Közlemény

Összecsuk
No announcement yet.

Szemes topik (k.lencse, lézeres szemműtét)

Összecsuk
X
 
  •    
  • Szűrő
  • Idő
  • Mutatás
Clear All
new posts

    Szemes topik (k.lencse, lézeres szemműtét)

    Akció
    Sziasztok!

    Szívesen beszélgetnék olyan anyukákkal (apukákkal), akik maguk is (hosszú távú) kontaktlencse viselők. Magam is az vagyok, de sajnos vannak visszatérő problémáim, ami miatt váltanom kellene.
    Illetve időről-időre mindig elgondolkodom a lézeres (látáskorrekciós) szemműtéten, de valami ellenérv mindig visszatart, hogy rábeszéljem magam.
    Emese, egy elsős fiú, egy ovis fiú és egy kicsi leány anyukája

    #2
    Most jelenleg szemüveges vagyok, de két évig volt folyamatosan kontaklencsém. Nekem is voltak vele problémáim, de összességében jobb volt mint a szemüveg. Amíg kontaklencsés voltam, nem romlott a szemem

    Comment


      #3
      Egy kicsit bővebben. Én 8 éves korom óta vagyok szemüveges, tehát mióta az "eszemet tudom". Kontaktlencsét tartósan kb 10 éve hordok, amikor T született volt egy fél éves szünetem, amúgy kb 2 hetente pihentetem egy napot a szemem.
      Ma reggel egy vörös és érzékeny jobb szemmel ébredtem, elmentem a szemészetre, ahol közölte a doki, hogy a szememnek most lett elege a kontaktlencséből, és idén már semmi esetre se viseljem, de lehetőleg soha többet, mert a kontaktlencse viselése nem egy életre szól......
      Megjegyzem, a végén nagyon ajánlgatta magát, hogy végez látáskorrekciós szemműtétet is, ha szeretnék ilyet, meg tudná szépen csinálni nekem, vegyem fel vele a kapcsolatot......úgyhogy kicsit "üzletszagú" nekem ez a kontaktlencse-ellenesség.
      Még azt is megjegyezte, hogyha ez így marad, akár szemfekély is lehet ebből

      Szeretnék tapasztatatot cserélni, ha más is van tizenéve KL hordó, voltak hasonló problémái?
      A szememet már eddig is mondták, hogy eres, és pihentetni kellene, de ezt, hogy soha többet, még senki.
      Nem dőlnék kardomba, ha innentől szemüveget kellene hordanom, de nem bánnám, ha maradhatna minden így, esetleg nagyobb szüneteket beiktatva (doki szerint a heti 1 nap sem elég).

      Köszönöm, ha tudtok segíteni
      Emese, egy elsős fiú, egy ovis fiú és egy kicsi leány anyukája

      Comment


        #4
        Csiripiszli eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
        Most jelenleg szemüveges vagyok, de két évig volt folyamatosan kontaklencsém. Nekem is voltak vele problémáim, de összességében jobb volt mint a szemüveg. Amíg kontaklencsés voltam, nem romlott a szemem
        Dóri, szemészeti jellegű problémáid voltak vele? És mióta szemüveged van romlik a szemed?
        Nekem már évek óta nem romlik, azt mondják az "én koromban" már megáll a romlás, meg állítólag a szülés is jót tesz neki.
        Emese, egy elsős fiú, egy ovis fiú és egy kicsi leány anyukája

        Comment


          #5
          Szia,
          Én is kb 8 éves korom óta vagyok szemüveges, és majdnem 20 éve hordok kontaktlencsét... Én azt vettem észre, hogy a kontaktlencse életciklusa vége felé bírja nehezebben a szemem, tehát ha pl havi lencse, akkor a hónap utolsó pár napján estére már fáradt/fáj... De szerintem az is nagyon fontos, hogy milyen lencséd van.. Mekkora nedvességtartalmú, mennyire légáteresztő, és nem utolsósorban jó-e a görbülete a szemedre, mert nekem a 20 év alatt már ezt is cs..te el optikus Most van egy nagyon jó lencsém, amivel tényleg semmi problémám nincs, de mivel itthon vagyok a gyerekkel, már több mint egy hónapja nem hordom, úgy voltam vele, hogy 20 év után talán nem árt egy hosszabb szünet
          Judit A folyton csicsergő és ugribugri Annacica (2008.06.) és a nyolcfogú vigyorimanó Ádámbaba (2012.05) anyája

          Comment


            #6
            Lézeres szemműtét: évek óta tipródom rajta... Nagyon jó lenne, engem sokszor zavar a szemüveg Fiatalabb koromban az ára tartott vissza, mostanában inkább az, hogy utána pár hétig nem nagyon emelhetnék, márpedig a másfélévesem folyton cipelteti még magát... Talán majd ha nagyobbak lesznek a gyerekek...
            Judit A folyton csicsergő és ugribugri Annacica (2008.06.) és a nyolcfogú vigyorimanó Ádámbaba (2012.05) anyája

            Comment


              #7
              Nekem is vagy 19 eve van lencsem, eres a szemem, de eltiltani csak regen az elso ev utan tiltottak el, akkor fel eves lencsem volt. Utana negyedevesre valtottam majd havira. A mostani lencsemet 30 napig ejjel-nappal lehetne hordani, de ejszakara kiveszem. Ferjem is ilyet hord. Szemuveget utalom, muttetni regebben akartam, de valahogy nem mertem vegul sosem.

              Comment


                #8
                Igen, most 3 éve van szemüvegem, romlott egy negyedet, bár igazából most a félhomályban horgolással rendesen igénybe is veszem.
                Voltak, ugyan nem vörösödött, de olyan 3-4 havonta fájt a szemem, mintha erőteljesennyomnák és kiszáradt. Ez a szemüveg óta elmúlt. Havi lencsém volt, reggel be, este ki.

                Comment


                  #9
                  szjudy77 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                  Szia,
                  Én is kb 8 éves korom óta vagyok szemüveges, és majdnem 20 éve hordok kontaktlencsét... Én azt vettem észre, hogy a kontaktlencse életciklusa vége felé bírja nehezebben a szemem, tehát ha pl havi lencse, akkor a hónap utolsó pár napján estére már fáradt/fáj... De szerintem az is nagyon fontos, hogy milyen lencséd van.. Mekkora nedvességtartalmú, mennyire légáteresztő, és nem utolsósorban jó-e a görbülete a szemedre, mert nekem a 20 év alatt már ezt is cs..te el optikus Most van egy nagyon jó lencsém, amivel tényleg semmi problémám nincs, de mivel itthon vagyok a gyerekkel, már több mint egy hónapja nem hordom, úgy voltam vele, hogy 20 év után talán nem árt egy hosszabb szünet
                  Judit, ha lehet, megírnád konkrétan h. melyik lencsét használod most?
                  Én 10 éve a B&L soft.lens-t. Egy b.nőm mondta egyszer (aki orvosi javaslatra visszatért a szemüveghez, mert neki is nagyon eresedett a szeme), hogy állítólag a softl. okoz ilyen eresedést, de ez az egyik legolcsóbb, így ezt írják fel nagy általánossában.
                  Amúgy havit használok én is, de néha kicsit csalok, és 30 nap helyett 35-t hordom. Lehet ezt nem kéne.... A szemem nekem nem szokott fáradt lenni, a hó végén sem.
                  Emese, egy elsős fiú, egy ovis fiú és egy kicsi leány anyukája

                  Comment


                    #10
                    KaMilka eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                    Nekem is vagy 19 eve van lencsem, eres a szemem, de eltiltani csak regen az elso ev utan tiltottak el, akkor fel eves lencsem volt. Utana negyedevesre valtottam majd havira. A mostani lencsemet 30 napig ejjel-nappal lehetne hordani, de ejszakara kiveszem. Ferjem is ilyet hord. Szemuveget utalom, muttetni regebben akartam, de valahogy nem mertem vegul sosem.
                    Kati, és neked azóta nem mondták az eresedést? Te melyik fajtát hordod?
                    Enyémet is elvileg 30 napig nonstop lehetne hordani, de én sem alszom benne sosem.
                    Emese, egy elsős fiú, egy ovis fiú és egy kicsi leány anyukája

                    Comment


                      #11
                      Biofinity-t hasznalok.
                      Azota nem mondtak semmit.

                      Comment


                        #12
                        en ugyanúgy vagyok, mint Judit. De mindenben. mikortól rossz, mióta asználja, mennyit, műt´thez hozzáállás, fáradt szem. hányas a szemed?
                        En b&l-ot használok, mostanában netről rendelem, mert sokkal olcsóbb.
                        Kata Anna, aki Anna Maja (2009.02), Áron Koppány (2012. 03) és Zádor (2014.09) anyája
                        Érdi babahordozó és mosható pelenka klub

                        Comment


                          #13
                          KataAnna eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                          en ugyanúgy vagyok, mint Judit. De mindenben. mikortól rossz, mióta asználja, mennyit, műt´thez hozzáállás, fáradt szem. hányas a szemed?
                          En b&l-ot használok, mostanában netről rendelem, mert sokkal olcsóbb.
                          Én is netről rendelem, és ha egy drágább kell ahhoz, hogy jobban bírja a szemem, hát legyen, igaz nem tudom pontosan mit jelent a drágább.
                          Elég rossz a szemem, 5 és 3,75 a dioptriám.
                          Emese, egy elsős fiú, egy ovis fiú és egy kicsi leány anyukája

                          Comment


                            #14
                            nekem rosszabb, ha ez megnyugtat 6,5 lencsében, szemüvegben 7-es
                            Kata Anna, aki Anna Maja (2009.02), Áron Koppány (2012. 03) és Zádor (2014.09) anyája
                            Érdi babahordozó és mosható pelenka klub

                            Comment


                              #15
                              Biofinity-t használok én is, és megsúgom, nem drága Netről legalábbis semmiképp... Épp most tervezek rendelni, csak nekem azért nehézkes, mert cilinderes kell az egyik szememre, az meg ritkán van raktáron...
                              http://eoptika.hu/biofinity-3-db-hav...aktlencse.html
                              Judit A folyton csicsergő és ugribugri Annacica (2008.06.) és a nyolcfogú vigyorimanó Ádámbaba (2012.05) anyája

                              Comment

                              Mamami portál footer

                              Összecsuk

                              Friss bejegyzések

                              Összecsuk

                              Cikk a mamami portálról

                              Összecsuk

                              szivárvány
                              Betöltés...
                              X