Közlemény

Összecsuk
No announcement yet.

Girasol kendők

Összecsuk
X
 
  •    
  • Szűrő
  • Idő
  • Mutatás
Clear All
new posts

    rutland eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    a piactéren körülnéztél már?
    nekem ha jól számolom, kettő van, meg egy karikás. a karikás és az egyik hosszú az unokáimé lesznek. most, hogy így mondod, a másik négyesemmel elég ritkán kötök
    hehe en is igy vagyok a Harvestemmel elteszem az unokaknak.

    Comment


      Miért van az, hogy mostanában senkinek sem kellenek ezek a hagyományosan jó kendők? didik és a girasolok voltak nem is olyan régen a menők. Ha valaki jó minőséget akart, akkor ezeket a kendőket kereseték. Megbízhatóak, jó velük kötni. Most meg azt látom (nem itt sajnos, itt meghalt a piactér), hogy kb annyiért veszik a didiket, mint a nandukat. Pedig akkora a különbség, hogy csak na. A girák dettó ide jutottak.
      Nem is szabad elkótyavetyélni!!!
      Nóri és a lányok: Norcsi (2012.Június) , Réka (2016.Január) , Luca (2017. Október)

      Comment


        azert mert nincs rajtuk szikrazo hoesesben vonulo szivarvanyos csillamponi csalad "imadokhordozniesolyankiralyvagyok" felirattal. csak siman csikosak vagy szolidabb mintaval rendelkeznek. Raadasul van amelyik vekonyabb es senkit sem erdekel hogy akkor is ugy tart mint a beton. A geeseeeem lett a leglenyegesebb mert valamiett azt hiszik minel vastagabb egy kendo annal.jobban tart. Vegul is megprobalhatok gipszkarton lapokkal is babat hordozni biztos jol tart ha sikerul megcsomoznom...

        bocsanat a hangvetelert csak engem is elkeserit hogy mikozben no a hordozos anyukak szama es ennek nagyon orulunk az egesz elment egy olyan iranyba ahol kicsit a hordozas lenyege vesz el. En igy erzem.
        ​​​​​​Mindenki szereti a szep kendoket ez termeszetes de ma mar olyanok az elvarasok hogy egy pl regi oreg motoros csikos kendolabdaba sem rughat.

        Comment


          Megváltozott a piac. Jó kis iparág épült a kendőkre. Sok a vastag kendő amihez nem kell tudni jól és pontosan kötni, akkor is tart. Ez nem a girasol. Meg divat is hordozni, és nemcsak a hippi ősanyák hordoznak hanem akik csak praktikum miatt. Oda meg egy csíkos kendő? Vagy egy nem puha???!!!! (Keresztsávolyt törni kell keményen) Majdcsak jön egy generáció amelyik megtanul kötni is. Mert sokan nem tudnak kötni, lusták gyakorolni és megtanulni. Brutális.
          "Azé a világ, aki teleszüli"
          2012, 2014, 2016, 2019, 2022...

          Comment


            Kriszta gipszkarton lapok én utálom az ilyen kendőket. Olyan nehéz, alig lehet vele kötni. Ezért is nem vennék hordozásra meg sok kendőt, max. varrni belőle.
            "Azé a világ, aki teleszüli"
            2012, 2014, 2016, 2019, 2022...

            Comment


              Yettap eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
              azert mert nincs rajtuk szikrazo hoesesben vonulo szivarvanyos csillamponi csalad "imadokhordozniesolyankiralyvagyok" felirattal. csak siman csikosak vagy szolidabb mintaval rendelkeznek. Raadasul van amelyik vekonyabb es senkit sem erdekel hogy akkor is ugy tart mint a beton. A geeseeeem lett a leglenyegesebb mert valamiett azt hiszik minel vastagabb egy kendo annal.jobban tart. Vegul is megprobalhatok gipszkarton lapokkal is babat hordozni biztos jol tart ha sikerul megcsomoznom...

              bocsanat a hangvetelert csak engem is elkeserit hogy mikozben no a hordozos anyukak szama es ennek nagyon orulunk az egesz elment egy olyan iranyba ahol kicsit a hordozas lenyege vesz el. En igy erzem.
              ​​​​​​Mindenki szereti a szep kendoket ez termeszetes de ma mar olyanok az elvarasok hogy egy pl regi oreg motoros csikos kendolabdaba sem rughat.
              Én ezt nem is értettem. Én nagyon messze vagyok a profitól (hisz tudjátok), de nekem ezek a vastag kendők kezelhetetlenek. Amelyik nem omlik rendesen a kezemben, azt én nem tudom megkötni. Nekem fontos, hogy a markomban kényelmesen és biztosan tudjam tartani a kendőt és az szépen omoljon a kezeim között.
              Azért a hitelt érdemlő klubok, vagy oktatók még mindig didikkel és társaikkal dolgoznak. Pl a hordozóházban még mindig ezek a kendők díszítik a falakat!

              Nagyon egyetértek azzal, hogy kezd elveszni a hordozás lényege. Divat lett. Ez nem is annyira baj. csak az a baj, hogy a hordozással kapcsolatos infókat nem a megfelelő helyről szerzik be az újdonsültek. Én nagyon hálás vagyok, hogy ide találtam anno!
              Nóri és a lányok: Norcsi (2012.Június) , Réka (2016.Január) , Luca (2017. Október)

              Comment


                az a baj hogy sokan ugy vannak vele hogy ha a gyerek fent marad a hatan akkor jolvanazugy.
                Mindenki benazik az elejen en is benaztam. De amit nem ertek az az hogy nem erzi hogy nem jo? hogy a kendo pl eppen a gyerek popsija alatt van fenyevekre a terdhajlatatol? hogy konkretan buggyos olyan laza? hogy a baba matricakent van a hatan nem M betus labtartasban? nem sorolom tovabb. a hordozas lenyege nem az hogy egy adott esetben mereg draga kendovel vegigvonuljak a vaci utcan. sokan videok alapjan tanulnak a videok szuperek de soha nem helyettesitik a szemelyes tanacsadast.
                Az hogy pontosan kossuk a kendot mindkettonk erdeke a babae es a mamae es meg nem talaltak ki azt a kendot ami megkoti magat szoval meg kellene tanulni

                Comment


                  A vastag kendő nem vágja az ember vállát ha rosszul/lazán van kötve. Ha nem vágja akkor meg nincs egy kényszerítő jelzés arról h. köss újra.
                  Nekem tavaly végzett tanácsadó barátnőm szeretett bele a didybe, nem is gondolta volna h. vékony létére ennyire jól tart. Én meg mosolyogva bólogattam. Rutin és az évek.

                  De amúgy tényleg nem kötnek újra és újra és újra míg nem sikerül. Nem gyakorolnak macival, párnával, akármivel hanem kell egy vastag kendő ami nem mutatja a hibákat.

                  És benne vagyok én is csoportban fb.n ahol egy bizonyos márka cuccai vannak. Újszülött szűkítős csatosba/meitaiba 6 hetes, 2-3 hónapos babák és ott van a tanácsadó aki nem mondja h. szövöttbe rakjad, meg gyakoroljál. Értem h. az a fontos h. hordozva legyen, de egy kis bátorítással sikerülne sokaknak kendőben hordozni.
                  "Azé a világ, aki teleszüli"
                  2012, 2014, 2016, 2019, 2022...

                  Comment


                    kotta eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                    A vastag kendő nem vágja az ember vállát ha rosszul/lazán van kötve. Ha nem vágja akkor meg nincs egy kényszerítő jelzés arról h. köss újra.
                    Nekem tavaly végzett tanácsadó barátnőm szeretett bele a didybe, nem is gondolta volna h. vékony létére ennyire jól tart. Én meg mosolyogva bólogattam. Rutin és az évek.

                    De amúgy tényleg nem kötnek újra és újra és újra míg nem sikerül. Nem gyakorolnak macival, párnával, akármivel hanem kell egy vastag kendő ami nem mutatja a hibákat.

                    És benne vagyok én is csoportban fb.n ahol egy bizonyos márka cuccai vannak. Újszülött szűkítős csatosba/meitaiba 6 hetes, 2-3 hónapos babák és ott van a tanácsadó aki nem mondja h. szövöttbe rakjad, meg gyakoroljál. Értem h. az a fontos h. hordozva legyen, de egy kis bátorítással sikerülne sokaknak kendőben hordozni.
                    A szűkítős betétbe bele csúsztunk anno mi is. Éreztük, hogy valahogy ez nem jó. Én elöl szinte majdnem kizárólagosan kendőztem. A naggyal akkor csazoztam, ha pl babaúszásra mentünk. Ott ugye a padló vastagon vizes, úgyhogy kendő kizárt volt, de ezt leszámítva kendőt preferáltam. Norcsival még nandut.

                    A girák valahogy mindig kikerültek engem. Tetszettek, tetszettek, de vagy elcsípték előlem, vagy nem sikerült összehozni a randit, és elmaradt az átadás/átvétel.
                    nagyon sok kendőt ki szerettem volna próbálni, de most már, hogy utoljára hordozok babát, már nem feccölök be új kendőbe. Ha lenne piaca a kendőknek, akkor adnék-vennék. Most ez is visszafog, hogy sokáig a nyakamon maradna és benne állna egy valag pénz, aztán meg az ember rákényszerül, hogy elkótyavetyélje.
                    Nóri és a lányok: Norcsi (2012.Június) , Réka (2016.Január) , Luca (2017. Október)

                    Comment


                      Earanyi eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése

                      A szűkítős betétbe bele csúsztunk anno mi is. Éreztük, hogy valahogy ez nem jó. Én elöl szinte majdnem kizárólagosan kendőztem. A naggyal akkor csazoztam, ha pl babaúszásra mentünk. Ott ugye a padló vastagon vizes, úgyhogy kendő kizárt volt, de ezt leszámítva kendőt preferáltam. Norcsival még nandut.

                      A girák valahogy mindig kikerültek engem. Tetszettek, tetszettek, de vagy elcsípték előlem, vagy nem sikerült összehozni a randit, és elmaradt az átadás/átvétel.
                      nagyon sok kendőt ki szerettem volna próbálni, de most már, hogy utoljára hordozok babát, már nem feccölök be új kendőbe. Ha lenne piaca a kendőknek, akkor adnék-vennék. Most ez is visszafog, hogy sokáig a nyakamon maradna és benne állna egy valag pénz, aztán meg az ember rákényszerül, hogy elkótyavetyélje.
                      Nekem is a gira az ami kimaradt. Amikor én kezdtem nagyban hordozni, nehezen beszerezhető volt. Meg valahogy egyetlen csíkos se fogott meg kimagaslóan. De egy barátnőmnek van girája, nagyon szereti. Lehet kéne kössek egyet vele, de ennek most még nincs itt az ideje.
                      És valahogy én is ezerszer meggondolom hogy veszek-e kendőt. (Egészen addig míg egyszercsak valami átkapcsol s észnélkül veszek egyet )

                      Én mikor elkezdtem hordozni a gremese meitait vettük meg mei tainak. És ott elég élesen le volt írva h. féléves kor után lehet használni, és így nekem kimaradt az újszülött szűkítő. Csatost is akkor kezdtük el használni mikor már totyogott a leányzó.
                      "Azé a világ, aki teleszüli"
                      2012, 2014, 2016, 2019, 2022...

                      Comment

                      Mamami portál footer

                      Összecsuk

                      Friss bejegyzések

                      Összecsuk

                      Cikk a mamami portálról

                      Összecsuk

                      szivárvány
                      Betöltés...
                      X