Közlemény

Összecsuk
No announcement yet.

A gyermek hátratétele- április 8-19

Összecsuk
X
 
  •    
  • Szűrő
  • Idő
  • Mutatás
Clear All
new posts

    A gyermek hátratétele- április 8-19

    Osszátok meg trükkjeiteket, tippjeiteket azzal kapcsolatban, hogy hogyan teszitek a hátatokra a gyermeket.

    Fotók itt.

    #2
    húúú ez engem nagyon érdekelne! egyszerűen nem merem rávenni magam, félek.... ja és nekem MT-m van, szóval ha lehet arról is írjatok! köszi
    ZSUZSI és a gyerkők: MISI 7, ANNA 5

    Comment


      #3
      Elkzedtem leírni hogy csinálom MT-jal a hátrakötést, de tök bonyolult lett Így kitöröltem...
      Viszont kb. 4 hós kora óta van hátul, mostmár napi szinten. Jobban is szeretjük így, mint elöl...
      Valahol itt a mamami-n is vannak jó kis videók erről...

      És nem is annyira félelmetes, mint ahogy először az ember elgondolja
      Utoljára szerkesztette hibik; 2009.04.08., 14:43.
      Á., K., S. és R. anyukája

      Comment


        #4
        Itt
        http://www.mamami.hu/forum/local_links.php?catid=11
        Á., K., S. és R. anyukája

        Comment


          #5
          a videókat ismerem, köszi, már vagy 100x végignéztem őket.... de akkor se merem a babót hátra tenni.
          ZSUZSI és a gyerkők: MISI 7, ANNA 5

          Comment


            #6
            Én is szívesen hordozom hátul Mucit, de most, hogy itt a nyár, hogy oldjátok meg, hogy a sapi a gyerek fején maradjon???? Mert nálunk őnagysága előszeretettel szedi le a fejéről és hajítja el, amit vagy észreveszek vagy nem Az áll alatt megkötős sapit is leszedi magáról.. Gondoltam már, hogy a sapit valahogy oda kéne csíptetnem a hordozóhoz (ergom van egyébként), hogy ha le is szedi a fejéről ne hagyjuk el. Van valakinek erre jó ötlete?
            Köszi,
            Rylie

            Comment


              #7
              Nekem az elsőnél a férjem segédkezett... A másodiknál "csak" a szobában volt
              3-nál már itthon sem volt, és mostmár bárhol megy. És nagyon szeretem.
              Bátorság
              Á., K., S. és R. anyukája

              Comment


                #8
                Ez a sapka kérdés engem is foglalkoztat... Épp ma gondolkoztam ezen, de mire kellett volna elaludt Ritus, és felkötöttem a kapucnit....
                A csiptetős megoldás jónak tűnik...de ugye a gyereket így még éri a nap. (Milyen az az ergo? )
                Egyébként én most nyárra egy erszényt akrok, mert akkor közelebb lesz a babu. Talán jobban tudok majd erre is figyelni.
                Á., K., S. és R. anyukája

                Comment


                  #9
                  Ági: ilyen az ergo: http://www.happy-baby.hu/index.php?cPath=142
                  PErsze éri a nap a fejét ha leszedi, de legalább nem hagyjuk el a sapit és azért időnként hátratekintek, hogy a fején van-e, de ha elhagytuk már valahol menetközben akkor nem tudom visszaaplikálni rá, ezért kéne valami olyan megoldás, hogyha le is szedi akkorse hagyjuk el útközben. Mert kb két sapink van és nem is akarok többet venni
                  R

                  Comment


                    #10
                    sapi csak kötps lehet különben leveszi a gyerek amúgy is a fejéről

                    hátratenni én is sokáig féltem, bár én kendőzök főleg, elmentem tanfolyamra, de utána is alig mertem, így a kanapé előtt próbálkoztam, sőt egy csomó ideig csak ott mertem feltenni de meg eleht szokni és ha érzed, hogy jól sikerült, akkor egyre bátrabb leszel.

                    Ez a santa toss annyira tetszik mint név a csípősnél viszont mindkettőnk ruhája össze-vissza gyűrödik és felcsúszik de amúgy is mindig "over the shoulder"-rel szoktam hátravenni. "over the head"-et egyszer próbáltam és jól bevágtam a fejem a gyerekbe mert bénán csináltam hú, de fájt utána, azóta se próbálkoztam.

                    nálunk amúgy a cumi a gond, elaludni cumival szokott, és hiába a csíptető, azt is leszedi és eldobja!
                    Viki
                    Lányaim L(9), J(7) és D(4)

                    Comment


                      #11
                      Hibiknek:
                      és mégis, neked melyik hátravétel jött be? szóval hogyan teszed hátra a babót? csak mert a videókon majd' mindegyik baba elég nagy már, szóval nem tudom az én három és fél hós picimmhez melyik felvétel lenne az ideális.
                      ZSUZSI és a gyerkők: MISI 7, ANNA 5

                      Comment


                        #12
                        Nekünk elég magas a pelenkázónk, de az asztalon is megy: Leterítem a mt-t, ráfektetem Sárit és berogyasztom a térdem annyira, hogy a derekamon megköthessem az alsó szárakat. Aztán megfogom a felsőket és felhúzom a hátamra. Végül megkötöm. Sikerülni fog! Mindenki vigyáz a babájára, nem esik ki, ne félj! hajrá Réka!
                        Évi-Zivi, Sári-Sárkánytündér (2008.09.11.) és Torda Hajasmaci(2010.02.19.) ééééééééééééééés Ardó (2013.02.26.) anyucija

                        Comment


                          #13
                          Koc, én is marhára tojtam a hátizástól, de az elején mindig a pelenkázóról vettem fel Benőt. MT leterít, gyerek rá, beigazít, hátat fordítok, derékpánt felköt (kis rogyasztással, hogy magasabbra kerüljön), gyerek lába hátranyúlva terpeszbe igazít, pántokat megfogom és szépen felhúzom a hátamra. Tuti kényelmes, orvosnál is alkalmazható, mert ott is van pelenkázó, és egy idő után úgyis megjön az önbizalmad. Mondjuk 3,5 hósan én még elöl hordtam, és talán még kicsi is a MThoz... Nektek talán még a kendő lenne jó. És a santa toss, ott fixen bugyorban van a gyerek.
                          Én amúgy over the shoulder twist-el teszem hátra, eddig ez jött be legjobban. És háton eddig csak MTozok.
                          Anna

                          Bence
                          (080930), Róza (140428)

                          Comment


                            #14
                            NO, látom nem csak én fedeztem fel a pelenkázót...
                            Anna

                            Bence
                            (080930), Róza (140428)

                            Comment


                              #15
                              Koc, én Emmát 5 hónapos korában mertem először a hátamra kötni. Viszont mindig a hálónkban a franciaágyunk mellett állva, hogy ha véletlenül leesik, oda essen. Egyszer fordult elő,hogy annyira mocorgott, és még béna voltam az mt kötésben, hogy lefordult a hátamról, rá az ágyra. Ha nincs ott az ágy, jó nagyot esett volna, így szinte észre sem vette. Ekkortól hanyagoltam a mt használatot. A kendőt kiterítem az ágyra, rá a baba, jobb kézzel megfogom a jobb karját, jobb kezem felett a bal kezemmel a bal karját, a kendővel együtt, és a hátmra lendítem. Kb 1 hónapja rájöttem a mt használatára is, most már nem is kell az ágy sem mellénk. Biztosan megy már a dolog. Szóval gyakorlás kérdése. Na meg nekem biztonságot adott, hogy ott volt az ágy, amire ráeshet, ha vmi rosszul sül el.
                              Eszter, 4 lányom van

                              Comment

                              Mamami portál footer

                              Összecsuk

                              Friss bejegyzések

                              Összecsuk

                              Cikk a mamami portálról

                              Összecsuk

                              szivárvány
                              Betöltés...
                              X