Közlemény

Összecsuk
No announcement yet.

Hordozás pocakosan ill. újszülött hordozása, csatosban???

Összecsuk
X
 
  •    
  • Szűrő
  • Idő
  • Mutatás
Clear All
new posts

    #16
    Hopp, meg is van: http://www.youtube.com/watch?v=EsA05by5hkk
    Nem tudok jönni, ha nagyon fontos és halaszthatatlan, akkor batyuklan kukac gémél pont kom

    Comment


      #17
      én is próbáltam a becót újszülött-szűkítővel és nem volt jó egyáltalán, sőt, belerakni is sokkal macerásabb volt, mint az előre rámkötött zsömbibe, szóval maradtam a kendőnél.(igaz, ez télen volt, májusban nem tudom, mennyire akarnám magamra tekerni a zsömbit...)
      Coffie

      Comment


        #18
        csatlakozom csatosba újszülöttet ne
        a karikás szuper (függőlegesen hordozva benne a bbabát, persze ha szoptatod, akkor el lehet fektetni, de egyébként függőlegesen)

        ha mégsem karikás, akkor megoldás lehet a bondolino vagy a storchenwiege carrier, ezek megfelelők újszülötthöz és nem kell bonyolultan kötni
        (több magyar forgalmazó is van, de az eredeti oldalt linkeltem inkább, ha érdekel, rá tudsz keresni)
        ezek megfelelően tudják támasztani a baba gerincét, állítható a terpeszük

        a hop-tye és didytai is hasonlók, de ott a pántokat kendőszerűen kell meghúzni, viszont maga a megkötés nem bonyolult

        szívből kívánom, hogy megtaláld a nektek való hordozót, annyiféle van szerencsére, van miből választani

        csatosba pedig tudod majd rakni, amikor itt az ideje: olyan 6-8 hós kora körül

        Utoljára szerkesztette szrekuc; 2011.10.17., 23:59.
        Ábel (2005 tél), Áron (2009 nyár), Jakab (2013 tavasz)


        ÁLOMJÁRÓ CD
        születésnaptár
        babahordozási tanácsadó vagyok

        Comment


          #19
          a lana mei-tai is úgy működik, mint a hop és didytai, csak csatos a dereka. Bár újszülöttnek ettől még nem ajánlanám, de sokkal hamarabb használható, mint a csatosok és mei-tai-ok.
          Niké és Hanna (2006,04,07),Gitta (2008,03,14), Zsuzska (2010,09,15)
          Egri hordozóklub csütörtökön és Mezőköves minden szerdán
          Beli Buba babahordozo-tanfolyamvezető vagyok
          írj a gmailemre az is cyanus

          Comment


            #20
            de nem állítható a terpesze, nem?
            Ábel (2005 tél), Áron (2009 nyár), Jakab (2013 tavasz)


            ÁLOMJÁRÓ CD
            születésnaptár
            babahordozási tanácsadó vagyok

            Comment


              #21
              de állítható
              Niké és Hanna (2006,04,07),Gitta (2008,03,14), Zsuzska (2010,09,15)
              Egri hordozóklub csütörtökön és Mezőköves minden szerdán
              Beli Buba babahordozo-tanfolyamvezető vagyok
              írj a gmailemre az is cyanus

              Comment


                #22
                ugyanúgy állítható, mint a didy vagy hop, csak csatos a dereka
                Niké és Hanna (2006,04,07),Gitta (2008,03,14), Zsuzska (2010,09,15)
                Egri hordozóklub csütörtökön és Mezőköves minden szerdán
                Beli Buba babahordozo-tanfolyamvezető vagyok
                írj a gmailemre az is cyanus

                Comment


                  #23
                  kérdeztem a zártban
                  Ábel (2005 tél), Áron (2009 nyár), Jakab (2013 tavasz)


                  ÁLOMJÁRÓ CD
                  születésnaptár
                  babahordozási tanácsadó vagyok

                  Comment


                    #24
                    még visszatérve a kérdezőhöz:
                    a legnagyobb segítség ilyenkor egyébként a személyes találkozás és persze az eszközök kipróbálása
                    3 éve kb pont ugyanezt írtam, mint te: nem ment a kendő a nagyfiammal, neki vettük 1 évesen az ergót, gondoltam, ha van infant insertje, jó lesz a kicsinek, nem fogok vesződni a kendővel
                    aztán megszületett a kicsi, utánaolvastam és elfogadtam, hogy nem, az ssc nem lesz jó újszülöttnek
                    kértem tanácsadótól segítséget, ahol megtapasztaltam, hogy a hordozás lehet egész más is, mint ami a nandu haszutból nekem lejött, és vígan hordoz(t)unk a baba 4 hetes kora óta
                    ja, és az első saját kendőm egy karikás volt nagyon nagy segítség volt
                    Ábel (2005 tél), Áron (2009 nyár), Jakab (2013 tavasz)


                    ÁLOMJÁRÓ CD
                    születésnaptár
                    babahordozási tanácsadó vagyok

                    Comment


                      #25
                      Nem tudok személyes segítséget kérni (már megtettem volna). ITT nincs rá lehetőség. Egyszer voltam ugyan egy kendő-népszerűsítő előadáson, a csaj aki tartotta, amellett, hogy nagyon kedves volt, egy lelkes önképző anyuka benyomását keltette, akinek elsősorban az előre megkötött kendővel volt tapasztalata, totál laza kötéseket csinált amik szerintem egyáltalán nem tartottak jól stb. Pl. az egyik anyukával belerakatta a kéthónapost a kívül zsebes keresztesbe, előre megkötve, szövött kendőből, abszolút lógott benne a gyerek. Én nem igazán értek hozzá, de az volt a benyomásom, hogy ő még tőlem is kevésbé. Kb. ilyen szintű segítséget tudnék csak szerezni.
                      Egyszer próbáltam egy karikást, kb. 3,5 hónapossal, de nem igazán győzött meg. Valószínűleg nem volt jól behúzva, de nem éreztem azt, hogy tartaná a hátát, meg nem szimpatikus, ha nem két vállra megy a terhelés.
                      Kendőt soha nem tudtam úgy megkötni, hogy biztonságosnak érezzem a tarkójánál, akármilyen szorosra húztam. A belül zsebes keresztesnél is legalább az egyik szárat mindig ráterítettem a fejére. Egyszerűen a kendő nem az én esetem, és már nem akarok többet kísérletezni vele.
                      Apróságok: 2010, 2012, 2013, 2015

                      Comment


                        #26
                        Ha jól értem, te Szlovákiában élsz ugye?
                        Hena
                        Arthur 9 éves Ruben 7,5 éves Nalani 5,5 éves és Henry 3 éves
                        ClauWi hordozási tanácsadó

                        Comment


                          #27
                          Igen.
                          Apróságok: 2010, 2012, 2013, 2015

                          Comment


                            #28
                            viszont akkor van szemed ehhez, látod, hogy hogy áll egy-egy kötésben a gyerek, ami tök jó
                            így akkor azt is látod majd, hogy az ssc nem való igazán újszülöttnek

                            senki sincs a környéken, akinek ilyen egyéb típusú hordozója lenne, vagy aki segíteni tudna? magyar részhez, ha közel laktok, ott sem? azért eléggé más a dolog, ha rendesen mutatják
                            ha sikerülne egyet megnézni ezek közül az egyéb hordozók közül (ha tényleg teljesen elzárkózol a kendőtől), még azt is megkockáztatom, hogy akár varratni is lehetne (ha az ár a gond): kisebb terpeszű, kendős baby tait (de lehet, hogy nem jössz ki jobban árban)
                            Ábel (2005 tél), Áron (2009 nyár), Jakab (2013 tavasz)


                            ÁLOMJÁRÓ CD
                            születésnaptár
                            babahordozási tanácsadó vagyok

                            Comment


                              #29
                              Igazából nekem a csatos épp hogy eléggé jónak tűnik, még majd megpróbálom babával is, ha elhozom a szüleimtől, itthon csak kisebb plüssállat van. Persze tudom, az "igazi baba" egészen más, de azt most nem tudom tesztelni. Majd megpróbálom fotózni a szűkítőmet, szerintem elég masszív, nem olyan pihe-puha ide-oda nyaklós, anatómiailag formázott, szűkíti a terpeszt, kitölti a teret, a fejet is jól tartja, és ha jó szorosra behúzom a pántokat, akkor szerintem van olyan stabil, mint 1 réteg kendő. Egy rosszul megkötött kendőnél legalábbis biztosan többet ér. Mindenképpen ki fogom próbálni, mert úgyse bírnám ki, hogy ne tegyem. Ha tényleg nem fog jól tartani, arra szerintem nagyon hamar rá fogok érezni, és nyilván akkor nem is fogom erőltetni a dolgot, úgyhogy nem baj, ha ismerkedem a lehetséges alternatívákkal, hogy ne akkor kelljen kapkodni, mikor erre lesz a legkevésbé időm. Ehm, még alszom rá 6-7 hónapot de vásárolni valószínűleg nem fogok előre semmit, majd az aktuális helyzet szerint (gondolom az sem egészen mindegy, hogy 2 kilós koraszülött vagy 4,5 kilós túlhordott baba születik... a fiam kb. 6 hetesen volt olyan fizikumú, mint az unokatestvérem 3 hónaposa).
                              Apróságok: 2010, 2012, 2013, 2015

                              Comment


                                #30
                                Az említett bemutatón láttam "élőben" bondolinot és mei-tai-t, nem próbáltam, csak láttam. Igazából a hátgerinc tartása szempontjából nem látok nagy különbséget a csatoshoz képest. A didytai belinkelt oldalán ha megnézzük a bal alsó sarokban lévő képet (fekete pólós mama + bordó hordozó), annak a babának szerintem simán elnyakolhat a gerince oldalirányba (hasonlóan gondolom, mint a C-formájú szkoliózis). A csatos pántja valamennyivel a hónalj alatt rögzül, tehát ha jól behúzod, oldalról is tart.
                                Apróságok: 2010, 2012, 2013, 2015

                                Comment

                                Mamami portál footer

                                Összecsuk

                                Friss bejegyzések

                                Összecsuk

                                Cikk a mamami portálról

                                Összecsuk

                                szivárvány
                                Betöltés...
                                X