Közlemény

Összecsuk
No announcement yet.

Minden az autós ülésekről, a háttal beköthetőtől az ülésmagasítóig

Összecsuk
X
 
  •    
  • Szűrő
  • Idő
  • Mutatás
Clear All
new posts

    Minden az autós ülésekről, a háttal beköthetőtől az ülésmagasítóig

    Akció
    Sziasztok!

    Pannánk lassan kinövi a hordozót és autósülést szeretnénk neki. A 9-18 kg-os kategóriában gondolkodunk.

    Szeretnélek titeket megkérdezni, hogy milyet használtok. Melyik vált be. Isofix-es vagy a sima. Érdemes-e isofix-est venni?
    Utoljára szerkesztette bodzaboris; 2013.02.27., 22:57.
    Réka, Panna ( 2009.04.18. ) és Szofi ( 2011.10.20. ) boldog anyája

    #2
    Azt gondolom, hogy nagyon fontos az isofix. Láttam olyan gyereküléseket, amik nem voltak azok és nem volt olyan stabil az ülés. Az ADAC oldalát megnézve a RÖMER Safefix plus TT (Isofix)-et néztük, mert az jó minősítést kapott minden szempontból. Sajnos nagyon drága, de én úgy gondolom, hogy az autósülés az egyik olyan dolog, amin nem szabad spórolni.
    Réka, Panna ( 2009.04.18. ) és Szofi ( 2011.10.20. ) boldog anyája

    Comment


      #3
      Szia

      Mi Römert használunk. A nagyfiúnak már isofixes, a kicsinek még nem. A nagynál nagyon fontosnak tartottam mert már csak a kocsi öve fogja, a kicsinél a kocsi öve fogja az ülést, elég masszívan, semennyit se mozog bekötés után és ugye 5pontos öv fogja a gyerkőcöt. Nagyrészt anyagi okai is voltak, hogy csak az egyik ülés isofixes, de maximálisan biztonságosnak érzem így is Áron ülését is.
      A nagyobb ülést meg elég sokáig használjuk, mert egész magasra emelhető a fejtámlája, meg ha jól tudom leszedhető és gyakorlagilag az üléses korszak végéig még magasítóként az isofixes részt használjuk majd.
      Chris
      Á (a nagy harmadikos), Á(a nagy másodikos), és a kicsi Angyal G mamamija

      Comment


        #4
        mi használtan vettünkrégi, nemisofixes römer kinget, de nem tudom isofixessel hasonlítani
        mi szerettük,lassan újra előkerül a kicsihez
        Ábel (2005 tél), Áron (2009 nyár), Jakab (2013 tavasz)


        ÁLOMJÁRÓ CD
        születésnaptár
        babahordozási tanácsadó vagyok

        Comment


          #5
          Ennek a Römer ülésnek mi a neve?Hány kg-től lehet használni. A nem olyan stabil ülést, persze nem a Römerre értem, hanem az olcsó fajtákra.
          Réka, Panna ( 2009.04.18. ) és Szofi ( 2011.10.20. ) boldog anyája

          Comment


            #6
            Mi is Römer, isofix, csak mi duo plus. 2007 tesztgyőztese. az újabb ugyanazt tudta, de Máténak kényelmesebb volt.
            Szerintem nézd meg az ADAC és az ÖAMTC tesztek eredményeit, és vegyetek az alapján isofixest. Ne ezen spóroljatok, mert nagyon nem mindegy...
            Réka vagyok, fehérló.
            Csikóim: Máté, Ákos, ]Liliom és Kamilla
            Spec ht (ClauWi), dúla (DONA) szoptatássegítő (IBCLC hallgató) Segíthetek?

            Comment


              #7
              A mienk 9-18-as. Szuper ülés!
              Réka vagyok, fehérló.
              Csikóim: Máté, Ákos, ]Liliom és Kamilla
              Spec ht (ClauWi), dúla (DONA) szoptatássegítő (IBCLC hallgató) Segíthetek?

              Comment


                #8
                Réka: én is írtam, hogy szerintem sem ezen kell spórolni. A Römer az elsők között van. Amit kinéztünk, annek már van egy olyan "karja", ami lefelé is fixál. Olyan, mint a felnőttnek a térdétől lefelé a lába.
                Réka, Panna ( 2009.04.18. ) és Szofi ( 2011.10.20. ) boldog anyája

                Comment


                  #9
                  szerintem a márkás ülések isofixesei mind jók az isofix mindenképp sok pontot kap a teszteken!!
                  nekünk nincs hozzá isofixes kocsi, mi bb confortra dobtuk a voksunkat mind3 ülésünk az (vagy az volt)
                  egy barátnőm most vett egy concord 9-36-ost, nagyon dícsérte
                  3 a királyfi, majd a 4. lány lesz

                  Comment


                    #10
                    gyuzso eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                    szerintem a márkás ülések isofixesei mind jók az isofix mindenképp sok pontot kap a teszteken!!
                    nekünk nincs hozzá isofixes kocsi, mi bb confortra dobtuk a voksunkat mind3 ülésünk az (vagy az volt)
                    egy barátnőm most vett egy concord 9-36-ost, nagyon dícsérte
                    A hordozónk az Concord. Szeretjük.
                    Réka, Panna ( 2009.04.18. ) és Szofi ( 2011.10.20. ) boldog anyája

                    Comment


                      #11
                      jaj, de örülök ennek a topiknak mi is épp autósülés vásárlás előtt állunk, mert kaptunk egy ajándékutalványt, és semmi másra nincs szükségünk(micsoda pech hogy nem árulnak mosható pelust és hordozóeszközöket ebben a boltban..legközelebb megmondom, hogy a mamami piactéren levásárolható utalványt szeretnék kapni )

                      Römert ajánlották nekünk is, és 9-18kg-osat.
                      Van több típus is, megnéztük, hát nem tudtunk még dönteni. Kisfiam még csak 3 hónapos, így egyikbe se tudtuk belepróbálni így azért elég nehéz.
                      a Römer King Plus tetszene, de az új típusában olyan szűk a fejszűkítő hogy ránézésre kényelmetlennek tűnik. Persze azt mondják nem az, és szuper biztonságos, mert még jobban védi a fejét...de nem tudom...
                      A duo plus isofix a legsanszosabb jelenleg, mondjuk annak jó borsos az ára (itt 329 euro
                      bár nem isofixes a kocsink(de le szeretnénk cserélni hamarosan). Viszont ha jól értettem, ezt be lehet kötni sima övvel is, meg isofix pontokhoz is lehet rögzíteni. Ez praktikus, főleg ha más autóba át kell valamiért tenni az ülést, lehet nem isofixesbe is.
                      Römer evolva nagyobb mérettartományos (9-36kg), így erről lebeszéltek.

                      Amennyire engem kiokosítottak, isofixeset érdemes venni, mert ezek a legbiztonságosabbak, márkák közül pedig a Römer, Maxi Cosi, Concord, BeSafe a befutó
                      Jucus, Simon (2009.11.17) és Konrád(2011.08.06)

                      Comment


                        #12
                        kindertojas eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                        Mi is Römer, isofix, csak mi duo plus. 2007 tesztgyőztese. az újabb ugyanazt tudta, de Máténak kényelmesebb volt.
                        Szerintem nézd meg az ADAC és az ÖAMTC tesztek eredményeit, és vegyetek az alapján isofixest. Ne ezen spóroljatok, mert nagyon nem mindegy...

                        Réka, ezt az ülést be lehet mindkét féleképpen kötni, ugye? Az újabb mivel másabb/kényemetlenebb?
                        Jucus, Simon (2009.11.17) és Konrád(2011.08.06)

                        Comment


                          #13
                          Mi minden szempontból imádtuk a Maxi Cosi Tobinkat, lassan kéne újra a picinek (az előzőt eladtuk, mikor M megkapta az újat), annak is nagyon jók a tesztjei - van belőle isofixes verzió-féleség, de nagyon új, annak még nincs nyilvánosságra hozott tesztje, nyár elejéig nem is lesz. Melyiket válasszam? Ez az én dilemmám.
                          PRIVIT CSAK IDE: madelka(pont)mamami(kukac)gmail(pont)com
                          Anna, Marci, 8 és Lencsi, 5 majommamája

                          Comment


                            #14
                            A mi autónk sem isofixes. Azt mondták, ha isofixes ülést veszünk, akkor be tudjuk tolni azt a részét és így biztonsági övvel tudjuk rögzíteni. Mi próbálni még nem próbáltunk egy ülést sem, de szerintem a fejszűkítő nagyon fontos. Mi csináltattunk egy concord utánzatot egy anyukával, mert miután kivettük a hordozóból a szűkítőt " lötyögött" Panna feje. Az első percben, amikor a nyakába tesszük nem szereti, de aztán megszokja.
                            Réka, Panna ( 2009.04.18. ) és Szofi ( 2011.10.20. ) boldog anyája

                            Comment


                              #15
                              Jucus eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                              Réka, ezt az ülést be lehet mindkét féleképpen kötni, ugye? Az újabb mivel másabb/kényemetlenebb?
                              Szerintem a plusz rögzítő karral.
                              Réka, Panna ( 2009.04.18. ) és Szofi ( 2011.10.20. ) boldog anyája

                              Comment

                              Mamami portál footer

                              Összecsuk

                              Friss bejegyzések

                              Összecsuk

                              Cikk a mamami portálról

                              Összecsuk

                              szivárvány
                              Betöltés...
                              X