Közlemény

Összecsuk
No announcement yet.

Márc. 1-7. hordozási módja: Mit lehet kötni nagyon rövid kendővel?

Összecsuk
X
 
  •    
  • Szűrő
  • Idő
  • Mutatás
Clear All
new posts

    Márc. 1-7. hordozási módja: Mit lehet kötni nagyon rövid kendővel?

    Már régen volt HHM, élesszük újra!

    Külföldi fórumon láttam olyan témát, amit még nem jártunk körül, és sokszor látom kérdésként is a zöldfülű kendős topikban, hogy ha vkinek x hosszúságú kendője van (vagy lenne) azzal miket tudna megkötni? Persze a lehetőségek függnek a hordozó személy méretétől, de azért viszonyításként szedjük össze mik jöhetnek szóba egy 2-es méretű, azaz kb 270 cm-es kendővel?

    Segítségképpen pár kendőgyártó legrövidebb kendőinek hossza:
    • 200 - régi számozású Didymos 0-ás
    • 220 - régi számozású Didymos 1
    • 230 - Easycare
    • 240 - Didymos 1
    • 250 - Hoppediz, Vatanai, régi számozású Didymos 2
    • 260 - Girasol
    • 270 - Storchenwiege, Didymos 2, Bebina


    Soroljátok, ki mit szokott kötni? Kinek mi a kedvence ekkora hosszal?
    Utoljára szerkesztette celesztina; 2010.06.18., 14:35.
    Viki
    Lányaim L(9), J(7) és D(4)

    #2
    Pár videó:


    RRRR kötések összefoglalva
    Utoljára szerkesztette celesztina; 2010.04.20., 18:49.
    Viki
    Lányaim L(9), J(7) és D(4)

    Comment


      #3
      De jó ez a téma
      Sajnos én csak figyelni tudok, tippeket adni nem, mert én is egy zöldfülű kendős vagyok, aki kíváncsian várja, mit lehet kötni.
      Írtatok pl. olyanokat (másik topikan), hogy rövid kendővel köthető bármilyen rebozo kötés....Hát, én azóta sem találtam rá, hogy az milyen lehet
      Csicsi, Gergő (10 , Rebus (8) és Misi (3 éves ) anyukája

      Comment


        #4
        Na, már meg is jött a válasz a kérdésemreVillámgyors vagy Viki, és gondolatolvasó
        Csicsi, Gergő (10 , Rebus (8) és Misi (3 éves ) anyukája

        Comment


          #5
          örülök, ha jól jüön
          ha van kedved rakj fel fotót ha kipróbálsz vmi rövidkendős kötést
          vagy más is rakhat fotót!
          vagy linket vagy ötletet mire jó még egy rövidkendő
          Viki
          Lányaim L(9), J(7) és D(4)

          Comment


            #6
            Ez a lista jól jön nyárra:-) Csúszócsomót is lehet kötni.
            Hiszen te formáltad bensőm, s anyám méhében te szőtted a testem. Dicsőítlek téged, mert olyan csodálatosan alkottál, és tudom jól, milyen csodálatos minden műved!
            Meseterápia

            Comment


              #7
              nincs 2.70-es kendőm

              de megcsinálom a kötéseket a 3.50 körüli valamelyikkel .
              Zsuzs
              Három lányom és egy fiam van

              Comment


                #8
                Hát szóval...
                Most, hogy Apa elment a nagyfiammal, gondoltam kipróbálok néhány ilyen kötést. A kislányom sajnos beteg, de így legalább jobban hagyja magát kötni, örül, hogy felveszem, és joban bírja a strapát

                A próbálkozásokat összegezve arra jutottam, hogy a hiba nem bennem van, hanem a kendőmben
                Egy hosszú Nanduból leeső 290cm-es résszel kötöttem (volna). A videók alapján végre sikerült jól összeszednem a kendőt, és feszesre húzni (popó alatt kötött batyuval próbálkoztam), de egyszerűen nem tudtam megkötni a csomót. Ugyanez volt a bajom a rebozo-val isOlyan vastag a kendő, hogy bivaly erő kéne hozzá, hogy megkössem a csomót
                A rebozo sállal videón felbuzdulva felkötöttem Rebekát a sálammal (220cm, és 65cm széles). Ez nagyon jól sikerült, és szuperul tartott. Ha nem tudtam volna, hogy csak egy vacak sál tartja a gyereket, még boldog is lennék
                Képet azért nem is teszek, nehogy valaki feladjon a gyámügynél, hogy veszélyeztetem a gyereket, vagy esetleg nehogy valaki azt higgye, hogy bármivel lehet kötni

                Szóval olyan szuperek ezek a kötések, és videók (köszi Viki!!!), hogy most gondolkozom egy jó minőségű rövid kendő beszerzésén, a Nanduból meg lehet, hogy táskát fogok varrni inkább
                Csicsi, Gergő (10 , Rebus (8) és Misi (3 éves ) anyukája

                Comment


                  #9
                  egyszerű csípőkötés .
                  Zsuzs
                  Három lányom és egy fiam van

                  Comment


                    #10
                    ekkorával csúszócsomót szoktam, nagyon szeretem, mert egyszerű és jól tart. mondjuk kevésbé szép mind pl egy karikás
                    ZSUZSI és a gyerkők: MISI 7, ANNA 5

                    Comment


                      #11
                      koc eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                      ekkorával csúszócsomót szoktam, nagyon szeretem, mert egyszerű és jól tart. mondjuk kevésbé szép mind pl egy karikás
                      Erről a csúszócsomóról tudtok valami képet vagy videót betenni? Én eddig csak a Nandu füzetében láttam ilyet, de az alapján még sose sikerült megcsinálnom
                      Csicsi, Gergő (10 , Rebus (8) és Misi (3 éves ) anyukája

                      Comment


                        #12
                        csicsi, van itt csúszócsomó topik hátha segít

                        Comment


                          #13
                          eszti eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                          csicsi, van itt csúszócsomó topik hátha segít

                          Hű, köszönöm
                          Miért van az, hogy én iyleneket nem találok meg....
                          Csicsi, Gergő (10 , Rebus (8) és Misi (3 éves ) anyukája

                          Comment


                            #14
                            celesztina eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                            Videó alapján nekem ez uaz csak egyik balos másik jobbos (nagyon pártatlan vagy, Viki, így ápr. 11 felé közeledve)
                            Judit, Máté (2009), Zsófia (2012) és Dorottya (2014) mamája
                            Dunakanyar Klub

                            Comment


                              #15
                              Judita eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                              Videó alapján nekem ez uaz csak egyik balos másik jobbos (nagyon pártatlan vagy, Viki, így ápr. 11 felé közeledve)
                              nem ugyanaz. az első egy batyu - nézd meg jobban, mindkét szár először váll felett van, hónalj fele viszi hátra.. A másodiknál meg nem váll felett viszi a szárat, hanem alatta (az egyik oldalon). ez egyébként egy tök jó kötés, csak kitett kézzel nem szeretem, akkor olyan "instabil" (rövid v. egyszerű háti keresztezett kötés).
                              Zsuzs
                              Három lányom és egy fiam van

                              Comment

                              Mamami portál footer

                              Összecsuk

                              Friss bejegyzések

                              Összecsuk

                              Cikk a mamami portálról

                              Összecsuk

                              szivárvány
                              Betöltés...
                              X