Közlemény

Összecsuk
No announcement yet.

Marsden Wagner:Amerikából jöttem mesterségem címere (sz)ülész-(n)őgyógyász 1.-2.

Összecsuk
X
 
  •    
  • Szűrő
  • Idő
  • Mutatás
Clear All
new posts

    #61
    Elvileg minden cselekedetet rögzíteni kell, már csak a saját védelem okán is.
    Az orvos dokumentációs kötelezettsége előírja, hogy az egészségügyi dokumentációt úgy kell vezetni, hogy az a valóságnak megfelelően tükrözze az ellátás folyamatát. Minden betegnek joga van arra, hogy a rá vonatkozó egészségügyi dokumentációt (a vizsgálatával és gyógykezelésével kapcsolatos adatokat, azaz leleteket, röntgenfelvételeket, írásos orvosi véleményeket, stb. tökmindegy mi, ami vele kapcsolatos) megismerje, és kérésére a dokumentációról fénymásolatot köteles adni az intézmény – esetleg a beteg saját költségére. A törvény emellett előírja, hogy a kórházból elbocsátott betegek számára zárójelentést kell készíteni, kivéve pl. abortus esetén postán küldenek erről papírt - én Kméten voltam gyakon, ott így volt ezzel.

    Na most erre kontrázhatnak az orvosi titoktartás jogával. Az orvosi titok körébe tartoznak a megbetegedés körülményeivel, a vizsgálatokkal és a gyógykezeléssel összefüggő adatok. Ha a gyógykezelés érdekében szükséges, akkor az egészségügyi intézmények, illetve a beteg kezelésében részt vevő személyek egymás között továbbíthatják a beteg adatait. De az egyénnek joga van rendelkeznie a saját adatai felett!

    ---

    Na most a valóságban ez bazira nincs így, egyrészt idő hiányában sem - ami az ápolási dokumentációt illeti, abban még jobban otthon vagyok, már ami rémlik de én a sulin kívül lázlapot sem láttam rendesen kitöltve csak olyan osztályon, ahol egy nővérre egy, vagy két beteg jut, és ez intenzív osztály.
    A másik, hogy ha valami olyat alkalmaznak, ami felesleges/szükségtelen, minek reklámozni?
    Utoljára szerkesztette gszabina; 2010.10.01., 13:40.
    CSEPELI BABAHORDOZÓ KLUB - sok kölcsönözhető hordozóeszközzel
    Privát helyett és ha 3 napon belül valamire nem reagálok: <span style="color:Purple">hordozasi...ail.com</span>

    Comment


      #62
      Tudom off, lehet már én kattantam túl a dolgon, de egy szülészet oldalon én úgy utálom a terhesség szót, meg a műtétes kép fent... és ez nem kötelező szakszó [egyszer majd letépték a vizsgán a fejem; mert a vizsgáztatónak aki akkor az anyukát játszotta azt mondtam, hogy a gyermek feneke alatt - és nem azt, hogy gluteális tájék, hát ezt tényleg minden anyuka megértené a védőnői tanácsadáson...]
      Utoljára szerkesztette gszabina; 2010.10.01., 13:43.
      CSEPELI BABAHORDOZÓ KLUB - sok kölcsönözhető hordozóeszközzel
      Privát helyett és ha 3 napon belül valamire nem reagálok: <span style="color:Purple">hordozasi...ail.com</span>

      Comment


        #63
        gluteális tájék?? ööö. hát ezt biztos, hogy nem értené meg, max az eü végzettségű anyuka...

        Comment


          #64
          Ditamaja eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
          gluteális tájék?? ööö. hát ezt biztos, hogy nem értené meg, max az eü végzettségű anyuka...
          Persze valamilyen szinten érthető ez, hiszen szaknyelv, de én már találkoztam olyan védőnővel, aki tényleg így beszélt és túl távolságtartónak tűnt, nem kedvelték az anyukák.
          CSEPELI BABAHORDOZÓ KLUB - sok kölcsönözhető hordozóeszközzel
          Privát helyett és ha 3 napon belül valamire nem reagálok: <span style="color:Purple">hordozasi...ail.com</span>

          Comment


            #65
            Ebben a fejezetben van ismertetve a kis "mumus", az ACOG és hogy miként működik.
            Tagja 41 ezer fő kb; ajánlásokat tesz mindenféle tudományos alap nélkül, véleménye "elsősorban a szakmában elterjedt általános véleményeken alapul" [48. o. közepe]

            Ez a vélemény az orvosoké, kihagyva a bábakat/szülésznőket/családorvosokat/perinatológiai epidemiológusokat adnak ki írásban ajánlásokat; ezeket az ajánlásokat elvárják, hogy kövessék, holott elolvasni sem kötelező, ahogy tagnak sem lenni. Hivatalos felhatalmazásuk erre nincs, mégis (íratlan felhatalmazással) ezeket protokolloknak is képesek nevezni, vagy legalább elvárják hogy annak nézve annak megfelelően alkalmazzák.
            Mindezt olykor felelőtlenül, a könyvben van egy kutatás említve, orálisan adagolt prosztaglandin adás kapcsán [50.o. alja] ami hivatalosan és ahhoz, hogy biztonságosnak legyen mondható tényleg kevés.

            Ajánlásaival korlátozza a családok szabadságát [az otthonszülés gyermekbántalmazás; szülést tilos videóra venni; császárm. után hüvelyi szülés elutasítása...]
            Ahogy W. is írta, vannak akik bár nem értenek egyet a nézettel, mégis csendben maradnak. Ahogy írta, "bárányok hallgatnak". De akkor miért nem lépnek ki, egyáltalán belépés előtt... mi alapján döntötték el, hogy tagok lesznek? Mert a "többiek" is azok?

            Csak a császármetszést követő hüvelyi szülést kiemelve, a nemzeti Eü. Int. és az Amerikai Családorvosok Kam. kiadványa alapján a nőnek joga van eldönteni a helyszínt és hogy hüvelyi úton szülne-e; de ennek ellenére ACOG [megalapozatlan] "ajánlását" használják gyakorlatban - hogy császár után ne legyen hüvelyi szülés és akkor is csak kórházban.
            Ez annyira érthetetlen. Nagyon hülye példa, valaki biztosan ír ennél jobbat - remélem de mintha minden orvos egyetlen egy típusú vérnyomásmérőt használna akkor is, ha az nem kötelező, és tudni hogy van jobb, más választás is, de a többiek is ezt használják stb... értitek gondolom
            CSEPELI BABAHORDOZÓ KLUB - sok kölcsönözhető hordozóeszközzel
            Privát helyett és ha 3 napon belül valamire nem reagálok: <span style="color:Purple">hordozasi...ail.com</span>

            Comment


              #66
              igen, mert az egészségbiztosítók is irányadónak tekintik ezeket az ajnlásokat, és van egy tendencia, hogy azt és úgy fizetnek, amit az ACOG ajánl.
              ez hasonló ahhoz az agyament helyzethez, hogy nálunk sokszor csak azért nem lehet ambulánsan szülni, mert z OEP listjában hüvelyi szülésnél 3 az alsó határnapm ez alatt részösszeget fizet a kórhznak. Császár esetén 2 az alsó határnap - ki érti ezt?
              Másállapot(ot) a szülészetben! Március 20. 15:00 Nyugati tér https://www.facebook.com/events/1532862387043803/

              Comment


                #67
                Anna, 2 nap ??? végül is igen, a császárosnak pont sokkal jobb otthon az alacsonyabb ágyon
                akkor már értem, velem miért nem kötözködtek, amikor nem volt 3 nap cs után, és szóltam, megyek haza.
                (bár lehet, hogy ez azért volt, mert majdnem egy egész napot vajúdtam, hamar felvettek...)

                HP jóvoltából most olvasom a könyvet, hát döbbenetes, az biztos. mindenkinek el kellene olvasni, aki nem gyerek nélkül képzeli el az életét...

                Comment

                Mamami portál footer

                Összecsuk

                Friss bejegyzések

                Összecsuk

                Cikk a mamami portálról

                Összecsuk

                szivárvány
                Betöltés...
                X