Közlemény

Összecsuk
No announcement yet.

A hét (jún.2-8) hordozási módja- Batyu

Összecsuk
X
 
  •    
  • Szűrő
  • Idő
  • Mutatás
Clear All
new posts

    A hét (jún.2-8) hordozási módja- Batyu

    A héten batyuzni fogunk. Nagyon sok útmutató, videó van róla. Párat kiválogattam.

    Fényképes útmutató:

    http://www.wrapyourbaby.com/rucksack.htm

    A batyut is többféleképpen lehet megkötni.

    A fenék alatt megkötött változat:
    http://www.youtube.com/watch?v=6UUSY...eature=related

    Elől és elől keresztezett pántokkal (melltartó), francia nyelvű videó. A lány lassan és szépen csinálja, jól meg lehet figyelni a mozdulatait:
    http://www.femininbio.com/index.php?...eo=3&Itemid=70

    Befejezés Lexi csavarral:
    http://www.youtube.com/watch?v=dtOUR6EJuNA

    Befejezés Tibeti módon:
    http://www.youtube.com/watch?v=wsewka-UpkA

    Megerősített batyu:
    http://www.youtube.com/watch?v=u3BFvehgky0

    #2
    Réka, ugy nem haragszol, hogy meg bedobok leirast, de azokon jol latszik, hogy savonkent huzza meg a kendöt.
    Ez sajnos kicsit technikus kepes utmutato, de szerintem egy jo batyu megkötesehez fontos, hogy igy csinaljuk es ne csak az egesz szarat egyszerre huzzuk meg.
    En ez a video alapjan tanultam batyut kötni, azert ezt is belinkelnem.
    Fiu(2007) lány (2009) fiu (2017)

    Comment


      #3
      Jaj dehogy haragszom. Sőt, az a jó, ha minél többen teszünk be leírásokat, javaslatokat stb.

      Comment


        #4
        Nagyon alapos ez a nő a videón, nem semmi.

        Comment


          #5
          Zsuzsa! Nagyon jó ez a videó
          Varda

          Roland (2007. december); Niké Boglárka (2013. április) anyuja

          Az igazságnak sok arca van

          Comment


            #6
            Közben visszaolvastam zsuzsmuzs "Tapasztalataim a batyuval topikját". Belinkelem ide is, mert már rég volt: http://www.mamami.hu/forum/showthread.php?t=36
            Amit onnan jó tanácsként leszűrtem és ki fogom próbálni az az, hogy az alsó szegést középszorosra kell kötni, a felsőt meg jó szorosra.
            Egyelőre batyu antitalentumnak tartom magam, de hátha sikerül megtanulni.
            Egy jó batyu mennyire magasan kell legyen kötve? Amikor az alsó szegést meghúzzátok nem csúszik fel a gyerek fenekén a kendő? Nekem az a gondom eddig, hogy bár először szépen beigazítom a feneke és a lába alá, amikor elkezdem megszorítani, kárba megy az egész igazgatás. Azt hiszem valamit nem jól csinálok...

            Comment


              #7
              Hát, nekem mindig a batyu bizonyult látszatra a legegyszerűbbnek, mégis ez az, amit nem tudok jól felkötni. - Úgy értem, a legkevésbé jól
              Kipróbáltam a megerősítettet, amit Reku rakott fel, negyed óra után le akart szakadni a vállam. Lehet, hogy amit Zsu ír, a sávonkénti meghúzás a titka, mert nekem szoros felül, alul, de a gyerek mégis kileng oldalra. Mellesleg a Nandut nem is olyan egyszerű kiteríteni, tapad, gyűrődik. (Most ezt nem a batyunál értem, bár a megerőstettnél is ki kellett valamennyire teríteni.)
              Marina+3 (22,18, 7)

              Comment


                #8
                Fura ezzel a batyuval egyszerü is meg nehez is Ez a vall leszakadas nalam is gyakran van (bar mostanaban egyre ritkabban).
                Valojaban ha jol van megkötve, akkor szerintem nem is szükseges a plusz vedelem amit a reinforced nyujt (vagy van mas elönye is? lehet, hogy ismet vak vagyok mint a WP-nal).

                Réka! Nem csuszik fel. Regebb az volt a gondom, hogy mikor hatra raktam Benit, akkor ö egyböl kiegyenesitette a labait, igy huzas nelkül is felcsuszott. Azota nyugis ha kötöm, szoval lehet, hogy az volt a titok.
                De ami szerintem hasznal az, hogy jo sok anyagot bedugdosol a gyerek popsija ala. Ha akkor meghuzod, akkor nem csuszik ki. A francia videon ez nagyon jol latszik is.
                Magassag meg ugy ahogy neked jo, a kötes nagyon flexibilis ilyen szempontbol. Nekem gyakran zsibbad a kezem, ha nagyon magasra kötöm Benit, de elvileg ugy jobban szeretem, mert sokat lat. Mostanaban ugy szoktam, hogy epp atlat vallam fölött.

                Ami nalam csuszas elleni vedelem kent bejött (marmint ha mar keszen van kötve, nem meghuzas közben) az, hogy az also szegest behuzom a pantok ala. Mivel nehez magyarazni csinaltam egy videot Tuuuudom en es a videoim, de hatha segit valakinek.

                Különben en sem vagyok olyan profi batyuzos, csak sokat sokat probalkoztam.
                Igazsag szerint most mar felfejlesztettem a jol kötött batyu aranyat kb. 50%-ra. Az idö 10%-ban meg olyan lesz mintha sulytalan lenne a gyerek, en ezert a 10%-ert batyuzok.
                Fiu(2007) lány (2009) fiu (2017)

                Comment


                  #9
                  Zsuzsa köszi a tippeket. Én nagyon szeretem a videóidat (szép ez az Indio. ez melyik szín?)
                  Jó trükknek néz ki amit mutatsz. Ágnes épp alszik, de ha felkel megpróbálom.
                  A reinforced azt hiszem az olyan batyu-para mamiknak van, mint én, akik félnek, hogy kicsúszik a gyerek.
                  Ja és mekkora kendővel kötitek a batyut?

                  Comment


                    #10
                    Ez egy piros feher indio, 3,5m
                    Fiu(2007) lány (2009) fiu (2017)

                    Comment


                      #11
                      Sehol egy finn videó?
                      Én is említettem már korábban, hogy Szilárd kinyújtja a lábait a kötözés elején, emiatt én sem tudom szépen meghúzogatni a kendő szárait. De él bennem a remény, hogy idővel ez elmúlik, mint ahogy Zsuzsánál is, és akkor Szilárd nyugodtan engedni magát lekötözni.
                      Az bejött viszont, hogy a feneke alatt sok kendőt hagyok, így mikor a szárakat igazítom a vége felé, akkor szép feszesre tudom húzni a hátán is.
                      Jucuu és Szilárd (2007.08.04.)
                      http://jucuu.blogspot.com/

                      Comment


                        #12
                        Én is megnézegettem a videókat, ahogy a francia csajszi csinálta, az tetszett legjobban. Az utolsó, ahol a gyerkőc egyik keze kint, másik bent, az szerintem egyáltalán nem kényelmes.
                        Egyébként nekem is leszakad a vállam tőle, de majd megpróbálom lazábbra hagyni az alsó szélét. Minden esetre nálam elmaradt az a határtalan szabadság érzés, amit mások szerint a hátrakötés nyújt.

                        Comment


                          #13
                          Réka
                          Szerintem akinek olyan türelmes gyereke van, hogy enged megkötni egy reinforced kötést, azzal a gyerekkel bármilyen kötést meg tudsz úgy kötni, hogy az elég stabil legyen.
                          Nekem 3.7 méteres kendőm van, batyunál bőven marad belőle. A hosszabb kendő számomra rémálom, sokkal nehezebb bánni vele.

                          Comment


                            #14
                            outsider eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                            Az utolsó, ahol a gyerkőc egyik keze kint, másik bent, az szerintem egyáltalán nem kényelmes.
                            Miert ne lenne kenyelmes? Ez szamomra sosem tett különbseget. Mondjuk en mindig bekötöm, mert idegesit ha Beni elkezdi babralni.

                            Ezen kivül meg ha be is kötöd a gyerköc kezet, az egyaltalan nem azt jelenti, hogy az bent is marad
                            Utoljára szerkesztette zsuzsmuzs; 2008.06.02., 14:13.
                            Fiu(2007) lány (2009) fiu (2017)

                            Comment


                              #15
                              még nem tudom, menniyre hasonlít a háti kendős felkötés egy MT-oshoz (kendővel egyszer próbáltam, de mivel álmos volt, bent hagyt a kezét), de a MT-ban a lányka is hol mindkettőt kiteszi, hol csak az egyiket, de én nem érzem, hogy kényelmetlenebb lenne úgy. Max, ha valalmit meg akar ragadni és kidől oldalra...:-)
                              Rebaba blog

                              email: hellorebaba@gmail.com

                              Comment

                              Mamami portál footer

                              Összecsuk

                              Friss bejegyzések

                              Összecsuk

                              Cikk a mamami portálról

                              Összecsuk

                              szivárvány
                              Betöltés...
                              X