert bebizonyosodott, h rákkeltő anyagot tartalmaz, hanem azért, mert Belgiumban találtak ilyet és a franciák ELŐVIGYÁZATOSSÁGBÓL (míg a vizsgálatok folynak), min. 3 hónapig, hívták vissza az árukat.
        Nem tudok jönni, ha nagyon fontos és halaszthatatlan, akkor batyuklan kukac gémél pont kom

        Comment


          #5
          Irmi83 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
          Ide is leírom. Én fölszedtem a miénket, mert a lányka nyáladzik, a nyál meg kioldotta belőle a festéket úgy, hogy az befogta a parkettát, és le sem róla dörgölni.
          De akkor most mit tegyek le neki, amint tud hemperegni. A járóka nem fér el, mert akkor nem lehet a szobában közlekedni... Gondoltam kiszuperált járóka aljára, vagy polifoamra. Ti mit tennétek le hempergőnek?
          Sziasztok!

          Nem vagyok benne biztos, de szerintem a polifoam is ebből az anyagból van...

          NEkünk is van egy rakat, már felszedtem, de mindkét lány ezen hempergett nem kevés ideig, és rágcsálták is a darabokat szorgalmasan. Mondjuk festékkioldódást én nem tapasztaltam.

          Hemperegni játszószőnyeg? Paplan esetleg?
          Kata - (A: 2007.04., VM: 2010.02., Á: 2011.08., VL: 2015.05.)

          Comment


            #6
            No, elaludt a leányzó.

            És mi a helyzet a különböző márkákkal? (Én speciel a miénkről semmit sem tudok, mert itt a piactéren vettem használtan.)
            És a tangapapucs, ami ugyanebből van? És a polifoam?

            Ha nem jelöltek meg márkát, az számomra olyan, mintha minden ilyen anyagból készült tárgyra vonatkozna, hogy a benne lévő formamid rákkeltő. Vagy számít, hogy ül rajta, fekszik rajta, ráiizad vagy rágja valaki???

            Utálom az ilyen meglebegtetett híreket, amikből semmi sem derül ki.
            Zs, J (2010. február) anyukája és Zsombi is megérkezett (2013. február)

            Comment


              #7
              sztem is uez a polifoam.
              nálunk a járóka aljában van, (MÁR) nem rágja...

              nem tudom, mennyire kezeljem fenntartásokkal a hírt.
              Edo és Nimród (2009/10/29)

              Comment


                #8
                Nálunk a hideg konyhakőre volt szuper megoldás, így nyugodtan jöhetett utánam és ott ücsörögve játszhatott. Nem túrta ki maga alól, mint a szőnyeget vagy plédet és könnyű takarítani. Ez volt a legtökéletesebb megoldás. Nem szeretném kidobni, ha nem muszáj....
                Zs, J (2010. február) anyukája és Zsombi is megérkezett (2013. február)

                Comment


                  #9
                  Paplannak az a bajom nekem is, hogy kikotorja maga alól, pedig most tanulgat kúszni... A polifoamot talán nehezebben szedi fel, mert az egy hosszú csík... Bár nem tudom, hogy ha nem rágja, csak egyszerűen azon van, akkor mennyire veszélyes ez az anyag. Utálom az ilyen, mondok is valamit meg nem is híreket...
                  I + Sz & G & kisG + Z
                  „Ha boldog akarsz lenni, gyakorold az együttérzést!” XIV. Dalai Láma
                  NÉZD MEG, FONTOS LEHET!!!

                  Comment


                    #10
                    Én is csak azért szedtem fel, mert már nem kell, és azért eléggé gyűlt alatta a kosz, ráadásul már szétcincálták mindig apró darabokra Én is remélem, hogy nem annyira vészes a helyzet, szerintem klassz dolog. De most ezt felfújják szerintem, aztán nem foglalkoznak vele többet.
                    Kata - (A: 2007.04., VM: 2010.02., Á: 2011.08., VL: 2015.05.)

                    Comment


                      #11
                      miért asszociáltam tapétára? mi ez a tapi? taposó?
                      Andrej + H = T KISCICÁK! 26-os szandál »Hogy elhagyjuk a következményeket, a jutalmazást és más fajta "magatartáskezelési technikákat", hasznos lehet a gyerekek irányítása helyett a gyerekekkel való együttélésben gondolkodni.« - Teresa Pitman

                      Comment


                        #12
                        Irmi83 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                        Ide is leírom. Én fölszedtem a miénket, mert a lányka nyáladzik, a nyál meg kioldotta belőle a festéket úgy, hogy az befogta a parkettát, és le sem róla dörgölni.
                        De akkor most mit tegyek le neki, amint tud hemperegni. A járóka nem fér el, mert akkor nem lehet a szobában közlekedni... Gondoltam kiszuperált járóka aljára, vagy polifoamra. Ti mit tennétek le hempergőnek?
                        Pl letehetsz pokrócot is.
                        Nekünk is az volt.De akár a szőnyeg is jó.

                        AMúgy szerintem is a habtapi polifomból van.Nálunk nem hempergőnek van,hanem azért,hogy legyen egy gyerekes sarok,és fogja a hideget.
                        De míg csak hempergett a Regi,pokróc volt alatta.
                        Mellesleg mikor a nagylányom született nem is volt habtapi és tök jól megvoltunk nélküle is
                        Amúgy is kb addig lehet a gyerekeket hasonló dolgokon tartani,míg nem gurulnak csúsznak másznak.Vagyis kb max 8hós korukig
                        Noi a gyapis,1 fiú, 3,lány anyája

                        Comment


                          #13
                          Andrej eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                          miért asszociáltam tapétára? mi ez a tapi? taposó?
                          ezen még sose agyaltam
                          Kata - (A: 2007.04., VM: 2010.02., Á: 2011.08., VL: 2015.05.)

                          Comment


                            #14
                            sztem attól, h ülnek rajta, semmi bajuk nem lesz.
                            Edo és Nimród (2009/10/29)

                            Comment


                              #15
                              Andrej eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                              miért asszociáltam tapétára? mi ez a tapi? taposó?
                              Azt hiszem, a hivatalos neve habszivacs puzzle. Tudod, az a betűs-számos-verdás-barbis összerakható, szétszedhető szivacscucc, amiből később kockát is lehet építeni.
                              Zs, J (2010. február) anyukája és Zsombi is megérkezett (2013. február)

                              Comment

                              Mamami portál footer

                              Összecsuk

                              Friss bejegyzések

                              Összecsuk

                              Cikk a mamami portálról

                              Összecsuk

                              szivárvány
                              Betöltés...
                              X