Közlemény

Összecsuk
No announcement yet.

E. Pantley: The No-Cry Sleep Solution

Összecsuk
X
 
  •    
  • Szűrő
  • Idő
  • Mutatás
Clear All
new posts

    E. Pantley: The No-Cry Sleep Solution

    Akció
    Különféle topikokban láttam már beszélgetést ezekről a könyvekről, meg nekem is van véleményem. Megpróbálom összegyűjteni az eddigieket itt, és beszélgessünk még

    Akinek nincs meg a könyv, az is hozzá tud szólni, mert vannak fent részletek a szerző honlapján:

    The No-Cry Sleep Solution a továbbiakban legyen "a kék könyv"
    The No-Cry Sleep Solution for Toddlers & Preschoolers (én ez utóbbit forgatom) ez meg legyen "a zöld könyv"
    Andrej + H = T KISCICÁK! 26-os szandál »Hogy elhagyjuk a következményeket, a jutalmazást és más fajta "magatartáskezelési technikákat", hasznos lehet a gyerekek irányítása helyett a gyerekekkel való együttélésben gondolkodni.« - Teresa Pitman

    #2
    Hú, sajna nem tudom idézni a korábbi beszélgetéseket, mert zárt topikban voltak, ez meg nyitott. (Az illetlenség egy finom kifejezés lenne arra, ha áthoznám .)
    Andrej + H = T KISCICÁK! 26-os szandál »Hogy elhagyjuk a következményeket, a jutalmazást és más fajta "magatartáskezelési technikákat", hasznos lehet a gyerekek irányítása helyett a gyerekekkel való együttélésben gondolkodni.« - Teresa Pitman

    Comment


      #3
      én olvastam sok könyvét és eddig jónak találom őket. A zöldet olvastam először és vannak benne jó ötletek. Olyanok is amik egész jól működnek. Meg persze olyan is ami nem Aztán elolvastam a kéket is és abban is jó dolgokat találtam. Elég korrekten összefoglalja a gyerekek és felnőttek alvási közötti különbséget és tetszik hogy együtt alvás és szoptatás párti. Engem meggyőzött
      Iskolás óvodás Waldorf

      Comment


        #4
        saját tapasztalatokból indul ki

        Még meg sem volt a könyv, de már megütötte a szemem az alábbi


        6. Provide the right nutrition to improve sleep.

        Foods can affect energy level and sleepiness. Carbohydrate-rich foods can have a calming effect on the body, while foods high in protein or sugar generate alertness, particularly when eaten alone. A few ideas for pre-bedtime snacks are: whole wheat toast and cheese, bagel and peanut butter, oatmeal with bananas, or yogurt and low-sugar granola.
        A címnek nyilván igaza van, de eszembe jutott, hogy korábban kitöltöttem egy metabolic typing kérdőívet, ahol hangsúlyos kérdés volt, hogy ha lefekvés előtt mit eszem, akkor hogy alszom utána. Tehát egy eladható étrend-kiválasztási módszerben fontos szempont, hogy milyen típusú kaját hogy dolgoz fel a szervezetem, mindezt alvással összefüggésben. Ami (ha esetleg maga az étrend egyesek szerint hülyeség is) legalábbis azt sugallja, hogy különbözünk egymástól ebben a kérdésben, más-más emberek más típusú/mennyiségű kaja elfogyasztása után tudnak jól aludni.

        Szóval lehet, hogy az ő családjában pont a kevés fehérje/sok szénhidrát típusú kaja jött be lefekvés előtt, ez nem feltétlenül jó mindenkinek.

        Mondjuk kinyitva a könyvet, minden alfejezetben legalább két bekezdés szól arról, hogy YMMV, azaz hogy neked lehet, hogy pont nem jön be így már nem annyira vészesek az ajánlások. Kipróbálni bármit ki lehet, és úgyis a gyakorlati tapasztalatok mondják meg, hogy jó volt-e a tipp

        Ez a stílus éppen, hogy szimpatikus: mindenkinek hagy menekülőutat, hogy ha másképp gondolná/más tapasztalatai lennének, olyan is van.
        Andrej + H = T KISCICÁK! 26-os szandál »Hogy elhagyjuk a következményeket, a jutalmazást és más fajta "magatartáskezelési technikákat", hasznos lehet a gyerekek irányítása helyett a gyerekekkel való együttélésben gondolkodni.« - Teresa Pitman

        Comment


          #5
          igen nekem is ez tetszik! Meg hogy 4 gyermeke felnevelése által jutott ehhez az infohoz, mégsem mondja meg a tutit!
          Iskolás óvodás Waldorf

          Comment


            #6
            csak angolul van? :-(
            Viki, Samu (2008.11.), Joni (2010.12.) és Abi-Babi (2013.12.)

            Comment


              #7
              aha, esetleg spanyolul láttam még és németül.
              Iskolás óvodás Waldorf

              Comment


                #8
                Fordítsuk le és adassuk ki! Már úgyis rég csináltam ilyet... 1 fejezetet még bevállalok!
                bölcsi, ovi, iskola...

                Comment


                  #9
                  Carol eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                  Fordítsuk le és adassuk ki! Már úgyis rég csináltam ilyet... 1 fejezetet még bevállalok!
                  Igen, ez nagyon jó lenne

                  Nekem majdnem minden könyve megvan, de még csak a kéket és vmennyire a zöldet olvastam.
                  Most nagyon aktuális lenne bele is vágni a programba......

                  Újra átrágom magam a kéken és jövök majd:-)
                  Utoljára szerkesztette kiscsiko; 2011.08.13., 18:40. Oka: Jól összekevertem a színeket, javítottam:-))))
                  Andi
                  Ádám (2007) és Emma (2010)
                  www.bizzbennem.hu

                  Comment


                    #10
                    Engem is érdekelne a könyv, de sajnos nem elég jó az angol nyelvtudásom hozzá.
                    Azért a topicot olvasni fogom, hátha felmerül egy-két jó tipp.
                    Ivett, Zengő (2010.03.19), Zente (2012.02.10.)
                    Eladó kendők!

                    Comment


                      #11
                      :P
                      vállalok én is egy két fejezetet...
                      Vicus és E. + Z klubunk
                      privi helyett: vicababaprivi kukac gemel
                      totális szisztemdán itt elérsz hetven-héthetvenkilencnegyvennyolcvannégy

                      Comment


                        #12
                        én a nap solution-t olvasom (kiscsikó andinak ezúton is köszi a hosszútávú kölcsönzésért lassan a végére érek...) - szerintem nagyon jól érthető, akkor is, ha nem beszéli az ember olyan jól a nyelvet. de az én fejemben is megfordult már a fordítás/kiadatás, úgyhogy én is szívesen beszállok

                        egyébként nekem is az tetszik, hogy elég sok lehetőséget ajánl, és majd kiderül, az adott helyzetben/babának mi jön be
                        Ildikó és a nagydumás örökmozgó Gergő
                        újra dolgozom, inkább E-MAILT írjatok
                        Belvárosi és Zuglói Klub e l a d ó s á g a i m TaMiNa

                        Comment


                          #13
                          De jó! És mit gondoltok, ha tényleg lesz fordítás, akkor azt mikorra lehet megvalósítani?
                          Tudom majd használni legalább a második gyerekemnél? Vagy majd ajánljam a gyerekeimnek ha felnőttek és gyerekeik lesznek?
                          Ivett, Zengő (2010.03.19), Zente (2012.02.10.)
                          Eladó kendők!

                          Comment


                            #14
                            honnan lehet megszerezni ezt a könyvet?
                            Borka Bendegúz,Anna,Nimród anyukája
                            "Ha az egyik nap gyönyörű a világ, a másik nap barátságtalan- a különbség én vagyok."Rudolf Steiner

                            Comment


                              #15
                              borkaa eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                              honnan lehet megszerezni ezt a könyvet?
                              Bo.kline is hozza ( én onnan vettem) de ez jobb:-)
                              http://www.bookdepository.com/No-cry.../9780071381390

                              Csak 2 hét, amíg megérkezik. Biztonságos, mióta ismerem az oldalt nagyon sok könyvet rendeltünk
                              Andi
                              Ádám (2007) és Emma (2010)
                              www.bizzbennem.hu

                              Comment

                              Mamami portál footer

                              Összecsuk

                              Friss bejegyzések

                              Összecsuk

                              Cikk a mamami portálról

                              Összecsuk

                              szivárvány
                              Betöltés...
                              X