Közlemény

Összecsuk
No announcement yet.

HHM2-HCC

Összecsuk
X
 
  •    
  • Szűrő
  • Idő
  • Mutatás
Clear All
new posts

    #16
    Kockapaci eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    na ma én is kipróbáltam. sikerült, ha nem is tökéletesen. a videó alapján kötöttem. annyira nem jön be, nem érzem stabilnak, mármint úgy érzem, hogy egyik kezemmel mindig tartanom kell a gyereket, de ez lehet, h a csípő kötés sajátossága?

    csatolok képeket, nem kinevetni
    én is pont így éreztem mikor kipróbáltuk! Nekem hosszabb a kendöm (4,5m) így a megmaradó véget összecsomoztam a kicsi hátánál még egyszer, egy fokkal jobb lett. Amugy azt meg lehet vhogy csinálni, hogy a baba hátán a kendö ne "csusszon" le annyira? Vagyí csak akkor ha bent marad a keze?
    Viki
    Lányaim L(9), J(7) és D(4)

    Comment


      #17
      Paci, szépek a fotók rólatok. Jól látom, hogy félbehajtott kendővel kötöztél? Kiterítve gondolom jobban tartana, bár csak akkor, ha benn van a gyerek keze. Van ennél stabilabb csípőkötés is, a Hüftschlinge és a csípőkenguru is az szerintem, sőt a rebozo is.

      Comment


        #18
        csak ha bentmarad a keze, akkor stabilabb, de azt az én fiam nem tűri...

        Réka, nem volt félbehajtva a kendő, csak lehet begyűrődött
        Kockapaci (F 2007.tél, A 2013.tél és L 2015. tavasz)

        Comment


          #19
          jujj remélem majd lesz később többféle csípőkötés
          Kockapaci (F 2007.tél, A 2013.tél és L 2015. tavasz)

          Comment


            #20
            Tudom már pár hete volt ez a csipőkötés, de ide is szeretném irni, nekem ez a kedvenc csipőkötésem. Gyakorlatilag az egyetlen amit jelenleg használok, a többihez túl hosszúnak érzem a 6os méretű katjam. ((Ezért is szeretnék egy 3as vagy egy 4 es méretű kendőt, melyiket érdemesebb??? ))
            Szval amit szeretek ebben a kötésben, hogy ha sikerül télleg oldalt rakni, akkor nekem biza másfél kezem szabad Máté nézelődik benne és amikor nyaralni voltunk ősszel majd mindig így kötöttem fel akkor amikor elaludt benne Máté akkor a fejét a mellem előtti keresztpántba be tudtam bújtatni.
            Amit nem szeretek, hogy mivel előre megkötött ezért nekem néha szoros lesz és akkor bosszankodom. Laza mostanában ritkábban lesz, illetve azon tudok segíteni. Meg néha fel kell húzogatni a hátán a pántot, hogy ne dőljön ki a gyermek. Ha nincs eléggé felhúzva biza kell oda az egész kezem, hogy ne essen ki. ....
            amit még nem szeretek benne, hogy nem lehet seperc alatt magamrakötni vele Mátét.


            Várom már, hogy legyen egy kisebb kendőm és többi csípőkötést is használjam, ugyanis már 5 percre is nehéz fogni Mátét és akkor seperc alatt magamra kötöm.


            Bocsi, egyik kép sem azért készült, hogy a kötést demonstráljuk. A második képen, ahol bealudt Máté, szval az az első olyan alkalom, amikor szembesültem vele, hogy igenis szeret a csipőn is bealudni... akkor még kicsit furin tudtam a fejét elrejteni, azóta sokkal profibb vagyok
            Zsu Máté (2008. április), Fruzsina (2010. április), Katalin (2013. október),
            Epszilonnyi időm van csak mamamizni
            http://csaszarutanszulni.blogspot.com és beszéljük meg topik a blogról

            Comment


              #21
              jaj bocsi, nem kicsinyiti a képeket... erre nem gondoltam....
              Zsu Máté (2008. április), Fruzsina (2010. április), Katalin (2013. október),
              Epszilonnyi időm van csak mamamizni
              http://csaszarutanszulni.blogspot.com és beszéljük meg topik a blogról

              Comment


                #22
                A debreceni első klubon, május 29-én a hónap bemutatója a keresztezett csípőn kötés hordozókendővel lesz.

                Erre a kötésre gondolok (remélem jól), úgyhogy legelőször ezt fogjuk a fiammal gyakorolni. Az első kör videói között találtam egy hosszú kendős variációt (enyém is 4.2 m), ezt.

                Ahogy olvastam ezt és a másik topikot, nagyon nagy sikert nem aratott, de talán maga a csípőhordozás is rövidtávú, és inkább hasznos, mint kényelmes hordozási forma.
                legyen szép napod!

                Comment


                  #23
                  Andi, a kereszetezett csípőkötés sztem nagyon kényelmes, szoptatni is lehet benne, simán a hátamra forgatom benne fruzsit ha úgy adódik a helyzet, én szeretem . Nem így szoktam kötni, de a coolest-ben az a cool , h nem a baba lábánál van a csomó (sztem).

                  szóval ha jól van megkötve, nagyon kényelmes, stabil csípőkötés a csípőn keresztezett (így kötöm)
                  Zsuzs
                  Három lányom és egy fiam van

                  Comment


                    #24
                    Zsu, de jó, megint egy szuper videó! Köszi szépen!
                    Ez kb négyes kendő? Mit jelent az, hogy hátraforgatod? Mi lesz belőle hátul?
                    legyen szép napod!

                    Comment


                      #25
                      hátul lesz a gyerek

                      simán a babát a csípőmről a hátamra 'tolom', így pl. tudok segíteni az oviban öltözni-vetkőzni a nagynak, és nem veszi ki a kezemből a dolgokat a kicsi, nem tépi a nővére haját közben (mer' az olyan vicces )

                      amivel kötöm a videón, az kb egy kettes-hármas kendő (vágott amazonas, azt hiszem 310 cm körül volt, már eladtam). de ha hosszabbal kötöd, simán csak körbetekered a derekadon a felesleget .
                      Zsuzs
                      Három lányom és egy fiam van

                      Comment


                        #26
                        Hűű, akkor ez tényleg egy sokoldalú kötés! Köszi a válaszokat, kedves vagy!

                        Majd beírom, ha próbálgattuk. Az egyből látszik, hogy ki kell gyakorolni a magasságot, szorosságot, nem biztos, hogy rögtön klappol.
                        legyen szép napod!

                        Comment


                          #27
                          nagy álmom, h egyszer ilyet kössek emiatt szerettem bele a Forrásvíz Lanába
                          Mellékletek
                          Dius vagyok
                          Hordozási tanácsadó, 3 gyerek anyukája

                          Comment

                          Mamami portál footer

                          Összecsuk

                          Friss bejegyzések

                          Összecsuk

                          Cikk a mamami portálról

                          Összecsuk

                          szivárvány
                          Betöltés...
                          X