Közlemény

Összecsuk
No announcement yet.

Hordozás hidegben 2 (folytatás)

Összecsuk
X
 
  •    
  • Szűrő
  • Idő
  • Mutatás
Clear All
new posts

    forrásvíz eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Sziasztok! A dabasi hordozó klubban tegnap kabátot és pulcsit alakítottunk át és szerintem nagyon jól sikerültek (http://www.babazunk.hu/dabas_kep_okt.htm). Gondoltam megosztom veletek a fotókat és az ötletet miszerint ha sálat varrunk a kabát hátán vágott lukra, akkor nem kell kicentizni a méretét, hogy beférjen a gyerek feje, de a kezét se dugja ki. A sál takarja a vágást, ha nem hordozunk benne, ha elaludt a baba a fejét meg tudjuk támasztani és nem fázik a mama háta, baba nyaka is védve van.
    Ez mekkora ötlet! Mennyit gondolkoztam, hogy hogy oldjam meg, hogy ne csukoljon hátra a feje. A hordozós mellényemnek is ez a baja, hogy ha kidugom a fejét, akkor már nem tudom ráhúzni a kendőt, ha elaludt, mert olyan kicsi a lyuk. Köszi! Ez remek megoldás!
    És betoldás nincs is benne? Csak simán nyissz?
    Eszter, Dorka (2006. november) és Janka (2008. október) mamája

    Comment


      forrásvíz eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
      Én elképzelhetőnek tartom, hogy ha elég széles és hosszú sálat varrsz rá, akkor be lehet takarni vele a kitett kezű gyerkőcöt és támaszt is ad a sál. Ebben az esetben lehet, hogy úgy csinálnám, hogy megemelem a sállal a babó fejét, karját, egyet keresztezek a sálon és előrehozom az én nyakamnál megkötve. Szerinted?
      Ezt én nehezen tudom elképzelni a lefele lógó karok miatt.
      Móni, Jázmin és Kincső anyája

      Comment


        pynky eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
        forrásviz: Nem mondod! Az a Reni az én fősulis csoporttársam!! Mindig elég furán nézett, mikor Emma a hátamra volt kötve. De úgy látszik mégsem vagyok én olyan csudabogár
        Sokat változik az ember, ha gyereke születik. Ezek szerint Renit a meglepetés ereje nem elriasztotta, hanem felkeltette az érdeklődését a hordozás iránt. Eddig mei tai-ban és karikásban hordozott, most próbálkozik a kendővel. De szerintem majd jön és mesél neked.
        Évi

        Comment


          Eszter, nincs semmilyen toldás. Az a lényeg, hogy 1 számmal nagyobb legyen a kabát, mint te, a nyakától lefelé 10 centire kell egy 30 centis vágást ejteni.

          Móni, mi úgy tettük a sálat a kabátra, hogy kicsit tovább, feljebb varrtuk, mint a vágás két széle, de ha ezt még feljebb varrod és fontos, hogy elég széles és hosszú legyen a sál, akkor ha kiteszi a baba a kezét, olyan, mintha egy zsákban vagy zsák felett lenne a karja. Ha elalszik, akkor hátranyúlsz kikötöd a kendőt (elsőre tűnik nehéznek, mindenki megcsinálta a csoportban) és elemelve magadtól beleteszed a kezét. Hú lehet, hogy értelmetlenül írom! Olyan, mint mikor elalszik a gyerek kitett kézzel a kendőben, kibontod és beleemeled a kendőbe a karjait, majd visszakötöd. Na a sállal hasonlóan kell elképzelni. Majd kipróbálom gyerekkel is (és fotózok), ha jönnek a húgomék, mert ezt játékbabával (vagy 6 évessel ) nem lehet!
          Évi

          Comment


            Ja és köszi Lányok, örülök, hogy tetszik az ötlet!
            Évi

            Comment


              Sziasztok!
              Érdeklődve olvasom egy ideje a fórumotokat és most én is kérdezni szeretnék Tőletek. Szerintetek érdemes egy ilyen kabátfélébe beruházni? Esetleg van valakinek ilyesmije?
              http://www.joababanak.hu/262-hordozo...dozokabat.html
              Elég meleg lehet ez télen? A forgalmazó azt írja, hogy ez egy 340gr/m2 szövésű fleece anyag, ami a hidegnek is (0 °C alatt is) és a csapadéknak korlátozottan ellenáll. De bélése nincsen. Természetesen vennék alá hosszú ujjút, de nem szeretnék azért 3-4 pulcsiban közlekedni. Várom a véleményeteket, amit előre is köszönök szépen! Ildi

              Comment


                forrásvíz eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                Ha elalszik, akkor hátranyúlsz kikötöd a kendőt (elsőre tűnik nehéznek, mindenki megcsinálta a csoportban) és elemelve magadtól beleteszed a kezét. Hú lehet, hogy értelmetlenül írom! Olyan, mint mikor elalszik a gyerek kitett kézzel a kendőben, kibontod és beleemeled a kendőbe a karjait, majd visszakötöd.
                Én nem csináltam volna meg. Kendőt sem kötöttem sosem újra, ha elaludt, a kezét tuti nem érem el, de azért köszönöm, hogy próbálsz ötletelni.
                Móni, Jázmin és Kincső anyája

                Comment


                  dejó, éán is ilyesmin törtem a fejem, hagytam is hátul lelógóst, a polár betétbôl...

                  most ilyen
                  eszter:Simi, Dani, Milo.
                  szülésfotó
                  +dúla vagyok,kérdezz bátran!

                  Comment


                    Íme pár próbálkozásunk.
                    Közös kabátnál ezt a kitett kart nem tudom elképzelni, hogyan lehetne bevarázsolni. Vékony kendővel rögzítettem a buksit.
                    Külön öltözve MT-ban, a hátravétel simán megy, de katasztrófa volt megkötni, még az is lecsúszott, ami sikerült.
                    Külön öltözve Calyx-szal hiába a jó kis kapucni, Jázmin dzsekije kapucnijától nem tudtam feladni rá, amikor elaludt. Ezt egyenlőre csak macerásan tudom felvenni (kabáton nem működik a hátraforgatós módszer), ezért csak akkor megyünk így, ha várhatóan nem kell levennem útközben.
                    Scootababyvel boldogultunk a legkönnyebben, szükség esetén lehet ugrálni belőle le és fel, és még a felvétele is könnyű. Kapucnis kabátnál kell kicsit jobban figyelni.
                    Móni, Jázmin és Kincső anyája

                    Comment


                      Évi, láttam a sálas kabát fotóit a honlapon is és nagyon szuper ötlet szerintem nekem nagyon tetszik, csak az ötlött fel bennem olvasva amit írtál, hogy nekem van egy kabátom amit még terhesen hordtam nagyon nagy hassal és akkor jó volt, pedig amúgy megvan talán 2 számmal nagyobb is, szóval erre rakott Veri egy lyukat (direkt csak lyukat kértem) és minap megpróbáltam felvenni (sikerült egyedül ami eleve csoda) de az lett a gondom, hogy nem bírtam összecipzárazni mert kicsinek tűnt a batyummal Julinka elég nagy baba és ugyan tavaly jó volt a kabát, de idén max pólóra tudom felvenni és becipzározni De a sálat egy másik kabátnál asszem kipróbálom
                      Viki
                      Lányaim L(9), J(7) és D(4)

                      Comment


                        Jázmini eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                        Én nem csináltam volna meg. Kendőt sem kötöttem sosem újra, ha elaludt, a kezét tuti nem érem el, de azért köszönöm, hogy próbálsz ötletelni.
                        Móni, ha elég magasra kötöd a gyerkőcöt, akkor sokkal könnyebb betenni a kezét. Ne hidd, hogy nem tudod megcsinálni csak gyakorlás kérdése!
                        Évi

                        Comment


                          Jázmini eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                          Íme pár próbálkozásunk.
                          Közös kabátnál ezt a kitett kart nem tudom elképzelni, hogyan lehetne bevarázsolni.
                          Magasabbra kötve, nagy sállal!
                          Évi

                          Comment


                            Viki, akkor szerinted az 1 számmal nagyobb kabát nem elég? Vagy inkább gyerekméret függő, nem? Meg az is számíthat, hogy milyen a kabát anyaga és mekkora a bélése. Mindjárt megkérdezem a lányoktól kinek mennyivel volt nagyobb a kabija.
                            Évi

                            Comment


                              forrásvíz eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                              Móni, ha elég magasra kötöd a gyerkőcöt, akkor sokkal könnyebb betenni a kezét. Ne hidd, hogy nem tudod megcsinálni csak gyakorlás kérdése!
                              Itt van a kutya elásva! Valahogy olyan az anatómiám, hogy nekem nem kényelmes, (hosszabb távon semmiképp) ha magasabban van Jázmin.
                              Ezért volt akkor furcsa akkor az is, hogy csak 10 cm távra írtad a kivágást.
                              Móni, Jázmin és Kincső anyája

                              Comment


                                Móni de tök jól néztek ki a Scootás képen!!! Kincső csinálta??
                                Szilva


                                Kornél (9) Bolda (7) Rozga (4) Kolos (1)
                                Hurcibaba Klub (8)

                                Comment

                                Mamami portál footer

                                Összecsuk

                                Friss bejegyzések

                                Összecsuk

                                Cikk a mamami portálról

                                Összecsuk

                                szivárvány
                                Betöltés...
                                X