Közlemény

Összecsuk
No announcement yet.

Kendő ápolása (mosás, vasalás, stb)

Összecsuk
X
 
  •    
  • Szűrő
  • Idő
  • Mutatás
Clear All
new posts

    Kendő ápolása (mosás, vasalás, stb)

    Nosza! Úgy gondolom, olyan tanácstalan volnék, hogy kezdek egy új topicot, és kérem, aki érdemben, vagy tapasztalatban hozzáfűzne valamit, azt megköszönöm.
    Szóval: Didymos kendőt mosni a gyártó ajánlása szerint CSAK folyékony szerrel lehet. Emlékezeteim szerint volt, aki már most ahogy szokta, szódával, és semmi baja. Ez igaz? És ajánlották páran extra a kendőnek valamelyik DM-es mosószert. Na, ma voltam ott, és hát abból van egy pár, szóval pontosan melyik a jó, hogy Lisa-m van (sötét és színes kendő).
    És kell vasalni ezt a fajtát?
    Nem szeretnék semmit elrontani, szóval minden tanácsot köszönök!

    HÉDI
    Liza (2007), Gréta (2009) és Vince (2016)

    #2
    Hédi!
    Én a Didy Katjamat Dreft Sensitive & Baby folyékony mosószerrel mostam ki kézzel, és nagyon enyhe fokon vasaltam ki. Jó puha lett, és nem lett semmi baja. Nem szabad centrifugázni sem! Én kicsavartam kézzel, utána egy nagy törölközőbe raktam, és úgy csavartam mégegyszer ki. A szárnyas szárogatóra meg szépen ki lehet teríteni, alig volt (szinte egyeltalán) gyűrött.
    Eszter, 4 lányom van

    Comment


      #3
      hú, de jó, hogy indítottad ezt, már pont a napokban gondoltam rá, hogy milyen nehéz lesz visszakeresni hol és mit írtak arról hogy is kell mosni, stb (persze még nincs kendőm, csak tervben van egselőre )
      Viki
      Lányaim L(9), J(7) és D(4)

      Comment


        #4
        Azert szabad centrifugazni, csak alacsony fokon. Szoval nem szükseges kezzel mosni, csak a gyapjus kendöket nem szabad centrifugazni.
        Arrol, hogy a szoda jo-e, volt mar vita a "ti mivel mostok" topicban. En nem mernem azzal mosni. En vagy folyekony biomososzert, vagy mosodiot hasznalnek. De ez az ajanlat leginkabb a kender es a lenes kendökre vonatkozik, a többi annyira nem erzekeny.
        Szaritoba tenni sem tanacsos (habar a Didymos most mar "engedi", regebb kifejezetten elleneztek).
        Öblitönek ecetet ajanlanak, hogy jöjjenek ki a mososzer maradvanyokat. "Rendes" öblitö tilos (nekem erre rament egy kendöm ).
        Vasalni ugyancsak alacsony fokon kell. Szerintem a Lisa (meg a többi csikos kendö) annyira nem erzekeny, a jacquardok sokkal inkabb gyürödnek. Kender meg lenes kendöre viszont ajaljak a minden mosas utani vasalast.
        En mindig ki szoktam vasalni a kendöket, attol puhabbak lesznek es en akarmennyire is utalok vasalni, de kendöt vasalni imadok.
        Tenyleg jo topic, nekem is ilyen kellett volna
        Meg egy link:
        Utasitasok Didymos honlapon

        Ja es persze minel ritkabban mosod annal jobb.
        Fiu(2007) lány (2009) fiu (2017)

        Comment


          #5
          Én mosódióval mosom.Semmimás. 30 fokon 30 perces progival. Nem vasalok, mert rögtön használom, ha megszáradt. De ha 100 kendőm lesz, talán vasalom, nem tom.Úgyis gyorsan bepuhul, ha kötözök vele.
          A nagyon erős szennyeződést nem tudom, mivel szedném ki. Nekem nincs folyékony mosószerem, tehát vmi öko, házi cucc kéne.
          TIPP?

          Gyermekeim: Tomi 2005, Dani 2008, Boróka 2012, Keve 2015

          Comment


            #6
            köszi! Ha valaki erre jár, milyen folyékony ökomosóport ajánlotok, és már használtok kendőknek? Mert akkor úgy látom, nem kockáztatok, és inkább veszek extra a didy mosásához (minden elvem ellenére) folyékony mosószert. Almawint szoktatok említeni. Abban van folyékony?
            Ja egy külön gondom van: az öblíős rekeszem nem ürül mosás alatt, és nem tudom, miért, nincs eltömődve, többször csekkoltam. Van valakinek tippje, mitől lehet? CSAK ecet volt benne, még sosem látott öblítőt.

            HÉDI
            Liza (2007), Gréta (2009) és Vince (2016)

            Comment


              #7
              Hédi, Almawinnek van folyékony mosószere, én mindenhez azt használom.
              Öblítő lehet, hogy azért nem ürül, mert nem tölti túl, hogy elinduljon.
              Zsófi

              Comment


                #8
                Hédi,
                én is folyékony Almawinnel, ecetes öblítéssel mostam ki géppel a Didym, igaz, még csak egyszer, és minden oké vele. A centrifuga fordulatszámát azt hiszem 400-ra vettem le, de ezt kedden vagy szerdán tudom biztosra mondani, ha látom a gépem.
                Off. Ha a Te mosógéped soha nem látott öblítőt, lenne egy kérdésem. Neked vannak a dob melletti gumis részén penész-szerű/színű foltok? Én régebben használtam öblítőt, a szerelő szerint attól van és sehogy nem tudom eltűntetni.
                Móni, Jázmin és Kincső anyája

                Comment


                  #9
                  a penész nekem is az öblítőtől volt régen, aztán nem győztem lesikálni róla. Szerintem ecettel sikerült végül.
                  Rebaba blog

                  email: hellorebaba@gmail.com

                  Comment


                    #10
                    Ezt a penész dolgot én is tapasztaltam, amióta ecetet használok, teljesen megszünt. Sőt, a dobot is rendesen kipucolta, egy adag fehér ruha bánta, minden cucc barnás szmötyivel volt tele. Aztán lepörgettem 2 90 fokos programot üresben, és azóta semmi vízkő, penész. Dehát így legalább az öblítő meg a mosópor mellé a vízkőoldót és a szuper penész eltávolítót is el lehet adni.
                    Benjámin (2006.05.) , Jonatán (2008.06.) és Szófia (2011.03.)

                    Comment


                      #11
                      Na, akkor én elba***m 30 fokon mostam a Katit, de centriztem is... bár nem túl erősen, de mégis.
                      Mondjuk mivel ebay-elt, ezért fogalmam sincs, hopgy az előző tulaj mivel, hogyan mosta, kezelte. Néha fakóbbnak is látom, mint a neten a képeken, nem tudom hogy csak a kép teszi vagy tényleg az-e, majd a klubban megnézek egy tuti jól mosott katját.
                      Csöppke, Dominik (2006), Lőrinc (2008) és Sebestyén (2011) anyukája

                      Csöppkeblog Csöppkendő

                      Comment


                        #12
                        Off. Ezek már csak a utónyomok, régóta ecetet használok én is, időnként azt se. Ecetes, citromleves üres mosásokat próbáltam, de csak 40 fokon. Megpróbálom a legmagasabb hőmérsékleten, köszi a tippet Bambiviki!
                        Móni, Jázmin és Kincső anyája

                        Comment


                          #13
                          Én évente kb. kétszer átmosom a mosógépet 90 fokon üresen, csak a mosógép tisztítása végett. Még sose volt se penész, se vízkő
                          Varda

                          Roland (2007. december); Niké Boglárka (2013. április) anyuja

                          Az igazságnak sok arca van

                          Comment


                            #14
                            Csöppke eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                            Na, akkor én elba***m 30 fokon mostam a Katit, de centriztem is... bár nem túl erősen, de mégis.
                            Nem hinném, hogy gond lenne a centrizéssel, én mindig centrizem a hordozókendőket is
                            Varda

                            Roland (2007. december); Niké Boglárka (2013. április) anyuja

                            Az igazságnak sok arca van

                            Comment


                              #15
                              Csöppke, én sem hiszem, hogy bármi baja lett attól amit írtál! Ha lenne, tapasztalnád már a kötésnél, mert elsősorban nem a színek miatt kell óvatosan bánni velük.
                              Móni, Jázmin és Kincső anyája

                              Comment

                              Mamami portál footer

                              Összecsuk

                              Friss bejegyzések

                              Összecsuk

                              Cikk a mamami portálról

                              Összecsuk

                              szivárvány
                              Betöltés...
                              X