Közlemény

Összecsuk
No announcement yet.

Biciklin hordozni

Összecsuk
X
 
  •    
  • Szűrő
  • Idő
  • Mutatás
Clear All
new posts

    Biciklin hordozni

    Mivel, miben hordoztok gyermeket biciklin közlekedve?
    Ülést használtok, vagy magatokra rögzítve szállítjátok a gyermeket?

    Ülést milyet érdemes választani?
    Hova célszerű szerelni az ülést: vázra? csomagtartóra? kormányra?

    #2
    Már többen írták, hogy magukra kötötték a babát biciklin, de szerintem ez nagyon veszélyes! Ha véletlenül esel, abszolút nem tudod kordinálni a mozgásod, simán magad alá kerülhet a gyerek. De ez csak egy vélemény, lehet túlparázom.
    Ülés témában alaposan utánaolvastunk, a legtutibb a Hamax, mindenféle szempontból. Ha nem is ez a márka, de mindenképp olyan kell, ami a nyereg alatti vázra rögzül egy konzollal. A csomagtartós megoldás állítólag veszélyes.
    Teszveszen van most egy olcsón, bár nincs hozzá adapter, de asszem az 5000-ért kapható. Meg kell előtte érdeklődni. Még így is jó az ára.
    Zsófi

    Comment


      #3
      Tapasztalataim a kerékpározással kapcsolatban:
      - két ülés van a biciklimen, mert ált. két gyerek volt mindig, akik nem tudtak önállóan kerekzni!
      - az egyik ülés: csomagtartóhoz rögzített, lábtartós, küllőbeakadás-védővel!
      - a másik ülés: a vázhoz van rögzítve, egy gombbal leszerelhető, lábtartós-bekötős, ha apa is jön velünk, akkor az ő bicóján is van ülés, akkor ő viszi az egyiket!
      - Mikán nem tud még ülni se elől sem hátul, így a hátamra kötöm és Tardost pedig előre ültetem, így a hátsó ülés üresen marad! Csobán pedig megtanult kétkerekezni!
      Mindkét ülés jól funkcionál, évek óta használom és semmi problémám velük!
      Orsi

      Comment


        #4
        Itt van egy jópár most kapható biciklisülés leírása, de vigyázat, az árak néhol elég borsosak!!
        Zsófi

        Comment


          #5
          Én magamra kötöttem, mert az ülés olyan nehéz, hogy nagyon nehezen tudtam megtartani a bicajt, de lehet, hogy ez meg az én parám. Egyszerűen úgy éreztem, lehetetlen az ülés, a gyerek súlyával együtt bicikliznem. tudom, hogy nagyon sokan csinálják, biztos meg kellene szokni, tanulni, nekem nem ment. Én sokkal jobban tudom tartani, uralni a bicajt, ha a testem részeként van rajtam a gyerek, és nem egy önálló életet élő súlyként, amiben ha mozog elhúz.
          Na, szegény légzőke, most légy okos!
          Ilka

          Comment


            #6
            Nagyon jó téma, mi a 4. ülésünket fogyasztjuk
            tapasztalatok:
            az első időkben amíg kisebb volt (kb 1 éves) az első ülést választottuk, kettő volt, egy olcsóbb tescos és egy bicikliboltos kb 5000pengő. mindkettő jó volt, de mindenképpen biciklivel együtt menjetek vásárolni, de legalább is nézzétek meg hova rögzíthető, párom csepeljére nehezen találtunk. de végül a tescos ok volt

            ezután jött a neheze, mivel mi rengeteget járunk keróval, mindenhova tulajdonképpen, olyan ülést akartunk, amiben hátradőlhet és alhat anélkül hogy tartanom kéne a fejét. először (mivel jót tuti szupert akartunk...) b...don OK b.aby márkájút vettük jó drágán kb. 16ezerért, de hiába. ugyanúgy bukott ki belőle a feje, nagy bumszli is volt , szóval másnap vissza. és akkor végül amit eleinte sokalltam egy ülésért, végül az lett, a hamax dönthetőse, a legjobb,imádom, úgy alszik benne mint a bunda, kényelmesen sisakban, ha épp elfárad. az oldalunkon is csak azért szerepeltetjük, mert sztünk a legjobbak, igaz nem tartom, csak ha valaki kéri.
            először idegenkedtünk a hátulléttől (főleg robi) de nagyon megszerette, és hát neki jobb, felfogjuk a szelet bogarakat ilyesmi.

            lehet túl részletes lettem...... sorry
            marica 3 poronttyal Levi (2007.02.19) Mirkó (2011.09.24), AnnaKamilla (2016.10.25) www.mamamibolt.hu

            Comment


              #7
              ja igen nekünk a vázra szerelős tetszik a legjobban, praktikus, könnyű.
              marica 3 poronttyal Levi (2007.02.19) Mirkó (2011.09.24), AnnaKamilla (2016.10.25) www.mamamibolt.hu

              Comment


                #8
                bicajos képek kedvcsinálónak

                amik nálunk beváltak
                marica 3 poronttyal Levi (2007.02.19) Mirkó (2011.09.24), AnnaKamilla (2016.10.25) www.mamamibolt.hu

                Comment


                  #9
                  Elsőre én sem hittem el, hogy lehet úgy biciklizni, hogy az ember a hátára köti a gyermekét. Aztán kipróbáltam, és lehet. Sőt, bizonyos szempontból jobb, mint az ülés. Nincs az az állandó billegés, folyamatos bizonytalanságérzet a rossz súlyelosztás miatt.
                  És estem úgy, hogy két gyereket bicikliztettem, a kicsi a hátamon volt, a nagy ülésben. A kicsinek semmi baja nem lett, egyáltalán nem ütötte meg magát. A nagy és én bezzeg igen. Ha viszünk egy gyereket akár kézben, akár háton, akár gyalog, akár biciklin, és elesünk, biztosan nem magunkat vádjük, hanem ösztönösen a gyereket. Egyszer úgy estem el (nem biciklivel), hogy a kezemben vittem gyereket, és nem dobtam el, hogy letámaszthassam a kezem, hanem inkább feljebb emeltem, cserébe alaposan lenyúztam a térdem, és ez nem tudatos cselekedet volt, hanem a jó öreg ösztön. Hiszem, hogy a testközelben lévő gyerek nagyobb biztonságban van, mint bármilyen szuper ülésben utazó. Persze az lehet, hogy ha mondjuk elüt egy azutó, akkor jobban véd az ülés, de egy sima elesésnél, amit egy rosszúl kiszámított kanyar okoz, szeritntem a háton utaztatás biztonságosabb.
                  Orsi

                  Ölbebaba

                  Comment


                    #10
                    HUH, köszönök minden hozzászólást, írásos és képes élménybeszámolót!

                    Kipróbáltam csendes, nyugodt vidéki utcákon a hátamra kötve vinni a gyermeket biciklizve, de komoly aggályaim támadtak arra gondolva, mi történhet Budapest utcáin, ha mondjuk elüt egy figyelmetlen autós (mint erre már volt saját példám is), elém lép egy álmodozó gyalogos, s elesünk... Ezért voltam kíváncsi a tapasztalataitokra, és részben a hatásotokra ülésvételen töröm a fejem.

                    Marica, javaslatodat követve csak bicajjal együtt megyünk üléspróbálásra!

                    Comment


                      #11
                      Látom, itt sokan bicikliznek babát hátra kötve , Németországban ez tilos, mert életveszélyesnek minősítik a gyerekre nézve. Ott bukósisak nélkül biciklizni is tilos.
                      Varda

                      Roland (2007. december); Niké Boglárka (2013. április) anyuja

                      Az igazságnak sok arca van

                      Comment


                        #12
                        Varda! Megelöztel! En is epp azt akartam irni, hogy itt tilos. Szerintem a Römer Jockey a legbiztonsagosabb üles es ugy kell felszerelni ahogy Zsófi irta. Csomagtartos vagy elöli megoldas nem biztonsagos.
                        Ha en magamrakötve bicikliznek, akkor is raknek sisakot a fejere.
                        Fiu(2007) lány (2009) fiu (2017)

                        Comment


                          #13
                          Itt is tilos, ha elkap a rendőr bünti.

                          De akkor is, szerintem normál esetben sokkal biztonságosabb, mint bármilyen szuper ülés. De már írtam, azt nem tudom, hogy pl autóval való összecsókolózás esetében mi a helyzet. Akkor lehet, hogy olyan gyorsan történik és olyan nagy erővel, hogy az én ösztöneim nem tudják megvédeni a gyereket, de az ülés meg tudja?
                          Orsi

                          Ölbebaba

                          Comment


                            #14
                            Ja, és két gyereket egy biciklin is tilos szállítani.
                            Orsi

                            Ölbebaba

                            Comment


                              #15
                              Én is teszekl pár kképet: hamax hátradönthetős, rugózós... luxus ülésben ül Tomikám

                              bukósisak pedig maminak is kötelezőőőő
                              Utoljára szerkesztette KKRISZTI; 2011.11.03., 16:25.

                              Gyermekeim: Tomi 2005, Dani 2008, Boróka 2012, Keve 2015

                              Comment

                              Mamami portál footer

                              Összecsuk

                              Friss bejegyzések

                              Összecsuk

                              Cikk a mamami portálról

                              Összecsuk

                              szivárvány
                              Betöltés...
                              X