Közlemény

Összecsuk
No announcement yet.

Minden az autós ülésekről, a háttal beköthetőtől az ülésmagasítóig

Összecsuk
X
 
  •    
  • Szűrő
  • Idő
  • Mutatás
Clear All
new posts

    Azt tudom,ha a saját ove a gyerek válla alattrol indul, akkor az mar nem jo, váltani kell. Az aminek nincs belső biztonsági ove, az nem 15-36 kg-ig van? Bar tudom nem ez a lényeg.
    Csybe

    Comment


      Csybe eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
      Azt tudom,ha a saját ove a gyerek válla alattrol indul, akkor az mar nem jo, váltani kell. Az aminek nincs belső biztonsági ove, az nem 15-36 kg-ig van? Bar tudom nem ez a lényeg.
      De, sztem is 15-36 a nem sajàt öves. Kg-ban elvileg jò, de sokszor a testalkat is szàmít. Nekem a kisebbikem pl kg-ban mèg nem biztos, hogy belecsùszott volna, magassàgban azonban mindent kinött.

      Ès egy üvöltö gyerek is balesetveszèlyes tud lenni.

      Comment


        Mumin eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
        De, sztem is 15-36 a nem sajàt öves. Kg-ban elvileg jò, de sokszor a testalkat is szàmít. Nekem a kisebbikem pl kg-ban mèg nem biztos, hogy belecsùszott volna, magassàgban azonban mindent kinött.

        Ès egy üvöltö gyerek is balesetveszèlyes tud lenni.
        nálunk meg pont fordítva, kiló alapján jó a 15-36, magasság olyan izé. elvileg jó, meg persze állítható, ez is cybex, de mégis. olyan fura benne, de csak ha alszik.
        Kockapaci (F 2007.tél, A 2013.tél és L 2015. tavasz)

        Comment


          Töröltem
          Utoljára szerkesztette Mumin; 2017.09.09., 08:06.

          Comment


            Annyit olvastam már (és annyifélét), mégse lettem okosabb.
            Az ülésmagasító hivatalosan minek számít? Semminek vagy gyermekbiztonsági rendszernek vagy - ilyet is olvastam - 135 cm fölött a biztonsági övhöz igazító eszköznek?
            Egyáltalán létezik tényleg 135 cm-re vonatkozó szabály?
            Szabályos-e előre tenni ülésmagasítón a gyereket? (Tudom, hogy nem olyan biztonságos, mint a háttámlás ülésmagasító)

            Az a baj, hogy a kresz is sok pontban és alpontban foglalkozik ezekkel, úgyhogy még abban sem bízom, hogy magam nekiugrok, és értelmezni próbálom a szabályokat.

            A mi helyzetünk az egyébként, hogy hamarosan a kicsi végképp kinövi a babaülést, és jó lenne, ha minden gyerek eggyel nagyobb kategóriába ugorhatna (a legnagyobb 10 éves, 133 cm, és hátul rosszul van )
            Emma
            R (2007.10.), K (2010.12.), V (2014.02.), A (2016.04.)
            gemmamamami@gmail.com

            Comment


              Jó, hogy kérdeztem, mert most visszaolvasva-keresve talán látom a válaszokat. De azért érdekes, hogy annyiféle (az utóbbi években írt) értelmezést lehet olvasni a neten.

              Azért örülnék a megerősítésnek: jól értelmezem, hogy akkor előre nem mehet ülésmagasító? És hátra is csak 135 cm fölött? Mert akkor vagy beszerzünk még egy I. kategóriájú ülést, vagy visszamegy hátra a legnagyobb, ülésmagasítón. (3+3 elosztású autónk van.)
              (Illetve a C verzió, hogy háttámlás ülésmagasítót veszünk még egyet, és a három nagyobb abban utazik. De ez már az alapkérdés szempontjából irreleváns )
              Utoljára szerkesztette gemma; 2017.09.27., 13:08.
              Emma
              R (2007.10.), K (2010.12.), V (2014.02.), A (2016.04.)
              gemmamamami@gmail.com

              Comment


                Ez engem is érdekel.mert mi szoktunk előre magasítózni

                tudjátok mi a neve annak a pöcöknek amivel az ülés övét elöl össze tudom fogatni a gyerek mellkasánál hogy ne tudjon kibújni?és hol kapható?brendon vagy autósbolt?köszi!
                "Engem ne emeljen a magasba senki,ha nem tud addig tartani,míg tényleg megnövök..." Birtalan Ferenc
                Zsófi-hordozási tanácsadó (hordozo.hu) vagyok Kaposváron és környékén!

                Comment


                  zsizsi eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                  Ez engem is érdekel.mert mi szoktunk előre magasítózni

                  tudjátok mi a neve annak a pöcöknek amivel az ülés övét elöl össze tudom fogatni a gyerek mellkasánál hogy ne tudjon kibújni?és hol kapható?brendon vagy autósbolt?köszi!
                  Anno èn is kerestem a kisebbikemnek, ö is ilyen szökös volt. Vmelyik bababoltban kèrdeztem, persze semmi. Mondjuk nem brendon volt.

                  De, ha a google-ba beírod, hogy safetybelt clip baby, akkor tudsz rendelni vagy meg tudod nèzni.

                  Èn vègül nem vettem annò semmit, mert 2,5 èvesen kinötte a 9-18-as ülèst is magassàgban. (5 èves lesz ès 18 kg egyèbkènt )

                  Comment


                    az európai szabványoknak egyedül a Besafe rögzítője felel meg.
                    http://www.besafe.hu/aruhaz/ovrogzito-csat/

                    Európában tilos mellkascsatot használni, más a szabvány, ezért nincs is az üléseken.
                    gyerekek: Máté, Levi(2004-10) & Lili(2007-06) & Csongor (2011-11)

                    Comment


                      suzuki swift (2009-es) kérdés: 8éves, aki isofixes nagy ülésben ül hátul, és ha úgy adódik, két 0-9kg babaülést hogy lehet még betenni? meg persze lennénk mi is apával.
                      még odébb van, és nem tudni, hányan lesznek, de jó lenne felkészülni, milyen megoldással kell számolni. (tudom, nagyobb kocsi..de ha nem muszáj, jó lenne, ha maradhatna, még csak most kezdtem vezetgetni)
                      Era és 2009-es Luca + 2018 május: Vajk és Vince

                      Comment


                        tünemény eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                        suzuki swift (2009-es) kérdés: 8éves, aki isofixes nagy ülésben ül hátul, és ha úgy adódik, két 0-9kg babaülést hogy lehet még betenni? meg persze lennénk mi is apával.
                        még odébb van, és nem tudni, hányan lesznek, de jó lenne felkészülni, milyen megoldással kell számolni. (tudom, nagyobb kocsi..de ha nem muszáj, jó lenne, ha maradhatna, még csak most kezdtem vezetgetni)
                        Era, egyik baba megy előre, és a többiek hátul. Középen egy felnőtt lapjával. Sajnos máshogy el sem tudom képzelni. Vagy pedig nagylány előre és a két baba között a felnőtt hátul.

                        (3 gyerekünk volt már mikor a Skoda Superb-ben is ilyen megoldásra kényszerültünk, pedig az egy nagy autó.)
                        Enikő egy férjjel és négy törpével
                        ClauWi hordozási tanácsadó Értékeléseim
                        Vega hét menü
                        Kihívás (okt.1-14)

                        Comment


                          köszi Enikő, akkor megoldható...ennek örülnék, mert most egy új kocsiba beruházni...
                          olyan van, hogy ha nem kikapcsolható az első légzsák, akkor csak vegyék ki?
                          Era és 2009-es Luca + 2018 május: Vajk és Vince

                          Comment


                            Mi WagonR-ben utaztunk sokáig úgy három gyerekkel, hogy az egyik nagyobb elöl ült. Biztonság szempontjából nem tűnt épp ideálisnak, de technikailag megoldható, majdnem egy évig használtuk így az autót.
                            Emma
                            R (2007.10.), K (2010.12.), V (2014.02.), A (2016.04.)
                            gemmamamami@gmail.com

                            Comment


                              tünemény eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                              köszi Enikő, akkor megoldható...ennek örülnék, mert most egy új kocsiba beruházni...
                              olyan van, hogy ha nem kikapcsolható az első légzsák, akkor csak vegyék ki?
                              Azért nem mernék rá mérget venni, hogy befértek, és ami tuti, hogy isofix-el a kagylóülések már tuti nem férnek úgy be, hogy még egy felnőtt is beüljön közéjük.

                              A légzsákot nem tudom sajnos
                              Enikő egy férjjel és négy törpével
                              ClauWi hordozási tanácsadó Értékeléseim
                              Vega hét menü
                              Kihívás (okt.1-14)

                              Comment


                                Ha a nagy ül elől előre nézve, akkor légzsák maradhat. 3 gyerekülés hátra tuti nem fér be (főleg isofixes nem), ahhoz 3 független üléses kocsi kell. És igaziból 2 isofixes ülés közé még vékony ember sem fér be az autókba, amiknek nem független ülései vannak. Tapasztalat, én marha vékony vagyok és sose fértem be, még kisebb unokahugik sem. Csoda, ha vmelyik autóba be tudtam magam préselni a 2 ülés közé (támlás magasító és előre nézős nem kagyló, se saját öves), 1 vagy 2 ilyenre emlékszek. És nálunk ténlyeg hetente jár másik autó!
                                Öveket nézzétek, nekünk a kagyló üléses a sparkba milliméter pontosan éppen, hogy csak befért, küzdelem votl minden bekötés. És nem csak abban az autóban, sokban így van (férjem munkája miatt sokban teszteltük ezt).
                                A, Momo (2012) és Maci (2014) boldog anyukája

                                Comment

                                Mamami portál footer

                                Összecsuk

                                Friss bejegyzések

                                Összecsuk

                                Cikk a mamami portálról

                                Összecsuk

                                szivárvány
                                Betöltés...
                                X