Közlemény

Összecsuk
No announcement yet.

Három (vagy több) gyerek az autóban

Összecsuk
X
 
  •    
  • Szűrő
  • Idő
  • Mutatás
Clear All
new posts

  • tipetupa
    válaszolt
    vkorsi eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    elég egyértelműek a piktorgramok rajta, nem nagyon lehet tévedni.
    itt egy videó is, ha ez segítség.
    https://www.youtube.com/watch?v=N97wh4IDloY
    1:40től
    a kiddicare videói elég megbízhatóak
    Koszonom, benn is van, szuper és meg Ferjem is el van ragadtatva, pedig ő csak az isofixes üléseket komalja!

    Szólj hozzá:


  • vkorsi
    válaszolt
    szjudy77 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    úgy könnyű az enyém most kelt fel...
    Köszönöm a segítséget, szerintem akkor elmászok majd az M5 bevezetőhöz, ott van Brendon is meg Kangaboo is, és megnézem melyiket kapok egyáltalán (meg melyiknek tetszik a színe a lánynak, mert 4,5 évesen már az sem mindegy ám Nőből van...)
    emlékeim szerint elég jó színei vannak
    LIli nálunk ezt választotta

    Szólj hozzá:


  • szjudy77
    válaszolt
    vkorsi eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    alszik a gyerek
    a free-fix és a solution fix között az a különbség, hogy ha elkezded felhúzni a támlát, akkor a solution fix esetén a vállövi védelmet húzod fel a támlával együtt, míg a free-fixnél az oldalvédelem marad a helyén és csak a fejvédelmet húzod fel. Tesztben ugyanazt tudják. Bármelyik jó.
    úgy könnyű az enyém most kelt fel...
    Köszönöm a segítséget, szerintem akkor elmászok majd az M5 bevezetőhöz, ott van Brendon is meg Kangaboo is, és megnézem melyiket kapok egyáltalán (meg melyiknek tetszik a színe a lánynak, mert 4,5 évesen már az sem mindegy ám Nőből van...)

    Szólj hozzá:


  • vkorsi
    válaszolt
    szjudy77 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Villámgyors vagy
    Cybexet én is néztem, konkrétan ezt. Ez különbözik valamiben a solution x-fixtől? vagy csak egy újabb verzió?
    Isofixben egyetértünk, már hallottam olyan balesetről, ahol a gyereknek a kulcscsontja tört el a ráfeszülő súly miatt... Meg olyanról is, hogy kanyarban megdőlt az ülés... A lányom frászt is kapna A 9-18-asnál még nem tartottam olyan fontosnak, mert ott a kocsi öve fogja az ülést, az ülés öve meg a gyereket, de itt már nem...
    alszik a gyerek
    a free-fix és a solution fix között az a különbség, hogy ha elkezded felhúzni a támlát, akkor a solution fix esetén a vállövi védelmet húzod fel a támlával együtt, míg a free-fixnél az oldalvédelem marad a helyén és csak a fejvédelmet húzod fel. Tesztben ugyanazt tudják. Bármelyik jó.

    Lujza eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Orsi, nézegetem én is a 15-36-osokat, nálunk nincs isofixes lehetőség. Viszont vannak ülések, amihez lehet venni egy gurtnit (vmi övcsat, vagy mi a viharnak hirdetik), amivel a hátsó ülés fejtámlájához (ha van) lehet rögzíteni az ülést, így kevésbé mozog. Ezt megéri megvenni hozzá, vagy parasztvakítás?
    mammi eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Melus, ez engem is érdekel!
    annyira nem. Kétféle ilyen gurtni van. Az egyik csak a háttámlát rögzíti, ennek nem tudom, hogy mekkora a hatása, a másik alul az ülőrészénél (kvázi ülésmagasítós résznél) rögzíti a hátsó támlán keresztül. Utóbbinak látom értelmét, előbbi szerintem ugyanúgy megindul előre.

    Szólj hozzá:


  • mammi
    válaszolt
    Melus, ez engem is érdekel!

    Szólj hozzá:


  • Batyuklán
    válaszolt
    Orsi, nézegetem én is a 15-36-osokat, nálunk nincs isofixes lehetőség. Viszont vannak ülések, amihez lehet venni egy gurtnit (vmi övcsat, vagy mi a viharnak hirdetik), amivel a hátsó ülés fejtámlájához (ha van) lehet rögzíteni az ülést, így kevésbé mozog. Ezt megéri megvenni hozzá, vagy parasztvakítás?

    Szólj hozzá:


  • szjudy77
    válaszolt
    Villámgyors vagy
    Cybexet én is néztem, konkrétan ezt. Ez különbözik valamiben a solution x-fixtől? vagy csak egy újabb verzió?
    Isofixben egyetértünk, már hallottam olyan balesetről, ahol a gyereknek a kulcscsontja tört el a ráfeszülő súly miatt... Meg olyanról is, hogy kanyarban megdőlt az ülés... A lányom frászt is kapna A 9-18-asnál még nem tartottam olyan fontosnak, mert ott a kocsi öve fogja az ülést, az ülés öve meg a gyereket, de itt már nem...

    Szólj hozzá:


  • vkorsi
    válaszolt
    Judit
    http://biztonsagbanutazni.hu/ulesek-...rint/15-36-kg/
    itt van egy lista - biztonság szerint csoportosítva -.

    A 15-36os ülések esetében a háttámla mindig "dönthető", nem olyan fix, mint a 9-18asok esetében, hanem mozog, tehát ha a kocsi háttámláját meg tudod dönteni, akkor dől vele. Ezen kívül isofixesek esetében több is van, amit az isofix sín mozgatásával tudod még pluszban dönteni.

    15-36os ülésben nekem saját tapasztalatom van - ami egyezik a szakmai álláspontommal is, de saját tapasztalatom mással nincs -. Nekünk cybex solution x-fix üléseink vannak. A legnagyobb előnye, hogy szerintem egyike azoknak ahol a fejtámla kellően zárt, így alváskor jól támaszt. (A römer kidfix pl. sokkal nyitottabb). 15-36os ülésnél ha van rá lehetőség én támogatom az isofixet, mert ebben az esetben az isofix pont az ülést magát helyén tartja, sokkal kisebb az oldalirányú elmozgása és esetleges ütközés esetén az ülés súly nem terheli a gyerek mellkasát, hasát.

    Szólj hozzá:


  • szjudy77
    válaszolt
    Lányok, ugyan nem 3 gyerekes, de gyereküléses témában kérdeznék... Böngészgetem az ADAC teszteket, de nem lettem okosabb... 15-36 kg-os ülésből melyiket ajánlanátok? A lányomnak most STM Starlight SP van, de elég keskenynek/szűknek tűnik neki, és úgy gondoltam, hogy az lenne majd Ádámé amikor belenő, Annának meg inkább vennék egy 15-36kg-osat (4,5éves, 15-17kg környéke, de elég rég volt mérve). Olyat szeretnék, ami hosszú úton is kényelmes lehet, ha elalszik, és nem lenne hátrány, ha a háttámlája dönthető lenne, vagy felvenné az ülés dőlésszögét, mert a pözsóban dönthető a hátsó ülés... Isofix csatlakozás elvileg van a két szélső ülésen a kocsiban, tehát lehetne isofixes is akár... Köszönöm!!!

    Orsi, nagyon jó ez az oldal, most vettem csak észre az aláírásodban. Mindjárt neki is állok kiolvasni.

    Szólj hozzá:


  • mammi
    válaszolt
    vkorsi eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    meg kell várni mindeképp, hogy a kinövés jeleit mutassa (na ezt kell gyorsan megírnom, mert vázlatpontnak megvan, csak a szöveg nincs kész), az jó, ha még nem nőtte ki és nem baj, hogy már nem tudod fejjebb húzni.
    utána viszont 15-36os ülés jön, más választás nincs.
    Köszi!

    Szólj hozzá:


  • vkorsi
    válaszolt
    tipetupa eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Sziasztok, tudtok ajanlani valami profi videót Concord Ultimax helyes bekotesere? A regi fajta, az ovvel kotos, nem az uj isofixes. Menetiranynak hattal kotnenk es sajnos az anyosulesre, nem hiszem, hogy beferne hatra a ket Cybex Pallas isofix koze.
    Koszi elore is, tudom, hogy van sok video a youtubo-on, de olyat keresek, ami tenyleg ertheto es viagos, ne kapjon mar idegbajt Ferjem mire bebogozza...
    Koszonom szepen!
    elég egyértelműek a piktorgramok rajta, nem nagyon lehet tévedni.
    itt egy videó is, ha ez segítség.
    https://www.youtube.com/watch?v=N97wh4IDloY
    1:40től
    a kiddicare videói elég megbízhatóak

    Szólj hozzá:


  • tipetupa
    válaszolt
    Sziasztok, tudtok ajanlani valami profi videót Concord Ultimax helyes bekotesere? A regi fajta, az ovvel kotos, nem az uj isofixes. Menetiranynak hattal kotnenk es sajnos az anyosulesre, nem hiszem, hogy beferne hatra a ket Cybex Pallas isofix koze.
    Koszi elore is, tudom, hogy van sok video a youtubo-on, de olyat keresek, ami tenyleg ertheto es viagos, ne kapjon mar idegbajt Ferjem mire bebogozza...
    Koszonom szepen!

    Szólj hozzá:


  • vkorsi
    válaszolt
    mammi eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése

    Nem nőtte ki, még éppen jó neki, de már nem lehet magasabbra húzni a fejtámaszt. Nem akkor akarok elkezdeni gondolkodni rajta, mikor már lesz biztonságos neki. És nagyon lassan gyarapszik a súlya, kis minimanó.
    meg kell várni mindeképp, hogy a kinövés jeleit mutassa (na ezt kell gyorsan megírnom, mert vázlatpontnak megvan, csak a szöveg nincs kész), az jó, ha még nem nőtte ki és nem baj, hogy már nem tudod fejjebb húzni.
    utána viszont 15-36os ülés jön, más választás nincs.

    Szólj hozzá:


  • mammi
    válaszolt
    vkorsi eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    köszi, igen, én írom. Terv szerint heti 1-2 poszt fog felkerülni (1 minimum, jó estben 2). most 32 téma van meg vázlatban, szóval egy ideig tudok még miről írni

    Kinőtte a 9-18as ülést? vagy miért akarod átrakni?
    Fogjuk olvasgatni.

    Nem nőtte ki, még éppen jó neki, de már nem lehet magasabbra húzni a fejtámaszt. Nem akkor akarok elkezdeni gondolkodni rajta, mikor már lesz biztonságos neki. És nagyon lassan gyarapszik a súlya, kis minimanó.

    vkorsi eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    nem, az ezután következő modell szerintem. Amelyiknek pofásabb az eleje.
    Ettől féltem.

    Szólj hozzá:


  • vkorsi
    válaszolt
    mammi eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Ilyen volt az a toyota, amibe befért a 3 ülés?
    nem, az ezután következő modell szerintem. Amelyiknek pofásabb az eleje.

    Szólj hozzá:

Mamami portál footer

Összecsuk

Friss bejegyzések

Összecsuk

Cikk a mamami portálról

Összecsuk

szivárvány
Betöltés...
X